Firma Šikulové s.r.o.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Lubomír » sob 17 led, 2015 6:53 am

Spíš jsem chtěl svou úvahu směřovat obecně. K ceně modelu typové stavby StEG III. tř. laserováním. Cena 2500,- Kč je dle mého úměrná jiným jednodušším stavbám na trhu. O kvalitě se nebavím, neznám tu stavebnici. Kdo bude dělat stanici StEG, může si koupit laser a udělat si vše sám. To nepolemizuji.
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod radekkrupka » sob 17 led, 2015 8:09 am

Pár detailů z facebooku šikulů:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 led, 2015 8:13 am

Modelová velikost?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod radekkrupka » sob 17 led, 2015 8:28 am

Tipuju že fotky jsou z H0, ale dělá se ve všech
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Ferda » sob 17 led, 2015 9:39 am

Obrázek
Cihly na tom sloupu, to je přesně ukázka toho kam jsem se nechtěl dostat. Jinak to vypadá velice povedeně.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 17 led, 2015 11:33 am

Tento model vypadá hodně dobře - tedy pokud na těch jejich fotkách je skutečně model dělaný "bez úprav" stavěn ze stavebnice... Konečně Igráčky napadlo udělat pořádně okenní příčky na bočních stěnách peronu - to co předvedli u Dačic je hnus velebnosti! Musí se to ručně malovat :twisted: . Další hrůznost je ta Dačická střecha - jen natřít a napatinovat to nestačí, vůbec to netvoří dojem eternitové krytiny - eternitový šablony jsou tam jenom narytý, nepřekrývají se stupnovitě jako v reálu - takže to chce předělat a použít vyřezaný šablony od konkurence (KB model)...

V příloze fotky mých rozdělaných Dačic (nyní Petrov n/Sáz.) - dodo interiér (matrace, duchny, pohovka a kytky z Miliputu, nábytek a další vybavení jsou vystřihovánky dělaný z textur v Corelu, figurky Preiser, svítící lampa na stole v kanceláři žárovička Honzíkovy vláčky plus smotaný drátek, z plastu udělaný telefon na stěně a stolku, kancelářské židle Faller), osvětlení 6 okruhů s diodama a lampy JM Detail (ve velikosti TT, hodí se velikostně líp než ty nabízený pro HO). Krom eternitové krytiny bylo největší vopruz a zklamání u téhle "profi" stavebnice to nutné malování okenních příček u bočních stěn poronu. A tuhle stavbičku si bohužel ani nemohu dodělat, protože furt čekám na Šikulovský slavný již strašně dlouho "dostupný" ale nesehnatelný litinový sloupky!!! :roll:
Přílohy
02.jpg
03.jpg
04.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod pekl024 » sob 17 led, 2015 11:45 am

Petr Zatrepalek píše:V příloze fotky mých rozdělaných Dačic (nyní Petrov n/Sáz.) - dodo interiér (matrace, duchny, pohovka a kytky z Miliputu, nábytek a další vybavení jsou vystřihovánky dělaný z textur v Corelu, figurky Preiser, svítící lampa na stole v kanceláři žárovička Honzíkovy vláčky plus smotaný drátek, z plastu udělaný telefon na stěně a stolku, kancelářské židle Faller), osvětlení 6 okruhů s diodama a lampy JM Detail


Já se na to vy.....kašlu, další co při pohledu na jeho stavbu mám 100 chutí s tím šlehnout :mrgreen:
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 17 led, 2015 12:09 pm

Přidám ještě pár fotek. Jinak kdyby to šlo, tak sem dám volně ke stažení PDF s těmi vystřihovánkami na interier...
Přílohy
07.jpg
06.jpg
01.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milostt » sob 17 led, 2015 12:35 pm

.

V příloze fotky mých rozdělaných Dačic (nyní Petrov n/Sáz.) -

Petře jdi za roh a tám ......
Paráda ... Moc pěkný
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 led, 2015 2:39 pm

Já jen navážu na kolegu Lubomíra co vše lze z této stavebnice postavit.
IV.kategorie
Broumov Olivětín,Bohdašín,Česká Metuje
s jedním křídlem
Starkoč
II.kategorie
Borohrádek,Bolehošť,Hronov,Teplice nad Metují,Police nad Metují,Václavice
moravská větev
Hrušovany nad Jevišovkou,Moravské Bránice,Moravský Krumlov,Střelice

A ještě reko stavba z plastu od kolegy Jiřího Zlámala/wwwtečkattmodelartečkaeu
Přílohy
broumov-olivetin.jpg
P1080259.JPG
Moravské_Bránice.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Rudolf » sob 17 led, 2015 7:41 pm

Petr Zatrepalek píše:Přidám ještě pár fotek. Jinak kdyby to šlo, tak sem dám volně ke stažení PDF s těmi vystřihovánkami na interier...


Příloha by měla jít přidat. Dole - Možnosti a vedle je Příloha...

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod mizl » sob 17 led, 2015 7:51 pm

Rudolf:
Zkoušel jsem na zkoušku vložit pdf soubor a nejde to. Jediný povolený formát je jpg.

DF - Zkouška pdf.jpg
DF - Zkouška pdf.jpg (32.92 KiB) Zobrazeno 8794 krát


Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 18 led, 2015 10:37 am

Právě, že lze do přílohy vkládat jen JPG soubory - což se ale ani nedivím... Ten interiér co jsem slíbil je bohužel 6 MB soubor - a s tím souvisí problémy s uploadem a posíláním mejlem. Dal jsem to tedy raději k veřejnému stažení sem

http://uloz.to/xdJ9eKnZ/nadrazi-dacice-ho-inteier-pdf

Náhled první ze 3 stránek viz obrázek (interier pro dopravní kancelář, čekárnu a místnost vlevo plus "volné" rezervní dveře). Druhá stránka je interier ložnice, dětského pokoje, veškerý nábytek, rádia, obrazy a rodinná fota na zdi, popisky na dveře. Na třetí straně najdete v tom pdf souboru výdřevu pod střechu peronu...

Dva kolegové mě prosili o texturu těch dvoukřídlých dveří - použil jsem jako základ texturu z druhého obrázku. Snad se to někomu hodí...
Přílohy
823-1489-1-old-white-ornate-door-ico-big.jpg
823-1489-1-old-white-ornate-door-ico-big.jpg (11.43 KiB) Zobrazeno 8681 krát
01 Dačice inteier.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Rudolf » ned 18 led, 2015 11:30 am

mizl píše:Rudolf:
Zkoušel jsem na zkoušku vložit pdf soubor a nejde to. Jediný povolený formát je jpg.

DF - Zkouška pdf.jpg


Michal


Jo, už jsem to také zjistil, povoleny byly jen obrázky obecně. Povolil jsem i dokumenty včetně pdf do velikosti 1 MB.

Ruda
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Střelec » pon 19 led, 2015 9:39 am

To je řevu nad cenou jednoho opravdu velkýho baráku se spoustou dílů. Boudy od Nocha (taky laserovaný) o minimálním rozsahu jsou za 400,- a postavený "z krabice" hotový za večer... Cena mi připadá přiměřená evropská, "venku" to za ní zájemci nakoupí. Rakouské státní dráhy fungovaly za Franze Josefa od Haliče po Balkán, takže kupců bude nakonec dost - jenom ne u nás.

Petr Zatrepalek:
Neni to škoda dodělat a někam upíchnout? Ten interiér je luxusní a doděláním (uzavřením) baráku z něj zbyde jenom dobrej pocit, ale vidět z toho nebude skoro nic. Pohledová vzdálenost na kolejišti je od půl metru dál a to už za okny většina lidí nic nevidí ani s přídavnou optikou.

A co se týká eternitu na střeše - poslední dobou mi pouhý naříznutí připadá věrohodnější - na skutečných barácích překrytí jednotlivých desek není v 90% případů v ploše vůbec patrné a pokud něco vystupuje, tak jen rovné řady po okrajích střechy, případně kolem komínů a vikýřů. Skutečný eternitový desky mají sílu kolem 5mm, v měřítku tedy nula nula nic. To, co se dolepuje v pásech a prohlašuje za "echt" eternit, vypadá na modelu spíš jako břidla - tam je vystupující struktura výrazně patrná. Samozřejmě - na modelu to lahodí oku, ale k realitě to má dál, než povrch "jenom" naříznutý do čtverců.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků