Zkušenosti s modely.biz v posledním roce

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zkušenosti s modely.biz v posledním roce

Příspěvekod Matěj » sob 20 úno, 2010 4:54 pm

V posledním roce mám negativní zkušenosti s modely.biz. Objednám zboží co mají skladem, přijde okamžitá odezva abych čekal na výzvu obchodníka na zaplacení. Tak čekám a čekám. Když už čekám na můj vkus dost dlouho (cca týden) a stále se nic neděje, musím ugovat svou objednávku, aby se konečně něco začalo dít.
Zkrátka, obchodníci se musí dokopat k tomu, aby něco konečně poslali.

Jinak velice spokený jsem s Modeltrain a s BEN model. Jsou rychlí a spolehliví. Dále nakupuji v Pragomodelu, také bez problému.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Příspěvekod petrh » sob 20 úno, 2010 5:43 pm

tak to ja mam s panem Cadkem vice nez 100% pozitivni zkusenosti. Poslu objednavku, a kdyz potrebuju menit, dodavat tak velice pruzne reaguje jak na mailu tak na tlefonu a vzdy kdyz jdu zbozi vyzvednout tak si muze byt 100% jist, ze spokojene odejdu a na miste jeste neco prikoupim... naposledy takto pred tydnem na modul.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » sob 20 úno, 2010 5:53 pm

Jestli se nepletu,tak dodání zboží je do čtrnácti dnů.Viz doprava a dodací lhůty. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Matěj » sob 20 úno, 2010 11:15 pm

Obchodní oddělení
DOTAZ: Jaký je postup při platbě za zboží předem na účet?

Pokud zvolíte platbu předem, tak vám vždy mailem pošleme proforma fakturu. Tuto fakturu posíláme až když máme pro vás zboží připraveno, tzn. pokud máme skladem, tak posíláme obratem a pokud skladem nemáme, tak až ve chvíli, kdy přijde od dodavatelů nebo máme na 100% potvrzeno, že je na cestě. Nepřijímáme žádné zálohy předem. Poté, co dorazí platba na náš účet (VS = číslo faktury), tak zboží zašleme.

Toto je psáno v častých dotazech na jejich stránkách. Moje zkušenost je taková, že si objednám zboží které je skladem a chci platit převodem. Přijde okamžitě z jejich PC odezva, abych čekal na proforma fakturu od obchodníka. A tak čekám a čekám a nic se neděje. Kdybych se neozval, a neurgoval to, tak bych se asi nikdy nedočkal. Nevím, nerozumím tomu. To Modeltrain, nebo BEN model jsou 100 krát rychlejší a spolehlivější.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 21 úno, 2010 9:17 am

Nechci odpovídat za Michala, nicméně díky tomu že mám E-shop se k tomu mohu taky vyjádřit- Předně - nastavení e-shopu - ne každá verze e-shopu dokáže "aktuálně" zobrazit skladové zásoby. Napr u mě se píše že to je skladem, prijdou 3 objednávky (fyzicky vedu zásobu na 2-3 ks každé položky sortimentu) a je vymalováno. Pak musím zpětně jmenovitě u každého zboží zadat hodnotu zásob NULA - a to je kámen úrazu, když to člověk dělá jen sám nebo ve dvou lidech! Za druhé - fakturace. V případě že děláš proforma fakturu, zpravidla ji systém negeneruje sám, nýbrž ji opět dělá "lidský" činitel - takže v případě většího počtu objednávek člověk trochu"nestíhá"...

Za třetí - přípisy a kontrola plateb - dohledat platbu bývá občas taky problematické. Od klienta dostaneš zprávu že už zaplatil a ani po 10 dnech to nemáš na výpise - urguješ to a ejhle - přijde omluva že to zadat nestihl... Totéž se bohužel děje při platbě přes českou poštu (tedy vklad peněz na poště, ne dobírka), tam převod bohužel taky netrvá jak by mělo "jen" jeden den.... O platbách z ciziny se raděj ani nezminuju, tam i dnes je týden na provedení platby zázračná doba :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Matěj » ned 21 úno, 2010 10:52 am

Mně to připadá, že je problém v tom, že Michal na E-shop po přestěhování na Smíchov, spíše nemá čas. V počtu kusů problém nebude,
neboť když objednávám je na skladě 10 kusů, a poté se změní na 9 kusů.
Měl by se zamyslet nad tím, že pokud na to nemá čas, aby k počítači posadil někoho, kdo na to bude mít čas. Třeba nějakou prodavačku u pultu. Že to může dobře fungovat je vzorný příklad Modeltrainu i BEN modelu. Od nich mám zboží i s objednáním a placením přes účet do 3 dnů.Na modely.biz, když to půjde dobře, možná do 3 týdnů.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Příspěvekod diego.dan » ned 21 úno, 2010 11:58 am

Já jsem také čekal celkem dlouho(cca 4,5 týdne) nicméně jsem byl zklamán,že z asi 10-ti objednaných položek jsem 2 nedostal a nikdo mě třeba nekontaktoval o náhradu,která byly v tomto případě možná.Jelikož pracuji v ochodní činnosti je toto takkřka dnes zákonem nabídnout zákazníkovi náhradu.Jde přece o můj kšeft.
HO ZATÍM PLÁNUJI,OD 28.8.2009 ZÁČÍNÁM STAVĚT
diegovaho.blog.cz
GOTHIC FOREVER
Uživatelský avatar
diego.dan
 
Příspěvky: 242
Registrován: stř 08 dub, 2009 9:32 am
Bydliště: Děčín

Příspěvekod greenery » ned 21 úno, 2010 4:04 pm

Mám taky spíše negativní zkušenost, ovšem pouze s E-shopem. Na prodejně bylo vše na jedničku.
Objednával jsem 4 skladové položky k osobnímu vyzvednutí. Výzva k převzetí dorazila cca po 3-4 měsících. Po celou dobu bylo u všech modelů uváděno, že jsou skladem.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 21 úno, 2010 4:45 pm

Nebylo by od věci,kdyby se vám kluci vyjádřil přímo Michal Dalecký? :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 21 úno, 2010 11:58 pm

Zdravim vsechny. Po prestehovani na Smichov mame extremni narust prodeje a objednavek jak v eshopu a tak i na prodejne (navic zabezpecujeme i prodej vastupenek do Kralovstvi). Ze dvou jsem rozsiril prodejni tym diky smennemu provozu na 7 lidi. Problem je v tom, ze 3/4 kapacit jde smerem ke kamenne prodejne. Ze 100 lidi tydne na starem miste je to ted 3000 tydne co obslouzime na prodejne !!!! Kdo u nas byl, tak musel za posledni pulrok pozorovat velky posun kupredu v nabizenem sortimentu a mnozstvi veci na sklade. Temer vzdy mame novinky v dostatecnych poctech skladem. V lonskem roce jsem avizoval prechod na novy ucetni system s on-line napojenim na eshop. Musel jsem to odlozit diky planovanemu zavedeni noveho systemu ABRA jak na prodej, tak i pro eshop. Vim ze mame neporadek v aktualizaci eshopu. Vse se zmeni az po zavedeni noveho IS. Eshop zanedbavame a nemyslete si, ze me to netrapi. Doby, kdy jsem byl ve sklepe a vse jsme ve dvou zvladali jsou pryc. Udelam ja i kolegove maximum vse pro to, aby se to vratilo do starych koleji. Logisticky to mame spatne nastavene. Pro vasi informaci od zari expedujeme mesicne pres 400 objednavek, to toho vecny problem s dodavateli. Nejsou to vymluvy, ale fakta. Uz odmitam modelove zakazky a dodelavam jen prijate veci z minulosti.
Omezuji se jen na digitalizace a ozvuceni. Proste na vic veci neni cas a pozorovat to muzete treba i v aktualizaci magazinu :(
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Matěj » pon 22 úno, 2010 4:47 pm

Díky za vysvětlení.
Přeji Vám, ať celé dílo podaří. Doufám také, že se dá E-shop opět dohromady a bude fungovat stejně dobře, jako dřív. Budeme to hold muset nějaký čas vydržet.
Matěj
 
Příspěvky: 221
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:40 pm

Příspěvekod MirekTT » pon 22 úno, 2010 6:37 pm

Michale Dalecký, ze 100 lidí týdně na tři tisíce lidí týdně - jen na prodejně, bráno okem obchodníka, je na Nobelovku za ekonomii. Když nad těmi čísly špekuluju, tak ten českej trh nemůže být zase tak mrtvej :wink:
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod MAREKHO » pon 22 úno, 2010 6:39 pm

Taky držím palce, ať se daří...... :) :)
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod vvitty » pon 22 úno, 2010 7:41 pm

skoro bych rekl, ze tomu hodne pomohl hit dnesnich deti jmenem masinka Tomas, samozrejme spolecne se zmenou mista...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod kvasha » úte 23 úno, 2010 12:53 pm

Michal Dalecký píše:Uz odmitam modelove zakazky a dodelavam jen prijate veci z minulosti.
Omezuji se jen na digitalizace a ozvuceni. Proste na vic veci neni cas a pozorovat to muzete treba i v aktualizaci magazinu :(


Tak to je dobrá zpráva, snad se dočkám i mého Čmeláka :-)

Jinak, byl jsem se opět podívat v Království a už mám rozepsaný další díl recenze ...

držím palce.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků