modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod PaMi » stř 01 črc, 2009 5:30 pm

Považuji to za vynikající počin k popularizaci železničního modelářství. Jenom dnes kolejiště navštívilo více než 200 dětí. Kolejiště nejsou rozhodně tak propracované jako si je vymazlujeme doma. Není to ani tak o modelaření, jako spíš o zábavu a ježdění vlaků. Je jasné že na tak velkém kolejišti by detailní propracování trvalo velice dlouho.
Kolejiště ještě trpí dětskými nemocemi (občas se kousne vyhýbka, zastaví autíčko atd.) což je ale běžné když se něco zprovozňuje. Je to ale krásná prezentace digitálního ovládání kolejiště. Každý kdo uvažuje o digitalizaci by se tam měl zajít podívat. Jenom je škoda, že tam nikde není na viditelném místě počítač, který to řídí.

Jinak co se Michalovy prodejny týká, tak ta je opravdu veliká na velice rušném místě. Proto tam zabloudí spousty lidí kteří jenom okukují vláčky. Už to určitě není takové rodinná prodejnička. Jestli ale nebude chtít, aby to tam nevypadalo jak za komunistů v řeznictví, tak tam bude muset mít opravdu velice bohatý sortiment. A to je pro nás zákazníky jenom dobře.
Takže ať se mu tam daří !!!
Naposledy upravil PaMi dne stř 01 črc, 2009 9:43 pm, celkově upraveno 1
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod PaMi » stř 01 črc, 2009 5:33 pm

Modelář píše:To je vse moc hezke, jenomze provoz takovych prostor a kolejiste stoji mailand. Trba si uvedomit, ze vse v koncene dusledku ZAPLATI ZAKAZNIK V KRALOVSTVI ZELEZNIC :!:

No jistě. Proto se tam taky platí vstupné. Nechápu co jsi tímto chtěl říct.
-- TT -- ČSD -- Jenom pro radost -- TrainController 8.0 Gold -- Moduly
Uživatelský avatar
PaMi
 
Příspěvky: 486
Registrován: úte 04 bře, 2008 1:57 pm

Příspěvekod Modelář » stř 01 črc, 2009 6:16 pm

PaMi píše:
Modelář píše:To je vse moc hezke, jenomze provoz takovych prostor a kolejiste stoji mailand. Trba si uvedomit, ze vse v koncene dusledku ZAPLATI ZAKAZNIK V KRALOVSTVI ZELEZNIC :!:

No jistě. Proto se tam taky platí vstupné. Nechápu co jsi tímto chtěl říct.


Je to naprosto jasne pujdou s cenou nahoru aby to tam utahli.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Příspěvekod JBr » stř 01 črc, 2009 7:07 pm

Modelář píše:Je to naprosto jasne pujdou s cenou nahoru aby to tam utahli.


A proc by mel zdrazovat obchod, ktery v podstate nema s tim kolejistem nic spolecneho? Kdyby se platilo z vydelku obchodu, tak by Michal Dalecky uz musel byt milionar :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod krakora » stř 01 črc, 2009 8:51 pm

Pami napsal

Jinak co se Michalovy prodejny týká, tak ta je opravdu veliká na velice rušném místě. Proto tam zabloudí spousty lidí kteří jenom okukují vláčky. Už to určitě není takové rodinná prodejnička. Jestli ale nebude chtít, aby to tam vypadalo jak za komunistů v řeznictví, tak tam bude muset mít opravdu velice bohatý sortiment. A to je pro nás zákazníky jenom dobře.
Takže ať se mu tam daří !!!


Po obede jsem si odskocil z prace na kukacku do prodejny a az na asi dve vitriny vypadaly vsechny pomerne prazdne a chude
A to je presne ono, dnes to v prodejne jak u vyse jmenovaneho reznika vypadalo, alespon co se tykalo TT a ostatni velikosti na tom nebyli o moc lepe.
V prodejne Kralovstvi zeleznic by mel kazdeho kluka prechazet zrak a ne ve vitrinach vlacky HLEDAT
Treba je to jenom velmi rozpacity zacatek, ale pokud tam opravdu nebude co koupit tak to bude jenom skoda pro vsechny
A abych jenom nehanel, tak ceny modelu vypadyly pomerne slusne

Na kolejiste nebyl cas a po rozpacitych dojmech z prodejny, ani nalada.

Preji panu Daleckemu a spol hodne zdaru a zakaznikum preplnenou prodejnu vlackama
krakora
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10 říj, 2006 7:55 am

Příspěvekod Nomed » stř 01 črc, 2009 11:04 pm

krakora píše:
Po obede jsem si odskocil z prace na kukacku do prodejny a az na asi dve vitriny vypadaly vsechny pomerne prazdne a chude
A to je presne ono, dnes to v prodejne jak u vyse jmenovaneho reznika vypadalo, alespon co se tykalo TT a ostatni velikosti na tom nebyli o moc lepe.
V prodejne Kralovstvi zeleznic by mel kazdeho kluka prechazet zrak a ne ve vitrinach vlacky HLEDAT
Treba je to jenom velmi rozpacity zacatek, ale pokud tam opravdu nebude co koupit tak to bude jenom skoda pro vsechny
A abych jenom nehanel, tak ceny modelu vypadyly pomerne slusne

Na kolejiste nebyl cas a po rozpacitych dojmech z prodejny, ani nalada.

Preji panu Daleckemu a spol hodne zdaru a zakaznikum preplnenou prodejnu vlackama


Dnes jsem byl služebně v Praze a tak jsem se těšil, že se dostavím na otevření KŽ - největší to události od otevření Petřínské rozhledny...jak se praví v propagaci.
Přesně ve 14.00 otevřeli prodejnu a začali prodávat vstupenky - o 30% levnější (až do konce září říká propagační letáček). Ale ouha žádná pompa, nic takového. Jen suché otevření... Čekal jsem od té největší události trochu víc. No, nic. Jen potud určité zklamání.
Ale cíleně jsem šel kupovat model mašinky. Měl jsem tu čest být první, kdo si něco v novém obchodě koupil, i když TT mašinek bylo žalostně málo. Pan Čadek mne však ujistil, že se teprve zabydlují a že první, co naskladní, budou věci v měřítku TT. Takže jak jsem pochopil z rozhovoru s panem Čadkem, tak bude prodejna určitě plná a výběr sortimentu pestrý. Prodejna se mi líbila a je na skvělém místě..
Dole v podzemí byly tři velké panely, poměrně pěkně udělané. Ale ne pro oko modeláře - šťourala. Pro děti, laiky naprosto dobré, i když byly znát stopy toho, že to či ono není ještě dodělané. Na těch vystavovaných panelech bude ještě dost dolaďování. Líbilo se mi to, ale neuchvátilo. Pojedu se tam znovu podívat tak asi za rok. To už bude hotov i kus obrovského panelu, který je ještě o patro níže a kde je zatím jen základní deska a okolo u stěn poloprázdné vitríny s modely i poněkud větších měřítek.
Takže závěr: Šťouralové nejezděte tam, počkejte si ještě nějakou dobu. Ostatní: Klidně si udělejte výlet do KŽ. Jsou tam k vidění některé zajímavé detaily.
Panu Daleckému a ostatním zainteresovaným držím palce a přeji úspěch.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 03 črc, 2009 1:31 pm

Všechny příspěvky mimo téma jsem přesunul sem: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?t=2457. Pokud to bude tady i jinde pokračovat budu blokovat uživatele bez VÝSTRAHY. V novém vláknu se klidně postavte na hlavu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Sandy » pát 03 črc, 2009 2:37 pm

Ví Bůh, že jsem se k tomuto projektu nechtěl vyjadřovat. Ale venku prší jako z konve a tak mám chvilku času, než mě počasí pustí domů.
Doufám, že si tím někde neublížím :roll:
Projekt jsem považoval za čiročirou komerci. Ale když si všude čtu, že má i vychovávat a zobrazovat realitu, tak mi to nedá. Podle mého názoru jde o diletantismus non plus ultra.
Absolutní absence jakékoliv koncepce. Model má všechny nectnosti, jaké mohou existovat. Koleje vedené bez základních znalostí železničního provozu. Velká stanice bez kolejí, depo uprostřed krajiny bez návazných činností, krajina přizpůsobená kolejím a nikoliv naopak. Řemeslné provedení jak od desetiletých žáčků modelářského kroužku ( a to je možná urážím).
Ještěd postavený na Stolové hoře, Trosky na kopce hnoje ( :lol: ) Atd., atd.
Dětem a laikům se to určitě bude líbit. Jestli má tento projekt k něčemu vychovávat, tak snad jedině k tomu, aby ty děti nebo jejich rodiče bez odporu nakupovaly vše, co jim výrobci ( a prodejci) nabídnou.
Postavit na takovéto ploše takovýto projekt, to hraničí (s prominutím) s trestným činem. :roll:
Protože ani komerce by neměla urážet.
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Modelář » pát 03 črc, 2009 2:55 pm

SANDY Presne tak k tve uvaze neni co dodat, je to proste nic moc.
Modelář
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon 29 čer, 2009 11:27 am

Příspěvekod VoVo » pát 03 črc, 2009 4:27 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:37 pm, celkově upraveno 3
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 03 črc, 2009 4:47 pm

Myslím hoši že by asi bylo lepší se vyjadřovat v jiném vlákně toto je o prodejci MODELY.BIZ a ne tak úplně o vedlejších aktivitách byť jsou se subjektem svázané.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 03 črc, 2009 5:07 pm

Zalozte si vlakno v sekci Vystavy a akce.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Zdenek Valter » pát 03 črc, 2009 5:15 pm

Michal Dalecký píše:Zalozte si vlakno v sekci Vystavy a akce.


Založeno:
http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?t=2459
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Martin Kalina » pát 03 črc, 2009 7:29 pm

Bylo i když málem nebylo, před pár lety jsem se vrátil k vláčkům.
Po nějaké době jsem „objevil“ obchod p.Daleckého.
Nikdy jsem neměl problém s tím, že bych objednané zboží nedostal, či se mnou nikdo nekomunikoval. Vždy jsem dostal vše zboží, co jsem potřeboval i odpověď na to, je li skladem.
Dvakrát jsem poprosil p.Daleckého o nekomerční informaci týkající se mojí stavby modelů. Odpověď přišla do dvou dnů.
K nákupům na prodejně: hodně chválím p.Čadka.
Není to ode mě rektální ski alpinismus, pouze fakta.
Tak, ať i nová prodejna funguje - minimálně stejně dobře!
Co se týče projektu Království železnic, nemá smysl si nic nalhávat, jedná se o čistě komerční záležitost. A při dobrém marketingu i života schopný podnikatelský záměr. I když ze svého pohledu bych k němu měl i dost výhrad.
velikost TT, DCC, Ep.V a historická vozidla
Martin Kalina
 
Příspěvky: 31
Registrován: ned 25 led, 2009 4:05 pm
Bydliště: Mělník

Re: modely.biz

Příspěvekod FloP » úte 12 kvě, 2015 8:39 pm

Mam nekolikaletou bajecnou zkusenost i s rozsirenou podporou tohoto skveleho obchodu vcetne pani Todorović a pana Cadka. Bohuzel tento rok jsem zaskocen serii dodanych poskozenych modelu (vyrobce byl pricinou) a dlouhou dobou vyrizeni reklamace (asi se vyrobci moc nehrnou do napravy), a tak misto poteseni z novych modelu mam jen par divnych fotek... snad se to opet rozjede po spravne koleji...
FloP
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 22 lis, 2012 10:52 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků