obchody co nejblíže u Chomutova

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod kubbajs » pon 13 úno, 2012 3:40 pm

Zdravím vás a chci se zeptat jestli nevíte o nějakém obchodě s modelovou železnicí který by byl v nějakém rozumném dosahu z Chomutova. Já vím akorát o obchodě v Annabergu. Určitě v Chemnitz bude taky nějaký, ale nevím kde. A tady v čechách je snad nejblíže Praha, ale rád bych se mílil. Ví někdo o nějakém? Díky za info.
Kuba
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod mizl » pon 13 úno, 2012 3:56 pm

Nevím, zda je obchod funkční.

Ludvík Dvořák
Staré náměstí 10, 363 01 Ostrov
353 843 163 ‎

Web se prý upravuje.
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 úno, 2012 6:54 am

kubbajs píše:Zdravím vás a chci se zeptat jestli nevíte o nějakém obchodě s modelovou železnicí který by byl v nějakém rozumném dosahu z Chomutova. Já vím akorát o obchodě v Annabergu. Určitě v Chemnitz bude taky nějaký, ale nevím kde. A tady v čechách je snad nejblíže Praha, ale rád bych se mílil. Ví někdo o nějakém? Díky za info.
Kuba


A co takhle přes kopeček do Marienbergu,to by pánovi vyhovovalo? :lol:
Děláš TT,tak stačí mrknout k výrobci na Händler,zadat parametry a prodejci na Tebe vypadnou sami. :mrgreen:
http://www.tillig.com/index-2.htm
A když už tam budeš,tak se můžeš mrknout také sem:
http://auhagen.de/de/Home_10.html
Já jinak jezdím sem: http://www.elektrorode-online.de/modelleisenbahn.html
velmi příjemná obsluha a dají se tam koupit i zajímavé věci za ještě zajímavější ceny.Navíc si tam můžeš pěkně zalyžovat nebo zajít do bazénu zrelaxovat po těžkém nákupu. :lol:
Pokud bys chtěl vyrazit po železnici,tak potom sem: http://lokpavillon.de/ vylezeš z vlaku a je to přes ulici.Hned vedle je Conrad http://www.conrad.de/ce/de/Welcome.html a když se vypravíš po Pragerstrasse,tak po pár metrech narazíš na tohle: http://www.spielemax.de/modell-eisenbahn.html
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod diego.dan » úte 14 úno, 2012 8:37 am

V Ústí je/byla prodejna pod poliklinikou - modely MMR cca 70 km
V Děčíně : http://www.modelova-zeleznice.eu/ cca 100 km
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 úno, 2012 8:45 am

To ano Dane,ale v Ústí žádná sláva.V Děčíně jsem byl naposledy loni v létě a bylo to tam taky jako u snědeného krámu. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod kubbajs » úte 14 úno, 2012 11:31 am

Díky vám všem za tipy. O prodejně v Ústí vím, ale odjel jsem s nepořízenou, Děčín už je trochu z ruky, to už je pro mě výhodnější Praha.
miroslav lengyel píše:A co takhle přes kopeček do Marienbergu,to by pánovi vyhovovalo? :lol:
Míra

To by samo vyhovovalo. Zvlášť teď když jsem se přestěhoval do hor na čáru, mám to 22km. Jen jsem nevěděl jestli tam nějaká prodejna je. Vím že byla nad náměstím u městské brány směr Chemnitz, ale to je už 15 let co jsem tam byl naposledy, je to pořád ta stejná prodejna nebo je už dávno jiná na jiném místě?
Kuba
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod vorisekml » úte 14 úno, 2012 12:40 pm

Ano, je to pořád ta samá prodejna. Je solidně zásobená. Když je zavřeno musíš si jít pro obsluhu do vedlejší prodejny Foto-kino. Ještě je prodejna v Pockau směrem na Olbernhau /suverénně nejlevnější, otv. až od 16:00 -19:00, So 10:00-15:00/. Pak zmiňovaný Annaberg, Zchopau, Olbernhau/omezená nabídka/, Freiberg/dobře zásobená/, Seifen hezká prodejna s výstavou/pozor, vyžadují vstupné-obsluhu musíte upozornit že jdete JEN nakupovat a kolejiště nechcete pustit/. Součástí areálu je i letní bobová dráha. Rechenberg-Beinenmuhle /nestojí ani za návštěvu/, Altenberg, Glashutte, Pirna, Sebnitz, Neustadt, Neukirch, Ebersbach,..... v DDR je ta síť prodejců trošku hustější než u nás. Na severu to má smysl jen u Grisy /MMR/, nebo rovnou do Pha.
Pokud jsi z CV naplánuj si okruh Chomutov, Marienberg, Auhagen, Pockau, Seifen, hranice přejeď na Hora Sv. Kateřiny, zajdi do vagonu na Kateřině na občerstvení, pokračuj přes Boleboř domu do CV. Já to plánuji po umoudření počasí projet taky, jen to střihnu z Kateřiny na Litvínov...
Jinak od pátku je větší výstava v Dresden. Důrazně doporučuji jet v pátek nebo v So hned ráno, jinak tě tam uválejí a užiješ si rozjívené Detlevy, Egonky, Sigfriedy.....
http://www.mec-pirna.de/Tscheschien.html
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod kubbajs » úte 14 úno, 2012 1:43 pm

Tak to jsou dost podrobné info. Díky za ně. Nevíš jestli v Marinbergu berou platební karty?
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod vorisekml » úte 14 úno, 2012 3:57 pm

Bohužel nevím, pravděpodobně ano. Možná si budeš muset jít zaplatit do toho Foto-kina. V celém DE dávají přednost EuroCard MasterCard, VisaCard je v menšině, bývám s Visou často odmítnut.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 úno, 2012 4:42 pm

kubbajs píše:Díky vám všem za tipy. O prodejně v Ústí vím, ale odjel jsem s nepořízenou, Děčín už je trochu z ruky, to už je pro mě výhodnější Praha.
miroslav lengyel píše:A co takhle přes kopeček do Marienbergu,to by pánovi vyhovovalo? :lol:
Míra

To by samo vyhovovalo. Zvlášť teď když jsem se přestěhoval do hor na čáru, mám to 22km. Jen jsem nevěděl jestli tam nějaká prodejna je. Vím že byla nad náměstím u městské brány směr Chemnitz, ale to je už 15 let co jsem tam byl naposledy, je to pořád ta stejná prodejna nebo je už dávno jiná na jiném místě?
Kuba


Co jsem koukal na net,tak v Marienbergu jsou dokonce 2 prodejny,ale nikdy jsem tam osobně nebyl.Kolega Ti ale poskytl vyčerpávající informace,protože jak koukám,tak je tam častěji než já. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 úno, 2012 4:58 pm

kubbajs píše:Tak to jsou dost podrobné info. Díky za ně. Nevíš jestli v Marinbergu berou platební karty?


S kartama bacha,v Pirně karty pouze německé,ve Spielemaxu jsem kartou platil běžně,ale jednou mi to kartu nevzalo.Já platím hotově,juroše měním u soudruhů z dálného východu.Jednou jsem také platil kartou,přišla potvrzující sms o částce a když to za tři dny odečetli v mé bance z účtu,tak to bylo více,protože se mezitím změnil kurz. :x
Ještě bysme neměli zapomenout na Wachau: http://www.elriwa.de/index.php
Naopak je pro mě novina Glashütte a to přes to jezdím každou chvíli,kde to tam je?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod vorisekml » úte 14 úno, 2012 8:22 pm

To Glashutte je starší info. Já tam nebyl cca 10 let. Ost. prodejny /mimo Rechenberg, tam si taky nejsem jistý zda funguje/ by měly fungovat. Elriwa už není u hranice /byť je to špičkový prodejce/. Další hezké prodejny jsou i jinde. Loni mě to šokovalo Chemnitz, ze 9 prodejců se to smrsklo na 6 a úroveň skladu zásob je mizivá. Od kolegy z Annabergu mám info že solidní prodejna je v Thum /kousek za Annaberg směr Chemnitz/ na jaře se tam pojedu podívat. Info podám.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 úno, 2012 9:01 pm

Tak Glashütte bude asi pasé,neukazuje se to u žádného výrobce.Elriwa pro nás,co jezdíme do Dresden nebo Pirny na kole,je co by kamenem dohodil. :mrgreen: ale ještě jsem tam fyzicky nebyl.Naopak jsem navštívil prodejnu v Heidenau(od FLM 4 hvězdy) a bída.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod N-Rumcajs » stř 21 lis, 2012 3:47 pm

Tak dneska jsem byl v Ostrově v malém krámku na náměstí, tak jak už to bývá sortiment vláčků je, ale převážili modely autíček a aut aRC modela a stavebnice aut. Pokud to byl někdy mašinkový obchod tak internetová doba a pokles zájmu o železniční modelářství mu dali na frak.
Pan Dvořáček je velmi ochotný a milí ukázal mi vše co z N měl a dokonce jsem si i vybral. TT je víc směs PIKO a TTBahn a jistě i novější výroba (moc to neposoudím) a H0 je zastoupena hojněji.
Kolejivo jsem neviděl krajoinotvorba NOCH.
Otevřeno po-pá 9-17 hodin sobotu jsem zapoměl. :)
N-Rumcajs
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19 úno, 2012 6:47 am

Re: obchody co nejblíže u Chomutova

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 22 lis, 2012 8:02 am

Jen drobné upřesnění: Majitelem je pan Dvořák, nikoliv Dvořáček (ten je v Pečkách)... :idea: :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků