Modely značky Mehano

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

mehano

Příspěvekod lada » čtv 24 led, 2008 2:57 pm

má někdo zkušenosti s kolejivem MEHANO
lada
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23 led, 2008 5:05 pm

Příspěvekod kvasha » čtv 14 úno, 2008 2:42 pm

být tebou, zkusil bych popátrat v této diskuzi, již se to tu jednou řešilo .... :wink:
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod kvasha » úte 19 úno, 2008 4:45 pm

Obnovím toto téma abych nemusel zakládat nové se stejným tématem. Po několika urgencích (první email jsem psal 14.10.2007), ujasňování si věcí a ujištění, že je zboží skladem mi dnes dorazila zásilka od fy.Morimex ve které měly být dvě mašiny a čtyři kontejnery fy.Mehano. Bohužel jeden kontejner a jedna mašina chybějí?! Zásilka je bez jediné informace proč se tak stalo a to nemluvím např. o omluvě?! Ještě doplním, že ta jedna mašina má ulomený nárazník (to už je ale jen detail). Tedy pokud ohodnotím zastoupení fy.Mehano v CZE, tak zatím 4- (čtyři mínus).
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 19 úno, 2008 5:29 pm

Shodou okolnosti jsem vcera mluvil s majitelem fy. Morimex, ktera je oficialnim dovozcem pro CR (na tuto firmu me take odkazali v Norimberku). Majitel je take Slovinec (firma ma sidlo na Slovensku) a bylo mi receno, ze zacnou vyrabet model pokud jsou objednavky na 3000ks. Bylo mi take receno, ze z katalogu je dostupnych cca 30% a zbytek je ve hvezdach. Takze take neco zkusim objednat a uvidime.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod kvasha » úte 19 úno, 2008 5:44 pm

Michal Dalecký píše:Shodou okolnosti jsem vcera mluvil s majitelem fy. Morimex, ktera je oficialnim dovozcem pro CR (na tuto firmu me take odkazali v Norimberku). Majitel je take Slovinec (firma ma sidlo na Slovensku) a bylo mi receno, ze zacnou vyrabet model pokud jsou objednavky na 3000ks. Bylo mi take receno, ze z katalogu je dostupnych cca 30% a zbytek je ve hvezdach. Takze take neco zkusim objednat a uvidime.


U jednoho modelu jsem z nich dostal informaci, že model bude k dispozici až v dubnu 2008. Konkrétně se jednalo o Vossloh G 1700 55318 DC v barvách "bls". A u několika modelů mi řekli, že "se výroba neplánuje" a to i přesto, že ho maji v katalogu. To je to o čem píšeš ty. Taky divný přístup?!, ale neděláš si iluze. Ale u toho modelu co mi teď nedodali se dušovali, že ho mají skladem. To mi fakt vadí! Dávám jim ještě šanci, že se nějak omluvěji a model dodaji. K modelu co mi přišel - Alstom BB 427000 ozn. 053, se pokusím vyplodit nějakou recenzi. na první neježděný pohled vypadá hezky s kvalitním potiskem a dobrými barvami. Jinak v Norimberku jsem se také ptal na dostupnost a odkázali mě na fy. Morimex s tím, že komunikace je "very good and flashly". Tomu jsem se taky v duchu zasmál. Komunikuji s Ing. Nikola Bosnic. Nevím ani jestli je to chlap nebo ženská :-)
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod maayaa » ned 15 bře, 2009 9:23 pm

Neví někdo jak to vypadá s Mehanem teď?V Žm psali něco o vážných problémech a radikálním snížení počtu zaměstanců.Byli vůbec v Norimberku?Dodávají ještě nějaké modely?
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Příspěvekod michal_n_cz » sob 21 bře, 2009 12:01 am

kvasha píše:U jednoho modelu jsem z nich dostal informaci, že model bude k dispozici až v dubnu 2008. Konkrétně se jednalo o Vossloh G 1700 55318 DC v barvách "bls".

Myslíš asi tuhle?:
Obrázek
taky jsem o ní uvažoval, ale v těchto barvách dosti specifický stroj co se týká provozního nasazení - BLS mají jen tři ks, převážně použití pro záchranné vlaky a vlaky údržby v Lötschberg Basistunnelu (cca 30km).
V dubnu 2008 nebo 2009? Rozhodně už ji Mehano vyrábělo.
Jinak Mehano před časem avizovalo, že bude dělat motorovou jednotku Ganz co jezdila na Vinoboně (ČSD i MÁV provedení) - některé e-shopy ji nabízely před časem i pro předobjednání - zatím asi ticho po pěšině.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » pon 23 bře, 2009 5:47 am

Má Mehano nějaké WWW stránky? Já jsem zatím nic nenašel.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod michal_n_cz » pon 23 bře, 2009 7:11 am

George V. píše:Má Mehano nějaké WWW stránky? Já jsem zatím nic nenašel.
www.mehano.si
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » pon 23 bře, 2009 10:39 am

Díky. Kdysi jsem to zkoušel vygooglit, ale bez úspěchu.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod BaWiS » ned 29 bře, 2009 6:13 pm

George V. píše:Má Mehano nějaké WWW stránky? Já jsem zatím nic nenašel.


Tohle je stranka pro zastopení v ČR a SR. Já nakupuji přímo přes pana Bosniće (jedu v TT). nevím jak dobré jsou jejich koleje (moc jich nevyrábí nevyrábí) ale modely prestige jsou fakt dost kvalitní.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jarda H. » ned 29 bře, 2009 6:52 pm

BaWiS píše: ..... Já nakupuji přímo přes pana Bosniće (jedu v TT). ..... ale modely prestige jsou fakt dost kvalitní.


Co jsi kupoval - kontejnerové vagony nebo lokomotivy ?! Můžeš sem hodit bližší informace, třeba mini-recenzi, ceny za modely, ..... Předem dík !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod BaWiS » ned 29 bře, 2009 8:32 pm

Jarda H. píše:
BaWiS píše: ..... Já nakupuji přímo přes pana Bosniće (jedu v TT). ..... ale modely prestige jsou fakt dost kvalitní.


Co jsi kupoval - kontejnerové vagony nebo lokomotivy ?! Můžeš sem hodit bližší informace, třeba mini-recenzi, ceny za modely, ..... Předem dík !


Já kupoval jen Blue Tigera, verzi ITL i pravého s "bluetiger"-pomalováním :D

Bylo to ještě předtím, než čeští obchodníci ho začli nabízet u nás a jediná možnost byla přímo kontaktovat Morimex. Napsal jsem panu Bosnicovi, ten řek, že jak se rozjede výroba (prosinec 2007), že mi požadovaný model pošle na dobírku.

Měj jsem celkem strach, co se týká kvality, protože když jsme se ptal některých českých prodejců, jestli ho budou nabízet, tak mi zdělili většinou, že od Mehana nakupovat nebudou, že to je jen obyčejný výrobce hraček, a že tohle do obchodů nechcou :/

Jako já sem byl pak vyloženě nadšen. Opravdu pěkná krabička, model hezky zabalen, zafixován, a obalen v jemné (skoro až sametové - fákt :D ) folii. Měl několik doplňků k přidělání (stupačky). Samozřejmě papíry o modelu a popis dílů (ale musím říct, že to měli pěkně udělané, když to třeba srovnám s papírama k M62 od Tilliga, kde to bylo tak nekvalitně nakreslené...) tak samá čest.

Co se týká kvality modelu tak fakt jednička! Spřáhlo s kinematikou podle NEM a s novým spřáhlem! (v době, kdy sem koupil od Tilliga T334 se starým), samozřejmě konektor na DCC, světlomety jsou dělány SMDkama, ještě než se loko rozjede, tak se na malý proud opravdu rozzáří - přední i zadní! (zase srovnání se super Tilligem, kdy sem koupil novinku M62 RailPolska s nesvítícími zadními světly). Popisky na modelu jsou opravdu pěkné a titěrné. A model je poháněn na všechny nápravy! Váží 233 g.

Jízdní vlastnosti super, srovnal bych je s 241/234 od Roca. mehano je nabízí i s vestavěným DCC+zvuk!

No a co se týká ceny, čekal jsem tak 5 litrů, ale stál me 3600 kachlí. Takže cca o litr levnější, než se prodává na ešhopech.

Nemám kvalitní foták, takže fotky by byly na nic, podívej se na forum http://forumtt.pl/ - tam je o něm popis i pořádné fota.

Jinak co jsem se snažil sehnat informace, tak v H0 (také prestige) jsou modely stejně kvalitní, a Mehano hlavně vyrábí moderní loko i vozy západoevropských železnic (takže ep V.)

Jinak další modely v TT se ještě nevyrábějí (novinky 2008) - měly by to být kontejnerové vozy SGGMRSS '90, dále loko od Gemeral Motors Class 66 v 5 mutacích (jezdící např v Německu - jde vidět i kousek za hranicemi, kde přeprahají ceske vlaky, Polsku, Francii... ) a loko VOSSLOH G 2000 ve 4 mutacích - na ně se fakt těším!

Jako sorry za narázky na Tilliga, ale nemůžu se zbavit dojmu, že velká část modelů nedosahuje kvalit na renomovanou firmu.

Jinak Mehano vyrábí i ameriku v H0, ale je to produkce "hobby". mehano sice vyrábí i hračky, ale modely prestige maji do hraček fáákt daleko.

Uff, stačí? :D

---
Náhodou jsem narazil na tohle Vossloh G1700
Tady mužeš vidět kvalitní fotky modelu Vossloh G1700 od Mehana v H0 i se sundanou kastlí a plošňákem. Tadyk je pak popis
Naposledy upravil BaWiS dne úte 31 bře, 2009 4:08 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jirka1 » pon 30 bře, 2009 4:40 am

Jarda H. píše:
BaWiS píše: ..... Já nakupuji přímo přes pana Bosniće (jedu v TT). ..... ale modely prestige jsou fakt dost kvalitní.


Co jsi kupoval - kontejnerové vagony nebo lokomotivy ?! Můžeš sem hodit bližší informace, třeba mini-recenzi, ceny za modely, ..... Předem dík !


Recenze na Blue Tigra je tady:
http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82
:)
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Modely značky Mehano

Příspěvekod Lokomotor » pon 06 črc, 2009 2:11 pm

Práve som pozeral na http://eurotrainz.eu článok o novinke firmy Mehano vo veľkosti HO. Prosím všetkých kolegom modelárov kde sa dá táto značka modelov zakúpiť na Slovensku, prípadne v Čechách, na nete som nič konkrétne nenašiel. Za tipy ďakujem.
Lokomotor
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob 27 čer, 2009 6:38 am

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron