Obchodní zástupci pro ČR

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod loscarlos » čtv 05 led, 2012 1:40 pm

Petr Zatrepalek píše:Zapoměl jsem zmínit ještě jeden hodně důležitý aspekt, který hraje v případě model. krámu roli - možnost pokecat si a sejít se s podobně postiženými jedinci jako sem sám - takže když se nad tím zamyslím, 6 minut tam nakupuju a 30 a více minut prokecám s obsluhou a lidma...

jojo, když jsem byl naposled na smíchově pro vagony, 10 min mi zabralo vyzvednutí a placení, zbytek času jsme strávili pokecem :D . Ještě jsem, jako bonus, shlédl porovnání TT Brejlovců v provozu. Pro mne, Hánuláka zajímavé. Takže souhlas, kamenné prodejny jsou určitě potřeba. Ale je to trochu mimo tuto, stále se přiostřující polemiku :D
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 05 led, 2012 1:40 pm

DS Model píše:
Petr Zatrepalek
Ste se pasoval na moderátora diskuse nebo co?? Dobře konkrétní dotaz - jste obch. zástupce tilliga - jaká je výše obratu v čr za rok 2011 a r. 2010, v jakých cenách počítáno a jakou máte prognozu pro tento rok, jaká je doporučená marže?


To jsem někde napsal?? Jen už nechci ztrácet čas něčím, co některým dělá naopak dobře.. :mrgreen:

ad Vaše otázka - chcete pouze % navýšení nebo chcete konkrétní čísla?? možná bych Vám mohl i napsat, jaký který obchodník měl obrat, co říkáte?? Popřípadě, co který obchodník nakoupil, jakou tam měl slevu a případně tomu obchodníkovi ještě zavolat a zjistit, za kolik a jak to prodal.. :mrgreen: Chlape, vy jste se si asi spletl vlákno...
Ale to je moje chyba.
Dobře, tak tedy - zeptejte se mě na cokoliv, co má nebo může mít spojitost s modelařinou a firmou Tillig. Finanční hlášení předem odmítám. Ale můžu Vás utěšit, nárůst tady byl.
A ještě k tomu číslování, jak jste tu šikovně žongloval s těmi termíny. Jde o očištěná čísla (jistě víte co to znamená) v NC bez daně. no a k Vašemu zpochybňování jestli to obchodníci prodali - za A/ to nemůžu vědět. za B/ kdyby neprodali, strakají si to do štrozoku?
Že by si řekli - tak mi tu zbylo pár tisíc € co já snimi jen udělám?? Ahááááááááá už vím!! Koupím za to zboží u Tilliga, které nikdo nechce!!!!

Doporučená marže - to fakt myslíte vážně?? Asi by to chtělo coldrex nebo něco takového...pokud jste obchodník v tomto oboru, jistě ji budete znát. Pokud ne, sorry, ale nic Vám do toho není. A prognoza - no, na to je ještě brzo, máme 5. ledna. počkejme si, až uvidíme, co nám přinese tento rok.

David Strupp



:lol: :lol: :lol: tím jste mi jen potvrdil to co jsem si od začátku o vás myslel... No nic... Další debata fakt postrádá smysl... At se daří!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 1:45 pm

Petr Zatrepalek píše: :lol: :lol: :lol: tím jste mi jen potvrdil to co jsem si od začátku o vás myslel... No nic... Další debata fakt postrádá smysl... At se daří!


Ano, souhlasím. Pokud jste si myslel, že tu před Vámi rozbalím komplet čísla, fakt máte asi něco posunutýho. Zkuste se zeptat pana Daleckýho, jakou má marži, kolik toho prodal a jakou má nyní prognozu...
My dva se nemáme v tomto případě o čem bavit!

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod DS Model » čtv 05 led, 2012 1:47 pm

miroslav lengyel píše:Teda chlapi já nestačím valit bulvy,co se tady na na fóru s nástupem roku 2012 odehrává. :D Začíná to tady připomínat diskuze u některých politických zpráv v nejmenovaném deníku. :o To si vážně chcete otravovat takhle život donekonečna?
Každý máte kousek té své pravdy,ale ani jeden ne celou.Nechal bych vášně stranou a nechal na každém potencionálním zákazníkovi,ať si koupí zboží,kde uzná za vhodné.Zkušenosti si totiž každý musí odžít,když budete někomu něco vyprávět,tak stejně neuvěří.Obchod a věci souvidející,je tak složitá záležitost,že to tady stejně nevyřešíte,tak proč si otravovat život.Co vy na to,prosím.


konečně to někomu došlo. Lépe bych to napsat nemohl. Díky!

David Strupp
DS Model
 
Příspěvky: 285
Registrován: stř 15 zář, 2010 8:56 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod mizl » čtv 05 led, 2012 2:03 pm

DS Model píše:...
Dobře, tak tedy - zeptejte se mě na cokoliv, co má nebo může mít spojitost s modelařinou a firmou Tillig. Finanční hlášení předem odmítám. Ale můžu Vás utěšit, nárůst tady byl.


Tuto diskuzi sleduji a čtu jí místo ranního tisku. Nebudu zde vyjadřovat můj názor na danou věc, ale... Proč mám pocit, že diskuze se obrací jen k firmě Tillig ??? Proč tedy nezaložíte vlákno "Připomínky a dotazy k firmě Tillig" ????

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 05 led, 2012 2:38 pm

Chlapi nechtel jsem, ale musim. DS je odvazny ze se do techto debat pousti a je ferove ze to dela, protoze z jeho pozice to vubec neni jednoduche. Sleduju toto vlakno od pocatku a bylo mi jasne ze se toto rozpouta. Nechtel jsem jako obchodnik se do toho michat. Dovolim si vam uvest priklad ohledne prodeje TT (umyslne pisu TT, protoze v H0 se mi tyto veci nestavaji). Na prodejny mi chodi zakaznici ze mam malo TTcka a pouze na objednani. Kdysi jsem objednal od Tilliga hoodne velky objem jak v modelech tak i v kolejivu. Vysel jsem vstric a naplnil vitriny. Vysledek? Temer nulovy prodej toho co jsem nakoupil. Po pul roce to slo do vyprodeje. Ne vsechno, ale cca 3/4. Co cekate? Trh s Teckem je u nas v pr...li. Alespon u Tilliga a ROCO a proto na krame drzim jen prodejne veci a zbytek na objednavku. A proto drtime prevazne H0. V poslednim roce se to ale zlepsilo diky Kuehnovi. Zajem je, obchodnici drzi podobne ceny a neni problem. Pokud to tady da DS do poradku, tak se do Tecka pustime na plny koule v ramci ferovych koleji. Burza? Ukamenujte me, ale ja ji nemam rad. Prave proto ze to przni trh. Proto tam nejsem a i kvuli tomu ze si myslim, ze mi ta ucast przni jmeno firmy. Plne souhlasim s prizpevkem MF a jeho nazoru na burzu. Tam nove modely nepatri, nemluvim o podpore prodeje, reklamacich, zarukach, prodejich bez papiru apod. Zkuste se zamyslet nad tim jestli se obejdete bez burzy nebo bez obchodniku.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod vvitty » čtv 05 led, 2012 3:08 pm

Uz se mi sem nechtelo prispivat, kdyz vidim nekonecnou debatu, v ktere se stejne nic nevyresi - rejpaly co chteji nakoupit pokud mozno za vyrobni naklady nic nepresvedci, a ze by vyuzili moznost co maji a zkusili si to sami, to je taky nerealne.

Souhlasim, ze prostredi burzy neni zrovna... nejvhodnejsi. Nicmene, to neznamena ze kazdy kdo tam prodava prodava bez papiru, zaruky, reklamaci a placeni dani! Coz se bude tykat asi hlavne obchodniku, kteri se z ruznych duvodu ucastni. Kdyz uz pro nic jineho, tak treba proto, ze by mi potom dost veci chybelo ve skladu...

A duvod, proc tam chodim ja osobne - aspon nekde se da potkat se zakazniky, kdyz neprovozuji kamenny kram (protoze v tak uzkem segmentu co nabizim by se nikdy nezaplatil), a zjistit co treba chteji.


Toz hezky den a tak, i kdyz je venku pekne hnusne :D
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 05 led, 2012 5:39 pm

mizl píše:Proč mám pocit, že diskuze se obrací jen k firmě Tillig...

Protože zrovna OZ Tilliga je ochoten se tady s některými stále dokola dohadovat. Dejve, kdyby došly kýble (na nervy), tak něco seženu. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod pekl024 » čtv 05 led, 2012 8:04 pm

Ahoj, nebude se do této debaty zapojovat, jen chci říci Davide že jsi "blázen" když jsi se pustil do této diskuse.
Ale děkuji za modely čsd ve kterých máš prsty bez ohledu na výrobce.

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod kolík » čtv 05 led, 2012 9:10 pm

Děkuji Michalu Daleckému, který tady konečně ukázal o co ve skutečnosti jde.
Dovolím si použít jednu větu z jeho reakce, cituji:

"Pokud to tady da DS do poradku, tak se do Tecka pustime na plny koule v ramci ferovych koleji."

Moc se všem omlouvám, za jejich čas a trpělivost budu se snažit již do této diskuze nepřispívat. Budu jen doufat, že ceny a trh se nenarovná na opačnou stranu, ale fakt je co tu napsal jeden kolega, koupím a rozhodnu sám. Poslední roky jsem stejně moc nenakupoval, tak budu víc modelařit a když něco našetřím tak si na trhu vyberu a koupím.

Zdraví Vás všechny Zdeněk :oops:
kolík
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř 04 led, 2012 10:13 pm
Bydliště: Praha

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Jezevec Pepa » čtv 05 led, 2012 9:51 pm

vvitty píše:Uz se mi sem nechtelo prispivat, kdyz vidim nekonecnou debatu, v ktere se stejne nic nevyresi - rejpaly co chteji nakoupit pokud mozno za vyrobni naklady nic nepresvedci, a ze by vyuzili moznost co maji a zkusili si to sami, to je taky nerealne.

Souhlasim, ze prostredi burzy neni zrovna... nejvhodnejsi. Nicmene, to neznamena ze kazdy kdo tam prodava prodava bez papiru, zaruky, reklamaci a placeni dani! Coz se bude tykat asi hlavne obchodniku, kteri se z ruznych duvodu ucastni. Kdyz uz pro nic jineho, tak treba proto, ze by mi potom dost veci chybelo ve skladu...

A duvod, proc tam chodim ja osobne - aspon nekde se da potkat se zakazniky, kdyz neprovozuji kamenny kram (protoze v tak uzkem segmentu co nabizim by se nikdy nezaplatil), a zjistit co treba chteji.


Toz hezky den a tak, i kdyz je venku pekne hnusne :D


a - nemyslím, že bych byl rejpal, když se snažím koupit co nejlaciněji a proto mne trochu překvapuje vaše vyjádření.
do této diskuze jsem nechtěl psát protože nejsem ani obchodní zástupce nějaké firmy a také nejsem prodejce, tak jen na přečtení a získání informace.

b - na burze neseženu nového skoro nic lacinějí než u Michala Dal., chodím tam za účelem koupit modely co nejsou v produkci seriově a nebo koupit co my ušlo nebo co nemá v nabídce AWM, Brekina a Piko atd, (je to věc každého obchodníka

c - na burze nejsem rád, je tam hodně sympatických lidí, ale taky dost zjevů a stěmi se nechci potkávat natož se snima mačkat prdel na prdel.

Shrnutí:
Můj ideální prodejce:
Má dobré ceny (nízké), jsou ochotní (to záleží také na prodavači) a tím se dostávám, že není problém objednat na e-shopu, ale vyzvednout a zkontrolovat si to přijdu osobně. Jsem z okolí Prahy.
Jestli je někdo z blízkosti takového obchodu asi si ho váží, jestli je někdo vzdálenější tak může být rád třeba za burzu - podnikne jeden výlet a koupí většinu co chce a co nesežene na burze tak dojede koupit k obchodníkovi, který má v sobotu otevřeno.

Takže ať je nás co nejvíc a ať si každý vybere co je mu vhodné. Jestli to zákazník koupí v kameném obchodě, či na burze, vždy to musí vyrobit výrobce, obchodní zástupce prodat a je jedno jestli prodejce si to koupí u obchoďáka v ČR nebo v Rakousku nebo Německu.

Co se týče pana DS tak mne ještě víc značku Tillig zprotivil svým vystupováním zde na fóru a mám ji stále ve stejném pytli jako s obchodním zastoupením Piko.
Pana Zatřepálka osobně neznám a nevím kolik dá do modelařiny ročně, ale jak reaguje zde pan DS na jeho dotazy....nechci se vyjadřovat. Mám pocit, že nás spíš od značky Tillig odradíte, já dělám HO a musím říc, že to je bída a sem zvědavý co pan DS připraví na letošek. Asi jste skákal radostí, když vyjelo Roco s Y, kdy se revoluce nekonala.

I když jste pane DS psal, že se nechcete vyjadřovat k financím, ty mne právě moc zajímají a nejen určitě mne. My totiž živíme rodiny, rodina se v zimě modely neohřeje a takovej rychlíkač k společnému obědu taky asi neprojde (mám dceru a psa), takže výsledná cena je na prvním místě!!!!!! odpověď i panu VVITTY
1 - to procento navýšení prodeje v HO (v porovnání roku 2010 a 2011) by mne zajímalo.
2 - dále by mne zajímalo, zakolik bych měl nakoupit zboží a) u Tilliga a za b) kolik zboží počitáno celkově i s konkurencí, aby byl dobrý zákazník? (od Tilliga jsem nakoupil všechny ČD/ČSD rychlíkáče a Eas Nacco jsem se nedočkal).
3 - co dělate, aby jsem nakoupil vaše zboží, ty lůžkače nebyly zrovna model co by byl na úrovní dnešní doby,měl jsem na výběr mezi Rocem a Vámi, zhruba stejná cena cca 1000Kč, přesto jsem od Roca koupil jen jednu verzi (a vic né, hrozná střecha, schůdky) u Vás bych koupil i ten modrošedivý, ale ten taky depa v Řepích nedorazil, no po pravdě, kdyby tady byl ACME,LS Models okolo 1200Kč dal bych je, jestli jednou budou tak ty vaše prodám pouze pod cenou na modelbazaru jak se to již dějě, protože se nejedná o zběratelské kousky.

Proč za Xlet bylo vyrobeno jen jedno číslo v ČD zeleno/šedém laku jak u B, tak i v Bmee verzi? Proč musím schánět Bmee v Rakousku jako mimořádku?
Letos jsem "B" koupil proto u Roca, protože nevím jestli Vy (Tillig, a vy hrdy zástupce) se někdy rozhoupete
Cisternu jsem koupil u Pika (lepší jízdní vlastnosti)

Tak jsem zvědav co nabídnete na rok 2012 za šlágr v té HO. (Fleischmann bída, Roco a Piko taky nic moc převratnýho, tak máte nějakým šuntem možnost zabodovat).
Letos musím mít TECHNIMAGE Čmelák (dost pěknej model ještě za slušný peníze), Roco RS, Zamráču.

A ještě něco co je podraz na věrné koncové zákazníky, kteří objednají předem, je to cenová politika (zejména u Roco a Fleisch.) Já koupím model za 5000Kč a u stejného prodejce né ani za 4 měsíce se prodává za 2500Kč. Tak se nedivím, že někteří neobjednávají a čekají na pravděpodobné slevy a časem je pochopitelně těchto lidí víc a víc. Teď mám model za 5000Kč a jeho prodejní hodnota je cca 2000-3000Kč díky výrobci!!!!! Na druhou stranu přeju výhodný kup těm co si počkali, protože alespoň na tento model došáhnou, jestli se nedostane dřív do rukou překupníků a je třeba i prodáván na burze.

A propo: Každý by si nejprve měl zamést před svým prahem jak OBCHODNÍ ZÁSTUPCE, PRODEJCE (pan Dalecký taky začínal své aktivity současně i na burze, ale samozřejmě ve vší slušnosti, vždy jsem dostal i daň. doklad, proto my trochu zamrzela, ale nepřekvapila reakce na burzu - raději zrušit) než se tady začnete navážet do zákazníků o kterých nic nevíte pane DS a tudíž neznáte ten hlavní!!! finanční potenciál. Ježiž marňja já zapoměl Vy se nechcete bavitt o finacích. Tak víte co za jeden Tillig rychlíkáč Vám dám dvě Roco ČSD Sasky (výhodný kšeft letošní novinka), no a jestli to bude "B" s jiným číslem jak zeleno/šedý nebo dnes i v Najbrtu přidám Vám ještě ten ČSD osobní III.epocha(původně OeBB).
Jezevec Pepa
 
Příspěvky: 164
Registrován: pát 21 kvě, 2010 12:03 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 05 led, 2012 10:10 pm

1) Původně téma nebylo vůbec zameřeno na TT, ale bylo poněkud obecnější.
2) Ale David je jediný, kdo reagoval z "druhé strany barikády", za což má můj obdiv, že se do takovéto debaty vůbec pouštěl. Překvapuje mne, jak jsou někteří účastníci debaty s Davidem rychle hotoví, aniž by ho znali nebo znali nějaké výsledky jeho práce, s níž sotva začal. Ono se vždy snadno strefuje "fackovací panák", pokud je po ruce, že?
Ještě jednou, Davide, máš můj obdiv, za tuto záslužnou činnost vyjadřovat se otevřeně i k nepříjemným názorům a jít se svou kůží na trh!
Naposledy upravil Dan Buchtela dne pát 06 led, 2012 8:19 am, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Donatelli » čtv 05 led, 2012 10:28 pm

Chtěl jsem se jenom pozeptat všech nespokojených. Máte vůbec představu co představuje funkce obchodního zástupce pro ČR a SK ? Skutečně bych vám přál jeden týden v té funkci, včetně odpovídání na dotazy z tohoto vlákna. Možná by jich pak bylo daleko míň a ubyly by ty nejstupidnější. A ještě jednu drobnou. Než sem připíšete nějaký dotaz, zkuste si nejdřív pozorně přečíst celé vlákno. Pak těch dotazů ( a mlácení prázdné slámy ) bude taky míň...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 06 led, 2012 7:32 am

Jezevec Pepa píše:.................proto my trochu zamrzela, ale nepřekvapila reakce na burzu - raději zrušit
To neni o tom zrusit burzu, to v zadnem pripade, ale jde napr. o prodej novinek pod cenou. Rozumim tomu ze z pohledu koncoveho zakaznika je to ok, ale trhu to neprospiva, to je vse.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Obchodní zástupci pro ČR

Příspěvekod Scoot » pát 06 led, 2012 8:00 am

Děkuji panu Michalovi D, že se zapojil a že nám řekl svůj pohled.
Abychom nemluvily pouze o TILLIGU můžete nám prosím v krátkosti říci a naznačit proč již neprodáváte modely PIKO?
(nebo je prodáváte?).
Nebylo jedním z důvodů ukončení prodeje těchto modelů dvojí metr pro český a německý trh (ceny?)
Děkuji za odpověď
Scoot
 
Příspěvky: 166
Registrován: pát 18 čer, 2010 8:40 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků