modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 18 čer, 2009 6:51 am

Jinak ja tesne po otevreni pripravim reportaz toho co je hotove a toho co se chysta. Pripravil bych to driv, ale ted fakt nemam vubec cas.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 7:45 am

Michal Dalecký píše:Jinak ja tesne po otevreni pripravim reportaz toho co je hotove a toho co se chysta. Pripravil bych to driv, ale ted fakt nemam vubec cas.


To sem rád Michale pro mě jako studenta by to bylo dobré: )) podle reportáže bych aspon se pak aspon rozhodl jestli to má cenu to navštívit nebo ne: )) .... ale určitě až navštívim Prahu tak se konečně podivám k vám na obchod
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod jiri739 » čtv 18 čer, 2009 8:18 am

Já osobně Michalovu projetku velmi fandím. Líbí se mi, že se snaží něco vybudovat, přesto, že to rozhodně nebude mít lehké.
A těch 150 Kč za vstup je jen pár piv jak tady někdo správně poznamenal. Pokud se někomu nechce ty prachy dávat, tak přece nikdo nikoho nenutí :D
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 18 čer, 2009 8:38 am

jiri739 píše:Já osobně Michalovu projetku velmi fandím. Líbí se mi, že se snaží něco vybudovat, přesto, že to rozhodně nebude mít lehké.
A těch 150 Kč za vstup je jen pár piv jak tady někdo správně poznamenal. Pokud se někomu nechce ty prachy dávat, tak přece nikdo nikoho nenutí :D


No jde hlavne o to, co od návštěvy čekáš - vlakodromů jsem viděl dost, o ty prachy nejde, spíš o "ztrátu" času!

To jestli má mašina dynamo napravo nebo nalevo je fakt putna, ale jestli je prezentováno na webu "české" kolejiště a pak samá nej a nej a fotky mluví o něčem jiném, dokonce tam není delší dobu než jen pár fotek a pouze tajemný e-mail, jsem opatrný! Jak už jsem psal - držím palce, jen mám trochu obavu aby se ta šance KONEČNE mít v Čechách opravdu NAŠE kolejiště a hlavně - realisticky vyhlížející - nezmarnila. Hlavně fandím Michalovi - a popichuju ať do toho kecá co to jde :D - do 1,0 metru detaily jak se patří, dál to na povrchu kolejiště fakt není vidět! Je to o prachách - sic - nicméně všichni tady asi tušíme, co všechno dokáže celkový dojem z kolejiště pokazit! Podle mě je lepší než megalomanie pečlivost a smysl pro realističnost detailu...

Takže Michale a ostatní, pokud můžeš a můžete - kecejte do toho, ať to není zase "jen" další "Hamburg"! A námět klubovny, prezentací, workshopů, diskusí s dětma a třeba starejma fírama - JEN DO TOHO. Dělal jsem předvádění vláčků i se zvukem tady u nás na modelářské výstavě - a spousta děcek a rodičů se mě ptalo, kdeže se daj takové mašiny sehnat, a když jsem je nechal si občas zajezdit, byly na vrcholu blaha - takže výstavy a veřejná kolejiště smysl maj, a když to děcka vytáhne od stříleček na PC a od drog - super!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 8:39 am

jiri739 píše:Já osobně Michalovu projetku velmi fandím. Líbí se mi, že se snaží něco vybudovat, přesto, že to rozhodně nebude mít lehké.
A těch 150 Kč za vstup je jen pár piv jak tady někdo správně poznamenal. Pokud se někomu nechce ty prachy dávat, tak přece nikdo nikoho nenutí :D


Nne Jirko nejde o ty peníze když to bude pěkné tak ty peníze za to stojej ale znáš pak ten pocit nebude se ti to líbit a pak si budeš vyčítat žes mohl ty peníze uspořit a pak koupit pěknej vagonek: )) .... jako člověk kterej je už výdělečnej tak to tak nebere... ale já jako student musim nějak ušetřit: )) nepocházim z bohaté rodinny tak musim šetřit abych něco měl
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod radekkrupka » čtv 18 čer, 2009 9:35 am

Na weu píšou, že do 30.9. platí sleva na vstup 30%. Pokud teda rozumím správně, vstupné bude do té doby něco okolo stovky...

K něměckým stavbám, autům - chápu jejich použití - vzhledem k velikosti projektu bylo třeba použít stavebnice, které jsou k dispozici....nic nebrání tomu, aby se v budoucnu makalo dál i na stávající expozici - patina atd....

Nedovedu si dost dobře představit, že autoři mají pronajatý takový prostor na andělu a 2 roky si tam lepí domečky za zavřenými dveřmi...to je finanční sebevražda...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod harmi » čtv 18 čer, 2009 9:47 am

Ospravedlnujem sa vopred za pokus o moralizujuce reci, ku ktorymi ma insiproval Domba: Ak clovek pochadza z bohatej rodiny, neznamena to, ze majetok vie zveladit alebo aspon udrzat nadalej. A dnes uz isto aj ako student (najneskor od vysky) si nejaku robotu popri skole musis najst - nie je to vobec na skodu a len ta to lepsie pripravi na sucasny pseudokapitalizmus zuriaci u vas i u nas, lebo casy, ze niekto iny sa o mna postara, uz davno skoncili (i ked presnejsie minule casy boli skor o tom, ze vtedy aj pripadne rozdiely nebolo mozne az tak prezentovat). A vycvici ta to aj v komunikacii s ludmi, poznani aku robotu chces/nechces robit atd atd. A hlavne ti to zabezpeci aspon nejaky "tvoj" prijem, ktory budes musiet velmi pravdepodobne nejakym sposobom riesit cely zivot, ale zase si mozno budes moct kupit to, co sa ti bude pacit.... Aj ked sucasna kriza robi problem zamestnat sa aj ludom s praxou, vsakano.

A o samotnom projekte - modelarska vernost akehokolvek vystavneho kolajiska je kategoria, ktora nezaujima vyznamnu vacsinu jej navstevnikov, pretoze sa tam idu pozriet rovnako ako do kina, muzea, zoologickej zahrady alebo ineho podobneho "zabavneho parku" a nevnimaju ci netusia absolutne nic o realisticnosti polomerov ci dlzke stanicnych kolaji, nezmyselnosti 20centimetrovych tunelov na sirokodaleko rovnej ploche, o rozdieli medzi 30rocnym VERO "travnatym" povrchom a sucasnymi napr. Polak materialmi, sucasna CSD versus DDR hobby masinka atd atd. Zaujimava je krajinka samotna, domceky so svetielkami, hybajuce sa vlaciky a pripadne aj ine objekty, moznost si nieco obchytat, pohnut, zastavit, zahukat, zablikat.....Profesionalov a/alebo Majstrov Modelarov s velkymi M je uz len statisticky radovo menej a robit takyto "verejny" projekt na neuveritelne vysokej urovni kolajisk ci modulov mnohych clenov aj tohoto fora by ani ekonomicky navratne nebolo. Takze tu latku medzi realistickym a nerealistickym kolajiskom ma kazdy niekde inde, ale jej vysku nastavi Michal&Co, lebo je to jeho biznisovy zamer. A ci bude vstupne vysoke alebo nizke, bude zavisiet najskor aj od navstevnosti, co zas bude zavisiet aj od toho, ci sa tam bude dat stravit napriklad sobotne popoludnie s detmi a aj sa napriklad niekde najest alebo po polhodine uz mozeme ist domov atd.

Podstatne je, aby sa tymto Michalovi podarilo vzbudit zaujem o modelovu zeleznicu ako taku, pomoze to samozrejme modelarskemu biznisu (nielen jeho), znalostiam modelarov a tu realisticnost kazdy potom bude vnimat uz podla individualnych znalosti a svojich predstav (casom hadam rozvijajucich sa), rovnako ako na kolajisku doma.
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Příspěvekod petrh » čtv 18 čer, 2009 10:08 am

chlapci, pojdme si rici jednu vec a udelejme gentlemanske gesto - na zacatku jsem toto dal jen jako info, ze vznika super projekt, pockejme na 1.7. kdy se projekt rozjede a navstivime ho kazdy a uvidime, jaky je, pak muzeme zacit diskutovat, zda je neco nemecke, ceske, zda je neco vlakodrom, nebo proste model, ktery ukazuje kusy a ty kusy jsou k sobe pripojeny jako celek... dejme michalovi a jeho tymu cas a verim, ze vse bude prinosem nam vsem...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 10:12 am

harmi píše:Ospravedlnujem sa vopred za pokus o moralizujuce reci, ku ktorymi ma insiproval Domba: Ak clovek pochadza z bohatej rodiny, neznamena to, ze majetok vie zveladit alebo aspon udrzat nadalej. A dnes uz isto aj ako student (najneskor od vysky) si nejaku robotu popri skole musis najst - nie je to vobec na skodu a len ta to lepsie pripravi na sucasny pseudokapitalizmus zuriaci u vas i u nas, lebo casy, ze niekto iny sa o mna postara, uz davno skoncili (i ked presnejsie minule casy boli skor o tom, ze vtedy aj pripadne rozdiely nebolo mozne az tak prezentovat). A vycvici ta to aj v komunikacii s ludmi, poznani aku robotu chces/nechces robit atd atd. A hlavne ti to zabezpeci aspon nejaky "tvoj" prijem, ktory budes musiet velmi pravdepodobne nejakym sposobom riesit cely zivot, ale zase si mozno budes moct kupit to, co sa ti bude pacit.... Aj ked sucasna kriza robi problem zamestnat sa aj ludom s praxou, vsakano.


DOufám že jsem tě správně pochopil! Poněvadž jsem nákej rok chodil na discotéky tak sem si užíval a utrácel peníze ale tedka co sem starší tak jsem zjistil že nemůžu mít všecko co chci musim ušetřit na něčem.
Jo je to pravda neznamená že člověk je bohatej že za všecko utrácí.Je to na typu člověka ale tak já to vzal obecně kdo má dost peněz tak nemusí na to koukat kolik to stojí: )) třeba nedávno jsem četl že nějaký lidi berou ty ceny např. M 152 ano je to pravda že je to český model ale za ty peníze seženu od roca už Němku! což má 100x kvalitnější pojezd!!!
ty 152 jsem viděl jezdit na klubovém kolejišiti v LBC a koukal sem že na vyhybkách pokad nejel rychle tak se zastavovali.Ano vim o tom že to má hnanou jen jednu nápravu ale za ty peníze:( Jinak souhlasim stim projektem když se naláká více lidí mimo obor tak by mohli české firmy pak zlevnit vozy a začít vyrábět větší sortiment protože by byl odběr pokud se teda chtějí chovat jako obchodníci a ne jako zloději!!!tyhle názory se přiznám že nepochází zmé hlavy ale řikal mě o tom děda jak se kvůli vozu kterej viděl ve vytríně ve Vídni mohli strhat aby ho našli a ještě řikal že mu ho vytáhli i zté vytríny tak si bral tušim asi 4 vozy!
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 10:18 am

Jinak sem zapoměl ještě dodat což jsem mohl hnedka ze začátku že i kdyby to měl bejt vlakodrom fandim tomu!!! Ale pokud dodrží to co sem četl na stránce že tam bude i v nějaké době Ještěd tak se přiznám že bych klidně i to kolejiště navštívil víckrát, jinak takové kolejiště u nás chybí to se musí nechat!
vemte si vtom Hamburgu kolik to naláká lidí ze světa ,a koukal sem na to na dvd, a všimnul jsem si že ty lidi to maj jako práci!!!
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod harmi » čtv 18 čer, 2009 10:27 am

Domba píše:DOufám že jsem tě správně pochopil! Poněvadž jsem nákej rok chodil na discotéky tak sem si užíval a utrácel peníze ale tedka co sem starší tak jsem zjistil že nemůžu mít všecko co chci musim ušetřit na něčem.

No ja dufam tiez, ze to nebolo pochopene negativne. 10 rokov dozadu som zarabal x-krat menej a teraz s rodinou, domom, hypotekou mam pocit ze mam menej penazi nez vtedy....
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Příspěvekod Yarda » čtv 18 čer, 2009 10:49 am

Mě by zajímala jiná věc - a sice kdo je autorem projektu kolejiště a kdo to modeluje? Přeci jen to není zábava pro M.Daleckého a Matěje Horna o volných víkendech, ale je to práce na plný úvazek pro několik lidí...

A ještě něco: 150Kč vstupné je docela přiměřená částka za jednorázovou návštěvu výstavy. Ale kdo půjde za tu cenu na TUTÉŽ VÝSTAVU dvakrát, neřku-li několikrát do roka? Nestálo by za úvahu poskytnout volné vstupné každému, kdo udělá v prodejně nějakou tržbu?
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 10:57 am

harmi píše:
Domba píše:DOufám že jsem tě správně pochopil! Poněvadž jsem nákej rok chodil na discotéky tak sem si užíval a utrácel peníze ale tedka co sem starší tak jsem zjistil že nemůžu mít všecko co chci musim ušetřit na něčem.

No ja dufam tiez, ze to nebolo pochopene negativne. 10 rokov dozadu som zarabal x-krat menej a teraz s rodinou, domom, hypotekou mam pocit ze mam menej penazi nez vtedy....


Nne vůbec Harmi : )) jen ti tedka řikám že člověk jak stárne tak si už nedopřává takovej komfort ,já jinak souhlasim i student aby měl peníze musí chodit na brigády ,a to já jako chodim ale už se snažim neutrácet za blbosti(aby mě někdo špatně nepochopil nemyslete si že o tom kolejišti řikám že je špatné jen sem to z obecnil abych nemusel vypisovat co mám konkrétně těma blbostma na mysli) : )) .... ale jsou lidi co ztoho nevyrostou a utrácej dál a nebo lidi co už šetří od mala: ))
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod MirekTT » čtv 18 čer, 2009 10:59 am

Yarda píše:Nestálo by za úvahu poskytnout volné vstupné každému, kdo udělá v prodejně nějakou tržbu?


V Legolandu mi žádnou další slevu nedali, i když jsem u nich koupil kýbl kostek. A ani nevidím důvod ulevovat. Snad zvýhodněné rodinné rodinné vstupné. Pokud se však stále budeme všude dožůvat různých zdarmativ, tak se tenhle stát nepohne kupředu ani za sto let.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Domba » čtv 18 čer, 2009 10:59 am

Yarda píše:Mě by zajímala jiná věc - a sice kdo je autorem projektu kolejiště a kdo to modeluje? Přeci jen to není zábava pro M.Daleckého a Matěje Horna o volných víkendech, ale je to práce na plný úvazek pro několik lidí...

A ještě něco: 150Kč vstupné je docela přiměřená částka za jednorázovou návštěvu výstavy. Ale kdo půjde za tu cenu na TUTÉŽ VÝSTAVU dvakrát, neřku-li několikrát do roka? Nestálo by za úvahu poskytnout volné vstupné každému, kdo udělá v prodejně nějakou tržbu?


Také pravda hnedka až bych navštívil Prahu to bych k Panu Daleckému šel koupit nějakej vagonek: ))
HO : ))
Uživatelský avatar
Domba
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 31 pro, 2008 11:12 am
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků