Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod radekkrupka » stř 09 úno, 2011 9:59 pm

U Tesařů je teď problém, že starý to jakoby předává mladšímu. Bohužel se mi zdá, že na úkor fungování celého obchodu. Před cca dvěma roky jsem u nich párkrát nakoupil a všechno proběhlo perfektně. Ani jsem nečekal, že zboží na objednávku dostanu za méně než 3 týdny. A to byla bedna kolejiva, přestavníků a všeho možného za víc než 30 tisíc... Pak se mi stalo, že jsem objednal hektora (toho původního červeného od manufaktury Sebnitz), ale ač tento model "nikdy nevznikl", poslal mi poštou modrého od Tilligu. Zásilku jsem vrátil zpět takže pro mně žádná komplikace. Na podzim jsem od nich ale sháněl start set (nikde jinde zrovna nebyl) a doloval jsem ho dost dlouho - ano, byl tam problém že poslední kus měl vadné trafo a vracel se zpátky do fabriky (i když nevím jak na to pan Tesař přišel?) ale i tak to bylo na dlouhé lokte... jinak nevím, každopádně jsem se vždy dovolal.

Zálohy jsou pro mě novinkou???
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod 123.marek » čtv 10 úno, 2011 1:26 pm

Jediný nejsi.Já u nich 14.1. objednával zboží za cca 4000,pár dnů na to mi bylo napsáno,že je zboží připraveno(den nato byly odeslány peníze a banka je v pořádku převedla) a dodnes nic nemám :x .Po zavolání do obchodu mi bylo sděleno že by to mělo být do týdne(tohoto) odeslané.Nevím,možná je to tím že jednu z věcí neměli na skladě.A i kdyby- mohl se alespoň nabídnout že zboží pošle zvlášť a zbytek až bude,jako je běžnou praxsí v jiných e-shopech.Tak uvidíme,jak to dopadne. :roll:
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod loscarlos » pát 11 úno, 2011 11:40 am

No já si pamatuju dvě moje příhody. Oboje nakonec OK. První - objednal jsem si u nich zboží, které obsahovalo i 2 ks vagonů vtu. Dostal jsem email , že nejsou skladem, po emailové dohodě jsem si nechal poslat zbytek, s tím, že tyto dva vagony ruším .Jaké bylo moje překvapení za cca 3/4 roku, když mi přišla dobírka. Po rozbalení jsem zjistil, že to jsou ty 2 vagony ze zrušené objednávky. Mezitím jsem je sehnal jinde, ale byly za tak skvělou cenu, že jsem si je nechal. Druhá - objednal jsem po netu, zaplatil převodem na účet a přišel mi balík na dobírku. Protože jsem toho měl objednáno víc, balík jsem zaplatil a zjistil, že to je to zaplacené převodem. Opět po emailové komunikaci, vše vyřešeno. Omyl byl uznán bez problémů mi bylo řečeno, že mi peníze okamžitě pošlou. No já si za ten "přeplatek" radši objednal další vagon :D . Nakonec jsem byli spokojeni oba. Myslím, že mýliti se je lidské :lol: . Jo jediné co jsem nepochopil, je systém bonusových bodů u nich na webu. Nějak na účtě nic nemám, i když jsem u nich objednával loko :o . Ale tyto příhody neberu nijak tragicky, spíš mne štvou lidé z rubiky - Podvodníci mezi námi :oops: :oops: :oops: .
HO, epocha IV/V + ČSD/ČD. Nejprve analog a teď asi digitál ..... .
Uživatelský avatar
loscarlos
 
Příspěvky: 407
Registrován: úte 23 úno, 2010 8:50 am
Bydliště: okr. Benešov

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod vlck » pát 11 úno, 2011 6:00 pm

Vážení kolegové, pro pochopení toho, jak to v tomto e-shopu funguje, je třeba osobní návštěvy v Letovicích. Byl jsem si osobně vyzvednout "skladové zboží" a skladem nebylo... V regálech chaos stejně jako na pracovním stole a zboží zjevně připravené k odeslání zákazníkům, leželo na podlaze v neuspořádaných hromádkách na dodacích listech. Takže nebylo kam šlápnout. Odnesl jsem si polovinu objednaných věcí, zbytek prostě nebyl. Jinou zkušenost nemám. Na burzách bývají a bavit se s oběma pány dá vcelku normálně. Řekl bych, že jsou to prostě od přírody chaotici, kteří se snaží. Daří se jak kdy...
vlck
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11 úno, 2011 5:49 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod 123.marek » pát 11 úno, 2011 7:01 pm

Tak slib dodrželi.Balík je na poště,ale já se k němu dostanu bohužel až v úterý :| .Nakonec vše dobře dopadlo(teda pokud bude balík v pořádku).
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod b-rendy » pon 21 úno, 2011 9:20 pm

Díky za info lidičky
Já osobně jsem bohužel byl nucen objednávku zrušiti protože bych se nedočkal :( Nakonec jsem objednal na modelarskysvet a došlo do 2dnů, mohu doporučiti.

Pro uživatele "vlck" - ohledně skladování zboží jsem slyšel od známého kamaráda který na ně nedá dopustit, bere od nich spoustu věcí a tak mu je nějak postupně jak jim co dojde doposílají, jednou měl tu čest zastavit se na sklad který je prý jinde než kamenný obchod v Letovicích. Zboží spoustu ale prý dokonalý chaos, vše na hromadách, jen cestičky na podlaze, prý otřesný bordel.. ale zboží bylo.
Asi je toho na ně moc a nestíhají a dělají chyby, ostatně, není to lidské ? :)

Čistě teoreticky a zcela mimo pány Tesaře by mě zajímalo zda má kupující nárok na to vidět v jakých podmínkách je zboží které kupuje skladováno ? Věřím že zrovna u některých prodejců potravin by jsme se asi hodně divili :D
Uživatelský avatar
b-rendy
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09 úno, 2011 8:36 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod pavmar » pát 11 bře, 2011 1:28 pm

Také se musím zastat objednal jsem přes tento eshop asi 3 4 objednávky vždy nějaké domky Auhagen a vozy Tillig a vždy přišlo vše celkem rychle a také jsem několikrát telefonoval a vždy jsem se dovolal. dokonce bych řekl že cena domku je levnější než na jiném eshopu
díky Pane Tesař
H0
Moduly a kolejiště
Epocha IV-V
DCC MINIBOX
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod ttmodelar » stř 25 kvě, 2011 9:06 pm

V tomto obchodě jsem obědnával jednou. Ještě před obědnáním jsem se dotázal jestli je zboží skladem na což mi pan Tesař odpověděl že je skladem a do konce týdne může zboží odeslat. A tak jsem obědnal. A čekal kdy balík dorazí. A stále nic po třech týdnech jsem se dotázal na obědnávku na což mi bylo během 5dnů odpovězeno tento týden odesílám. Za dalších 14 dní čekání jsem se dotázal znovu a tentokrát jsem se odpovědi nedočkal vůbec za týden jsem se na obědnávku dotázal znovu a opět žádná odpověď. Pak mi došla trpělivost a napsal jsem Panu Tesařovi že pokud zboží ještě nebylo odesláno tak obědnávku ruším. Na což mi bylo bleskově odpovězeno zboží ještě dnes odešlu. A tak jsem opět čekal a stále nic a tak jsem Panu Tesařovi napsal že už od něj o žádné zboží nestojím a obědnávku ruším. Odpověď nepřišla žádná. Po dalších pěti týdnech zazvonil pošťák z balíkem dobírka 690kč podle čeho mi bylo jasné že v balíku vůbec není zboží k vuli kterému jsem obědnával a které mělo být skladem ale jen pár doplňků které jsem jen tak přiobědnal. Balík jsem tedy odmítnul převzít.
Tak si na tento obchod udělejte obrázek sami.
Nabídku mají dobrou ceny taky slušné ale po této zkušenosti obědnávám už jen v jiných obchodech.
ttmodelar
 
Příspěvky: 85
Registrován: pát 07 led, 2011 11:14 am

Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Jan Sůva » úte 26 črc, 2011 5:58 pm

Také se podělím o čerstvou zkušenost s e-shopem zeleznicni-modelarstvi.cz, kde jsem si ve čtvrtek 14.7.2011 objednal v akční červencové slevě za opravdu skvělou cenu krásného šedo-zeleného Brejlovce od Roco, v měřítku HO, se zvukem. Dále pak set 2 otevřených vozů Eaos ČSD, stejný výrobce i měřítko.

Za týden, 21.7.2011 jsem v naprostém pořádku obdržel zboží precizně zabalené do 50x50x20cm (!) velké krabice vyplněné bublinkovou folií.

Na e-mailové dotazy, ohledně předpokládaného termínu dodání, mi pan Tesař ochotně obratem odpovídal, vždy ještě ten samý den.

Dopravu ani způsob platby dobírkou mi neúčtoval, zaplatil jsem přesně tolik, kolik bylo na stránkách internetového obchodu v okamžiku objednání. Ještě zmíním, že Brejlovec měl na e-shopu uvedenou dodací lhůtu ihned, vozy 1 týden.

I když jsem zboží objednával jako neregistrovaný zákazník, dnes 26.7.2011 jsem dostal e-mailem zprávu o připsaném bonusu ve výši 344 kreditů do virtuální peněženky pro další nákup.

Po přečtení příspěvků v tomto vlákně by se mohl pan Tesař jevit jako nespolehlivý a neseriozní obchodní partner, můj názor je však zcela opačný a za sebe mohu s potěšením napsat, že se počítám mezi ty spokojené zákazníky.

Honza Sůva
Jan Sůva
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 črc, 2011 5:44 pm
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Eda1975 » úte 26 črc, 2011 7:48 pm

Já sám za sebe říkám, že jsem s Tesařem taky spokojenej, zboží objednávám přes net a přebírám většinou z ruky do ruky na burze. Jednou mi zasílal zboží na dobírku, protože jsem toho objednal dost a já se zrovna nemohl na burzu dostat, a vše v pohodě a dobře zabaleno. Měl jsem sice jednu reklamaci (V100 zdechla na širé trati při jízdě s Mn) a do čtrnácti dnů bylo vše vyřešeno.
TT - analog - epocha V/VI - ČR

http://www.taksitokurvavygoogluj.cz
Uživatelský avatar
Eda1975
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned 22 úno, 2009 3:58 pm
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Colonel32 » čtv 28 črc, 2011 1:03 am

http://xkcd.com/325/

Asi takhle. Pokud nakupuju někde, kde jsou komentáře, tak si vždy přečtu ty negativní a neutrální a je mi defacto jedno kolik má pozitivních. A na základě obsahu těch negativních pak rozhoduju zda nakoupit nebo ne.
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod kerimo » úte 06 zář, 2011 7:18 pm

Taky se přidám, objednal jsem nějaké náhradní díly. Jen mě poslal mejl s číslem účtu na platbu předem. Už je to víc jak měsíc a žádná odpověď a v telefonu jen výmluvy.
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Rudolf » úte 06 zář, 2011 9:34 pm

kerimo píše:Taky se přidám, objednal jsem nějaké náhradní díly. Jen mě poslal mejl s číslem účtu na platbu předem. Už je to víc jak měsíc a žádná odpověď a v telefonu jen výmluvy.


Asi se jen se jistí, že si ty náhradní díly vezmeš. Obecně je dle mých zkušeností s dodáním některých náhradních dílú problém, dodací lhůty i přes půl roku jsou poměrně normální (jinak stejný obchodník dodává věci skladem obratem, jiné speciality na objednávku do max 2 měsíců)...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod kerimo » ned 11 zář, 2011 3:50 pm

Rudolf píše:
kerimo píše:Taky se přidám, objednal jsem nějaké náhradní díly. Jen mě poslal mejl s číslem účtu na platbu předem. Už je to víc jak měsíc a žádná odpověď a v telefonu jen výmluvy.


Asi se jen se jistí, že si ty náhradní díly vezmeš. Obecně je dle mých zkušeností s dodáním některých náhradních dílú problém, dodací lhůty i přes půl roku jsou poměrně normální (jinak stejný obchodník dodává věci skladem obratem, jiné speciality na objednávku do max 2 měsíců)...


Dík za odpověď a celkem dobrou zprávu. No asi mě nezbude nic jiného než čekat. Ani mě neštve ta čekací doba, ale kdyby mě aspoň odpověděl že mám počkat tak klidně počkám. Mám mašinku na předělání a nevím jestli to mám objednat jinde nebo ne.
kerimo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15 čer, 2011 2:04 pm

Re: Zkušenosti s e-shopem www.zeleznicni-modelarstvi.cz

Příspěvekod Jarda H. » ned 11 zář, 2011 7:17 pm

kerimo píše: .... ale kdyby mě aspoň odpověděl že mám počkat tak klidně počkám. .....


Tohle je bohužel nešvar vícero prodejců - buď se s tím lze smířit, nebo kupovat jinde, kde s člověkem komunikují a jsou ochotni a taky schopni třeba sehnat i věci, co nemají v nabídce :D :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků