Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Tatranka » sob 25 bře, 2017 5:32 pm

Aha! :D
Naposledy upravil Tatranka dne úte 25 dub, 2017 3:36 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Tatranka
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 21 pro, 2015 8:23 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod czcharlie » úte 11 dub, 2017 9:45 am

No nezbývá mi než se přidat. Stavím pro vnuka kolejiště a tak "nám" syn pod stromeček (2016) věnoval dárkový poukaz této firmy. Poukaz dorazil ovšem chybělo na něm číslo. P. Tesař nějaké číslo (dokonce dvě s tím, že použít máme jedno z nich) mailem zaslal. V polovině ledna 2017 jsem tedy učinil objednávku. Ani jedno z čísel nebylo systémem akceptováno. Na dotaz mi bylo sděleno, že hdnota poukazu bude od ceny zakázky odečtena. Ovšem v systému dál figuruje cena původní. Nastal klid po pěšině. Čekal jsem sedm týdnů přestože u všech položek byla uvedena dodací lhůta 2 nebo 3 týdny (a v e-shopu u těchto položek stále tato lhůta figuruje). Na můj dotaz mi bylo sděleno, že do konce týdne bude objednávka vyřízena (nečetl jsem to náhodou v některých příspěvcích???). Samozřejmě opět ticho. Po necelých dvou týdnech (27.3.) tedy posílám další dotaz. Opět slib vyřízení do konce týdne. Na další mail 28.3. mi přišla automatická odpověď: jsem do 13.3. (!!!) nemocen... Další den mail - zásilku čekejte do konce týdne. A samozřejmě ticho. Dne 7.4. tedy opět dotaz. Téměř obratem odpověď: Dobrý den, zjistím byl jsem pracovně mimo ČR... Takže čekám do konce týdne a pak nastane razantnější řešení.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod amirinda » úte 11 dub, 2017 9:57 am

jj, s těma nemocema jsem měl taky několik mejlů :-). Ono se těžko prodává, když je člověk víc nemocen než "v krámu". Docela mě to ale mrzí, jelikož tam jsou zajímavé věci ke koupi, ale k čemu to, když nic stejně nepřijde...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod czcharlie » úte 11 dub, 2017 10:10 am

Mě na tom hlavně vadí ta tícka, co nevážený pan Tesař shrábl za dárkový poukaz. Nebýt toho, tak mu napíšu ať si trhne vanilkou a nakoupím jinde.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod amirinda » úte 11 dub, 2017 10:24 am

no tak to bez debat, tu bych mu taky nenechal...
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 11 dub, 2017 1:52 pm

Také jsem k narozeninám dostal poukázku. Objednal jsem položky skladem. Dostal jsem e-mail, že je objednáno. Tak čekám co bude.
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Martin70 » úte 11 dub, 2017 7:36 pm

Pánové, mám jednu radu do budoucna pro všechny co to tu budou číst. Pokud se blíží termín Vašich narozenin a je možnost, že Vás rodina, přátelé a jiní sponzoři ve své dobrotě chtějí obdarovat dárkovým poukazem. Zavčasu jim řekněte ať vám darují raději danou částku v obálce a nebo jim řekněte v jakém obchodě sami bez problémů nakupujete. Experimenty se nevyplácí a s touto jmenovanou firmou několikanásobně! Šiřte toto varování raději všem potenciálním zákazníkům a hlavně začínajícím v železniční modelařině. Je z podivem, že to firma dělá léta a stále jim to vychází a točí peníze neznalých nakupujících. Nabídka zboží sice vypadá lákavě, ale nakonec nic nemají a vše se musí urgovat. Stojí to nervy a čas!
Já jsem měl nakonec štěstí a dopadlo to dobře. Začínal jsem, neznal jsem firmu. Po objednávce mě došel na dobírku jiný model. Byl problém kontaktovat prodejce po telefonu a na emaily rovněž delší dobu bez reakce. Nakonec mě volal, co se jako stalo, tak říkám, že došlo k záměně modelu. Byl jsem vyzván, abych zaslal neobjednaný zpět. Myslel jsem, že to byl omyl nikoliv úmysl prodat co bylo skladem. Ouha, narazil jsem na diskusi na tomto fóru a začal jsem se "rosit"! Uvedený postup provádí firma již několit let, cca. tak pět. Už jsem myslel, že nebudu mít ani původně objednaný ani jiný zaslaný omylem. Nakonec mě model přišel a naštěstí fungoval. Byl stejně asi překoupen od jiné prestižnější firmy a digitalizován. Přeji všem hodně štestí při dořešení objednávek a dárkových kupónů. Do budoucna rozhodně nákup v jiné firmě.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Tatranka » ned 23 dub, 2017 7:41 am

Zavčasu jim řekněte ať vám darují raději danou částku v obálce a nebo jim řekněte v jakém obchodě sami bez problémů nakupujete.

Tak s týmto plne súhlasím. Tesat do kamene!!!! Tiež mám najradšej bankovky v obálke...
A tiež mám rád všetky tie obchody, kde bez problémov a v pohode vždy nakúpim! :D
Naposledy upravil Tatranka dne pát 28 dub, 2017 8:57 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Tatranka
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 21 pro, 2015 8:23 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 25 dub, 2017 2:16 pm

20170425_113909b.jpg
20170425_112210.jpg
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Miloš Pavlát » úte 25 dub, 2017 2:20 pm

20170425_103812.jpg
Vypadlá kulisa a zlomené spřáhlo

20170425_103949.jpg
Kulisu jsem nacvakl zpět spřáhlo použiji ze zásob.


Reklamovat to nebudu, jsem rád, že to dopadlo alespoň takto.
MIloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Tatranka » úte 25 dub, 2017 3:13 pm

No vida! :idea:

Kuplung je halierová položka, to sa stratí v tej rýchlosti. :P
Uživatelský avatar
Tatranka
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 21 pro, 2015 8:23 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod czcharlie » úte 25 dub, 2017 7:40 pm

Pokračování mého příspěvku z úte 11 dub, 2017 9:45 am:

Takže 12. dubna jsem mailem zrušil u firmy svoji objednávku a zároveň vznesl požadavek, aby pan Tesař peníze za dárkový poukaz vrátil zákazníkovi. Dne 20. dubna se mi (dost nečekaně) ozval pan Tesař a dožadoval se zrušení mé recenze jeho obchodu, kterou jsem napsal na Heurece https://obchody.heureka.cz/zeleznicni-modelarstvi-cz/recenze/. Napsal jsem do ní zhruba to co sem. Smazání jsem odmítl. Následovalo cca půlhodinové dohadování, tedy spíš monolog pana Tesaře, během něhož několikrát opakoval, že recenze na Heurece může vkládat kdokoli a podle toho že to také vypadá, dále že si pan Dalecký (jemuž patří moje omluva, protože do té doby jsem netušil o koho vlastně jde) vytvořil fórum kde jeho přátelé pomlouvají firmu Železniční modelářství atd. Několikrát jsem během hovoru po něm chtěl, aby mi řekl kde v recenzi je napsáno něco co není pravda s tím, že se okamžitě na Heurece i tady veřejně omluvím a nepravdy uvedu na pravou míru. Nakonec po mé čtvrté nebo páté výzvě uznal nebo spíš byl nucen uznat, že v recenzi žádná nepravda není. Ovšem přesto mě žádal o její smazání protože poškozuje firmu. Mezi tím jsem se dověděl jak mi chtěl za každou cenu vyhovět a zboží, které nabízel v e-shopu s dodací lhůtou 2 týdny marně několikrát sháněl v Německu. Taky jsem se dověděl, že už ho to nebaví, protože mu všichni za jeho snahu vyhovět nadávají, ale to už nebudu nijak rozvádět ani komentovat, ovšem že ho to nebaví rád věřím.
Resumé bylo nakonec takové, že se mi podle mého dojmu dost neochotně (ale to se můžu plést) omluvil, uznal, že udělal chyby a peníze že 24. dubna odešle na účet zákazníka, který dárkový poukaz koupil. Také mi jako kompenzaci nabídl zaslat zdarma jednu stavebnici v hodnotě tuším asi 200Kč. Tuto kompenzaci jsem ale odmítl. No, nakonec to pro mě dopadlo dobře, dnes syn našel na účtu 1.000Kč od pana Tesaře. Nicméně, svůj názor na tuto firmu už nezměním, prostě pro mě přestává existovat.
A pro ty, kteří se domnívají (a já k nim patřím), že si pan Tesař píše sám kladná hodnocení - krátce po zveřejnění mé recenze na Heurece tam přibyla hned dvě hodnocení kladná...
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Trainmaniak » stř 26 dub, 2017 5:15 am

Inu, podle zde uvedených zkušeností kolegů modelářů mohu konstatovat jediné. Skutečnost, že to pana Tesaře nebaví, dává pan Tesař najevo více než dostatečně. Pokud je to jeho hlavní zdroj příjmů, asi by měl přesedlat.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod amirinda » stř 26 dub, 2017 5:26 am

no jestli stejně vede i druhý web...http://www.modely-vlacikov.sk/
popojedem bo zme v utlumu...
Uživatelský avatar
amirinda
 
Příspěvky: 580
Registrován: pon 12 pro, 2016 4:00 am
Bydliště: Planá

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Miloš Pavlát » stř 26 dub, 2017 6:28 am

Jen doplním fakta:
Objednáno 3.4.2017 číslo poukázky nečitelné, proto jsem v poznámce uvedl pouze, že ji mám.
Požadoval jsem osobní odběr. Naše firma má pobočku nedaleko a kolega byl ochoten vyzvednout.
12.4.2017 vyjasněna e-mailem poukázka.
21.4.2017 bez předchozího varování odeslán dobírkový balík na mou adresu navýšen o 175 Kč za poštovné. Hodnota poukázky byla odečtena.
Obdržel jsem SMS od České Pošty a změnil jsem si adresu doručení do práce.
25.4.2017 Balík dorazil s malým defektem viz foto v mém předchozím příspěvku.
Spřáhlo již vyměněno a sestaven vlak na testovací koleji a kochání. Ještě jsem objevil ohnutou stupačku a brzdový třmen. Oboje se mi podařilo přiměřeným tahem narovnat.
Panu tesařovi jsem odeslal výše uvedené fotografie jako zpětnou vazbu s doporučením, aby věnoval větší pozornost balení zásilek.
Konec hlášení.
Miloš
Miloš Pavlát
Přechod z poloviční nuly na plnotučnou nulu.
Uživatelský avatar
Miloš Pavlát
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř 05 lis, 2014 7:27 am
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků