Bemo modely

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Bemo modely

Příspěvekod Citrus » čtv 30 říj, 2008 9:10 am

Ahoj nemáte někdo kontakt na Bemo modely? Děkuji
Naposledy upravil Citrus dne sob 01 lis, 2008 10:53 am, celkově upraveno 1
ÖBB Ep.V vel.H0 řízení DCC Lenz
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 30 říj, 2008 5:37 pm

Když zkusíš trošinku hledat, tak najdeš :wink: :!: Třeba odkaz na BEMO na stránkách modeltrainu, atd :

http://www.bemo-modellbahn.de/Katalog_K ... ressum.htm
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Citrus » sob 01 lis, 2008 10:54 am

Spíš nějákého prodejce v ČR?
ÖBB Ep.V vel.H0 řízení DCC Lenz
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Příspěvekod Jarda H. » sob 01 lis, 2008 2:36 pm

Už to tady zaznělo (ale zastrčené v jiné diskuzi :lol: ), BEMO modely "dělá" MMR Ústí nad Labem, pokud to máš daleko, zkus objednat přes e-mail !

Odkaz zde :
http://www.sweb.cz/modely.mmr/
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

BEMO H0e

Příspěvekod 760mm » pát 16 led, 2009 5:36 pm

Dobrý den,
nevíte někdo jak se změní rozchod u BEMO modelů z H0m na H0e. Lze to už požadovat u výrobce? Prosím jen o odpovědi těch, kteří s tím mají praktické zkušenosti.
Děkuji
Uživatelský avatar
760mm
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 01 led, 2009 10:43 am
Bydliště: Kroměříž

Re: BEMO H0e

Příspěvekod michal_n_cz » čtv 22 led, 2009 5:43 pm

760mm píše:Dobrý den,
nevíte někdo jak se změní rozchod u BEMO modelů z H0m na H0e. Lze to už požadovat u výrobce? Prosím jen o odpovědi těch, kteří s tím mají praktické zkušenosti.
Děkuji

Stalo se mi, že jsem koupil starší vagónek RhB a někdo si to předtím upravil na 9mm - kolečka jsem posunul na osičkách zpět na správných 12mm. U lokomotiv to pravděpodobně tak jednoduše nepůjde. Většina modelů této firmy jsou modely H0m Švýcarské úzké RhB, MOB, MGB (dříve FO a BVZ) atd. vozidla nikde jinde natož na jiném rozchodu nejezdí a je nesmysl je předělávat na jiný rozchod. To že se nějaké vozidlo v reálu zatoulá je ojedinělá rarita. V úvahu by snad připadaly nějaké nákladní vozy H0m co dělají na německé úzké - to pravděpodobně půjde posunout ty kola na osičkách jak na tom mém.
P.S. občas se ale opravdu zatoulá - v tomto případě směrem z CZ do CH na 1000mm rozchod.
Obrázek
větší fotka: http://picasaweb.google.com/hobby4you/S ... 4597672258
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod 760mm » stř 25 úno, 2009 9:48 pm

Ahoj,
chci na svém kolejišti H0e provozovat Bemo a to bez ohledu na to, že se tyto modely švýcarských lokomotiv na 760mm nevyskytovaly. Výrobce udává například u krokodýla RhB GE6/6 H0m možnost změnit rozchod na H0e. Bohužel, neudává návod a na zahraničních fórech jsem taky na návod nenarazil. Snad někdo poradí.
Uživatelský avatar
760mm
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 01 led, 2009 10:43 am
Bydliště: Kroměříž

Bemo-12mm->9mm

Příspěvekod MaHa » čtv 26 úno, 2009 11:21 am

760mm píše:Ahoj,
chci na svém kolejišti H0e provozovat Bemo a to bez ohledu na to, že se tyto modely švýcarských lokomotiv na 760mm nevyskytovaly. Výrobce udává například u krokodýla RhB GE6/6 H0m možnost změnit rozchod na H0e. Bohužel, neudává návod a na zahraničních fórech jsem taky na návod nenarazil. Snad někdo poradí.

To je zřejmě jen "informační šum" od výrobce, protože jak píše výše michal_n_cz je volovina přestavovat el. loko. na rozchod na kterém nikdy nejezdila. Pravda je, ale že některé předlohy parních loko, které Bemo produkuje jezdily jak na 1000mm, tak na 750-760mm tak i třeba 600mm.
No a odtud je zřejmě ten "informační šum". :wink:
Modelová železnice
DCC na zahradní železnici patří od roku 2013 do archeologického výzkumu bohužel
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Bemo

Příspěvekod JanoH0e » čtv 26 úno, 2009 1:54 pm

Bemo skutočné robí, H0e a H0m modely jedného typu, dokonca aj napr. RhB, ale ako píše výrobca, nicht umspurbar. Zrejme treba napísať výrobcovi a dohodnúť sa s ním.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Bemo H0e

Příspěvekod 760mm » čtv 26 úno, 2009 7:41 pm

Samozřejmě, že Bemo nabízí modely a téměř všechny co dělá na H0m, s možností přerozchodování na H0e. Ale jak na to? Snad se někdo najde, kdo s tím má zkušenosti a podělí se o ně.

Zde je návod, bohužel je zde jen zmíňka, že model lze předělat na H0e.

http://www.bemo-modellbahn.de/Download/ ... 00_903.pdf
Uživatelský avatar
760mm
 
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 01 led, 2009 10:43 am
Bydliště: Kroměříž

Bemo

Příspěvekod JanoH0e » čtv 26 úno, 2009 8:49 pm

Tak im napíš.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod radeksindy » čtv 26 úno, 2009 9:22 pm

Nemám sice žádně zkušenosti s BEMO modely, ale pohledem do zahraničních diskuzí a do nabídky firmy BEMO, lze zjistit, že pro některé lokomotivy lze zakoupit dvojkolí pro H0e i H0m. Platí i pro zde uvedené číslo katalogové číslo 1256. Lze je koupit třeba na www.puerner.de a každé stojí 13EUR.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Bemo H0e

Příspěvekod michal_n_cz » sob 28 úno, 2009 6:46 pm

760mm píše:Samozřejmě, že Bemo nabízí modely a téměř všechny co dělá na H0m, s možností přerozchodování na H0e. Ale jak na to? Snad se někdo najde, kdo s tím má zkušenosti a podělí se o ně.

Zde je návod, bohužel je zde jen zmíňka, že model lze předělat na H0e.

http://www.bemo-modellbahn.de/Download/ ... 00_903.pdf

Koukal jsem na ty návody a opravdu to tam je uvedeno. Tak jsem vyfotil jeden model ze spodu aby to bylo lépe vidět:
Obrázek
větší fotka: http://picasaweb.google.com/hobby4you/B ... Stammnetz#
Je z toho zřejmé, že ty převodovky v podvozcích jsou uzounké a kolečka pravděpodobně půjde posunout na osičkách, tak jak jsem to posunul u toho vagónu. Záleží taky na zdali je hřídelka pod kolečkem vroubkovaná. U modelů co mají ty spojnice (krokodýl a ta druhá malá elektrika), tak to bude složitější vzhledem k tomu, že je nutno zachovat u všech stejný úhel a to i vůči ozubeným kolům. Možná by Ti s tím mohl poradit tady z fóra Zdeněk Valter - má na to speciální stahováčky a přezouval mi kolečka v H0 na RP25. Možná by to šlo i v ruce jak ten vagónek, ale je tam opravdu riziko, že kolečka pak budou šmajdat a o úhlu klik ani nemluvím - v přípravku je to samozřejmě jistější. Samozřejmě pokud se kolečka dají objednat jak psal Radek i s rozchodem 9mm tak je to určitě slušná záloha, když se to nepovede...
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků