Dodávky ND od firmy ROCO

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod Martin HO » úte 25 říj, 2011 6:05 am

Ani po 13 měsících nebyl můj (jinak spolehlivý) obchodník schpen dodat požadovaný ND ( houkačky a antenu) na Brejlovce (jakéhokoli). Obrátil jsem se na svého spolužáka, který totéž poptal v Norimbergu. S omluvou je dodali do 2 měsíců, v sobotu mi je přiveze.

Přikládám e-mailovou korespondenci mez mnou a zástupcem ROCO pro ČR p. Pokorným :

Dotaz :

Vážený pane Pokorný,

1. Rád bych Vám poděkoval za bleskové zajištění počeštění MM od ROCO.

2. Rád bych zeptal, proč trvá tak dlouho realizace objednávek ND od fy
ROCO. V polovině října loňského roku jsem u p. Ing. Švíglera objednal ND
č. 22 (3 ks) ? TS Horn + Pfeife na Brejlovce ČD kat. číslo 62926.
Dosud tyto díly nedorazily. Není to jen tento případ, je to obecný
problém.
___________________________________________________________
Odpověď :

Dobry den pane Martinovsky,

je mi to opravdu lito, ale to je nase chyba, ne pana Sviglera. Jednoduse
nam prave tyto ND jeste nedorazily. Pan svigler je samozrejme objednal.

Prosim jeste o trochu trpelivosti.

Dekuji za pochopeni.

S pratelskym pozdravem

Petr Pokorný

____________________________________________________________________________________________________

Příjemný den pane Pokorný,

děkuji za bleskovou odpovědˇ .

Moje reakce :

Já vím, že to není chybou pana Švíglera, proto o tom píši jako o obecném problému. Tenhle díl není "životně důležitý" pro užívání zmíněného modelu, ale jsou díly, které u prodejců nejsou skladem a model je pak víc jak půl roku k nepotřebě. Servis náhradních dílů by měl odpovídat cenové úrovni výrobků.

Nicméně potřeba požadovaného dílu také nebyla způsobena moji chybou. Myslel jsem že přiložený díl trubky Brejlovce "pasuje" do čtyřhranného otvoru ve střeše karoserie. To ani náhodou. Tím se mi nejenže nepodařilo houkačky řádně osadit, ale ještě se lepením poškodil lak. Lak jsem díky radě p. Mgr.Daleckého jakžtakž opravil a zároveň jsem se od něj dozvěděl jak to dělá on - převrtá hranatý otvor a zalepí trumpetu zevnitř.

To bych u modelu za 4000,- Kč nečekal.

Nicméně když už píšu, musím konstatovat že s kvalitou modelů lokomotiv ROCO to jde s kopce a asi by se to měli dozvědět. Hovoři na toto téma zcela jasně a konkrétně anketa na "diskuze.modely.biz" i zkušenosti modelářů.

S pozdravem z Plzně

Václav Martinovský
___________________________________________________________________
Odpověď :

Je mi to velice lito. Nikdo me o tomto problemu neinformoval, takze o tom nevim. Je to prvni informace tohoto druhu.

Ohledne kvality a diskuze na biz, mohu podotknout jen jedno. Kdyz jsou ty modely tak spatny, proc je zakaznici jednoduse nevrati? Nedostal jsem ani kus zpet. Kazdy ma pravo model pri nespokojenosti vratit. A koupit si jej od jineho vyrobce. Je sice fakt, ze spousta lidi nadava, ale pri nabidce vraceni penez nikdo nereaguje.

S pozdravem

PP
___________________________________________________________________

Moje reakce :

Český modelář (zejména v H0) moc na výběr (zejména u loko) nemá. Zjednodušeně řečeno : ROCO se snaží vyrábět i české lokomotivy, ostatní ne. A donedávna byla kvalita ROCO lokomotiv vynikající.
Tak než by ji vrátil, a neměl nic, tak si ji časem raději opraví. „Zlaté české ručičky“ naši modeláři neztratili.

Zřejmě je za tím předáním výroby do Číny. Ale není to perspektivní krok. Mnoho stejných (i českých) lokomotiv se prodá i na západě, a tamní kolegové zřejmě také nereklamují ? (byt´ pro ně je nabídka úplně na trhu úplně někde jinde).
___________________________________________________________________

Další moje reakce :

Vážený pane Pokorný,

Žádný z prodejců v Česku prostě potřebný ND na Brejlovce nesehnal. Obrátil jsem se po neúspěšném roce na spolužáka, který žije v Německu. Po necelých 2 měsících mu jej dodali. V neděli jej budu mít doma. Holt jsme zákazníci 2. kategorie.

No coment !

Zdraví

Ing. Václav Martinovský, Plzeň
__________________________________________________________________

Odpověď :
Vazeny pane inzenyre!

To, ze jsme dodali ND Vasemu spoluzakovi , ktery zije v nemecku, bylo zapricineno tim, ze nam pozadovany dil prisel na sklad. Nicim jinym. Vubec netusim, o jakych kategoriich mluvite. Pokud si ten dil objednal i "Vas" obchodik v CR, dostane jej taky.

Nesnazim se vyvratit Vasi teorii, jde jen o princip.

S pozdravem

PP
___________________________________________________________________
Moje reakce :

Vážený pane Pokorný,

nejde o žádnou „moji teorii“, ale fakta. Moji obchodníci jej dodnes nedostali, přestože od objednávky u prvního uběhlo 13 měsíců. V Německu byl dodán do 2 měsíců a ještě s omluvou za pomalou dodávku. Sami obchodníci tvrdí, že dodávky ND od ROCO prostě nefungují.
Toť skutečnost.

S pozdravem
Václav Martinovský
Martin HO
 

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod Zx1974 » úte 25 říj, 2011 8:32 am

Mám podobnou zkušenost. Objednával jsem ND na Bastarda od Pika a po půlroce jich přišla jen půlka. Nějak nerozumím tomu proč uvádějí výrobci seznamy ND, když pak nejsou ochotný je dodat. Chápu, že nejde nasadit formu na lis jen pro pár dílů, ale zas vím že hodnota výlisků je nízka tak by neměl být problém je držet na skladě.
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod Jarda H. » úte 25 říj, 2011 10:01 am

Martin HO píše: ..... Odpověď :

Je mi to velice lito. Nikdo me o tomto problemu neinformoval, takze o tom nevim. Je to prvni informace tohoto druhu. .........


Já to vidím bohužel tak, že zřejmě obchodní zástupce Roco nikdy o ničem neví :wink: - viz diskuze o špatné kvalitě Roco modelů v sekci TT (sergeje a jejich problematické jízdní vlastnosti - schválně se koukněte na trainmánii a na výsledky ankety, jaké % lokomotiv mělo problémy) ! Odpověď byla podobná jako Martinovi na ND ve stylu " ... nic nevím, nikdo nic neříkal ...", třebaže dle vyjádření diskutujícího předtím minimálně 2 lidi na veletrhu v Norimberku obchodního zástupce o sergejích a jejich jízdě informovali !!
Takže ne že nevěděl, myslím, že věděl ! A že se mu do ruky fyzicky nedostala žádná reklamace, to je možné - kupující reklamují u obchodníka, ne u obchodního zástupce.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod Martin HO » úte 25 říj, 2011 11:33 am

Dnes jsem dostal vyjádření dalšího z významných prodejců, který se rovněž snažil ND sehnat a který píše,cituji :
„Dobrý den,
Vaši objednávku na náhr. díl Roco jsme u nás zrušili. Firma Roco nám je doposud nedodala, i přes to, že jsme se několikrát na ně dotazovali. Omlouvám se a ani se nedivím, že jste se o náhradní díly poohlédl za hranicemi.“


Takže žádná moje teorie, ale fakta.
Martin HO
 

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod michal_n_cz » stř 16 lis, 2011 11:51 pm

Zx1974 píše:Mám podobnou zkušenost. Objednával jsem ND na Bastarda od Pika a po půlroce jich přišla jen půlka. Nějak nerozumím tomu proč uvádějí výrobci seznamy ND, když pak nejsou ochotný je dodat. Chápu, že nejde nasadit formu na lis jen pro pár dílů, ale zas vím že hodnota výlisků je nízka tak by neměl být problém je držet na skladě.

Téma je ND Roco - Piko je jiná kapitola - stručně - zkus projít všechny kusovníky na různé verze téhle loko, zdali mají stejný kód, pokud ne zkus objednat ty s jiným lépe od toho modelu co se dělal naposled - větší šance, že něco bude. Případně zkus kola na E11 DR atd. - ty by mohly být rozměrově stejné max. bude jiná barva - červená - jsme modeláři - záleží jak to hoří.
Michal N.
Naposledy upravil michal_n_cz dne čtv 17 lis, 2011 1:26 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 17 lis, 2011 1:25 am

Martin HO píše:Takže žádná moje teorie, ale fakta.

Martine s těma tvejma houkačkama to je fakt mrzutost. Já mám zkušenost v poslední době velice dobré, pár krát jsem objednával nějaké drobnosti a co se postrácely nebo chyběly na modelech z druhé ruky, něco na úpravy atd.
Příklady:
1. někdy v roce cca 2003 jsem objednával přes 5phobby - trvalo to déle, vůbec jsem dopředu nevěděl jaké ceny budou účtovány atd.- bylo to nakonec v normě, ale jsem si vědom, že to bylo v době Roco před insolvencí - takže obchodník musel vše objednávat přes Krokodil a tady byl ten problém... Dodaly prakticky vše co jsem chtěl až na jednu záludnost - vysvětlím níže.
2. cca před 2 roky na přelomu listopadu a prosince jsem objednal osobně díly v Ben v Bráníku, i přes vánoční shon se před vánoci ozvali, že již mají, poslal jsem bankou peníze a mezi svátky jsem měl díly doma. Zase chyběla nějaká záludnost.
3. letos na jaře jsem objednával u Kratochvíla v Brně - super rychlost - 14 dní, rozumná cena, chyběla 1 varianta houkačky.
ad ty záludnosti - objednávám někdy díly na starší modely co se nedělají a nebo dělají dlouho a v průběhu té doby jsou různé inovace, typu např. brunýrované dvojkolí z r. 1995 má matné brunýrování a novější cca od 2003 lesklejší, nebo že starší 4-osé lokomotivy mají bandáže 1+0,0+0,0+0,0+1 a novější 1+1,0+0,0+0,0+0 a u těch některých obj. čísel někdy nevím zdali dodají kolo bandážované jednostraně nebo oboustraně a tedy když např. předělávám střídavku nevím jestli objednat kola 1+3 nebo 2+2 , 2+3 je jistota:-) Nebo objednal jsem houkačky na BR110 DR - červené dodali, ale modré na Railtrains ne - fakt prkotina - mrzutost spíš taková, že tyhle jsem doobjednával na mašiny na kterých jsem si to v krámě nezkontoloval, že na obou vždy 1 ze 2 chyběla - od novoty mají být na už mašině a ne v pytlíku. Pak některé díly mají různá čísla ND, ale jsou stejné v jiném modelu, ale s jiným číslem atd. a ve skladu je to o číslech jedno mají druhé ne.
Já jsem na tu poslední objednávku vůbec nespěchal a při objednání jsem tak nějak počítal, že se to přidá k něčemu dalšímu do balíku atd. - třeba v měsíčním intervalu - přišlo to pro mne v extra zásilce. Současně s mojí objednávkou přišla další extra zásilka ND i pro dalšího zákazníka - v krabičce cca A5 x 4cm byl sáček a v něm 1ks pružinky ke spřáhlu do N-kového modelu!!!!
Celkově myslím, že to funguje velice dobře, když si představím, kolik je na všechny ty modely různých dílů - logisticky dost náročné mít 100%. Myslím, že když bychom to porovnávali s jinými výrobci co se týká dostupnosti, tak bude Roco na předním místě. Ceny pokud nepotřebuješ celou kastli nebo větší celek celkem slušné - dodávají i různé jednotlivosti drobnosti v cenách od cca 1 EUR za položku, všechny kusovníky na netu ke každému modelu - doporučuji porovnat ceny třeba s Pikem.
Michal N.
Naposledy upravil michal_n_cz dne čtv 17 lis, 2011 9:55 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod Martin HO » čtv 17 lis, 2011 8:00 am

Michale já ale píši o současném stavu (přesně od 2.pol. 2010 do listopadu 2011). A to je bohužel všechno jinak.

V létech o kterých píšeš to fungovalo i mně. Dodací lhůty sice 4 - 6 měsíců, ale přišlo to. Teď to trvalo 13 měsíců s tím, že prodejce mi v létě sám řekl, že ND od ROCO (ale i PIKO) nechodí a nabídl mi náhradu houkaček od CStrainu.
Martin HO
 

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod OndraST » sob 25 úno, 2012 6:45 pm

Prosím,
nedokázal by někdo poradit kde sehnat Roco nárazníky na osobní vůz ČSD viz odkaz :
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... dkou-14866
Nikde na netu je nemohu najít, případně koho kontaktovat.
OndraST
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13 pro, 2009 4:36 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod mnitka » úte 28 úno, 2012 8:36 am

Pokud se nárazníky dají objednat jako náhradní díl tak jsou uvedeny na papíru přibaleném v krabičce s modelem. Objednat lze u obchodníka.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod michal_n_cz » úte 28 úno, 2012 9:26 am

Obávám se že u vagonu to tak nebude, protože u těchto nebývá ten kusovník co u lokomotiv.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod mnitka » úte 28 úno, 2012 9:41 am

V letáčku bývají uvedeny nápravy, spřáhla, u podvozkových vozů podvozky, nárazníky případně celý sáček s doplňky...
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod michal_n_cz » úte 28 úno, 2012 9:54 am

Teď jsem na to koukal a máte pravdu - je to tam taky přímo i s objednacími čísly. Narázníky by neměly být tedy problém. Jen tam nejsou uvedeny Preisguppe - takže jak se dopátrat alespoň přibližné ceny?
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod mnitka » úte 28 úno, 2012 11:03 am

Přesně si nevybavuju ceník..., nejnižší položka tam myslím byla 0,80 €. Já jsem za jeden nárazník platil asi před třemi lety 18 Kč.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod OndraST » úte 28 úno, 2012 3:40 pm

A tedy objednání, přes prodejnu není problém, jde mě o jeden kus, někde vypadnul a už se nenašel.
OndraST
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 13 pro, 2009 4:36 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Dodávky ND od firmy ROCO

Příspěvekod mnitka » ned 04 bře, 2012 7:43 am

Jasně objednej u svého obchodníka. Cena bude kolem dvacky. :wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků