modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Yarda » čtv 18 čer, 2009 11:36 am

MirekTT píše:
Yarda píše:Nestálo by za úvahu poskytnout volné vstupné každému, kdo udělá v prodejně nějakou tržbu?


V Legolandu mi žádnou další slevu nedali, i když jsem u nich koupil kýbl kostek. A ani nevidím důvod ulevovat. Snad zvýhodněné rodinné rodinné vstupné. Pokud se však stále budeme všude dožůvat různých zdarmativ, tak se tenhle stát nepohne kupředu ani za sto let.


Ale jdi, ještě jsi nikdy u benzínky nedostal žádný bonus za to, že u nich koupíš benzín? To je běžná obchodní strategie pro přilákání/udržení zákazníků...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod harmi » čtv 18 čer, 2009 11:37 am

150CZK vobec nie je neprimerane. A od nas je to asi ~330km jednym smerom, cize popri benzine, dialnicnej znamke, mozno aj nejakom hoteliku aspon na noc ci dve (kedze na otocku to nie je bohvieco), nevynechatelnych nakupoch aj uplne nesuvisiacich s prehliadkou vlacikov skoncim radovo inde. A to este aj jest treba. Takze ti, co ste pobliz, budte len radi :D

Zdarmativ sa sice dozadovat mozeme, ale pokial nam to neodklepnu v parlamente, tak to nebude!
TT moduly, Wintrack (aj cz).
harmi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon 09 bře, 2009 6:48 pm
Bydliště: Marianka, SK

Příspěvekod jiri739 » čtv 18 čer, 2009 11:47 am

Myslel jsem to tak, že je dobře, že někdo něco takového rozjede. Třeba to k modelové železnici přitáhne další lidi a nás "potrefených" tímto hobby bude víc :D
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod kubulak » čtv 18 čer, 2009 12:37 pm

[quote="MirekTT: Jestli jsi to Kubulaku myslel s tim poměrem modelářů a laiků take tak, tak sorry./quote]

Jo, myslel jsem to jako souhlas s Michalem, nikoli ironicky :) V pohode :)
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod vorisekml » čtv 18 čer, 2009 8:25 pm

PROMIŇTE ALE BEDATA SE STÁČÍ KRAPET JINAM. CHCI ZA SEBE PODOKNOUT ŽE SE NA TEN VLAKODROM "ZATÍM"( ZDŮRAZŇUJI ZATÍM) NEPODÍVÁM. TŘEBA ZA DVA ROKY AŽ SE TO ROZROZTE TAK PROSÍM.
JINAK 150,- JE DOST PENĚZ A JSEM ZVĚDAV JAK SE TO UCHYTÍ. ZE ZKUŠENOSTÍ POŘADÁNÍ VÝSTAV VÍM ŽE ODRADÍ JAKEKOLIV VSTUPNÉ. COŽ JE DOBŘE, ALSPOŇ NÁM NA VÝSTAVU NEJDOU BEZDOMOVCI A BAREVNÍ. ALE MRZÍ MĚ KDYŽ MAMINKA ZŮSTANE VENKU A DÁ DĚTEM 20 Kč NA VSTUP A NEPROŽÍVAJÍ SPOLU RADOST A NADŠENÍ. CHCI TO VIDĚT PŘI 150 Kč VSTUPNÉM. ALE NA DRUHOU STRANU JSEM RÁD. AŽ SE TO TROŠKU ROZKŘIKNE TAK SE OBYČ. LIDEM NEBUDE ZAJÍDAT NAŠICH 20Kč ZA VSTUP NA NAŠE AKCE. PRAVDA, NA TÉHLE KOMERČÁRNĚ TOHO UVIDÍ MNOHEN VÍC.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Houmr » pát 19 čer, 2009 9:17 am

No nevím, podle mne je 150kč v dnešní době nic a každý kdo chce tento projekt podpořit je lehce oželí. Jinak co se týká návštěvníků, z vlastní zkušenosti s pořádáním výstav plastikových modelů mohu říci jen toto. Každý rok k nám přijíždí jeden starý pán, který dělá dioramata 1/35. Jeho styl je osobytý, v soutěži nemá šanci, mi jeho výtvorům s nadsázkou říkáme "betlémy", ale v divácké soutěži vlastně vždy vyhraje a když vidím děcka, tak těm se právě ty betlémy líbí nejvíc. Tím nechci říct, že bych chtěl, aby to hlavní kolejiště bylo jako betlém, ale určitě se stavba nějakým kompromisům asi nevyhne, co se dokonalosti týká. A návštěvníci stejně chtějí, aby se na kolejišti stále něco pohybovalo, či to mohli částečně ovlivnit. Jinak určitě bych podpořil možnost, aby si návštěvník mohl zajezdit, či zaposunovat. S použitím software by nebyl problém vyčlenit a zabezpečit určitou část kolejiště, či přidělit úkol, který by musel strojvůdce splnit. Byl bych i pro, aby bylo někde, třeba i malé kolejiště, třeba i stále rozpracované, ale pro fanjnšmekry, kteří to dovedou ocenit. Nebo lépe, aby se na něm mohly prakticky předvádět workshopy. uff....... :D
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod TTmili » pát 19 čer, 2009 9:51 am

Tak já si taky myslím že to není k zahození. Takovýhle projekty lákaj obyčejný lidi, a když by tam jezdila aspoň nějaká reálná souprava (jako regionova, CityElefant nebo třeba bardotka s dvouma Bmto apod) tak by to lidi nalákalo už jen proto že tam můžou vidět něco čím třeba občas jezdí. To se třeba v Brně nevede, tam je to čistě německý. Jinak co tady Houmr předhodil návrh že by bylo někde v koutku malý kolejiště, třeba jen nějaká lokálka nebo tak který by bylo určený víceméně pro nás, modeláře například pro workshopy atd. a taky s tím že by se stavělo třeba podle rad těch zkušenějších modelářů. Jako třeba kam usadit budovy, jak víst trať, jestli most nebo zářeř, pole nebo chata a další takový věci. Zároveň pak na tom kolejišti mít reálnej provoz, je totiž blbost aby jezdilo ICE na lokálce.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 19 čer, 2009 10:13 am

Hele, a co třeba pro ten "detail" projekt využít modulů?? Detašování dlouhodobé pro lidi co jim moduly doma zahálí, občasné setkání modulářů, dál workshop na konrétním modulem?? Moduly ve vitínách/dioráma pro prezentaci vláčků atp atp!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod MirekTT » pát 19 čer, 2009 10:29 am

Já bych ještě možná doplnil debatu definicí pojmů. Tento projekt je z kategorie Zábavní průmysl, ne z kategorie Železniční modelářství. Jsou různé kategorie zábavního průmyslu: film, divadlo, kino, gamblink, třepání s lidmi - tedy kolotoče atp. a tohle je podkategorie čumenda - tedy zoo, botanická zahrada, muzeum, legoland nebo např. zábavní park s vláčky, jehož stavba je zaměřena stejně jako u všech předchozích uvedených kategorií nejen na návratnost investic, ale i na výdělek.
Teď mně téměř svědí klávesy sem napsat, že se vsadím, že vystavováním super špičkových modelů vláčků nikdo nevydělá ani desetinu toho, co tenhle projekt. Ale radši to sem psát nebudu.
Zkrátka kapitalismus pohltil i tuto oblast a my se s tím smíříme ať chceme nebo ne stejně, jako vyhynuli puritáni a byli nahrazeni adamity. Jakýkoliv odpor je zbytečný.

To Yarda. Nemyslím si, že zde je to stejné, jako s benzínkou. Benzín potřebuju furt. Ale např do legolandu se nechystám příštích deset let pokud ještě vůbec kdy, tak max jednou s vnoučaty, pokud budou. Oni to moc dobře vědí, tak proč by do mně cpali "zdarmativa". Ano přiznávám, zde bude trošku jiná situace, protože budou nové přírustky, které v budoucnu budou stát patrně za opakované zhlédnutí, ale rovněž nepředpokládám, že bych se tam objevil více jak 5x v životě. Trochu motivační skutečnost ke zvýšené návštěvnosti může být ta prodejna a zde nějaká zdarmativa nelze vyloučit a pokud budou smysluplná, já je rozhodně využiji.

Jinak neodsuzuji v této debatě nikoho za žádný názor. Nacházíme se ve svobodné diskuzi a každý má právo na vyjádření.
Uf. to se ale musím nudit, když mám čas na tyhle slohovky :lol:
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Houmr » pát 19 čer, 2009 11:31 am

Petr Zatrepalek píše:Hele, a co třeba pro ten "detail" projekt využít modulů?? Detašování dlouhodobé pro lidi co jim moduly doma zahálí, občasné setkání modulářů, dál workshop na konrétním modulem?? Moduly ve vitínách/dioráma pro prezentaci vláčků atp atp!!

Ano, to je taky velice dobrá možnost, navíc u modulů je více možností tvorby, každý modul ztvárńuje něco jiného. Dobrá by byla i možnost zakoupení hotové kostry modulu. Ale to asi hoooodně předbýháme. :lol:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod VoVo » pát 19 čer, 2009 5:55 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:38 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod TTmili » sob 20 čer, 2009 3:10 pm

VoVo píše:
TTmili píše:...když by tam jezdila aspoň nějaká reálná souprava (jako regionova, CityElefant nebo třeba bardotka s dvouma Bmto apod) tak by to lidi nalákalo už jen proto že tam můžou vidět něco čím třeba občas jezdí.

Dětem stačí i německé Desiro, nebo ICE, všechno je to Pendolino. Už i ty děti jsou zblblé marketingem :lol: :lol: Sám jsem byl svědkem, jak děti říkaly dvouvozovému Desiru "Pendolino" nebo páře s Baikami "Panťák". Prostě to má okna...

Tak uznávám že to tak je. Ale co se týče třeba větších dětí tak ty už by snad mohli sem tam něco poznat. No ale je fakt že od rozpoznávání a koukání na realitu sme tady mi ne ty děti.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod George V. » sob 20 čer, 2009 7:41 pm

No tak moje šestiletá dcera rozezná Eso od Pershinga a ví, proč se jezdí na zadní sběrač. Je to jenom o výchově...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod TTmili » sob 20 čer, 2009 8:12 pm

No musím přiznat že na tom něco bude. Samozřejmě dítě nádražáka a nebo někoho kdo v tom umí chodit většinou takovéhle věci ví, je to podobné jako když před někoho postavíte naší Sa. 58 a AK-47. Většina i dospělích řekne že je to to samý protože to má zatočenej zásobní, a hnědou pažbu.
A mimochodem to proč se většinou jezdí na zadní sběrač nevím, jen sem tušil že je to na strojvedoucím co si zvolí, už jen proto že se kolikrát rozjíždí na oba, nebo jedou s předním.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod George V. » sob 20 čer, 2009 8:16 pm

Na zadní se jezdí kvůli minimalizaci škod na mašině při případném stržení troleje. Je na to snad i dokonce předpis. Na dva sběrače se rozjíždí kvůli snížení rizika přepálení troleje při velkém odběru proudu a při ztížených podmínkéch (námraza), praktikováno pouze na stejnosměru. Na přední se smí jen při poruše zadního, ale jen do určité rychlosti...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků