Obchodní zástupci pro ČR

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod radekkrupka » pát 06 led, 2012 8:04 am

Jezevče ty jsi bůh. Ty ani nechápeš rozdíly mezi majitelem, výrobcem, jednatelem, obchodním zástupcem a prodejcem :) Diskutéři jako ty jsou skutečný poklad!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 06 led, 2012 8:10 am

Scoot píše:Nebylo jedním z důvodů ukončení prodeje těchto modelů dvojí metr pro český a německý trh (ceny?)
Ano je to presne tak.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Scoot » pát 06 led, 2012 8:41 am

Děkuji všem za jejich poznámky a připomínky ...od toho je to diskuze (i když to někdo nazývá mlácením prázdné slámy)

Děkuji panu obchodnímu zástupci, že se zapojil a šel s kůží na trh.

Někdo říkal, že se tu neustále mluví o Tilligu....
ANO, protože jiný zástupce se nám tu osobně nepřihlásil. Proč?... nevím?

Ano, to není jen problém TT nebo firmy TILLIG.

Musím podotknout, že článek na STEAM CLUBU jsem nenapsal a neznám pisatele (škoda).
Vypadá to, že obchodní prostředí v ČR není KOSHER.
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Jezevec Pepa » pát 06 led, 2012 5:04 pm

radekkrupka píše:Jezevče ty jsi bůh. Ty ani nechápeš rozdíly mezi majitelem, výrobcem, jednatelem, obchodním zástupcem a prodejcem :) Diskutéři jako ty jsou skutečný poklad!

Díky za komplimenty, ale moc jsi to nestrefil pracuji v obchodní firmě s průmyslovou elektronikou a daří se.
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod chameleon » ned 08 led, 2012 6:43 pm

Snažil jsem se pozorně pročíst vlákno, a některým věcem nerozumím, proto prosím někoho o upřesnění/případně opravy mých domněnek:
Narovnání obchodníků/trhu - není to spíš o narovnání chování výrobce? Resp. Jak se může stát, že Lojza prodává na burze nový model nejlevněji - kde ho sehnal za VOC? Stačí přeci aby výrobce prodával za VOC pouze ověřeným kamenným obchodům a ostatním jen za MOC, může si přeci dělat co chce. Jestli výrobce neověřenýmu Lojzovi prodal za VOC tak pak to těžko solidní prodejci pochopí a modeláři budou naštvaní...

A za krach kamenných výrobců též mohou výrobci. Ne modeláři. Kdyby výrobci eshopům prodávali za ceny pro ně stanovené a ne za VOC jako kamenným obchodům tak by situace byla zajímavější. Eshopy nemají náklady jako prodejny tak k čemu stejné VOC. Nejsem z tohoto oboru, ale já jako výrobce bych si to představoval takto: prodejna DMOC -30% | eshop DMOC -15%. Samozřejmě obchody a eshopy ať si pak prodávají s marží kolik chtěj.

Zkrátka mi přijde, že situaci na trhu určuje výrobce, a plně za ni odpovídá a ne my, stádo, které jen na vzniklých nabídkách se rozhoduje mezi cenou, servisem, atd
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Martin Kalina » ned 08 led, 2012 10:57 pm

Fikce! Lojza prodával na burze, Pepa v obchodě, Jarin v obchodě a e schopu
a Thomas z Helmutova zboží vyráběl….
Lojza, Pepa, Jarin od o.z. Thomase koupí zboží za 3000,- což je cena ponížená o marži s doporučené prodejní ceny. Dejme tomu/ ! pouze fiktivně o 40% !/ než je oficiální doporučená cena. Všichni vědí, že ani v Helmutově za doporučné ceny nikdo neprodává…
Lojza, aby byl levný si přirazí 10%, PC 3300,-, prodává jen na burze a brzy zjistí, že ho to neuživí. Zákazníci si nebudou jistí, zda tam bude i příště.
Pepa v obchodě a aby měl čím přilákat zákazníky, rozšíří sortiment o další zboží jiných firem. Jeho náklady budou velké, proto si přirazí 30%., PC 3900,-. Uživí ho dobře i přes to, že náklady jsou velké, což dožene sortimentem.
Jarin na prodejně 30%, PC 3900,-. Na e schopu 20%, 3600,-. A protože je chytrý, občas se objeví i na burze a udělá výprodej 10%…..A tomu to jde nejlépe, ale bude „brečet“, aby ostatní nezáviděli, inu Jarin…
A jak to bylo dál?
Nad vším dohlížel Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, aby se náhodou nestalo, že se pár obchodníků domluví a budou znevýhodňovat třetího….. A žádná kamenná prodejna nezkrachovala, neustále jich přibývalo i v menších městech. Prachy jsou prachy, stačí, když kape, ale stále….
A co obchodní zástupce Thomase? Nebyl sám, měl konkurenty. Třeba Ronalda a Petera?
Thomasův se snažil a šlo mu to. I když mu do toho pořád někdo kecal a měl občas potíže i se svým vlastním egem. Byl schopný obchodník a dokázal mapovat trh.
Ronaldův to byl „neschopáček“, jen se vezl a zastupoval více firem. Díky tomu, že byl naprosto mimo mísu, žil z toho, co neviditelná ruka trhu přinesla.. Sám nikdy nic nepřinesl, nedokázal analyzovat trh ani komunikovat. Slibotechna, která svou liknavostí některé projekty pohřbila pod macešky.
A co Peter? Ten na všechno kašlal, jel si svojí obchodní politiku, děj se co děj. I kdyby se mělo stát, že jím nabízené zboží nikdo z obchodníků nebude brát.
velikost TT, DCC, Ep.V a historická vozidla
Martin Kalina
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25 led, 2009 4:05 pm
Bydliště: Mělník

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod chameleon » ned 08 led, 2012 11:54 pm

Díky za vysvětlení. Nakonec tedy stejně za to může výrobce, resp. Thomas který neměl Lojzovi prodat za VOC když nemá obchod (nechce výrobce přeci, aby se jeho výrobky prodávaly bůhvíkde). A že by měl Jarin ještě k obchodu a eshopu náladu běhat na burzu, to uznávám, mě nenapadlo. Obchodní zástupci jsou též problémem výrobce (špatně si je vychoval/naučil)... Snad tomu tedy David Strupp pomůže, budu mu držet palce.
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 09 led, 2012 6:32 am

Upřímně řečeno nevím, kam tato zjednodušená fikce tuto debatu posunula :wink:
Nějak se zapomnělo třeba na Francka, který provozuje e-shop a nemá kamenou prodejnu a není plátce DPH! Nemá žádné náklady s prodejnou ani se sklladovou zásobou a DPH zaplatí jen z těch 3000 Kč, za něž nakoupil, zatímco poctivý Pepa odvede DPH z celé ceny 3900 Kč či 3600 Kč. Takže nakonec se mu díky jeho poctivosti či většímu obratu ta marže poněkud zmenší, než se na první pohled zdálo, že?... Nikdy není nic tak jednoudché, jak to na první pohled často vypadá...
Ano, souhlasím s chameleonem, že tohle je věc, kterou Thomas může ovlivnit, pokud chce...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod chameleon » pon 09 led, 2012 8:56 am

Ono tahle debata byla od začátku asi zbytečná a asi nemohla dopadnout jinak, jak už to u podobných diskuzí bývá :wink: Stejně se nic nevyřeší, my s tím nic neuděláme. Jedině D.S. může s výrobcem do budoucna něco vymyslet. Pro mě tohle téma bylo překvapením, zjištěním, co se vlastně událo. Já na burzu nechodím a mašiny a většinu věcí kupuji osobně v krámě. Dělám TT. O to víc mě mrzí, že z této diskuze jsem si odnesl ponaučení, že TT-čkařům jejich bídná pověst zůstává - v obchodech s ostatníma měřítkama zaostávají, nekupují, nejradši většina koupí levně na burze od šmejda který prodává nekalou činností. :|
Nemůžem tohle vlákno smazat? :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod MirekTT » pon 09 led, 2012 10:05 am

Já bych tohle vlákno nemazal. Hodně lidí zde investovalo spoustu energie do sdělení. Navíc je to celkem solidní průřez současným stavem trhu. Mazat vláko jen kvůli znechucení tímto stavem by bylo nešikovné.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod zudenek » pon 09 led, 2012 12:11 pm

Pro Chameleona který napsal:

nejradši většina koupí levně na burze od šmejda který prodává nekalou činností.

chodím nakupovat do kamenných krámů i na burzu a i na té burze jsem kupoval od Šmejdů jak říkáš a vždy jsem dostal paragon i mi byla uznána a vyřešena reklamace. A většina těch Šmejdů nakupuje zboží řádně na fakturu a platí daně a většinou mají i kamenné krámy. Nehaž všechny do jednoho pytle.
Vlákno bych nemazal, je zajímavé a poučné a kdo čte mezi řádky lecos zjistil.
zudenek
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 24 dub, 2010 7:29 pm
Bydliště: Plzeňská, Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod chameleon » pon 09 led, 2012 12:24 pm

zudenek píše:chodím nakupovat do kamenných krámů i na burzu a i na té burze jsem kupoval od Šmejdů jak říkáš a vždy jsem dostal paragon i mi byla uznána a vyřešena reklamace. A většina těch Šmejdů nakupuje zboží řádně na fakturu a platí daně a většinou mají i kamenné krámy. Nehaž všechny do jednoho pytle.
Vlákno bych nemazal, je zajímavé a poučné a kdo čte mezi řádky lecos zjistil.

Za to se omlouvám, že to tak bylo pochopeno. Samozřejmě nejsou všichni takoví.
Celá tahle debata se asi točí kolem jednoho takového, který nakonec na to nekalé obchodování asi doplatil, a bude snad výstrahou ostatním.
Mazání vlákna jsem bral trochu s nadsázkou, proto ten usměvavý smajlík na konci (že nám téčkařům tohle vlákno kazí pověst :wink: ).
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod zudenek » pon 09 led, 2012 1:54 pm

Pro chameleona. No a možná i ten má taky vše v pořádku, já moc nedám na drby a co lidi povídaj. A vlákno nevidím že kazí téčkařům pověst. Diskuze je svobodná ( zatím a doufám že tak i zůstane) a i když vypadá, že není k tématu ukázala mnoho zajímavého. :lol:
Možná doplním, že slovo výstaraha je u národa českého vykládáno i jako vyhrožování TY TY TY a to opravdu nemám vůbec rád. :roll:
zudenek
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 24 dub, 2010 7:29 pm
Bydliště: Plzeňská, Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod chameleon » pon 09 led, 2012 2:30 pm

zudenek píše:Pro chameleona. No a možná i ten má taky vše v pořádku, já moc nedám na drby a co lidi povídaj.
Uff, teda :| též podnikám (ale v jiném oboru) tak jsem ze zajímavosti tohlé téma pročetl, a naivně si myslel, že to má jednoduché řešení - opatření u výrobce. Teď jste mi ukázali, že je zde tolik proměnných, že jen koukám, co se vše v modelářském trhu může dít. Omlouvám se jestli jsem byl moc off-topic či se někoho doktnul, opouštím tohle téma, nevidím do toho a už ani nechci :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod George V. » čtv 12 led, 2012 5:14 am

Tak abychom nepropírali jenom TT, v H0 jsou také zajímavé vztahy. Třeba firma Roco (a spol - viz. konsorcium Modelleisenbahn GmbH Munchen) E-shopům zásadně nedodává. Prodejce musí mít bezpodmínečně kamenný obchod a aby se mohl stát prodejcem, musí jako "vstupní poplatek" odebrat zboží asi za 15000 Eur. A co mám zprávy, tak během loňského roku proběhla dost významná redukce (ze strany dodavatele :mrgreen: ) prodejců (včetně těch kamenných), takže většina menších E-shopů (i kamenných obchodů) dnes přeprodává zboží od jednoho nejmenovaného pražského "velkoobchodu".
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků