Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Petr S. » pát 06 kvě, 2022 6:41 pm

Nechápu proč nakupujete na E-shopu , na který všichni nadávají ? :lol: To je to tak složité ? :lol: Tak nenakupuji ! :lol:
S pozdravem spokojený uživatel e-bay , Petr
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod look23 » pát 06 kvě, 2022 7:22 pm

Petr S: Možná dobrodružná povaha nebo touha po adrenalinu.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod prcek » pát 06 kvě, 2022 7:51 pm

Petr S. píše:Nechápu proč nakupujete na E-shopu , na který všichni nadávají ? :lol: To je to tak složité ? :lol: Tak nenakupuji ! :lol:
S pozdravem spokojený uživatel e-bay , Petr


Úplně to sem nepatří, ale nemohlo by to být tak, že existují lidé, kteří neví, co je zač a nedohledají si tohle vlákno, dokud nezačnou problémy? Posmívat se někomu v nemilé situaci mu opravdu nepomůže.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 06 kvě, 2022 9:36 pm

Ahoj Petře,
Pomoci jednoduchého testu sám zjistíš, že v případě dotazu na nějaký model, Ti to tenhle podvodný e-shop nabídne.
Bohužel nabídka vypadá na první pohled seriózně. No a odkaz na tuto debatu se jen tak neobjeví. Nebýt čtenářem DF, dovedu si představit, že se taky spálím. :(
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod jipol57 » sob 07 kvě, 2022 6:21 am

Souhlasím s předešlým. Já jsem se taky prvně seznámil s tímto e-shopem a až o dlouho později s DF. Jen jsem měl to štěstí, že jsem sice nedostal to, co jsem si objednal, ale nebyl to vyloženě brak a hodilo se mi to. Cenově srovnatelné. Tak jsem si to nechal. A to 2x. Taky byly nějaké neuskutečněné objednávky, a byly telefonáty s nekonečnými výmluvami o nemocech aj. Ty jeho stránky byly (asi i jsou), hodně lákavé.
Když něco příjde, je to jak s pouťovým štěstíčkem. Překvapení co v balíčku bude.

Zajímalo by mě, jestli se najde někdo, kdo je s nákupem 100% spokojený.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Pavel 152 » sob 07 kvě, 2022 7:34 am

Je zajímavé, že když se někdo nachytá na tento eshop a nezjistil si nic o problémech s nimi, tak tady do fóra si cestu najde, ale až potom, po nákupu.
Tak proč si tady tu informaci nenašel napřed. Tady něco nesedí.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod prcek » sob 07 kvě, 2022 8:31 am

Pavel 152 píše:Je zajímavé, že když se někdo nachytá na tento eshop a nezjistil si nic o problémech s nimi, tak tady do fóra si cestu najde, ale až potom, po nákupu.
Tak proč si tady tu informaci nenašel napřed. Tady něco nesedí.

Pavel


To bude tím, že člověk hledá modely. Najde je na rozumně vypadajícím eshopu, který se honosí známkou spolehlivá firma za roky 2015 a 2016. Cena je akceptovatelná, tak objedná a nehledá recenze. Mimo jiné proto, že podobných problematických eshopů je opravdu v České Republice minorita. Myslím prodejce celkově, nejen v našem hobby oboru.
Potom, když trable nastanou, hledá už spíš ty negativní informace, případně rady, jak dostat zpět aspoň něco.

Jediné, co nesedí je vaše představa, že lidé jednají vždy racionálně a opatrně. Já jsem třeba důvěřivý fest, předem jsem si eshopy a soukromé prodejce nijak neprověřoval a tomuto eshopu jsem nenaletěl jen proto, že jsem náhodou na toto vlákno narazil dřív. Nejsme všichni dokonalí....
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Pavel 152 » sob 07 kvě, 2022 8:49 am

S tím souhlasím, taky jsem si našel akumulátor za 235,- Kč oproti 400,- u Datartu. Hurá kup to. Tři dny nic, ani osobní převzetí nepotvrzeno( nejsem blbec, platba při převzetí) Ale stejně problém s naplánováním cesty. Telefon nikdo nezvedá. Pak jsem koukl na recenze a zhrozil se. Ale vše dobře dopadlo, info k vyzvednutí přišlo, aku jsem vyzvedl a zaplatil. Tečka. Kde je pravda? Možná mají kvůli nízkým cenám velké objemy a pak se pár stěžovatelů najde.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod BohousP » sob 07 kvě, 2022 9:42 am

Pozor na to ocenění "Spolehlivá firma". To se kupuje, resp. nejdříve si musíte zaplatit místo ve vyhledávači a pak toto "ocenění". Také mi ho kdysi nabízeli a byli dost dotěrní.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Ivan » sob 07 kvě, 2022 11:55 am

prcek píše:
To bude tím, že člověk hledá modely. Najde je na rozumně vypadajícím eshopu, který se honosí známkou spolehlivá firma za roky 2015 a 2016. Cena je akceptovatelná, tak objedná a nehledá recenze. Mimo jiné proto, že podobných problematických eshopů je opravdu v České Republice minorita. Myslím prodejce celkově, nejen v našem hobby oboru.
Potom, když trable nastanou, hledá už spíš ty negativní informace, případně rady, jak dostat zpět aspoň něco.

Jediné, co nesedí je vaše představa, že lidé jednají vždy racionálně a opatrně. Já jsem třeba důvěřivý fest, předem jsem si eshopy a soukromé prodejce nijak neprověřoval a tomuto eshopu jsem nenaletěl jen proto, že jsem náhodou na toto vlákno narazil dřív. Nejsme všichni dokonalí....


Přesně tak to často bohužel je. Já se taky málem chytil, kdy tento eshop kdysi nabízel 810 na pojezdu picoloco, přitom už byla přerušena výroba. Tak jsem si říkal, že třeba ještě nějaký má. Přišla faktura obratem a na dotaz, zda je model skladem už nikdo neodpověděl. Tudíž to bylo krajně podezřelé a pak jsem samozřejmě narazil na toto vlákno...

Tento případ je i vizitkou našich úřadů, kteří s tím nic nedělají. Je přece jednodušší provést kontrolu v eshopu, který je bezproblémový, že? :roll:
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod jipol57 » sob 07 kvě, 2022 7:26 pm

Je to tak, jak píšou kolegové výše. Nejsem od přírody nedůvěřivý, a zatím jsem se s žádným podrazáckým e-shopem nesetkal. Proto tolik recenze, na první pohled solidního obchodu nesleduji. Většinou u mě vzbuzuje důvěru taky kamenná prodejna. A tu taky má (jenže věčně zavřená, jak jsem později zjistil).

Ale popravdě, poškozený se necítím. Za adekvátní cenu jsem dostal jen něco jiného, než jsem si objednal. Modely, které ani neměl v nabídce, ale mně se líbily. Proto jsem na něj hned nezanevřel a objednal i vícekrát. Až po tom, co jsem se dozvěděl tady, už raději dál riskovat nebudu.

Skutečně jsem riskoval jen jednou, při objednávce součástky ze Španělska. Byla taky v Austrálii, ale raději jsem volil EU. Nikde jinde nebyla. Řekl jsem si že 1500Kč nejsou všechny peníze co mám, a šel do toho. Když po měsíci pořád nic, tak už jsem 1500 oželel, ale nakonec to přišlo.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Donatelli » čtv 09 čer, 2022 6:51 am

Pokud někdo máte nějaké pohledávky u pana Tesaře, možná by stálo za to navštívit v sobotu Den otevřených dveří firmy Tillig. Je to cca 400 metrů za hranicemi a on tam pravidelně bývá. Z posledních cca deseti akcí nebyl jenom dvakrát.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 09 čer, 2022 9:30 am

Donatelli: Přesně tak. Několik lidí zde psalo, že mají s panem Tesařem nevyřízené účty, takže být vámi, tak neváhám a využiju možnost pohovořit s panem Tesařem mezi čtyřma očima. Jistě bude mít u sebe spoustu peněz(jinak by tam nejezdil), takže je to jedinečná možnost k vyrovnání pohledávek, resp. dluhů, které u spousty lidí tento člověk má.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Trainmaniak » čtv 09 čer, 2022 11:33 am

Jo, on si to tady teď přečte a nepojede tam, bo by mohl dostat po čuni. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Petr Barchánek » čtv 09 čer, 2022 2:04 pm

Jojo, poperte se kvůli pár drobným 400 metrů od hranice ČR v jurisdikci SRN a shnijete v base plné profesionálních kriminálníku původem (zhruba na třetiny) z blízkého východu, bývalé SSSR a křišťálové nocí ve třicátých letech. Zrovna do extrému dotaženou ochranu šmejdů, hajzlů a podvodníků, na to jsou Němci, trpící mindrákem z války, úplně ujetí.

PS: Kdybyste radši někdo byli ochotní mi tam nakoupit pár drobností z výprodeje, já to nestíhám, tak budu neskonale vděčný. Díky předem.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků