Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m.ž.

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m.ž.

Příspěvekod konopaslik » ned 11 led, 2009 7:48 pm

POLÁK
Dnes jsem náhodou objevil nový Polákovic web (http://polakmodel.com). Nutno říct, že oproti předchozímu počinu je web na velmi dobré úrovni, jak kvalitou fotografií, tak přehledností. Neodolal jsem a rovnou jsem poslal objednávku, aniž jsem měl původně v plánu něco kupovat. Takže se dá říci, že nový web rozhodně svůj primární účel plní. :)

Každopádně mám pocit, že několik položek zmizelo. Například jsem už nenalezl Naturexy, znamená to tedy, že fa Polák s jejich výrobou končí? Nebo zatím jen nejsou vystavené? Víte o tom někdo něco? Jako nový produkt na olistění stromů jsem ovšem objevil Sitdekor. Nevím, jestli byl vyráběn i předtím, ale mám pocit, že nikoliv, nidke jsem jej předtím neviděl.

Také mne zaujaly foliáže řady Exclusive program a různé druhy Neobdělávaných luk - jedná se o skutečně zajímavé věcičky pro náročné - nebo pro líné poskládat si takové věci svépomocí z jednodušších materiálů. Ať už je to tak či tak, je vskutku na co koukat.

---------

Model Scene
Dle vyjádření na webu firmy Model Scene (www.model-scene.com) by měla být zítra spuštěna česká verze. Tedy česká v omezené míře. Patrně se tedy dočkáme toho nejdůležitějšího, tzn. cen v korunách českých. Nebo bude česky i základní názvosloví produktů, či hrubá struktura webu? Ať tak či onak, jsou to prozatím jen doměnky.

Již nyní lze na webu nalézt spousty zajímavého zboží. Měl jsem to štěstí, že jsem viděl prototyp chystané foliáže, která zatím ještě světlo světa nespatřila a proto nebudu vyzrazovat víc. Snad jen tolik, že až bude produkt uveden na trh, máme se na co těšit. A já doufám a věřím, že bude co nejdříve.

-------

J. M. Modelová železnice
Firma J. M. Modelová železnice (http://modelova-zeleznice.cz/) nemá tak známé jméno, jako dva výše uvedení výrobci, avšak její sortiment je také nezanedbatelný. Mezi zajímavé výrobky patří zejména funkční osvětlení, tedy všemožné lampy, svítilny a stožáry, jejichž kvalita si nezadá s opěvovaným Dominikem. Provedení není v pravdě tolik detailní, ale zase je výrazně snáz dostupné a kvalita je v porovnání s cenou velice slušná.

Druhou část sortimentu tohoto výrobce tvoří stromy všech možných druhů. Na původním webu firmy byly zobrazeny špičkové fotografie stromů, kterými jsem se nechal před časem zlákat a nakoupil jsem poměrně velké množství všech stromů. Ceny byly oproti Model Scene či zahraničním výrobcům cca poloviční, což mne naplnilo obavami o kvalitu výrobků. Bohužel se obavy ukázaly jako oprávněné, protože výrobky, které poštou za relativně krátkou dobu dorazily, se od fotografií velmi lišily - bohužel v tom negativním smyslu. Asi bych nebyl zklamán, pokud by na webu výrobce byly uvedeny fotografie skutečně prodávaného zboží, protože cena výrobků výsledné kvalitě celkem odpovídá. Ale takhle jsem si připadal trošku podveden - znáte to od McDonalda - na obrázku je šťavnatý burger, v němž maso tvoří minimálně třetinu, zatímco ve skutečnosti dostanete... no, však víte co.

Výrobce plánuje v dohledné době spustit nový web. Nechme se tedy překvapit, zda s novým webem změní i kvalitu svých stromků. Protože fotografie ukazují, že J. M. hezké stromy vyrábět UMÍ.
Naposledy upravil konopaslik dne ned 11 led, 2009 10:47 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Re: Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m

Příspěvekod JBr » ned 11 led, 2009 7:53 pm

konopaslik píše:Například jsem už nenalezl Naturexy, znamená to tedy, že fa Polák s jejich výrobou končí?


Naturexy tam jsou, Sortiment > Foliaze > Naturex a dal podle hrubosti.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m

Příspěvekod konopaslik » ned 11 led, 2009 7:55 pm

JBr píše:
konopaslik píše:Například jsem už nenalezl Naturexy, znamená to tedy, že fa Polák s jejich výrobou končí?


Naturexy tam jsou, Sortiment > Foliaze > Naturex a dal podle hrubosti.


