ttvlak.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ttvlak.cz

Příspěvekod radekkrupka » pon 05 říj, 2009 3:20 pm

Prosím vás,

podařilo se vám někomu za poslední půrok JAKKOLI komunikovat s ttvlak.cz?

Vím, že už s tímto eshopem ani ránu a radši obloukem obejít, ale mám tam bohužel :evil: nevyřízenou zaplacenou zakázku...

Bohužel, už půl roku žhavím - telefony, emaily, icq - nic! Pokud jste někdo měli to štěstí, poraďte jak!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod ladino1 » pon 05 říj, 2009 5:45 pm

Včera jsem tam posílal objednávku, dnes mi přišla rekapitulace pro potvrzení, takže zatím normálka. Uvidíme, co se bude dít, až pošlu peníze :oops: Kždopádně dám vědět jak to probíhá dál.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Příspěvekod Jarda H. » pon 05 říj, 2009 5:58 pm

ladino1 píše:Včera jsem tam posílal objednávku, dnes mi přišla rekapitulace pro potvrzení, takže zatím normálka. .......



V tom případě nechápu vyjádření na jejich webu (okopírováno) :

10.08.09 - Technické přerušení činnosti
Z velmi vážných technických a hlavně rodinných důvodů oznamujeme, že do konce roku nemůžeme přijímat žádné další objednávky. .....


To Radek Krupka : doporučuji neustále zkoušet telefonicky :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod radekkrupka » pon 05 říj, 2009 6:02 pm

Jarda H. píše:
ladino1 píše:Včera jsem tam posílal objednávku, dnes mi přišla rekapitulace pro potvrzení, takže zatím normálka. .......



V tom případě nechápu vyjádření na jejich webu (okopírováno) :

10.08.09 - Technické přerušení činnosti
Z velmi vážných technických a hlavně rodinných důvodů oznamujeme, že do konce roku nemůžeme přijímat žádné další objednávky. .....


To Radek Krupka : doporučuji neustále zkoušet telefonicky :!:


Jardo - volám tam do aleluja, na pevnou i na mobil... nikdo nezvedá
Ladino - pokud můžu radit, tak zkus jiný obchod....fakt!

Jenom pro informaci - objednávka je z loňského července... bohužel naivně jsem poslal peníze dopředu jak požaduje eshop.... po čtvrt roce jsem je konečně po X výmluvách (mimo jiné, že tchýně se přizabila na schodech!) dokopal k tomu, že mi pošlou alespoň to, co už dostali. Zbylé zboží (žádné drama, je to asi 700,-) jsem nikdy neviděl, peníze zpět jak jednou slibovali taky ne, a od té doby jsem se nikoho nedovolal. Na emaily neodpovídají, formulář z webu jakbysmet, ...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod MAREKHO » pon 05 říj, 2009 7:58 pm

U ttvlak.cz jsem byl několikrát osobně- je to v bytě na sídlišti, kdybych se nezeptal paní, co venčila psa, tak bych to nenašel. Ceny byly dobré, objednal jsem zboží- někdy i ústně s tím, že vyzvednu osobně. Do té doby v pohodě.
Pak jsem napsal meil : ŠLA BY OBJEDNAT BR 371 HO ČD A KOLIK BY STÁLA ?
.........Nic.......
.........Koupil jsem ji jinde a pak mi volal, že ji má doma......
Když jsem řekl, že ji mám odjinud,málem ho trefilo......
V modrém emailu mi odepsal na celou stranu,jaký jsem uličník,že má ve mě peníze , že to bere na sebe ........ bla. bla.
Přitom se sám nabídl, abych nic neplatil předem, že se už známe.
Zkrátka mám teď dvě loko za 11000kč. Od objednávky za 400kč jsem upustil, nechť mu přijde k duhu.------ už tam nejdu.......
Na ten meil nezapomenu---docela rychle píše. Bohužel mám přeinstalovaný PC, tak jsem to musel vymazat, je to aspoň přes rok. :cry: :cry: :cry:
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod MirekTT » úte 06 říj, 2009 8:42 am

No, co vím já, alespoň podle článku, který vyšel cca před půl rokem ve zdejším regionálním tisku, tak je Ivan Ryšavý - majitel Hustopečského internetového obchodu TTvlak z vážných zdravotních důvodů už delší dobu v invalidním důchodu (prý choroba, nikoli úraz). Je tedy velmi pravděpodobné, že se opět roznemohl a problémy, které s ním tady popisujete, s tím mohou souviset.
Nic méně můj osobní názor na jeho podnikání je takový, že poslat někam peníze předem s tím, že mi to za ně, byť za dobrou cenu koupí a přepošle a to ještě se speciální dodací lhůtou, to není zrovna moje parketa. Avšak takový způsob prodeje nehaním, jistě měl mezi vámi mnoho spokojených příznivců. Já osobně dávám přednost obchodům se zásobenými sklady, krátkými dodacími lhůtami a tomu přiměřenými cenami (tedy pokud na nějaký takový občas narazím).
Šetřit stokoruny za takovou cenu, to se raději soustředím na výdělek a zboží koupím standardní cestou.
:arrow: MAREKHO
Incident, kdy koupil zboží předem za své, ale se zpožděním, je v jeho případě domnívám se výjimka. Ale může si za to sám, měl to s tebou odkomunikovat, a to i v případě, že byl v tu dobu nemocný.
ot: Včera mi volala paní z Děčína, že tam mám objednaný od ledna motorek od Tilliga a nějaké další drobnosti, jestli to ještě chci, zasmál jsem se, poděkoval a zavěsil.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod pudl » úte 06 říj, 2009 9:45 am

Tak s tímhle "obchodem" jsem si taky naběhnul.V lednu jsem objednal a bohužel zaplatil,od té doby pouze jeden email,že je to na cestě a po víkendu to bude posílat,to bylo v červnu a od té doby nic.Ani telefony nebere na mejly nereaguje.Je to sice jenom tisícovka proti ostatním,ale na vyhýbky(asi spešl zboží),teď pokračuju se stavbou a chyběj.
pudl
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned 17 úno, 2008 1:06 pm
Bydliště: Mladá Boleslav-Dobrovice

Příspěvekod radekkrupka » úte 06 říj, 2009 9:50 am

Tak já jsem si naběhnul, ač jsem pokračoval obezřetně. Po vyplnění objednávky jsem dostal potvrzení se žádostí o platbu. Zavolal jsem na eshop, (překvapivě) hned jsem se dovolal, příjemně jsme si popovídali, tak jsem nabyl důvěry a zaplatil.

Kolik takových nevyřízených objednávek asi je????
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod George V. » stř 07 říj, 2009 4:58 am

No, já si myslím, že problémy s TTvlak souvisí s krachem Modelové železnice Děčín. Většinu zboží totiž zřejmě brali od nich. Viz. podobnost sortimentu - např. pojezd pro brejlovce ČStrain sestavený z ND na BR110 od Gutzolda byla specialita MŽ. A TTvlak ho má v nabídce dodnes...

http://www.ttvlak.cz/vyrobek/sada-podvozku-pro-lokomotivu-brejlovec-GU01PB/
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Tax » stř 07 říj, 2009 7:33 am

George V. píše:... že problémy s TTvlak souvisí ...

O solídnosti firmy dosť napovie aj web samotný. Normálna fungujúca firma nepotrebuje mať svoju komerčnú stránku popretkávanú reklamami cudzích firiem a webov. Ale kto má "zadarmovský" soft - eshop, tomu sa nevyhne. Divné je, že pri svojich maržiach okolo nezriedka 50 až 100 % dotyčný pánko nenašiel prostriedky na slušný vlastný webshop bez reklám.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod George V. » stř 07 říj, 2009 7:40 am

...tak s těma maržema je možné polemizovat. Do jejich nabídky jsem koukal ještě za dob fungující Modelové železnice Děčín a spousta cen byla nižší než od MŽ. A to tehdá MŽ měla nejnižší ceny v republice (na což asi taky dojeli).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Tax » stř 07 říj, 2009 8:54 am

George V. píše:...tak s těma maržema je možné polemizovat. ...

Vychádzal som z príspevkov o priekupníkoch v iných vláknach na tomto fóre ... ono je to jedno, išlo mi o to, že ten webshop nie je solídny, nie je prepracovaný, chýbajú tam rôzne filtre, popis jednotlivých položiek je nedostatočný, malé obrázky ... A hlavne zbytočné a rušivé reklamy, ktoré v komerčnom webshope nemajú čo hľadať. Proste muzika o ničom.
Inak tú firmu nepoznám, ale z toho, čo som sa du dočítal tak so solídnosťou to nemá nič spoločné. Ak si zákazník niečo objedná a neviem mu to v normálnej lehote dodať, nemôžem vyskakovať, že mi stojí na sklade mašina za xxx tisíc CZK len preto, že ju neodobral. Len raz som si niečo objednal vo weshope, zaplatil, o týždeň či dva mi zavovlali, že tovar nevedia v dohľadnej dobe zohnať a do ďalšieho týždňa poslali peniaze naspäť. Žiaden normálny obchodník nebude evidovať objednávku štvrť či pol roka a ak si to zákazník medzitým kúpi tam, kde je schopnejší obchodník a vie hľadaný tovar zabezpečiť, tak nemá žiaden nárok vyčítať zákazníkovi, že neodobral objednaný tovar. Ak ano, tak len v prípade, že by mali uzatvorenú kúpnohospodársku zmluvu, kde je stanovený termín dodávky, cena, spôsob platby a postihy za nedodržanie zmluvy. Potom v tom prípade, ak v uvedenom termíne jedna či druhá strana svoj záväzok nesplní, nasledujú dohodnuté postihy.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 říj, 2009 10:39 am

Tax píše: ....Inak tú firmu nepoznám, ale z toho, čo som sa du dočítal tak so solídnosťou to nemá nič spoločné. Ak si zákazník niečo objedná a neviem mu to v normálnej lehote dodať, nemôžem vyskakovať, že mi stojí na sklade mašina za xxx tisíc CZK len preto, že ju neodobral. .....


Nechci tvrdit, že firmu znám, ale v jejich začátcích jsem tam kupoval. Nevím, proč nyní ttvlak zvolil metodu mrtvého brouka ?! Já tady odebral 3 nebo 4 (?!) objednávky - na začátku byly v TT dobré ceny, komunikace mailem i telefonem byla v pohodě, poslední objednávka už s drobnými problémy, přesto dořešena a celkově OK ..... a jak vidím, zavčas jsem přestal nakupovat právě tady. Po zvýšení cen a počátku s problémy při komunikaci jsem šel jinam a bylo to dobře, jak vidím problémy některých z vás !!

Přes počáteční klady nyní sklouzl e-shop do negativu :wink: , škoda že neberou telefony a nekomunikují. Pokud by měl p.Ryšavý zdravotní problémy (což je asi hlavní důvod), e-shop je psán na jeho manželku - podle webu - tak tu nekomunikaci nechápu :roll: ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod radekkrupka » stř 07 říj, 2009 11:33 am

Jarda H. píše:Přes počáteční klady nyní sklouzl e-shop do negativu :wink: , škoda že neberou telefony a nekomunikují. Pokud by měl p.Ryšavý zdravotní problémy (což je asi hlavní důvod), e-shop je psán na jeho manželku - podle webu - tak tu nekomunikaci nechápu :roll: ?!

S manželkou jsem v minulosti párkrát měl tu čest přes telefon a ta tvrdila, že je to věc manžela a ona tomu nerozumí.

Já jsem u nich udělal před rokem a něco tu objednávku, protože Tčku se moc eshopů nevěnovalo. Komplexní nabídku měl jenom Tesař a Ryšavý... Na modely.biz nebylo nic, a na jiných taky žádná sláva
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 říj, 2009 2:02 pm

radekkrupka píše: ..... S manželkou jsem v minulosti párkrát měl tu čest přes telefon a ta tvrdila, že je to věc manžela a ona tomu nerozumí. .......


Ano, to jí neberu, ale z druhé strany jde přece o řešení nevyřízených zakázek, vrácení plateb, ... takže úkony administrativní, nikoliv specifikace modelů, objednávky !! A proto tyhle výmluvy jsou trochu mimo ?! Bohužel nezbývá při těch vzdálenostech od Hustopeče a relativně "malých" částek" než neustále zkoušet telefony ?!
Perlička nakonec - účet je veden na pí.Ryšavou, jak mne sám před cca 2 lety při prvním nákupu upozornil (skoro)majitel p.Ryšavý !! Tím spíše by finanční vyrovnání restů mělo jít :!:

radekkrupka píše: ..... protože Tčku se moc eshopů nevěnovalo. Komplexní nabídku měl jenom Tesař a Ryšavý... Na modely.biz nebylo nic, a na jiných taky žádná sláva


Tak nějak podobně to bylo, na začátku (což u mne bylo cca 1,5 - 2 roky zpět) patřil ttvlak k tomu normálnímu !! A ani dnes nejsou všechny e-shopy OK, viz diskuze tady ve fóru na jiných místech :wink: :!: Snad to Radku doženeš brzy do úspěšného finale !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků