Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod Martin HO » úte 22 čer, 2010 12:34 pm

Od 11.4.2010 řeším s p. Bekem (BV model) zaslání odlitků jednoválcového kompresoru, dynama a píšťaly na 354.1.

Nejprve to vypadalo jako záležitost týdne.
Dodnes mi však zaplacené díly nepřišly, p. Bek na e-maily nereaguje, mobilní volání vypíná.

Minulý pátek se mi konečně podařilo(zřejmě náhodou) s ním mluvit, tvrdil že požadované díly dá týž den manželka na poštu, dojdou v Po, max. Út 15.6.. Dodnes nic nedošlo, na e-maily opět nereaguje, mobilní volání vypíná. Od ostravských kolegů jsem se dozvěděl, že takových je nás víc.

Takže ač velmi nerad varuji všechny před nepoctivým kolegou a prodejcem.
Martin HO
 

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod Yarda » stř 23 čer, 2010 8:53 am

Taky bych čekal od nositele tohoto slavného jména trochu solidnější přístup. Koupil jsem od V.B. asi 4 různé stavebnice vagonů. U žádné není návod k sestavení, což sice není zásadní problém, alespoň by však z něj bylo možné zkontrolovat, co všechno má stavebnice obsahovat. Některá obsahuje nárazníky a kulisy, jiná ne... v jedné jsou nějaké drobné dílky, u kterých mi není jasný účel... není jasné, kam přesně umístit plynojemy, madla... jedna bočnice má propadlinu od zdeformované formy, což se sice dá spravit, ale proč to pouští do světa...?
Na druhou stranu jsou odlitky přesné (až na tu propadlinu) a detaily krásně jemně vypracované, což se vůbec nedá srovnávat s kvalitou odlitků lokomotiv od Číže nebo Máši.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod Martin HO » úte 06 črc, 2010 3:43 pm

Tak jsem po čase zabrouzdal na K-report a ejhle :

http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=1832492

Opakuji, že mi nejde o mizerných 150 Kč, ale o princip, takhle by se k sobe lidé (a zejména modeláři) chovat neměli.

Potřebné díly jsem již objednal z ND loko od ROCO na Modeltrainu, takže tu 365-tku stejně dodělám a navíc mi to přišlo levněji.
Martin HO
 

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod vorisekml » úte 06 črc, 2010 9:12 pm

Mám s p.Bekem bezproblémovou spolupráci, ani nevím čím jsem si to zasloužil. Na mail reaguje dle svého volného času, ale odpověď příjde vždy. Telefonem lidi pokud možno neotravuji. Kvalita kolísavá, případná reklamace NAPROSTO bezproblémová. Vždy si poptám zda má zboží "skladem" a odlitky si přebírám raději osobně na burze. Produkty BV Model jsou cenově ve vyšší kategorii, ovšem jejich sortiment se natolik specifický že se nedá jinde sehnat. Něco má v nabídce p.Muras ale né všechno. Například odebírám hvězdy s lemem. Jsou drahé ale přesto že se jedná o jednoduchý lept, nikdo jiný se toho nechopil aby to udělal levněji. Taky brblám že je hvězda drahá, ale jsem rád že je někdo v této kvalitě, sortimentu a v tomto provedení vyrábí.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 02 črc, 2011 4:49 pm

Ač nerad, musím také napsat o naprosto negativní zkušenosti s fy BV Model - a to si s Vlastou Bekem i tykáme... Bohužel i moji klienti při svých návštěvách u mě už od prosince 2010 mluví o naprosto negativních zkušenostech - nevyřízená objednávka po dobu více jak 6ti měsíců (M240, detaily k mašinám, Rybáky, leptané tabulky na mašiny). Moc jsem jim nevěřil, ale nyní jim musím žel dát za pravdu!

Na burze 11/6/2011 jsem chtěl koupit nějaký díly pro zakázkové přestavby mašin co řeším klienty. Bylo mi řečeno V. Bekem at mu to tam nevykupuju ale at radej pošlu objednávku přes jeho e-shop že mi to do týdne pošle. Hned v sobotu večer jsem udělal objednávku, v pondělí jsme si volali s tím že něco na skladě není a že se pošle to co je. 22/6 jsem Bekovi volal na mobila, co se děje, že nic furt nemám - byl na školení, prý to posílala manželka. 29/6, když furt nic nepřišlo, jsem volal opět Bekovi - omluva že musí poptat manželku co se děje, ta že je po noční a až se vyspí, tak že mi dá vědět podací číslo balíku. Ve čtvrtek 30/6 jdu sám na naší poštu zjištovat co se děje - o ničem nevědí, dokonce kvůli mě hledají přes nějaké jejich kanály i jinde v rámci ČR - výsledek nula! Volám asi kolem deváté Bekovi - je na školení, a rychle vytípává mobil. Přichází SMS (10.30 hod dopoledne) že se mi po školení ozve. Opět trpělivě čekám co se bude dít... Když furt není žádná odezva, zkouším volat - mobil je nedostupný... Výsledkem je moje SMS s informací o mém podezření že jsem jen "jaksi " oblbován. A hádejte, myslíte že se někdo zatahal za nos a následně na základě té sms pak ozval?

Výsledkem toho celého je jednak ztráta cca 1 měsíce času, během něhož jsem si potřebné díly místo shánění u pochybný firmy mohl vyrobit a namnožit sám doma (dýmn. dvířka pro 365, 375 a 555, pensyl. podvozky t435, čsd píštala, čsd světlomety, čsd pumpa), ale hlavně naprostá deziluze - opět se ukazuje že v Moravskoslezském kraji žijou převážně divný lidi (viz vlákno o podvodnicích zde na foru). Tímto se mimochodem omlouvám těm pár "normálním" Moravoslezanům kterých se výše zmíněné tvrzení může dotknout!

Takže varuju před p. Bekem a jeho BV Modelem - toto není ale opravdu není normální přístup ktery bych čekal od seriozní firmy. Navíc p. Bek po mě chtěl dělat nějaké věci na másterech a část jeho rozpracovanýho mástru už mám přes měsíc doma, takže bych čekal že bude mít zájem na bezproblémové spolupráci.

_______________________________________________________________________________________

Poznámka pod čarou:
Dnes, tj. 4/7 mi byl doručen balíček se vším co bylo dohodnuto. Jak vidět, když je snaha jde vše - i rychlé zaslání. Mrzí mne ale absence jakékoliv odezvy na urgence aspon ve formě smsky nebo mejlíka typu - sorry, nestihlo se to, odesláno dnes nebo něco podobného....
Naposledy upravil Petr Zatrepalek dne pon 04 črc, 2011 2:10 pm, celkově upraveno 1
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod MirekTT » sob 02 črc, 2011 9:18 pm

Já jen čistě statisticky: Neznám pana Beka ani BV model a nevím, o koho jde. Ale tento modelový příklad mi secsakramentsky pasuje na všechny ostatní "podnikatele" v železničním modelářství, kteří nějak krachli. Vždy je to stejné, spolehlivý bezproblémový člověk, vážená osoba, komunikativní, a naráz se něco zlomí a neodpovídá na výzvy, dluží, samé výmluvy..........co to sakra je!? Virus? Néééééééé!
Tak tedy něco jiného, ale je to vždy stejné, ale co?
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod carodej » ned 03 črc, 2011 8:04 am

MirekTT píše:Já jen čistě statisticky: .............. a naráz se něco zlomí a neodpovídá na výzvy, dluží, samé výmluvy..........co to sakra je!? Virus? Néééééééé! Tak tedy něco jiného, ale je to vždy stejné, ale co?


Co to je ? ... Velké oči a žádné podnikatelské plánování a bezkoncepčnost ve vývoji firmy ... obvykle ... :(
TT (z analogu už digitál... ) a šilhání po N ... +malé automodely ...
Uživatelský avatar
carodej
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 10 dub, 2011 3:34 pm
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 04 črc, 2011 2:10 pm

Dnes, tj. 4/7 mi byl doručen balíček se vším co bylo dohodnuto. Jak vidět, když je snaha jde vše - i rychlé zaslání. Mrzí mne ale absence jakékoliv odezvy na urgence aspon ve formě smsky nebo mejlíka typu - sorry, nestihlo se to, odesláno dnes nebo něco podobného....
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod mastanec » pát 21 lis, 2014 4:50 pm

Tak to tu trochu ozivim a udelam mu reklamu.
Objednavka zaplacena 14 Ledna 2014, od te doby jen sliby, posledni zkousky byly 3.9.2014 asi jich ma vic od te doby.

Jestli ho nekdo zna mozno trochu nakopnout na burze nebo jinem setkani? Nebo mam poslat dalsich 10eur na postovne?


...
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod greenery » pát 23 říj, 2015 2:33 pm

Nevíte někdo, BV model funguje, nebo to mám nechat plavat?
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod mastanec » stř 28 říj, 2015 10:40 am

greenery píše:Nevíte někdo, BV model funguje, nebo to mám nechat plavat?


Zalezi co a za kolik. Pokud neco za par korun tak bych to prubnul. Pokud za vice asi nema smysl riskovat, ba i za malo...
Za zbozi objednane v Prosinci 2013 jsem zaplatil v Lednu 2014, a predstavte si, stale nic nedoslo, jo vlastne doslo, dosly mu vymluvy a penize stale nevratil.
Furt nejake zkousky v praci, pak ve skole, bakalarska prace...

Mel jsem v merku 2x 730 a nejake drobnosti, zaplatit si nechal a stavebnice prodal nekomu jinemu.
Zajimalo by mne, zda se ty 730 daji koupit na burze. Aspon 1.

A co shanite mohu-li se zeptat?
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod kakbus » pát 30 říj, 2015 8:36 pm

Tak i já přispěji zkušeností s tímto obchodem.Až na poněkud zdlouhavější komunikaci a doručení zboží (cca 3 týdny) musím říct, že jsem spokojen.Zboží přišlo a i vstřícnost ze strany výrobce mě potěšila...Holt je to asi i trochu o štěstí...
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod greenery » sob 31 říj, 2015 10:33 am

Dnes mi přišel zčistajasna bez výstrahy balíček s objednanými díly. Od objednávky týden. A faktura s přiloženým č. účtu. Tomu říkám důvěra. Poštovné gratis (zatrhl jsem osobní odběr). Palec nahoru.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod kakbus » sob 31 říj, 2015 4:17 pm

Jo s platbou jsem to měl stejně. Čučel sem jak puk. Až se teď stydím, že přes víkend nemůžu poslat peníze..
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Zkušenosti s BV model (Vlastimír Bek)

Příspěvekod mastanec » čtv 05 lis, 2015 10:10 am

kakbus píše:Tak i já přispěji zkušeností s tímto obchodem.Až na poněkud zdlouhavější komunikaci a doručení zboží (cca 3 týdny) musím říct, že jsem spokojen.Zboží přišlo a i vstřícnost ze strany výrobce mě potěšila...Holt je to asi i trochu o štěstí...

greenery píše:Dnes mi přišel zčistajasna bez výstrahy balíček s objednanými díly. Od objednávky týden. A faktura s přiloženým č. účtu. Tomu říkám důvěra. Poštovné gratis (zatrhl jsem osobní odběr). Palec nahoru.


Tak to vam zavidim panove to ja uz cekam od Ledna 2014 :(
ČSD EP 3-4, H0, Digi, blog: http://goo.gl/KMybUF
mastanec
 
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 27 pro, 2012 7:54 am

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků