ttvlak.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Tomáš » čtv 08 říj, 2009 4:43 pm

Tak tohle téma mě velmi zaskočiloí.Ivana Ryšavého jako člověka kterému patří TTvlak znám velmi dobře.Mockrát jsem se s ním osobně setkal.Dalo by se říci že moje kolejiště vyrostlo právě díky jeho obchodu.Ano je fakt,že někdy dodávka trvala i měsíc,ale vždycky se to nějak vysvětlilo.(nějaká drobnost navrch za čekání atd..)
Nikdy jsem,ale s Ivanem neměl problém,že bych cokoliv objednal a zaplatil a on to nedodal.V Brně jsme se potkávali celkem často.Jak už bylo zmíněno je dlouhodobě a dost vážně nemocen..plný invalidní důchod..a tak je možná indisponován.Jelikož se vídám i s jeho tetkou,která hrála prostředníka při předávání zboží,zkusím zjistit co za tím je a pak to tady přetlumočit.......
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 08 říj, 2009 6:17 pm

Tomáši, zkus to prověřit a dát tady kolegům nějaké informace co a jak ! Věřím tomu, že p.Ryšavý má zdravotní problémy, přesto pozicí mrtvého brouka si jako firma nedělají dobré jméno :cry: !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

TT vlak

Příspěvekod Hanis85 » ned 11 říj, 2009 8:06 am

TT vlak normálně posílá sice to trvá dlouho (kde ne) ceny jsou přijatelné, objednával jsme tam 2. 2. 2009 příšlo to 15.5. 2009 komplet celé, netvrdil bych, že za to může. Ty malé e-shopy mají k dispozici na nákup tak 5000-10000 Kč, pokud u nich někdo objedná zboží tak oni to musí koupit na sebe a po té to platí zákazník, pokud narazí na nějakého nepoctivce tak mu to zboží potom leží skladem (ladem) do chvíle než ho někdo koupí, takže potom na další nákup má třeba jenom 3000 Kč, vrážet do toho další peníze nejde (odkud???). Takové jednání může vest až ke krachu, nakoupí nevýhodné aktiva (zboží) ty neprodá a na zbytek vevyjdou prostředky. A na tomhle nakrachují jenom e-shopy.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TT vlak

Příspěvekod radekkrupka » ned 11 říj, 2009 8:44 am

Hanis85 píše:Ty malé e-shopy mají k dispozici na nákup tak 5000-10000 Kč, pokud u nich někdo objedná zboží tak oni to musí koupit na sebe a po té to platí zákazník, pokud narazí na nějakého nepoctivce tak mu to zboží potom leží skladem (ladem) do chvíle než ho někdo koupí, takže potom na další nákup má třeba jenom 3000 Kč, vrážet do toho další peníze nejde (odkud???). Takové jednání může vest až ke krachu, nakoupí nevýhodné aktiva (zboží) ty neprodá a na zbytek vevyjdou prostředky. A na tomhle nakrachují jenom e-shopy.

Proboha - na tohle principu snad funguje každý obchodník??? Proto si přidává marže??? Pokud někomu zůstane neodebrané zboží, není nic jednoduššího, než se zboží zbavit se slevou. Může tak jít s dolů až na nákupní cenu, hodit to na aukro atd...

Mimochodem, TTvlak vyžaduje platbu předem, tak nechápu smysl příspěvku.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: TT vlak

Příspěvekod Hanis85 » ned 11 říj, 2009 8:48 am

radekkrupka píše:
Hanis85 píše:Ty malé e-shopy mají k dispozici na nákup tak 5000-10000 Kč, pokud u nich někdo objedná zboží tak oni to musí koupit na sebe a po té to platí zákazník, pokud narazí na nějakého nepoctivce tak mu to zboží potom leží skladem (ladem) do chvíle než ho někdo koupí, takže potom na další nákup má třeba jenom 3000 Kč, vrážet do toho další peníze nejde (odkud???). Takové jednání může vest až ke krachu, nakoupí nevýhodné aktiva (zboží) ty neprodá a na zbytek vevyjdou prostředky. A na tomhle nakrachují jenom e-shopy.

Proboha - na tohle principu snad funguje každý obchodník??? Proto si přidává marže??? Pokud někomu zůstane neodebrané zboží, není nic jednoduššího, než se zboží zbavit se slevou. Může tak jít s dolů až na nákupní cenu, hodit to na aukro atd...

Mimochodem, TTvlak vyžaduje platbu předem, tak nechápu smysl příspěvku.


Pladbu předem nevyžadoval snad teď už ano, ani se slevou se toho nemusí zbavit to není řečeno je krize lidi nemají peníze.
Hanis85
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04 led, 2008 10:09 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TT vlak

Příspěvekod radekkrupka » ned 11 říj, 2009 8:55 am

Hanis85 píše:Pladbu předem nevyžadoval snad teď už ano, ani se slevou se toho nemusí zbavit to není řečeno je krize lidi nemají peníze.

http://www.ttvlak.cz/obchodni-podminky/cz/
Bod 3 ;) Platí už delší dobu.

Jiné obchody platbu předem nepožadují (pokud nejde o objednávku za 30 tisíc, nebo velmi specifické zboží). To je holt riziko povolání...krize-nekrize
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: TT vlak

Příspěvekod Jarda H. » ned 11 říj, 2009 11:08 am

Hanis85 píše:TT vlak normálně posílá sice to trvá dlouho (kde ne) ceny jsou přijatelné, objednával jsme tam 2. 2. 2009 příšlo to 15.5. 2009 .....


Přece jen si momentálně mimo :lol: , tady se diskutuje o současné situaci, ne o začátku roku !! Platby předem platily v ttvlak od začátku - viz odkaz radkakrupky na bod 3) - i když nevylučuji, ře se daly telefonicky domluvit jiné podmínky ?! Já to taky využil, platil jsem po naskladnění objednaného zboží.
Teď už pár týdnů visí na jejich webu "oznámení o problémech", proto tahle diskuze. A jen opakuji - škoda současného přístupu ttvlak k dořešení financí za neuskutečněné zakázky :wink: Do budoucna se pak důvěra již těžko obnoví !!!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod pudl » pon 19 říj, 2009 4:14 pm

Radku nezkusil jsi jim napsat dopis,když na tel. a mejl nereagují?Já o tom začínám uvažovat,ať vrátí alespoň peníze.
pudl
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17 úno, 2008 1:06 pm
Bydliště: Mladá Boleslav-Dobrovice

Příspěvekod radekkrupka » stř 21 říj, 2009 6:58 pm

pudl píše:Radku nezkusil jsi jim napsat dopis,když na tel. a mejl nereagují?Já o tom začínám uvažovat,ať vrátí alespoň peníze.

Nooooo tak tahke možnost mě teda nenapadla... možná bych to mohl zkusit.

Tomáši, nepodařilo se ti něco zjistit?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod George V. » čtv 22 říj, 2009 5:22 am

...no, jestli máš nějakého kamaráda právníka, tak by ten dopis mohl napsat on :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod harmi » čtv 22 říj, 2009 8:40 pm

Tax píše:
George V. píše:... že problémy s TTvlak souvisí ...

O solídnosti firmy dosť napovie aj web samotný. Normálna fungujúca firma nepotrebuje mať svoju komerčnú stránku popretkávanú reklamami cudzích firiem a webov. Ale kto má "zadarmovský" soft - eshop, tomu sa nevyhne. Divné je, že pri svojich maržiach okolo nezriedka 50 až 100 % dotyčný pánko nenašiel prostriedky na slušný vlastný webshop bez reklám.

Existuju "zadarmovske" eshop softy, ktore su celkom prisposobitelne aj bez reklam a so sirokou zakladnou prispievatelov rozlicnych vylepseni (open source podobne ako firefox), konkretne ZenCart. Asi rok dozadu som jeden instaloval, potom sice z realnej prevadzky zislo, ale nebola to vec softu... :(
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Příspěvekod Tomáš » úte 27 říj, 2009 8:28 am

Dneska jsem mluvil s Ivanem,potvrdilo se to co jsme si v drtivé vědšině mysleli.Ptal jsem se konkrétně odpověď je myslím jasná:

citace :Ano, byl jsem v nemocnici. Ať mně ten kolega napíše. Včera jsem se teprve vrátil a mám tady spoustu nevyřízených mailů, ale ještě nemohu sedět dlouho u PC, takže to musím vyřizovat postupně.

snad to pomůže
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod radekkrupka » úte 27 říj, 2009 9:37 am

Tomáš píše:Dneska jsem mluvil s Ivanem,potvrdilo se to co jsme si v drtivé vědšině mysleli.Ptal jsem se konkrétně odpověď je myslím jasná:

citace :Ano, byl jsem v nemocnici. Ať mně ten kolega napíše. Včera jsem se teprve vrátil a mám tady spoustu nevyřízených mailů, ale ještě nemohu sedět dlouho u PC, takže to musím vyřizovat postupně.

snad to pomůže


Díky za odpověď zkusím....
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod pudl » pon 02 lis, 2009 5:46 pm

Tak jsem dneska zkoušel volat a opět to nikdo nebere.Nevím jestli má smysl psát ještě mejl.Ozvali se poslední dobou někomu?
pudl
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17 úno, 2008 1:06 pm
Bydliště: Mladá Boleslav-Dobrovice

Příspěvekod radekkrupka » úte 03 lis, 2009 7:17 am

Mail jsem napsal, bez odpovědi. Telefon to samé...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků