Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod czcharlie » stř 24 čer, 2020 1:34 pm

Taky vím jen to co jsem se kde dočetl. Mě po několika urgencích vrátil peníze (dostal jsem dárkový poukaz a objednané zboží nedodal). Jen jsem se dost pobavil při telefonátech s ním. Jestli zůstal někdo komu peníze nevrátil nevím, mám pocit že že v referencích na Heurece pár takových bylo. Úmysl mu nebude prokazovat ČOI, ale soud či obecně orgány činné v trestním řízení, ovšem to je jen technická. Ale úmysl není třeba prokázat, i nedbalostní či neúmyslný trestní čin je trestním činem. Jde jen o trestní sazbu. I řidič, který zabije chodce to nejspíš neměl od počátku v úmyslu a přesto je trestně odpovědný.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Radek Strnad » stř 24 čer, 2020 3:23 pm

Tedy pánové, když to tady tak čtu, tak vlastně ten Tesař je takový lidumil, který vždycky alespoň něco pošle(sice často něco úplně jiného, ale to neva), už po několika urgencích vrátí peníze. No bomba!!!!Ale to by snad měla být samozřejmost a bez urgence a vlastně úplně normální by bylo mít skladem to, co jako skladové nabízím a tedy k nějakému vracení peněz by ani nemělo docházet. A vlastně on chudák ani nemá peníze, takže vlastně ani nelze očekávat, že pošle to, co si jeden objedná, ale můžu být rád, že mi pošle alespoň něco jiného, namísto nového modelu třeba ojetinu. A taky má smůlu, že má obchod na špatném místě. Tedy pánové????? Pro mně je to jeden velký podvodník!!!! Bez omluvy!!!!! Důvody pro toto mé tvrzení jsou pro mně jasné: Na každé výprodejové akci v Sebnitz v hrabáku dělá nákupy za několik tisíc €, jezdí pravidelně na všechny německé burzy, kde nakupuje za další tisíce €????? To asi nebude tak, že nemá peníze. Vídáme ho tam já i další modeláři, všímáme si toho a takto to trvá roky - desetiletí. Nakupuje použité zboží a také to, co v Německu nikdo nechce, nakupuje toho větší množství a pravidelně smlouvá s prodejci co nejnižší cenu. Styděli jsme se s kamarády za Tesaře, když je pořadatelé v Sebnitz několikrát museli doslova vyhodit, protože skupovali co se dalo, bez ohledu na ostatní, kteří pak neměli šanci se k nějakému slušnému modelu dostat. No a pak už jen čeká, kdy se v ČR objeví další a další hlupák, který mu naletí. Ani se mi nechce věřit, že jich je tolik, že mu to umožňuje desetiletí fungování. To že někdo z modelářů po těch letech fungování nezná toto fórum je pro mně těžko pochopitelné, ale dobře, připouštím, nejspíš jsou takoví. Ale neprověřit si e-shop na Heuréce nebo jinde a poslat někomu peníze předem?????? Snad ti lidé nežijí v informačním vakuu. Je rok 2020, doba vymazlených technologií s možností sehnat všemožné informace. A také zbývá možnost, že když nevím, zeptám se.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod czcharlie » stř 24 čer, 2020 4:51 pm

No já jsem po několika telefonních hovorech s ním nabyl dojmu, že on sám sebe snad přímo za lidumila nepovažuje. Ale je přesvědčen, že pro zákazníky dělá vše co udělat lze. Ovšem je to jeho pohled. Můj dojem je, že vůbec nechápe, že takto se obchodovat nedá. Takže on nepodniká apriori s tím, že by chtěl kohokoli okrást nebo podvést. Jenže se mu to asi pravidelně vymkne z ruky a on to pak řeší po svém takže z toho nakonec podvod či zpronevěra vyleze. Tím ho samozřejmě nechci omlouvat, jen jsem chtěl popsat jak on sám svoje obchodování vidí. Že jeho pohled na věc je hodně kulantně řečeno zmatený je bezesporu evidentní. Soudit ho nehodlám, od toho jsou jiní.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Charlie » stř 24 čer, 2020 5:10 pm

Mám s ním také svou zkušenost, některé jsou popsané v tomto vlákně. I podle mne jde o čistokrevného podvodníka. Jen jeden příklad. Byl jsem Tesařem vyzván abych si utratil body z peněženky jeho obchodu, protože prý něco s e-shopem zamýšlel a tak se potřeboval těch nevybraných bodů zbavit. Udělal jsem tedy objednávku a body jsem při ní uplatnil. Měsíc se nic nedělo. Po měsíci po mém dotazu mi přišel mejl, že moje objednávka je zrušena. I s těma bodama! Psal jsem mu tedy několikrát, (snad 10x) aby mi ty body obnovil, když sám zrušil mojí objednávku. Už se neozval. To bylo před několika lety a od té doby se mu už ani nedívám na stránky. On tohle vlákno pročítá, jednou na můj příspěvek tady podrážděně reagoval, takže kdyby věci chtěl napravit, tak by to udělal. Ví o tom, co se tady píše. Jenže nechce, protože z jeho strany to je záměr. Je to podvodník! Peníze za vrácený reklamovaný (přišel oježděný) model, vrátil až po hrozbě podání podnětu na ČOI a policii.
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Jirkátor » čtv 17 zář, 2020 5:07 pm

Já si u pána objednal startovací set pro syna k Vánocům. Balíček po pár dnech skutečně dorazil, jen jsem se po otevření zhrozil, jelikož to byla krabice naplněná jednotlivými modely v různém stupni zaprášení a opotřebení, celé obložené zmačkanými novinami. Tenhle ale Ježíšek dárky nenosí. Po dlouhém telefonickém hovoru to pán pochopil a velice neochotně přistoupil na vrácení zboží. Balíček si na poště vyzvedl v poslední den úložní doby, hodinu před zavřením pošty. To mi stačilo.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1036
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod vojtas » sob 31 říj, 2020 8:07 pm

Hele tak se taky přidám. První objednávka, BR81 od zeukeho. V krabičce Zeuke přišla BTTB. Krásně zachovalá, ale šíleně špinavá. Posláno zpátky, komunikovali jsme přes sms, peníze mi byly vráceny. Teď hektor Zeuke. Už dva týdny urguju, jestli mi bude poslaný, jestli ho pan Tesař vůbec má. Na SMS najednou ani slovo, na maily taky ne.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Dan Buchtela » ned 01 lis, 2020 10:16 am

vojtas píše:Hele tak se taky přidám. První objednávka, BR81 od zeukeho. V krabičce Zeuke přišla BTTB. Krásně zachovalá, ale šíleně špinavá. Posláno zpátky, komunikovali jsme přes sms, peníze mi byly vráceny. Teď hektor Zeuke. Už dva týdny urguju, jestli mi bude poslaný, jestli ho pan Tesař vůbec má. Na SMS najednou ani slovo, na maily taky ne.
Co na to říci, komu není rady... Jakoby tohle vlákno bylo málo obsáhlé...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod hank » ned 01 lis, 2020 10:28 am

Dan Buchtela píše:Co na to říci, komu není rady... Jakoby tohle vlákno bylo málo obsáhlé...

Zřejmě je pořád dost lidí, kteří se o ta kamna musí spálit sami.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Ruda72 » ned 01 lis, 2020 10:39 am

hank píše:
Dan Buchtela píše:Co na to říci, komu není rady... Jakoby tohle vlákno bylo málo obsáhlé...

Zřejmě je pořád dost lidí, kteří se o ta kamna musí spálit sami.


Ne, je to o tom, že normální spotřebitel, zejména začínající, nečte toto fórum. Myslím, že 99,9% naší populace neví, že toto fórum existuje. Proč by taky mělo. Když někdo chce dětem nebo sobě po letech koupit vláčky a zadá téma do vyhledávače, tak s řádově vyšší pravděpodobností narazí na tento značně neseriózní e-shop než na toto fórum. Takže se nelze divit. Nedělejme z lidí blbce. Většina e-shopů, nejen s vláčky, je dnes naprosto spolehlivá. Takže nelze úplně čekat chování majitele e-shopu zde popisované. A to je také zneužíváno.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod PajaF » ned 01 lis, 2020 10:57 am

Jenze Vojtas uz je tu registrovan 10let.
PajaFt
Uživatelský avatar
PajaF
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob 31 črc, 2010 4:36 pm
Bydliště: Waier in Sudetenland

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod vojtas » ned 01 lis, 2020 12:36 pm

Deset let tu možná jsem, ale na vláčky jsem nesáhl minimálně 7. Fakt mně nenapadlo procházet fórum, než jsem něco u Tesaře objednal. Sice ta zkušenost s BR81 nebyla nejlepší, ale všechno dopadlo dobře. Navíc, toho modrého zeuke hektora jsem nikde jinde nenašel, tak jsem to zkusil.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Brejla » ned 01 lis, 2020 2:14 pm

vojtas píše:Deset let tu možná jsem, ale na vláčky jsem nesáhl minimálně 7. Fakt mně nenapadlo procházet fórum, než jsem něco u Tesaře objednal. Sice ta zkušenost s BR81 nebyla nejlepší, ale všechno dopadlo dobře. Navíc, toho modrého zeuke hektora jsem nikde jinde nenašel, tak jsem to zkusil.


Tento by ti nevyhovoval? https://www.ttmodely-bazar.cz/BTTB-Dieselova-lokomotiva-T-435-CSD-TT-d8984.htm
Obchodník je prověřený a spolehlivý.
Brejla
 
Příspěvky: 1421
Registrován: sob 18 črc, 2015 8:25 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod vojtas » ned 01 lis, 2020 2:25 pm

To je BTTB, ten je mi k ničemu. Už jsem to ale vyřešil.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Barbucha » pon 02 lis, 2020 8:28 pm

Když už nic, tak se vždycky mrknu na Heureku, než něco objednám u někoho nového. Tam je taky slušná zeď nářků. Chápu, že fórum skoro nikdo nezná, nehledě k tomu, že jich je nepočítaně, ke každé blbosti. :-)
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod lajblt » úte 10 lis, 2020 7:44 pm

Jo, pánové, mí rodiče takhle bohužel nacpali tomuto podvodníkovi 6000,- Kč ve třech dárkových poukazech pro mne, nic zlého netuše. Objednal jsem za ně dva Brejlovce MTB a nic. Volal jsem tam, dokonce jsem osobně jel do Letovic (ztráta času a dalších 500,- Kč za jízdné vlakem), nemám ani Brejlovce, ani peníze. Jen ty tři potištěné papíry...

Update 24.11.2020: Po třech letech na základě dohody s panem Tesařem mladším, který mi vrátil peníze, tuto záležitost uzavírám. Prosím admina o případné smazání mého příspěvku.

Děkuji.
Naposledy upravil lajblt dne úte 24 lis, 2020 9:25 pm, celkově upraveno 1
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků