Stromky Noch/JTT

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Sochi » pon 21 čer, 2010 7:16 pm

Ahoj,
zvažuji koupi modelových stromků, tak se chci poptat na případné zkušenosti s výsledným vzhledem.

Konkrétně vybírám mezi NOCHem (32520/32525) a JTT & partners (TR2015).
Cenově vychází přibližně na stejno, na obrázcích vypadají pěkně oba výrobky. Praxe ale přecejenom můžu být jiná :)
Máte někdo s těmito stromky zkušenosti? Díky za všechny názory. Nechci kupovat zajíce v pytli :)

Odkazy například..
http://www.litomysky.cz/stromy/jttstruvceny.htm
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/p/ ... smrky.aspx
Sochi
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24 srp, 2009 2:00 pm

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod badliner » úte 22 čer, 2010 4:37 pm

Doporučoval bych hledat jinde...Modelscene, nebo JM modelová železnice..
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Sochi » úte 22 čer, 2010 8:30 pm

Pokud jsem se dobře díval, tak ceny u ModelScene jsou poněkud vyšší, než bych si představoval :(
Proto jsem byl rád, když se mi podařilo objevit zmíněné JTT a NOCH stromky, které (alespoň podle obrázků) nevypadají úplně špatně :)
Sochi
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24 srp, 2009 2:00 pm

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Tom120 » stř 23 čer, 2010 5:38 pm

Také uvažuji o nákupu většího množství těchto stromků od Nochu, takže se připojuji k žádosti o jakékoli zkušenosti ... 8)

V mém případě by se jednalo spíše o "výplň" středu lesa a do dalších zákoutí - vzhledem k požadovanému množství (cca 100-200 ks) je cena tedy rozhodující, ale zas nechci nějaké koště na špejli ... :?
http://tatra-page.kx.cz

TT - Analog V/VI ep.
Tom120
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 28 led, 2009 10:50 am
Bydliště: Plzeň

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod badliner » stř 23 čer, 2010 5:48 pm

Fajn..chcete můj názor Noch bych si dal maximálně na kolejiště pro děti..Ať to vypadá na fotce jak chce, v reálu to vypadá jako koště...Ale pokud jdete vyložené po ceně je tu ještě Busch...Ale osobně jsem kvalitou stromků od zahraničních výrobců zklamán...
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod diego.dan » ned 27 čer, 2010 10:10 am

Ahoj,projdi si téma "Smrčky" zde na fóru.Mám také pytel Nocháckých ale zcela určitě je budu upravovat.Vypadají jeden jak druhý.Upravoval jsem starou pájkou a následně statdekorem od Poláka.Případné bližší info po SZ.Osobně doporučuji JM.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod TTmili » pon 28 čer, 2010 7:01 pm

Taky doporučuji JM, jako výplň středu lesa se dají s přivřenýma očima použít i ty od NOCHa ale musí to být někde vzadu a nesmí být vidět nic než 2cm od špičky. Co se týče stromků JM tak ty neudělají ani na kraji lesů, kor ne pokud jsou kombinovaný s ModelSceny, pak je to "dokonalý" (i když definujte někdo dokonalost :lol: ).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Sochi » úte 29 čer, 2010 7:22 am

Díky všem za reakce (stejně tak i za odkaz na vlákno Smrčky). Zřejmě skončím u JM, s přihlédnutím k cena/výkon :)

Ještě bych se tady ale zeptal - i když možná trochu i mimo téma. Trochu mě překvapilo, že většina stromků i foliáží nemá doporučená měřítka, případně má doporučená všechny od Z po H0. Není v menších měřítcích potom "problém" s hustotou větví nebo výškou trávy? :)
Sochi
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 24 srp, 2009 2:00 pm

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod A2C » úte 29 čer, 2010 1:05 pm

Na tú výšku sa k tým foliážam dodáva aj kosačka v mierke aby si to mohol upraviť na požadovanú výšku :lol:
Ale nie, faktom je to že sa u týchto vecí na to extra nedbá nakoľko najrozšírenejšie mierky sú u nás H0 a TT a na to to plne vyhovuje.
ČSD ep.IIb + III-IVa + ŽSR. H0, H0e
Z21, Profi-Boss, Multimouse
Uživatelský avatar
A2C
 
Příspěvky: 1669
Registrován: čtv 21 led, 2010 10:32 am
Bydliště: Bratislava, Dúbravka

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Radek Strnad » stř 30 čer, 2010 8:59 am

Jo pánové tak nevím.Na podzim a v zimě plánuju velkou revitalizaci kolejiště(TT 340x140) a stromky mám každý pes jiná ves,tak jak jsem je postupně dokupoval po částech,něco vyráběl sám.Potřebuju jich tak 500,takže podle těch cen a toho co zde píšete bude lacinější koupit pořádný provaz a strom bude stačit jen jeden,s pevnou větví,pak dobrý uzel a hup...... :lol: .Teď vážně,vyrábí někdo jen špičky,které bych zasadil do nějakého podkladu a před to dal třeba jen 2 řady pořádných stromků?Myslím hlavně jehličnany-listnáče si vyrobím sám,ale jehličnany jdou podstatně hůř,s výjimkou borovic. 8)
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod TTmili » stř 30 čer, 2010 9:05 am

Radku a co třeba koupit jen nizoučké stromky (2-3cm) a pod nimi ten terén zvýšit? To by přece taky šlo a myslím že kdyby to bylo vhodně udělané tak by to ani nevypadalo blbě. :wink:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Stromky Noch/JTT

Příspěvekod Pája » stř 07 črc, 2010 12:03 pm

A nebo by ty prckové od smrků šli napíchnout na drátek,špejli,či na ty smetáky co tu o nich píšete.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků