LPH Jičín

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

LPH Jičín

Příspěvekod slavick » úte 06 črc, 2010 7:24 pm

Zdravíčko,
dneska to bude krátký dotaz. Jaké máte zkušenosti s výrobky LPH Jičín? Našel jsem nějaké vagónky na Aukru a okem laika se mi moc líbí. Ještě bych chtěl znát názor zkušenějších.

Díky moc.

Petr
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha

Re: LPH Jičín

Příspěvekod A2C » úte 06 črc, 2010 8:58 pm

hmm LPH Jičín, aké sú to vagóniky? cisterny Uachs? nikdy!!!!

práve som dostaval 5ks a nikdy viac! hrozný plast, farba na ňom moc nedrží, nekryje a podobne.

inak ako stavebnica je fajn, až na to farbenie.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: LPH Jičín

Příspěvekod romino » stř 07 črc, 2010 3:57 am

A2C píše:hmm LPH Jičín, aké sú to vagóniky? cisterny Uachs? nikdy!!!!

práve som dostaval 5ks a nikdy viac! hrozný plast, farba na ňom moc nedrží, nekryje a podobne.

inak ako stavebnica je fajn, až na to farbenie.


LPH sú aj výsypné Facs,na cement Raj,M152,služobný DS, Bi/Be a spomínané cisterny Ra a nikdy som nemal problém s farbou. Stačí striekací tmel, farba a na koniec lak a výsledok je výborný. Niekedy sú na nich drobné chybičky výlisku, ale nič hrozné čo by sa nedalo opraviť.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Re: LPH Jičín

Příspěvekod A2C » stř 07 črc, 2010 6:21 am

No asi tie problémy som mal lebo to boli ZPA Jičín.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: LPH Jičín

Příspěvekod slavick » stř 07 črc, 2010 9:59 am

romino píše:
A2C píše:hmm LPH Jičín, aké sú to vagóniky? cisterny Uachs? nikdy!!!!

práve som dostaval 5ks a nikdy viac! hrozný plast, farba na ňom moc nedrží, nekryje a podobne.

inak ako stavebnica je fajn, až na to farbenie.


LPH sú aj výsypné Facs,na cement Raj,M152,služobný DS, Bi/Be a spomínané cisterny Ra a nikdy som nemal problém s farbou. Stačí striekací tmel, farba a na koniec lak a výsledok je výborný. Niekedy sú na nich drobné chybičky výlisku, ale nič hrozné čo by sa nedalo opraviť.


Tady šlo o uzavřený nákladní vůz. Vypadá to na nějaký starší model. Možná to zkusím a uvidíme, co se z toho vyvrbí :-)
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 črc, 2010 12:40 pm

slavick píše: ..... Tady šlo o uzavřený nákladní vůz. Vypadá to na nějaký starší model. Možná to zkusím a uvidíme, co se z toho vyvrbí :-)


Zřejmě je to služební vagon Ds / Daa-k ?! V každém případě tyhle stavebničky beru jako dobrý začátek pro vyzkoušení na začátek modelářské éry !! Určitě to zkus a uvidíš :) Časem třeba dojdeš ke stavbnicím kombinace odlitek-lepty ( http://www.hekttor.biz/index.php?lng=CZ ... &kod=12087 ) nebo lepty (např. DK model, KuBer atd.)

To A2C : to je poprvé, co slyším tenhle problém při barvení ?! Neměl jsi je třeba špatně očištěné, použité nevhodné barvy na plast, bez základu .... Navíc máš-li stavebničky označené ZPA Jičín, šlo o hodně staré výlisky, zřejmě jedny z prvních - původně s tím dle mých informací začal ZPA Jičín (Závody průmyslové automatizace), začátkem 90.let pak LPH Jičín (Lisovny plastických hmot)
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: LPH Jičín

Příspěvekod A2C » stř 07 črc, 2010 12:59 pm

Mal som to očistené, presne ako keď som farbil plastikové modely lietadiel odkiaľ som sa preorientoval na železnicu, takže v tom problém nevidím, skôr v kvalite plastu, toto mi totiž robili aj modeli Testors, tam trebalo používať ich farby,

ZPA, áno, sú to skutočne veľmi staré stavebnice. ceny sú v kčs a pod. známky času to má tiež. :lol:
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 črc, 2010 2:12 pm

A2C píše: ..... ZPA, áno, sú to skutočne veľmi staré stavebnice. ceny sú v kčs a pod. známky času to má tiež. :lol:


Tak v tomhle případě asi stárnutím plastů došlo k zásadním změnám vlastnosti nebo složení plastu, možná především díky opakovaným změnám teploty při uskladnění - neuskladnění během dlouhé doby mezi výrobou a zpracováním u modeláře ?! Pak mohly vyvstat problémy s barvením ! Nejsem plastikář, ale plast zkrátka nemá trvale stejné vlastnosti.

Na druhou stranu tyhle modely můžeš použít po řádné patině jako "kopřiváky" - odstavené kdesi na zastrčené koleji v kopřivách :lol: , určené třeba k likvidaci nebo jako nádrž na naftu v depu nebo .... zkrátka i tyhle zdánlivě problematické modely se dají využít.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: LPH Jičín

Příspěvekod A2C » stř 07 črc, 2010 2:45 pm

Áno zrejme máš pravdu, avšak robil som cca pred 5 rokmi VEB PlasticArt z roku 75 a podobne, a žiadne problémy som nemal, záleží aj na plaste a jeho kvalite.

Presne ako vravíš, začal som ich robiť patinované aby chyby farby neboli tak veľmi viditeľné.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Želva » pon 12 črc, 2010 11:40 am

Stavebnice z LPH jsou spolu se stavebničkami od Detailu pro začátek ideální. A co se věrohodnosti týká, tak pokud jen trošku trošku přimhouříme oči, tak jsou taky naprosto v pohodě. S barvením jsem zatím absolutně problém neměl i přes již značnou letitost některých stavebnic - je třeba samozřejmě odmastit a stříknout základovku, ve finále zalakovat. Navíc jsou velmi vhodné i pro drobný tuning - kinematiky, ložiska a další úpravy pro lepší jízdní vlastnosti a vylepšení vzhledu. Jinak plast nekřehne a drží tvar i třeba při mírném násilí :) (např ohýbání rozsoch dvojkolí).
TT, digitál, 4.epocha ČSD
Želva
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát 22 led, 2010 9:46 am
Bydliště: Olomouc

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Fíkus » sob 24 črc, 2010 11:15 pm

A2C píše:hmm LPH Jičín, aké sú to vagóniky? cisterny Uachs? nikdy!!!!

práve som dostaval 5ks a nikdy viac! hrozný plast, farba na ňom moc nedrží, nekryje a podobne.

inak ako stavebnica je fajn, až na to farbenie.


je to plastem či rukama? kolego pokud se ti potěj notně prsty a jako že asi jo, doporučuju občas odmastit model, surfacer považuju za základ... :roll:
Rukama mě jich prošlo od dětství kvanta a nikdy sem neměl problém...

KOolegovi který se pral na kvalitu bych vzkázal, že jestli se mu líbí, ať do nich jde, pokud jsi hnidopich, podkladů je mraky. Kdybys měl nějaké dotazy na stavbu, klidně se ptej, stavěl sem všechny, většinu jsem upravoval, od leptů, přes výrobu nových dílů ... Pokud rád modelaříš, tak je to krásný základ... spolu s věcmi od DK modelu, detailu, hektora lze postavit hezký vozový park :wink:
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Re: LPH Jičín

Příspěvekod slavick » pon 26 črc, 2010 6:33 am

Super, díky moc. Určitě bych se ozval, až se mi dostanou do ruky a nebudu si vědět rady. Což bude ze začátku dost často :-D Snad konečně od srpna se začnu v mašinkách víc vrtat :-)

Jinak všem taky děkuju za názor.
Uživatelský avatar
slavick
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17 kvě, 2010 5:58 pm
Bydliště: Praha

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Kajinek11 » ned 25 led, 2015 1:49 pm

Rád bych navázal na tuto diskuzi. Také jsem dvě stavebnice ZPA Jičín ( Be/Bi a Uachs/Ra ) vytáhl po 25 letech a pustil se do stavby. S barvením problémy nebudou, to zvládnu, ale zajímá mě jak vylepšit soukolí a spřáhla, tak aby se to dalo používat v soupravě. Pokud si myslíte, že to nejde a nevyrovná se to alespoň vozům BTTB, tak mi to prosím napište a udělám z toho zrušený vagón někde na poslední koleji. Pokud to někdo úspěšně vozíte tak mi prosím poraďte, jaká kola , nebo soukolí, jaká ložiska a jaká spřáhla tam dát. Podotýkám, že jsem těmito věcmi zatím nepolíben, neboť stavím teprve kolejiště a ve volných chvílích, kdy nemohu ke kolejišti tak modeluju jiné věci.

A co si myslíte o této stavebnici?
http://www.eshop-rychle.cz/dpmodely-sho ... s-obtiskem

Díky moc za názory..
Naposledy upravil Kajinek11 dne ned 25 led, 2015 2:30 pm, celkově upraveno 1
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Pavel-HP » ned 25 led, 2015 2:16 pm

Stavebnice čeho ... .Všeobecná rada, doplnit o KKK, instalovat mosazná ložiska a nové nápravy příslušného průměru dle katalogu vozů z Parostroje a spřáhla co používáš. KKK buď s pérkem a pokud se nevejdou tak s magnetem. Spoustu inspirace nejdeš na Moje TT.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: LPH Jičín

Příspěvekod Kajinek11 » ned 25 led, 2015 4:01 pm

Díky, myslím, že jsem tam našel vše, co jsem potřeboval. Ještě ta stavebnice PAO mi není jasná, jestli jí mohu úspěšně koupit a provozovat :-)
TT segmenty, DCC - DR5000 + 2x MM, IV. epocha.
Kajinek11
 
Příspěvky: 609
Registrován: stř 07 pro, 2011 11:12 pm
Bydliště: Rumburk

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Patrik Novák a 3 návštevníků