Firma Šikulové s.r.o.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Dusan » čtv 08 led, 2015 9:20 pm

Dlouho jsem se těšil na nádraží Hronov, dnes jsem ho na webu našel, ale skoro 2400kč. Měli jste to už někdo v ruce? Jedná se o nějaký upgrade výrobní techologie na hi-tech, či jsou na oknech pozlacené kličky ? Jinak si neumím vysvětlit nárust ceny oproti ostatnímu sortimentu. Ano je argument ať si to nekupuji, ale ptám se věcně.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Ferda » pát 09 led, 2015 8:21 pm

Asi to nebylo komu šlohnout a museli si to opravdu nakreslit sami! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod TTBlecha » sob 10 led, 2015 11:04 am

Že by zdražil papír a karton?
Před lety, když se objevily první takové modely jsem si myslel - hele kvalitativně rovnocenná náhrada plastových stavebnic. A snad levnější. Jak jsem se mýlil.
A to nám (i zde) někteří říkají, jak vysokou cenu modelů způsobují drahé formy na plastové výlisky. Co je to u této technologie že jsou ceny takové? Za téměř metrový model nádraží Bonn od Kibri dáte v plastu "jen" cca 2.000,-Kč.
TTBlecha
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 17 dub, 2009 4:32 pm
Bydliště: Přerov

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod mlha » sob 10 led, 2015 11:34 am

Je potřeba splatit laser během roku.....podle mě tato firma jde cestou jako jiná zde na fóru často jmenovaná....vytřískat z lidí prachy dokud je ještě mají.
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod hank61 » sob 10 led, 2015 11:36 am

Nemyslím, že by se cena materiálu (různé druhy kartonu) nějak markantně promítala do ceny tohoto výrobku. Výslednou cenu dle mého názoru především ovlivňuje cena přípravných, konstrukčních prací a dále požadovaná doba návratnosti s ohledem na předpokládané množství prodaných kusů. Jestli je prodejní cena výrobcem zvolena šťastně, či nikoliv ukáže trh. Já osobně, až nepatřím mezi zdejší matadory ji vnímám jako dost vysokou :(
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2490
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod TomBart » pon 12 led, 2015 7:47 am

no, kdyby vám ukázali rozpis nákladů, tak by se asi všichni divili. Šikulové jsou regulérní firma se zaměstnanci a ta musí vydělávat. Nijak mě to ani nepřekvapuje, že cena jde nahoru. Spočítejte si přímý materiál, který je teda asi nepatrná částka, ale co náklady na práci návrhu a zkušební stavby (cena min. 500,-/hod) odpis laseru a jiných strojů, zisk atd. Do toho jejich barvení papíru, které není také zadarmo a jsme tam, kde jsme. Abych řekl pravdu, tak se divím KB model, že jsou tak levný. Šikulové jsou na normální tržní ceně. Sám dělám u soukromníka a vím, jak se co musí počítat. To že to někdo nějak udělá při jiné zakázce atd. tak, jak to bývalo dříve už prostě nejde.
Proč si stále všichni myslí, že je dnes vše zadarmo a že cena člověka se nemůže počítat.
Aspoň to někoho donutí si model nakreslit sám, sám si ho nechat vypálit (což dneska není problém) a sám si ho nabarvit. Já budu jen rád. Strašně moc se mi v určitém směru nelíbí výrobky Šikulů, protože umožnili modelářům jen sestavit nabarvenou stavebnici. Viděl jsem takto hotových hodně staveb a těm chybí život, chybí jim originalita. Už když si bílou stavebnici nabarvím, tak dostane půlku toho, co jsem ted psal. Barva zalije ostré hrany a navíc každý to pak bude mít aspoň trochu jiné...... Stačí se kouknout na pár fotek na webu třeba ze setkání Zababova a na první pohled je poznat, co se od šikulů a co je stavěné komplet od základů. Stavby, leč třeba vypálené, ale jinak kompletně sestavené mají svojí duši a je to z nich cítit......
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod milostt » pon 12 led, 2015 8:00 am

.
Proč si stále všichni myslí, že je dnes vše zadarmo a že cena člověka se nemůže počítat.

Tome , my si nemyslíme že je dnes vše zadarmo ,ale také tady asi není moc lidí kteří berou 500 kč za hodinu,pro nás je to koníček, který můžeme dělat po práci a také penízky nám na něj zbývají až po zaplacení všech nutných výdajů.
Stavebnice si zřejmě svůj okruh kupců najde ale pro většinu to bude bohužel nedostupné
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod TomBart » pon 12 led, 2015 8:33 am

Na tom jsme skoro všichni stejně, že na modely jdou peníze až ty, co zbydou. Ale i přesto si myslím, že spousta modelářů vidí jen, že je vše moc drahé, ale že to stojí nějaké úsilí, čas a jiné náklady už vidět nechtějí.

Chtěl jsem jenom říct, že si myslím, že ta jejich nová cena podle mne plně odpovídá nákladům a já osobně jsem na jednu stranu rád, že to tak je, protože uvidím více originálních staveb a pěkně udělaných.
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod vvitty » pon 12 led, 2015 8:57 am

500.- na hodinu je castka kterou sveho zamestnavatele stojite, resp. za kterou muze prodavat vasi praci. 21% z toho je DPH (105.-), kdybych vzal ze zamestnanec dostane 100.- na hodinu (hrubeho) tak dalsich 32.4 Kc je odvod zamestnavatele. Takze uz je z te castky pryc 237.4 Kc (to je pulka a dane delaji vic nez dostane zamestnanec...a to z te 100 jeste dost penez odvede zamestnanec). K tomu nejake naklady na dovolenou (plat bezi, prace stoji), na zidli na ktere zemestnanec sedi (a kde se musi topit, svitit, ...) a stul pred nim (pocitac, licence...).

To jen pro predstavu jaky je rozdil mezi tim co dostanete na ruku a co za to musi zakaznik zaplatit. Pardon za oftopic vsuvku.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod chameleon » pon 12 led, 2015 9:02 am

A tak snad si udělali rozpočet předem a též i průzkum trhu, jestli cenu 2500Kč za papírovou stavebnici akceptuje.. A pokud ne, a cenu spočítali až po proinvestování desítek hodin á 500,-Kč/hod, pak by se hodilo konstatovat: "A mělo to vlastně smysl?" :wink:

PS: nádražní budova je stěžejním objektem na kolejišti, cena 2500Kč mi nepřijde nesmyslná, je to pár vagónů, nebo 1 z levnějších mašin... Ale jak píše TTBlecha, dát tyto peníze za papír nebo moderní plastovou stavebnici, tak neváhám a investuji do plastu :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod mlha » pon 12 led, 2015 9:58 am

Při tom,jak se pohly ceny loko a vozů,kolejiva atd. toho asi moc na budovy nezbude.
O ceně práce nemá smysl diskutovat,kolik zaměstnanců s 100 Kč hrubého si může stavbu kolejiště dovolit
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod radeksindy » pon 12 led, 2015 10:42 am

Ono se to bohužel naskládá. 2500Kč na pultě znamená, že si z toho přes 430Kč vezme stát na DPH, obchodník minimálně totéž. Laser zadarmo také není, konstruktér není obsluha v McDonaldu, aby si vystačil se stovkou na hodinu. Navíc rozpočet se nebude dělat na nijak závratný počet kusů. Cenu celkem chápu.

KB model je levnější a je na první pohled vidět v čem to je. Šikulové mají krabičku, KB model to vloží jen do zavíracího sáčku. U v krabičce je nabarveno, v pytlíku pěkně spraseno. Dále si třeba srovnejte konstrukce oken. KB model není horší, je prostě jiný, pro modelářův výsledek to nemusí být podstatné věci. Od každého výrobce jsem si koupil jeden model, abych zjistil, co všechno mi může stavebnice nabídnout. Zjistil jsem, že stejně půlku dílů vyhodím. Laserované zábradlí z papíru na střechu opravdu nedám. Lakované díly jsou k ničemu, stejně se to musí přestříkat.

Stavba budov není modelářsky nic složitého i pro méně vybavného modeláře. Vždy si lze vypomoci konstrukčními díly z tovární výroby (např. sety oken od Šikulů, daší věci jsou u JM detail atd.). Vyřezání budovy třeba z kappa desky je práce na večer i u hodně velké budovy. Pokud cena donutí někoho opravdu modelařit, tak je to jenom dobře. Tomáš má pravdu. Je to hodně vidět, pokud do toho někdo vloží aspoň kousek námahy navíc, nejen naplácat lepidlo na dílky a přiložit k sobě.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 12 led, 2015 10:51 am

Pánové, cena 2500 Kč (navíc včetně DPH a marže obchodníka!!!) v kontextu dnešní doby je sice hodně vysoká ale není přemrštěná - tedy podle toho jak bude vypadat porovnání obsahu stavebnice třeba s jejich Dačicemi... Je to velký nádraží, podle 3D náhledů soudě navíc s kompletními krovy a zřejmě i dalšími detaily. Budem-li srovnávat KB a Igrou (tak nějak se Sikulové dnes jmenují) tak je rozdíl v obsahu naprosto zřejmý - KB model - jen základní komponenty vyžadující spoustu dodělávek a dalších materiálu - a tomu odpovídá cena... Naproti tomu laserovky od Igry, byt mají také své velké chyby, obsahují až na okapy vše co je potřeba aby z toho model byl. Tomu také ale odpovídá cena. Kolik si myslíte že se těch laserovánek ročně prodá? Myslíte že kolejiště vznikají jak houby po dešti a rodí se noví a noví modeláři? Blbost - kupujem to hlavně z důvodu "what if" - prostě do skříně a málokdo to nakonec staví... Takže prodej mnohatisícových serií všeho "českého" je jen pouhý velký sen... Cena musí být rozpočtena s ohledem na rozumnou návratnost - takže se nedivme těm částkám. Kolik pak stojí třeba laserovaný věci od Nocha? Tam se nad tím nepozastavujete? Nebo ten humus co před časem nabídlo ROCO co by "profi" laserovaný nádraží za 200 éček?

Já jen lituju že Igrulové neudělali něco jiného než ten Hronov - mezi Dačicemi a Hronovem zas tak velký rozdíl pro umístění na kolejišti nevidím, já furt tajně doufám v Čerčany nebo aspoň budovu jako Ledečko. Asi si budu muset něco takového nakreslit a nechat vypálit sám...

Jo co mě u Igrulů nebetyčna se..e, je stále nedotažení a měsíc co měsíc prodlužované slibování už léta ohlášených věcí - konkrétně okapů a hlavně těch litinových podpěr pro nádraží Dačice, ale to by bylo na delší debatu...

S tím barvením souhlasím s Tomem - raděj bych taky nebarvené, o to barvení "zlevněné" stavebnice - to barvení je jen na škodu! Stačí doporučit vhodně barvy do návodu, dát třeba odkaz na fotky předlohy a nechat na každém jak si to udělá. Ty barvený stavebnice vypadaj postavený všechny stejně, navíc maj moc tmavé odstíny barev a díky tomu se hodně blbě patinujou atd...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Dusan » pon 12 led, 2015 11:30 am

Já plně souhlasím s tím, že cena odpovídá obsahu. Proto jsem se ptal úvodem o co je to bohatší. Rozhodně ne o to, že splácí laser, lidi dělají za více peněz apod. To je pak třeba promítnout na výstupu plošně do celého sortimentu.
Jejich výrobky jsou parádně detailní, alespoň pro mne a líbí se mi. A pokud udělali hi-tech verzi s lepty, odlévanými díly apod., nevím zda to tak je, je to jen příklad! Tak ano a může to stát i více, pro fajnšmekry. Pak bych ale očekával k tomu patřičnou osvětu. Na druhou stranu se divím, proč nedaj na trh nějakou zjednodušenou verzi i starších věcí, pro obyčejné lepiče, kteří nepřepočítávají tašky střeše.
To se mi líbí třebas u Eduardů(kitařina)"profipack" a k tomu "weekendová edice" za půlku.
Ale na to musí přijíit každý sám a každý má svou obchodní strategii. I když zrovna ta, že musím dát vysokou cenu pro to, že mám strach, že toho prodám málo, nevím, nevím.
Už jste to fakt někdo měli v ruce ??? V obchodě mi řekli, že to snad ani nebudou mít :-(
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod hank » pon 12 led, 2015 4:29 pm

Není papír jako papír, akorát že tenhle je zadarmo... :mrgreen:
http://www.mpmpm.cz/cs/ke-stazeni/papir ... e-nadrazi/

Stejný autor spáchal i slavnou budovu 16/H, viz třeba tady za pouhých 120 Kč:
http://www.betexa.cz/nadrazi-bezdruzice/

A podívejte se, co se z toho dá udělat:
http://www.papirove-modely.cz/galerie/g ... ?show=4178
http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... =49&t=3816

Já myslím, že další komentáře jsou úplně zbytečné.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6099
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků