modely.biz

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Yarda » pon 18 kvě, 2009 8:14 am

No jo Zdenku, bohužel je třeba přiznat, že stav vagónů i železnice jako celku k tomuto označení přímo nahrává. Je to mizérie...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod "Beňa" » pon 18 kvě, 2009 9:33 am

Nejenom stav vozidel, ale bohužel i přístup k zákazníkovi je hrozný a já si každý den připadám jako že je otravuju a že jsem tam kvůli nim.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 18 kvě, 2009 9:37 am

Já jezdím přeci jen trochu dál než PetrH a také na trati z Aussíku do Práglu či Brniště semo tamo nějakou tu slušnou soupravu potkám.

BTW. Ešus není klimatizovanej ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JBr » pon 18 kvě, 2009 9:44 am

Esus je klimatizovanej, ale na trati na Kralupy/Usti jezdi krom esusu i stare zabotlamy. Na druhou stranu se diky tomu da jet v esusu i prvni tridou na normalni jizdenku.

Jinak co se tyce urovne cestovani. CD nejsou zadny zazrak, ale kdyz mam srovnat se zkusenostmi z x let dojizdeni do Prahy busem, kdy byla celkem bezna praxe (hlavne pri patecni ceste z Prahy domu), ze lidi nastupovali dokud to slo a pak jsme se 120 km vsichni tlacili a nedalo se skoro dychat, tak i kozenkove Becko, kde si clovek muze v klidu sednout, hodit bagl nad hlavu, otevrit okno a vyvetrat, pripadne se postavit a protahnout nohy, je proti tomu Orient Express.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod "Beňa" » pon 18 kvě, 2009 9:57 am

JBr: Bohužel pátky jsou většinou ve znamení stání 146km u smradlavého hajzlu, kdy člověk stojí na jedné noze a ještě ne na svojí.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod JBr » pon 18 kvě, 2009 10:19 am

"Beňa" píše:JBr: Bohužel pátky jsou většinou ve znamení stání 146km u smradlavého hajzlu, kdy člověk stojí na jedné noze a ještě ne na svojí.


Asi bude zalezet na relaci (jezdim rychliky Pha-Bno pres HB), ale do Prahy i domu (vcetne patku) jsem uz hodne dlouhou dobu nejel jinak nez v pohodlnem Beer, ve vetsine pripadu i u stolecku. I na dalsi dlouhe trase co jezdim (Pha-Usti n/O-Jamne n/O) jsem nikdy nestal. A to nechodim na nadrazi s nejakym extra predstihem (pokud nejdu pred odjezdem neco fotit), vetsinou jen tak 15 minut pred odjezdem, coz je akorat tak doba, kdy vetsinu souprav pristavuji k nastupu. Opet nejde srovnavat s busem, kdy jsem na odjezd ve 14:55 musel uz tesne po druhe stat na zastavce, abych si sedl.

Kazdopadne uz jsme uplne mimo puvodni tema... :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod "Beňa" » pon 18 kvě, 2009 10:43 am

abych to vrátil do topicu, já objednával jen po netu, ale neměl jsem ani nejmenší problém. Takže modely.biz můžu určitě zhodnotit kladně.

JBR: Já jezdím každý týden nejmíň třikrát, a zásadně po nevytíženější větvi v republice (Pha-Ova), já teda na úseky Pice-Olomouc, příp. CT-OLO, a můžu ti říct, v pátek jsem rád když si vůbec sednu, takový luxus jako stoleček nebo podobně opravdu nehrozí. A Beer? Bejvávalo, teď je největší luxus i na EC a IC Bee 140km/h. Jediné dva vlaky co za něco stojí jsou Praha a Comenius. A co se týče personálu, trochu mi vadí že když se ptám na důvod zpoždění (asi v 90% případů 10+minut) tak málem dostanu pomalu po hubě, než aby se třeba omluvili. Doufám že konkurence trochu pomůže, protože jakožto monopolnímu dopravci jsou jim zákazníci úplně ukradení.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod petrh » úte 16 čer, 2009 11:02 am

tak pokud jste to jeste necetli, doporucuji si precist modely.biz a jejich transformaci do sveta Kralovstvi zeleznic.cz - preji v tomto smelem projektu jen pozitivni a taky hlavne hodne zakazniku, kteri budou odhcazet spokojeni...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

To sou věci

Příspěvekod Doja » úte 16 čer, 2009 11:25 am

To sou věci. To jsem zvědavej, jak to bude dál.
Uživatelský avatar
Doja
 
Příspěvky: 187
Registrován: stř 12 zář, 2007 1:04 pm
Bydliště: Praha 10-Vršovice

Re: To sou věci

Příspěvekod marek kubík » úte 16 čer, 2009 11:40 am

Doja píše:To sou věci. To jsem zvědavej, jak to bude dál.
To já taky,hlavně jak to bude se stránkama www.modely.biz (hlavně s fóŕem).
marek kubík
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 03 pro, 2008 2:38 pm
Bydliště: Stochov okr.Kladno

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 16 čer, 2009 11:48 am

Vsechno zustava jak je. www.modely.biz bude presmerovano na kralovstvi zeleznic. Forum a magazin zustavaji na stejnych adresach. Domena vlastnika nemeni. Neni treba mit obavy.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod petrh » úte 16 čer, 2009 12:41 pm

ja nemam obavy, spis radost, jelikoz kdy jindy zacit rust, nez v dobe, kdy polovina lidi vidi jen krizi, super, Michale:) drzim palce a uz se snazim si udelat volno na otviracku:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod jiri739 » úte 16 čer, 2009 1:05 pm

Také držím palce. Pro mě bude jednodužší (a asi pro víc lidí) si vyzvednout zboží v nové prodejně. Je to v centru a blízko metra.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Houmr » úte 16 čer, 2009 5:01 pm

No já taky můžu popřát jen hodně zdaru v tak velkém projektu a silné nervy, protože to bude asi záhul. A určitě taky přijedu juknout, jen co k tomu budou "elementálové" nakloněni. :lol:
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod radekkrupka » úte 16 čer, 2009 6:29 pm

Hodně úspěchů v realizaci! Obdivuju odvahu jít do toho...podle fotek na stránkách je za vámi mnoho práce ale ještě více před vámi :) 1.7. jsem tam!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků