Firma Šikulové s.r.o.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 19 led, 2015 10:56 am

Je to pravda, bohužel ne vše co je modelové je i pohledné... To pouhé narytí dělá problém při patině - tedy přesněji, pokus o ztvárnění "mechu" vypadá pak na "ryté" střeše divně, na rozdíl od klasicky pokládáné střechy vrstva po vrstvě. Nicméně toto je asi opravdu věcí vkusu... K tomu interiéru - vidět to je - trochu přes ty otevřený okna ale hlavně při rozsvícené budově - a v tom je ta krása - malé překvápko pro budoucí návštěvníky :lol: Ty interiéry nebudu samozřejmě dělat všude - jen u baráků kousek od hrany panelu - nádraží je situováno jen cca 30 cm od kraje, další baráky pak 50cm a víc - a dělat to u nich nemá vůbec smysl, stačí dát do oken záclony... Jediný kam ještě budu dávat krom nádraží interiéry je skladiště, výtopna a remíza u dolní trati (někdy možná...). Prioritou je dodělat funkční horní trat mého kolejiště - rád bych to měl hotový letos, at mám konečně kde jezdit a taky fotit zakázkový věci... Bohužel na stavbu kolejiště zbývá málo času, ale to asi známe všichni...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod lisacik » pon 19 led, 2015 11:43 am



Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko
lisacik
 
Příspěvky: 259
Registrován: stř 13 říj, 2010 8:29 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod rawen » pon 19 led, 2015 12:18 pm

lisacik píše:Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko

Budu hádat - 120/160=0.75 - tedy tisk na zvětšení (zmenšení) 75% ?

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1692
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 19 led, 2015 12:43 pm

rawen píše:
lisacik píše:Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko

Budu hádat - 120/160=0.75 - tedy tisk na zvětšení (zmenšení) 75% ?

Radek


Přesněji zmenšení 72,5% (HO versus TT)... Jenže problém je, reálná velikost TT či N stavebnice a tlouštka použitého materiálu - tohle si bude bohužel muset holt každý dodělat a doupravit sám až jak mu to tam do modelu padne... Já si to dělal na HO stavebnici.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Střelec » úte 31 bře, 2015 8:35 am

Petr Zatrepalek:
Ještě ke střechám - lepil jsem o víkendu nové stavebnice nádražních kůlen od Modelscene a ty mají eternit gravírovaný plasticky do hloubky. Stejné kůlny, jedna v TT, druhá v H0, a k tomu podružnou budovu v H0 od KBmodel, která má střechu klasicky překládanou z pásků jemného šmirglu (Šikulové šmirgl zatím nepoužívají, aby nebyli obviněni z plagiátorství). Ukázalo se, že gravírovaná lepenka v TT vypadá luxusně, ale v H0 už je rozplizlá do ztracena, zatímco překrývaná, která by v TT působila hrubě, je v H0 to pravé ořechové a všeobecně působí lépe, než pouhé nadrážkování. Fotka obou gravírovaných střech je v "doplňcích" u Hankova strážního domku. zdá se, že každé z měřítek potřebuje pro správný výsledný dojem jinou technologii.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

IGRA Model

Příspěvekod MkTT » úte 15 lis, 2016 9:54 am

Igra model připravuje stavebnici kůlny pro účele udržovací KkStB 48/H: http://igramodel.cz/cs/drazni-tt/418-st ... 43221.html. Z neznámých důvodů tuto stavebnici nazvali "dřevěná čekárna".
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod radeksindy » stř 04 led, 2017 12:40 pm

Má někdo prosím zkušenosti se získáním náhradních dílů od Igry/Šikulů? Psal jsem jsem na jediný mail uvedený na jejich stránkách, na který přišla odpověď z automatu, ale tím je konec. Ani po více jak měsící žádná odpověď. Bohužel mi při demontáži vozu kvůli patinování upadl podvozek na zem a já si toho všiml až když jsem ho rozmáčkl židlí. Zkoušel někdo získat náhradní díly k vozům Bai/Da?
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod FloP » stř 04 led, 2017 1:09 pm

...ano, dostal jsem velmi rychlou a kladnou odpověď. Bohužel jen e-mailem a po více než roce jsem stále bez náhradního dílu... Sousedi ze Znojma asi běhají s foťákem po vzácných architektonických kouscích a na drobnosti se jim už nedostává času :roll:
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod rendo » stř 04 led, 2017 9:21 pm

radeksindy píše:Má někdo prosím zkušenosti se získáním náhradních dílů od Igry/Šikulů? Psal jsem jsem na jediný mail uvedený na jejich stránkách, na který přišla odpověď z automatu, ale tím je konec. Ani po více jak měsící žádná odpověď. Bohužel mi při demontáži vozu kvůli patinování upadl podvozek na zem a já si toho všiml až když jsem ho rozmáčkl židlí. Zkoušel někdo získat náhradní díly k vozům Bai/Da?

Co tak im zavolat?Budes mat istotu(samozrejme ak im tie cisla funguju,co maju na stranke) :?:
rendo
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 12 led, 2011 2:01 pm

Re: IGRA Model

Příspěvekod MkTT » úte 11 dub, 2017 10:48 pm

MkTT píše:Igra model připravuje stavebnici kůlny pro účele udržovací KkStB 48/H: http://igramodel.cz/cs/drazni-tt/418-st ... 43221.html. Z neznámých důvodů tuto stavebnici nazvali "dřevěná čekárna".


Stavebnici zrovna stavím a dá se z ní postavit jak čekárna, tak i kůlna. Ve stavebnici jsou dvě varianty bočnic. Použitím bočnice s dveřmi a instalací lavičky vznikne čekárna, použitím bočnice bez dveří a vynecháním lavičky vznikne "kůlna pro účele udržovací". Stavebnice se staví velmi dobře a zatím jsem nenarazil na žádný problém.
MkTT
 
Příspěvky: 566
Registrován: stř 08 úno, 2012 3:46 pm
Bydliště: Praha 10

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod mlha » čtv 13 dub, 2017 5:20 pm

Tak podle obrázku mají i šikulové "schopného" konstruktéra forem http://igramodel.cz/cs/nakladni-h0/437- ... 47175.html
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Ivan » stř 22 úno, 2023 9:15 am

Ahoj,

protože jistě všichni nechodí do sekce H0, nesleduji FB či newsletter Igry, dávám sem informaci ohledně ukončení výroby některých produktů lasercut. Týká se to zejména stavebnic z počátků, roky 2011 - 2014. Do konce února lze cokoli objednat s garancí, pak už jen doprodej skladu.

Co je škoda dá rušit a co ne, na tom se neshodneme. Mně však připadá největší škoda rušit sýpku Telč, protože nic obdobného nikdo nevyrábí.
Psal jsem Igre, zda aspoň toto nechtějí zachovat. Třeba se někdo přidáte a stavebnice bude zachována.
Seznam na ksichtoknize, volně přístupný.
https://m.facebook.com/igramodel/
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1686
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Vysočina » čtv 07 pro, 2023 4:47 pm

O čem se nemluví ???, Kdo má zájem ...

https://igramodel.cz/eshop/detail-produktu/776071
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jacek a 4 návštevníků