Díky, přehlédl jsem členění dle hrubosti, kliknul jsem rovnou na NATUREX a zobrazila se mi prázdná stránka.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Radek » ned 11 led, 2009 8:03 pm

K Polákovic nabídce ještě dodám i náš hostitel - tedy Michal - ji už má taky natlačenou v e-shopu.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Re: Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m

Příspěvekod Vladimír_B » ned 11 led, 2009 11:08 pm

konopaslik píše:...Model Scene
Dle vyjádření na webu firmy Model Scene (www.model-scene.com) by měla být zítra spuštěna česká verze. ...

Poslušně hlásím, že zítra, tedy vlastně již dnes (12.1.09), Model Scene stále v "emerické" verzi. :( :shock: Důkaz: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/model_scene/

(:D :wink: )
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Web Polák, čeština Model Scene a chystaný nový web J-M m

Příspěvekod konopaslik » ned 11 led, 2009 11:32 pm

Vladimír_B píše:
konopaslik píše:...Model Scene
Dle vyjádření na webu firmy Model Scene (www.model-scene.com) by měla být zítra spuštěna česká verze. ...

Poslušně hlásím, že zítra, tedy vlastně již dnes (12.1.09), Model Scene stále v "emerické" verzi. :( :shock: Důkaz: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/model_scene/

(:D :wink: )


A tohle je co?

http://kobylky.plivnik.cz/pics/model_scene.gif

Mrkni na web, už je cca dvacet minut český... Kdyby všichni dodržovali termíny s přesností 10 minut, bylo by to parádní.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Dan Buchtela » pon 12 led, 2009 10:26 am

Ano, český web měl skutečně zpoždění cca 12 minut od půlnoci. Pokud jsem se tím někoho, kdo netrpělůive čekal u orloje, až odbije půlnoc, dotkl, hluboce se omlouvám. :wink:
Nyní už k mání zde
Snad je tam i přes nekompletnost k mání v češtině přece jen více, než očekával konopaslík :)
Naposledy upravil Dan Buchtela dne pon 12 led, 2009 10:45 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod petrh » pon 12 led, 2009 10:38 am

Dan Buchtela píše:Ano, český web měl skutečně zpoždění cca 12 minut od půlnoci. Pokud jsem se tím někoho dotkl, hluboce se omlouvám.
Nyní už k mání zde
Snad je tam i přes nekompletnost k mání v češtině přece jen více, než očekával konopaslík :)

ja osobne vice nez radostne kvituji a ::thumb up::
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Houmr » pon 12 led, 2009 2:38 pm

Jo jo je to paráda, oba weby jsou super.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod richard0404 » pon 12 led, 2009 9:26 pm

Web Polák i Model Scene 1*. Díky vám. :lol:
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Poděkování

Příspěvekod Doja » úte 13 led, 2009 9:30 am

Také bych rád poděkoval za počeštění webu Model Scene. DANE DĚKUJEME!
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Příspěvekod petrh » čtv 25 bře, 2010 11:57 am

tak necim, kam to dati, ale snad neva, ze sem: zjistil jsme, ze MSC nabizi daslich spousty novinek, skoda, ze zde neni zde treba propagace, uz jsem skoro setril na lesni porost od polaka, ale takhle to bude msc:)
dale me zaujali foliaze k naspum a k cestam, taky bude kus, hura a jen vice info, pokud to treba pujde:) nebo treba newsletter;) co Dane B. nebyl by?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod vvitty » čtv 25 bře, 2010 12:52 pm

mozna vas potesi, ze sortiment Model Scene bude od dubna k dispozici i na burze v Opletalce ;-) pripadne jej mohu dorucit na ctvrtecni setkani v hospode Pet Penez, protoze bydlim cca o tri bloky vedle...

pro zacatek se jedna hlavne o foliaze a laserovane drevene doplnky, ale lze i cokoliv jineho ze sortimentu, kdyz to nebude muset byt hned... ceny standardni, tj. doporucene dle webu vyrobce.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 25 bře, 2010 4:52 pm

petrh píše:skoda, ze zde neni zde treba propagace

Byl článeček v Železničním Magazínu č. 2 a bude v Modeláři č. 5. Byl jsem poučen, že zdejší fórum není určeno k propagaci výrobců a toto pravdilo respektuji.
Vy si zde můžete ovšem o tom psát bez omezení, případné dotazy samozřejmě rád zodpovím.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod petrh » čtv 25 bře, 2010 7:29 pm

aha, no tak tato periodika moc neberu, ale co treba ten newsletter, ten neni slozitej a da se udelat jednoduse:) o ten bych vazne pripadne stal, no a co se tyka foliazi, mame cekat nejake novinky v oblasti bazin? nebo treba doplnky jako skruze na pole? nebudou? jinak kvituji i modelovou vodu:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků