POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Mirek Moc » čtv 17 čer, 2010 9:36 am

Pozor na možné zavirování na stránkách http://www.deltax-bahn.cz/shop !!!

Jaký je aktuální stav stránek deltax-bahn.cz/shop/images?
Stránky jsou na seznamu podezřelých stránek – návštěvou těchto stránek můžete poškodit svůj počítač.
Za posledních 90 dní byla část těchto stránek 3× uvedena v seznamu stránek s podezřelou aktivitou.

Co se stalo, když Google tuto stránku navštívil?
Z celkového počtu 20 stránek, které jsme za posledních 90 dní otestovali, došlo na stránce/stránkách 16 ke stáhnutí a nainstalování škodlivého softwaru bez souhlasu uživatele. Google tyto stránky naposledy navštívil dne 2010-06-14. Na těchto stránkách se podezřelý obsah vyskytl naposledy dne 2010-06-14.
Malicious software includes 31 trojan(s). Successful infection resulted in an average of 1 new process(es) on the target machine.
Naposledy upravil Mirek Moc dne pát 16 črc, 2010 6:20 pm, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ - ODVIROVÁNO

Příspěvekod Mirek Moc » čtv 24 čer, 2010 2:59 pm

Dnes mne pan Rejl informoval , že stránky byly úspěšně odvirovány.
Vyzkoušel jsem to osobně a stránky jsou opět bezpečné.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ODVIROVÁNO

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » pát 16 črc, 2010 4:19 pm

už zase nejsou v pohodě :cry:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Mirek Moc » pát 16 črc, 2010 6:20 pm

Jo Jarda má pravdu . Zase je to napadené viry . Psal jsem to v pondělí panu Rejlovi a žádná odpověď. TAKŽE POZOR VIRY NA DELTAX.CZ
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Fíkus » sob 24 črc, 2010 11:21 pm

njn, koukam na to, chtěl sem dát dotaz a už tu je... poslal by mi prosím někdo do sz mejla na pana majitele? Potřeboval bych se zeptat na pár věcí jestli má skladem protože brzy pojedu "skoro" okolo , tak abych zbytečně nezajížděl...
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Mirek Moc » ned 25 črc, 2010 6:19 am

E-mail na pana Rejla je následující rejl.tillig-tt-bahn@seznam.cz
Zkušenost z posledních týdnů je , že neodpovídá na žádné maily.
Kdyby jsi do Všestar jel i přes to ,že ti neodpoví, zeptej se ho jak to vypadá s TT víkendem , který má být .

Mirek
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod petrh » ned 25 črc, 2010 7:27 am

zkusenost ma, zavolat ci napsat do tilligu, ze chces koupit od vyhradniho distributra c CZ, ale on nereaguje a neregauje. z me zkusenosti pokazde se ozval reil do 24 hodin, je pravda, ze podruhe jsme nasrane do tilligu volal a bylo mi receno, hmmm ale nakonec se ozval, nechapu jak nekdo takovy muze byt zde dovozcem...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Fíkus » ned 25 črc, 2010 9:39 am

tak jestli má zavšivenej web, muže to mít i v kompu, celé to spadlo a nemá přístup nikam, jednoduchá dedukce, počkám ještě pár dní. Jedu tam od pondělka za týden tak uvidím
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Houmr » pon 26 črc, 2010 8:55 am

No já když jsem se vracel k vláčkům tam jsem tam byl celkem dvakrát a přístup i na prodejně dost tragický, pokud někdo jako "výhradní dovozce" nemá ani základní sortiment kolejiva skladem je podle mne ubohost, už jsem tam vícekrát nezavítal, takže dnes již většinu nákupů řeším přes internet a vlastně v pohodě.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Fíkus » čtv 13 led, 2011 11:33 pm

stále NIC... funguje ještě?
Uživatelský avatar
Fíkus
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 30 říj, 2009 7:45 pm
Bydliště: Chotěboř / Pardubice

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Mirek Moc » pát 14 led, 2011 6:17 am

Přes prohlížeč Google Chrome mi to stále hlásí toto vážné varování :"Varování: Návštěva těchto stránek může poškodit váš počítač!
Webové stránky na adrese http://www.deltax-bahn.cz zřejmě hostují malware – software, který může poškodit váš počítač nebo jinak působit bez vašeho souhlasu. Svůj počítač můžete infikovat dokonce i tím, že stránky s malwarem jen navštívíte."


Když jsem to na jiném počítač zkusil přes prohlížeč Internet Explorer 7.0 , který nemá v sobě pravděpodobně tolik ochranných nastavení, tak jsem se na stránky Delatax dostal bez problémů.
Aktuálně tam pan Rejl vyhlásil slevy 20% na všechno zboží v termínu 3 -16.1.2011 a dále že připravuje 12.ročník TT víkendu v termínu 18-19.6.2011.

No uvidím jestli se mi tento pokus nevymstí a nevlezl mi sem nějaký vir :mrgreen:.
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod radekkrupka » pát 14 led, 2011 6:26 am

Mirek Moc píše:Přes prohlížeč Google Chrome mi to stále hlásí toto vážné varování :"Varování: Návštěva těchto stránek může poškodit váš počítač!
Webové stránky na adrese http://www.deltax-bahn.cz zřejmě hostují malware – software, který může poškodit váš počítač nebo jinak působit bez vašeho souhlasu. Svůj počítač můžete infikovat dokonce i tím, že stránky s malwarem jen navštívíte."

No uvidím jestli se mi tento pokus nevymstí a nevlezl mi sem nějaký vir :mrgreen:.

Dále ale píše (Firefox), že za posledních 90 dnů se žádná infekce nebo škodlivý obsah neobjevil. A to je trvalý stav již od léta. Bohužel, aby toto hlášení provozovatel stránek odstranil, musí o to na googlu zažádat a to jaksi k jeho vlastní škodě neučinil... Takhle si tam může věšet co chce a velká skupina lidí to nikdy neuvidí...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: POZOR VIRY na DELTAX.CZ ->> ZAVIROVÁNO

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » stř 26 led, 2011 9:59 am

neboj nevlezl mám placenýho eseta a přes chrome to otevřu a nic se neděje
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků