Firma Šikulové s.r.o.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Firma Šikulové s.r.o.

Příspěvekod Střelec » pon 19 led, 2015 9:39 am

To je řevu nad cenou jednoho opravdu velkýho baráku se spoustou dílů. Boudy od Nocha (taky laserovaný) o minimálním rozsahu jsou za 400,- a postavený "z krabice" hotový za večer... Cena mi připadá přiměřená evropská, "venku" to za ní zájemci nakoupí. Rakouské státní dráhy fungovaly za Franze Josefa od Haliče po Balkán, takže kupců bude nakonec dost - jenom ne u nás.

Petr Zatrepalek:
Neni to škoda dodělat a někam upíchnout? Ten interiér je luxusní a doděláním (uzavřením) baráku z něj zbyde jenom dobrej pocit, ale vidět z toho nebude skoro nic. Pohledová vzdálenost na kolejišti je od půl metru dál a to už za okny většina lidí nic nevidí ani s přídavnou optikou.

A co se týká eternitu na střeše - poslední dobou mi pouhý naříznutí připadá věrohodnější - na skutečných barácích překrytí jednotlivých desek není v 90% případů v ploše vůbec patrné a pokud něco vystupuje, tak jen rovné řady po okrajích střechy, případně kolem komínů a vikýřů. Skutečný eternitový desky mají sílu kolem 5mm, v měřítku tedy nula nula nic. To, co se dolepuje v pásech a prohlašuje za "echt" eternit, vypadá na modelu spíš jako břidla - tam je vystupující struktura výrazně patrná. Samozřejmě - na modelu to lahodí oku, ale k realitě to má dál, než povrch "jenom" naříznutý do čtverců.
Střelec

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 19 led, 2015 10:56 am

Je to pravda, bohužel ne vše co je modelové je i pohledné... To pouhé narytí dělá problém při patině - tedy přesněji, pokus o ztvárnění "mechu" vypadá pak na "ryté" střeše divně, na rozdíl od klasicky pokládáné střechy vrstva po vrstvě. Nicméně toto je asi opravdu věcí vkusu... K tomu interiéru - vidět to je - trochu přes ty otevřený okna ale hlavně při rozsvícené budově - a v tom je ta krása - malé překvápko pro budoucí návštěvníky :lol: Ty interiéry nebudu samozřejmě dělat všude - jen u baráků kousek od hrany panelu - nádraží je situováno jen cca 30 cm od kraje, další baráky pak 50cm a víc - a dělat to u nich nemá vůbec smysl, stačí dát do oken záclony... Jediný kam ještě budu dávat krom nádraží interiéry je skladiště, výtopna a remíza u dolní trati (někdy možná...). Prioritou je dodělat funkční horní trat mého kolejiště - rád bych to měl hotový letos, at mám konečně kde jezdit a taky fotit zakázkový věci... Bohužel na stavbu kolejiště zbývá málo času, ale to asi známe všichni...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Petr Zatrepalek

Příspěvekod lisacik » pon 19 led, 2015 11:43 am

Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko
lisacik

Příspěvekod rawen » pon 19 led, 2015 12:18 pm

lisacik píše:Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko

Budu hádat - 120/160=0.75 - tedy tisk na zvětšení (zmenšení) 75% ?

Radek
TT moduly Olomouc
TT moduly Olomouc - diskuze
zahradní 30mm železnice od REGNERa
rawen

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 19 led, 2015 12:43 pm

rawen píše:
lisacik píše:Je to krasa. Prosim vedeli by ste ten interier upravit do TT.
Velmi pekne dakujem
Lisko

Budu hádat - 120/160=0.75 - tedy tisk na zvětšení (zmenšení) 75% ?

Radek

Přesněji zmenšení 72,5% (HO versus TT)... Jenže problém je, reálná velikost TT či N stavebnice a tlouštka použitého materiálu - tohle si bude bohužel muset holt každý dodělat a doupravit sám až jak mu to tam do modelu padne... Já si to dělal na HO stavebnici.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Petr Zatrepalek

Příspěvekod Střelec » úte 31 bře, 2015 8:35 am

Petr Zatrepalek:
Ještě ke střechám - lepil jsem o víkendu nové stavebnice nádražních kůlen od Modelscene a ty mají eternit gravírovaný plasticky do hloubky. Stejné kůlny, jedna v TT, druhá v H0, a k tomu podružnou budovu v H0 od KBmodel, která má střechu klasicky překládanou z pásků jemného šmirglu (Šikulové šmirgl zatím nepoužívají, aby nebyli obviněni z plagiátorství). Ukázalo se, že gravírovaná lepenka v TT vypadá luxusně, ale v H0 už je rozplizlá do ztracena, zatímco překrývaná, která by v TT působila hrubě, je v H0 to pravé ořechové a všeobecně působí lépe, než pouhé nadrážkování. Fotka obou gravírovaných střech je v "doplňcích" u Hankova strážního domku. zdá se, že každé z měřítek potřebuje pro správný výsledný dojem jinou technologii.
Střelec

IGRA Model

Příspěvekod MkTT » úte 15 lis, 2016 9:54 am

Igra model připravuje stavebnici kůlny pro účele udržovací KkStB 48/H: http://igramodel.cz/cs/drazni-tt/418-st ... 43221.html. Z neznámých důvodů tuto stavebnici nazvali "dřevěná čekárna".
MkTT

Příspěvekod radeksindy » stř 04 led, 2017 12:40 pm

Má někdo prosím zkušenosti se získáním náhradních dílů od Igry/Šikulů? Psal jsem jsem na jediný mail uvedený na jejich stránkách, na který přišla odpověď z automatu, ale tím je konec. Ani po více jak měsící žádná odpověď. Bohužel mi při demontáži vozu kvůli patinování upadl podvozek na zem a já si toho všiml až když jsem ho rozmáčkl židlí. Zkoušel někdo získat náhradní díly k vozům Bai/Da?
radeksindy

Příspěvekod FloP » stř 04 led, 2017 1:09 pm

...ano, dostal jsem velmi rychlou a kladnou odpověď. Bohužel jen e-mailem a po více než roce jsem stále bez náhradního dílu... Sousedi ze Znojma asi běhají s foťákem po vzácných architektonických kouscích a na drobnosti se jim už nedostává času :roll:
FloP

Příspěvekod rendo » stř 04 led, 2017 9:21 pm

radeksindy píše:Má někdo prosím zkušenosti se získáním náhradních dílů od Igry/Šikulů? Psal jsem jsem na jediný mail uvedený na jejich stránkách, na který přišla odpověď z automatu, ale tím je konec. Ani po více jak měsící žádná odpověď. Bohužel mi při demontáži vozu kvůli patinování upadl podvozek na zem a já si toho všiml až když jsem ho rozmáčkl židlí. Zkoušel někdo získat náhradní díly k vozům Bai/Da?

Co tak im zavolat?Budes mat istotu(samozrejme ak im tie cisla funguju,co maju na stranke) :?:
rendo

Re: IGRA Model

Příspěvekod MkTT » úte 11 dub, 2017 10:48 pm

MkTT píše:Igra model připravuje stavebnici kůlny pro účele udržovací KkStB 48/H: http://igramodel.cz/cs/drazni-tt/418-st ... 43221.html. Z neznámých důvodů tuto stavebnici nazvali "dřevěná čekárna".

Stavebnici zrovna stavím a dá se z ní postavit jak čekárna, tak i kůlna. Ve stavebnici jsou dvě varianty bočnic. Použitím bočnice s dveřmi a instalací lavičky vznikne čekárna, použitím bočnice bez dveří a vynecháním lavičky vznikne "kůlna pro účele udržovací". Stavebnice se staví velmi dobře a zatím jsem nenarazil na žádný problém.
MkTT

Příspěvekod mlha » čtv 13 dub, 2017 5:20 pm

Tak podle obrázku mají i šikulové "schopného" konstruktéra forem http://igramodel.cz/cs/nakladni-h0/437- ... 47175.html
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
mlha

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci