Jaký odběr potřebuje výrobce na výrobu modelu mašiny

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod vlastimil vašíček » sob 06 zář, 2008 10:53 am

možná to bude míň. ale pod 10 nepočítej . vezmi si ten maloseriový model co má michal na stránkách. 30,000 je dle mě reálná cena. a kdo ji chce tak to za to dá.
mě je to jedno :) já mám TTčko 8)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod petrh » sob 06 zář, 2008 5:06 pm

VoVo píše:
petrh píše:hele hosove mozna to bude zcestny odkaz ale http://www.lokomotive.de/muras/muras/KleinserieH0.htm ceny v Eur:/
ja si odsdu planuji pripadne 2-3 TU47 H0e v nejakem horizontu

Mám ten pocit, že jako malosérie je to z polyuretanu a že to dokonce odlévá náš BV-model, měli to myslím na webu v referencích?!
tento link mam primo z H0e zababova:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 06 zář, 2008 5:40 pm

No limitka je limitka, ale... Já vloni s radostí sehnal za 14 smetanů celou šestidílnou soupravu Vindobony/Delfína od KATA - byla to limitka a neměla být již vyráběna, výroba skončila před několika lety, já ji moc chtěl a dlouho po netu sháněl a tak jsem moc na burze v Opletalce neváhal. A ejhle - ani ne za půl roku byla ta souprava zase v nabídce jako nová limitka! Takže od té doby už neblbnu a kupuju s rozvahou... Pokud by ta čsd "novinka" měla od roca být za těch 20 táců, tak to taky neberu - musel by to být papouch, na který jsem ulítlej a je to pro mě absolutní MUS!

Cenu 5-6 tisíc za mašinu beru dnes bohužel jako "normální" ale podívejte třeba zrovna na tu stránku Murase - mašina domodělka s pojezdem z nového pika mi za 280 EUR vůbec nepřijde drahá v porovnání s tím, kolik stojí třeba sergej ROCO nebo "blbá" maketa brejlovce čs train. Takže když vidím že rukodělka jako Albatros co má Michal vychází na 25-30 táců, a z toho 8 a víc tisíc je de facto jen za pořízení vhodného pojezdu z mašiny jejíž zbytek je pak na vyhození, cena je přiměřená...

Chtít ale 20000 za normální průmyslový model, byť čsd, mi přijde jako absolutní pitomost. Já to udělal u Hrbouna a pořád mám rozporuplný pocit - mám sice mašinu co jsem vždycky chtěl, se zvukem, radost mi ale pokaždé kazí myšlenka na to, že za tyhle prachy se dá pořešit spousta užitečnějších věcí... Je to a zůstane můj nejdražšší model (pokud neseženou nějakého špica rukoděl papoucha)!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Vik » ned 07 zář, 2008 11:00 am

Upřímě to jsem měl na mysli
Lokomotiva za 20t ať limitka nebo ne není pro každého
Proto mě napadl diesel, který by mohl být za cenu 5-6t a tím by se ho pordalo i více ks

Velká pára je super, ale pokud někdo dělá modernější epochu tak si koupí tak jednu a konec

Když je to nějaká univerzální loko, koupí si jich klidně několik (asi ne najednou)
Brejlovec, Zamračená, Kocour nebo jiní jsou hodně rozšíření a proto by to bylo zajímavé

Pokud bych byl výrobce asi bych nechtěl jít do brejlovce, protože přeci jenom se stále vyrábí ať stavebnice, nebo makety a bylo by to poněkud horší než kdyby někdo dělal mašinu, která se ještě nevyrábí pořádně

Co se týče technologie malosériové
záleží na druhu formy, pokud je to vstřikování do měkých forem plastiku (short run, známe z kitů) nebo podtlakové lití resinu vytvoří se omezený počet kvalitních odlitů a poté se musí vytvořit nové formy.

Kovové formy mají mnohem větší množství kopií a jsou i mnohem dražší.

Myslím že ať to bude cokoliv, pokusím si ten model koupit abych podpořil čistě český model a tím dal i zprávu výrobci, že je tady potenciál a nebál se udělat další
Ale taky musím říct že loko za 20t je docela nákladná

Uvidíme co nám norimberk přinese
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm

Příspěvekod George V. » ned 07 zář, 2008 11:21 am

No já těch 6000,- myslel samozřejmě za analogovou holotu. Příští rok mne čeká (snad) 555.0153 od Roca za tuhle cenu. Pokud to bude tohle číslo, bude to super. Dá se využít ve III. epoše i jako nostalgická v epoše V.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 zář, 2008 12:08 pm

Velká pára je sice fajn ale bude opravdu stát balík. Je sice touhou téměř každého modeláře, ale já bych raději kdyby ROCO skupujíc Klein-Modellbahn udělalo pořádně třeba model 77 - tedy pro nás 354.1. z kterých i z pohledu provozního u nás jezdilo mnohem více než papouchů, albatrosů a šlechtičen.

Podle mne ROCO může vyrábět ČME-3 tedy čmeláka a cokoliv z ČKD protože podvozky na to má (NOHAB, MK a třeba NS).
Limitka 5000 by pro něj mohla být i neprodělečná.

U čmeláka by určitě u 5000 nezůstalo !!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Martin Srb » ned 07 zář, 2008 5:41 pm

Čmelák by si vzhledem k počtu provozovatelů určitě zasloužil sériový model, pustím se trochu do spekulací:
- Podařilo by se probudit vlnu zájmu o modely "exotických" zemí? Albánie, Sýrie, Irák, Indie, ***stán ...
- Limitovaná série ČME3-001 až ČME3T-7459 (každý model s jiným evidenčním číslem)? :lol:
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod petrh » ned 07 zář, 2008 6:07 pm

ja verim, ze by se urcite rozebralo i 5000 kc treba M152/810 a navic by se urcite dala udelat verze bez ci s motorizaci (pro pripojnaky) vemte si treba v tt lego k tomu 4x 010 a mate pravidelny spoj praha, marykovo - kladno (Rakovnik) a nejen tam:) urcite by to ve finale bylo levnejsi nez moloseriovky, ale to ej jen spis uvaho, co bych uvital treba ja? nebo treba lego v tt ci male lego (lokotraktor)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 07 zář, 2008 6:23 pm

Martin Srb píše:Čmelák by si vzhledem k počtu provozovatelů určitě zasloužil sériový model, pustím se trochu do spekulací:
- Podařilo by se probudit vlnu zájmu o modely "exotických" zemí? Albánie, Sýrie, Irák, Indie, ***stán ...
- Limitovaná série ČME3-001 až ČME3T-7459 (každý model s jiným evidenčním číslem)? :lol:

Obávám se, že tyto nejsou z hlediska trhu zajímavé, ovšem můj favorit je RUSKO. Tam by se jich mohlo prodat mnohem víc ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod JanoH0e » ned 07 zář, 2008 8:17 pm

Petrh Tu47H0e Sice neviem to už presne, je možne že sa to zmenilo, ale túto lokomotívu vyrábala firma z severnej Moravy pre Nemecko. Malo sa jednať o podvozky a rozvody Roco N, motor Roco. Jazdné vlastnosti odpovedali ako mi bolo povedané lokomotívam N, tým pádom nič moc. Utiahli že do stúpania vraj iba 2 vozy Balmu, na podvalníkoch 2 HO vozne 2naprávové po rovine, inak problém. Váha okolo 100 g, 1 dvojkolesie bandáž. Možno sa to zmenilo alebo to vyrába ina firma, info má už nejaký rok. Lepšie je sa presvedčiť pred kúpou na mieste, či sa nejedná o tu istú loko, inak pomer cena - kvalita hovorí jasne, že nekúpiť. V akcii na koľajisku ju možno vidieť na http://www.wek-bahn.com/.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kvasha » úte 09 zář, 2008 7:03 pm

Zdenek Valter píše:
Martin Srb píše:Čmelák by si vzhledem k počtu provozovatelů určitě zasloužil sériový model, pustím se trochu do spekulací:
- Podařilo by se probudit vlnu zájmu o modely "exotických" zemí? Albánie, Sýrie, Irák, Indie, ***stán ...
- Limitovaná série ČME3-001 až ČME3T-7459 (každý model s jiným evidenčním číslem)? :lol:

Obávám se, že tyto nejsou z hlediska trhu zajímavé, ovšem můj favorit je RUSKO. Tam by se jich mohlo prodat mnohem víc ;-)


Ty jo, RUSKO?! Vždyť tam je asi třetinový počet žel.modelářů než u nás a jsou orientovaní spíše na ryze Japonsko-čínskou firemní produkci?! Já osobně si tedy myslím, že RUSKO není pro ROCO perspektivní trh?! Můj názor.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod JanoH0e » úte 09 zář, 2008 7:29 pm

Kvasha napísal

Ty jo, RUSKO?! Vždyť tam je asi třetinový počet žel.modelářů než u nás a jsou orientovaní spíše na ryze Japonsko-čínskou firemní produkci?! Já osobně si tedy myslím, že RUSKO není pro ROCO perspektivní trh?! Můj názor.

V Rusku ? Pokiaľ viem modelárov je tam minimálne 3x viac ako býv. ČSSR dokopy a výrobcov minimálne tiež. Nemyslím, že by PICO a iný výrobcovia vrátane ROCO a Tilliga zdieľali tvoj názor, keďže tam máju svoje zastúpenie.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kvasha » úte 09 zář, 2008 7:40 pm

JanoH0e píše:Kvasha napísal

Ty jo, RUSKO?! Vždyť tam je asi třetinový počet žel.modelářů než u nás a jsou orientovaní spíše na ryze Japonsko-čínskou firemní produkci?! Já osobně si tedy myslím, že RUSKO není pro ROCO perspektivní trh?! Můj názor.

V Rusku ? Pokiaľ viem modelárov je tam minimálne 3x viac ako býv. ČSSR dokopy a výrobcov minimálne tiež. Nemyslím, že by PICO a iný výrobcovia vrátane ROCO a Tilliga zdieľali tvoj názor, keďže tam máju svoje zastúpenie.


No tak prodejcu Roco je tam cca stejně jako u nás. Ve srovnání např. s Holandskem, kde jich je asi 70, je to na Rusko směšné?! A navíc, spousta prodejců mám "vláčky" víceméně jen jako "hračky". Osobně jsem navštívil v Moskvě dvě prodejny a ty mi můj názor jenom potvrdily. Když srovnám několik klasických prodejen u nás (Král železnic, Zerba, AMB, ...), tak ty moskevští prodejci měli sortimentu tak max. 1%?!
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod JanoH0e » úte 09 zář, 2008 7:53 pm

Problém je, že Ruské železnice sú od Európy 1435mm odlišné. Čo sa týka loko aj vozňov. Inak majú výrobcov, ktorý pokrývajú podstatnú väčšinu ich vozidlového parku. Cudzie železničné vozidla sa praktický na ich sieti nevyskytujú, ja si tiež nekupujem napr. Španielske vozne a loko. Ja by som prirovnal Rusko k Španielsku. Inak, všimol si si, že v poslednej dobe má každý významnejší výrobca nejakého Rusa ?
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kvasha » úte 09 zář, 2008 8:35 pm

JanoH0e píše:Problém je, že Ruské železnice sú od Európy 1435mm odlišné. Čo sa týka loko aj vozňov. Inak majú výrobcov, ktorý pokrývajú podstatnú väčšinu ich vozidlového parku. Cudzie železničné vozidla sa praktický na ich sieti nevyskytujú, ja si tiež nekupujem napr. Španielske vozne a loko.


hmm, tak na tom něco bude

JanoH0e píše: Inak, všimol si si, že v poslednej dobe má každý významnejší výrobca nejakého Rusa ?


Tady si osobně myslím, že když už někdo udělá např. sergeje a potřebuje se ho "zbavit" pak se kouká, na co všechno by šel napasovat (Taiga, ČSD, ČD, PKP, KLG ŽD, DKT ŽD, MÁV, ...)
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron