Tillig kvalita

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Tillig kvalita

Příspěvekod PaMi » pát 26 úno, 2010 11:21 am

Koupil jsem si NOVOU 716ku od Tilliga http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... -bvo-quot/
Protože mám na kolejišti digitál, tak jako první jsem sundal kastli, abych zasadil dekodér. Co jsem ale uviděl mě dost vyděsilo. Plošný spoj byl připevněn ke kovovému rámu vruty do dřeva se zapuštěnou hlavou a ještě křivě našroubované.
Chtěl bych se tady zeptat jestli se již někdo s tím setkal anebo jak to trefně ohodnotil kamarád vláčkař Pavel-HP "Číňan ztratil brejle a ještě mu došla baterka v šroubováku"
Obrázek
Obrázek
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod MirekTT » pát 26 úno, 2010 12:35 pm

Tuhle loko nemám. U jiných nový Tilligovek jsem nic podobného nezpozoroval a to jsem byl uvnitř ve všech. Co by mohlo způsobit tento jev napadá mne pouze, že jde o jednou prodanou a následně reklamačně vrácenou loko s meziopravou. No a pak jsi ji koupil ty. Ale je to jen doměnka. Ten vrut vypadá opravdu na typický zásah při rozborce, kde dojde ke ztrátě origo šroubku a ten je následně nahrazen tím, co je po ruce.
Další světlo do případu jistě vnesou ostatní, co tuto loko mají. Pokud budou vypadat stejně, nemám pravdu, ale tím pádem upravuji Tillligovu pozici v mém hodnotovém žebříčku.
Pro zajímavost kde jsi ji koupil?
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod PaMi » pát 26 úno, 2010 12:39 pm

MirekTT píše:Pro zajímavost kde jsi ji koupil?

Koupil jsem ji přes internet v Modeltrain Plzeň. Podle krabičky i podle koleček ale vypadá nejetě.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod MirekTT » pát 26 úno, 2010 12:46 pm

Hm, jde o opravdu neobvyklý jev, který mi na Tilliga nesedí. Vlastně ani nemusí být jetá. Ani nemusela být prodána, jak jsem se původně domníval. Mohla být je odzkoušena někde na cestě od výrobce k tobě a po zjištěné vadě opravena. Počkal bych, co řeknou ostatní a pak bych se poptal v té Plzni, co má tohle znamenat. Samotného mě to zajímá.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Mirek Moc » pát 26 úno, 2010 3:37 pm

Tillig používá závrtné šrouby na připevnění plošných spojů. Jedná se o šrouby průměr 2,2 mm a délky 6 mm, kterém jsem již mnohokrát sundával při přestavbách V100 a BR218. V tomto případě podle fotografií se jedná o podle mne větší šroub než píšu.
Na stránkách náhradních dílů pro tuto tvoji lokomotibu BR716 - 96145 jsem našel, že je pro připevnění desky plošného spoje použit šroub ND 390420 = průměr 2,2mm délka 6,5 mm - viz foto Obrázek
Jestli má ten šroub tyto rozměry , tak je to originál díl "pouze" špatně zašroubovaný :( .
Uživatelský avatar
Mirek Moc
 
Příspěvky: 231
Registrován: pon 14 led, 2008 4:26 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvekod michal_n_cz » pát 26 úno, 2010 9:29 pm

MirekTT píše:..., kde dojde ke ztrátě origo šroubku a ten je následně nahrazen tím, co je po ruce...

nebo při zpětné montáži původní šroubek utahovaný příliš velkou silou - následuje stržený závit - následuje náhrada tím co je po ruce...
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod MirekTT » sob 27 úno, 2010 7:03 am

Pánové, ale i tak jsem docela šokován. Tillig? A tohle?
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Tillig kvalita

Příspěvekod fousek » sob 14 srp, 2010 11:19 pm

Nechci zakládat nové diskuzní fórum kvůli Tilligu obecně, proto to šoupnu sem.
Nedávno se severem republiky prohnaly velké srážky a následně velká voda, která se týkala samozřejmě i našich severních sousedů. Byla tak zaplavena i továrna v Sebnitz.
http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/modellbahnshop/shop.pl?SESSION=393502&template=hochwasser2010.html&shopid=1
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Tillig kvalita

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 19 zář, 2010 7:38 am

fousek píše:Nechci zakládat nové diskuzní fórum kvůli Tilligu obecně, proto to šoupnu sem.
Nedávno se severem republiky prohnaly velké srážky a následně velká voda, která se týkala samozřejmě i našich severních sousedů. Byla tak zaplavena i továrna v Sebnitz.
http://www.modellbahnshop-sebnitz.eu/modellbahnshop/shop.pl?SESSION=393502&template=hochwasser2010.html&shopid=1

Obávám se že si to vykládáš špatně.
Podle mých informací byla zatopena prodejna a ne továrna.
Samozřejmě i tak je to nepříjemné !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Tillig kvalita

Příspěvekod Radek Strnad » ned 19 zář, 2010 8:47 am

To,že by byla zatopena jen prodejna se mi zdá nepravděpodobné.Přízemí továrny je níž než vchod do obchodu,takže pokud nebyla postavena nějaká hráz z pytlů písku,lisovna a sklad forem to asi odnesly.Nevím,nebyl jsem tam,ale i podle dostupných obrázků se zdá,že voda do přízemí fabriky pronikla.Otázka je co se povedlo zachránit a co vše tam bylo.Několikrát jsem tam byl na dni otevřených dveří a lisy co tam byly se mi zdály dost vymakané,pak tam bylo obrovské množství forem, nástrojů,raznic,nástrojařská dílna,tuším i malá galvanovna,sklad surových plat.granulí.Ale jsou to jen spekulace,vše by asi v plné míře osvětlili jen zástupci firmy.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1186
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Tillig kvalita

Příspěvekod holomek » pon 20 zář, 2010 12:42 pm

Továrna byla také zatopena, aspoň tak nám to bylo řečeno na workshopu v Leuně, ... z fotek na zmíněném odkaze je to také evidentně vidět.
Mnoho strojů se naštěstí povedlo opravit.
holomek
 

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod Colonel32 » stř 15 led, 2014 5:59 pm

Možná by se více než cena měla řešit kvalita... tato na mne vypadlo z krabiček od Tilliga.
Přílohy
tillig.jpg
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod j p » stř 15 led, 2014 11:01 pm

Colonel32 píše:Možná by se více než cena měla řešit kvalita... tato na mne vypadlo z krabiček od Tilliga.


To mohu jen potvrdit, ja jsem ty vozy taky dostal v rozlozenem stavu.
Ale porad lepsi kdyz je dodavaji takhle rozlozene nez kdyby byly upatlane od lepidla.
Velikost TT: 1. Pennsylvania Railroad 1940-1960 2. CSD 1946-1993
j p
 
Příspěvky: 442
Registrován: čtv 30 pro, 2010 1:54 pm
Bydliště: Dansko

Re: Novinky TT 2014

Příspěvekod BaWiS » čtv 16 led, 2014 5:32 pm

Já ty "modely" od Tilliga řeším jednoduše - nic už nekupuju :lol:
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tillig kvalita

Příspěvekod Colonel32 » pon 20 led, 2014 12:01 am

Další Vtu - další rozlepený Vtu. 3 ze 7mi koupených vozů, to už je fakt tragédie.
Colonel32
 
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků