Kamenne obchody v Praze

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kamenne obchody v Praze

Příspěvekod kubulak » úte 05 srp, 2008 11:48 am

Prekvapilo mne, ze tu dosud neni vlakno, kde by si clovek udelal uceleny obrazek o zeleznicne-modelarskych obchodech v Praze.

Diky predem za vase nazory a komentare - k sortimentu, cenam, privetivosti obsluhy, otviraci dobe atd. Idealne pokud pujde o nazory z vlastni zkusenosti a nikoli JPP :)

Co jsem prostoural forum a sam navstivil:

U krale zeleznic v Manesove na Vinohradech Praha 2:
- pro zakazniky z rad automobilistu ma smulu ze je v zone placeneho parkovani, ktera konci kdyz on zavira (18h).
- vytykaji se mu vysoke ceny - nemam srovnani, tak nemohu posoudit.
+ jednani se zakaznikem solidni
+ za rohem na Vinohradske je GES kde se da koupit spousta veci na "elektrinu", takze se da spojit dva nakupy v jeden.

Model Loko na Praze 9 - malicky kramek na sidlisti, velmi ochotny prodavac, na pockani a zadarmo mi opravil nepojizdnou lokomotivu (byla to banalita ale ja bych ji neodhalil), pry jako jediny ma lampy Dominik (toto porad plati??)
Otviracka pouze odpoledne, ale aspon do 1830, v So dopo do 12 a po burzach i dele.

Modely.biz pana Daleckeho na Praze 6 (dosud jsem nenavstivil, mam to pres cele mesto) - otviracka v nektere dny az do 20h !!, podle fotek sortiment srovnatelny s Kralem i Modelloko (ne-li vetsi) a urcite pristup k zakaznikum bude take vyborny.

Zerba pasaz Cerna ruze u Vaclav. nam. - nebyl jsem.

Crocodille v Bartolomejske na Praze 1 - funguje jeste?
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod VoVo » úte 05 srp, 2008 12:10 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:23 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 06 srp, 2008 8:02 am

Reaguji hned zatepla nez to upadne v zapomneni. Vezmu to postupne. Fotky na webu jsou z doby, kdy jsem obchudek oteviral. Nyni jsem se diky rozsirovani sortimentu presunul do druhe mistnosti a v teto dobe probihaji treti a uz definitivni presuny opet k lepsimu a prehlednejsimu nakupu.

Ohledne vyprazdnovani vitrin. Samozrejme se stane, ze sortiment pokud je vyprodany, tak mate pocit, ze tu nic nemam. Snazim se tyto nedostatky napravovat a myslim, ze se situace v soucasne dobe podstatne zlepsila. Doposud jsem prodaval hlavne veci na H0. Nyni zacinam prechazet i na TT a hlavne N-ko.

K tomu surfaceru. Objednal jsi jej v dobe, kdy jej MPM opravdu kvuli nejakym administrativnim problemum do evropy nedovazelo. Ted uz jej mam delsi dobu skladem. Nevim, jestli ty same problemy nebyly s Gunze.

S tim vyprodanim v dobe burzy souvisi opet odstavec ktery jsem psal vyse. Snazim se aby se to zlepsilo a u materialu drzim skladem podstatnou cast sortimentu. U Model Scene mam skladem 100% vyrobku. To same je u Bramose, trvale mam i PECO, aktualne i cca 80% staveb Auhagena a postupne budou pribyvat i dalsi (Trix, Minitrix, Polak, Tillig).

Ohledne komunikace, tak se snazim odpovedet vzdy do 3 dnu. Ne vzdy se to ale povede. To beru jako velkou chybu a nezodpovednost.

Jinak obecne mas pravdu ve vsech bodech co pises. Otevreni obchodu me hodne zamestalo a tvoje kritika je naprosto na miste. Obcas opravdu nestiham a temer uplne jsem omezil upravy modelu, patinu apod. Situace se ale zlepsi, protoze od zari nastupuje prodavac a manazer prodejny (s tim nasledne souvisi i zlepseni komunikace). Zaroven uz od kvetna pracujeme na novem eshopu (stary obchod uz tolik neaktualizuji), ktery bude spusten v tomto mesici. Vsechny tyto faktory prispivaji k tomu, ze obcas vazne komunikace ci nemusite byt spokojeni s dodavkami. Denne delame maxinum, aby se od zari nase sluzby podstatne zlepsily.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod radekkrupka » stř 06 srp, 2008 8:26 am

A jak to vypadá na modely.biz a v obchůdku se sortimentem na TT? Zkoušel sjem se doptat emailem a icq ale neuspěl jsem, pouze jsem dostal zprávu, že se chystá nová verze e-shopu v červenci...no červenec uplnynul? Nemusí býst skladem, stačila by nabídka pro objednání...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 06 srp, 2008 8:35 am

radekkrupka píše:A jak to vypadá na modely.biz a v obchůdku se sortimentem na TT? Zkoušel sjem se doptat emailem a icq ale neuspěl jsem, pouze jsem dostal zprávu, že se chystá nová verze e-shopu v červenci...no červenec uplnynul? Nemusí býst skladem, stačila by nabídka pro objednání...
Samozrejme neni problem cokoliv objednat mailem (obratem poslu cenu). Veci na TT budou v novem shopu. Tillig chodi do tydne.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod petrh » stř 06 srp, 2008 8:36 am

Michal Dalecký píše:
radekkrupka píše:A jak to vypadá na modely.biz a v obchůdku se sortimentem na TT? Zkoušel sjem se doptat emailem a icq ale neuspěl jsem, pouze jsem dostal zprávu, že se chystá nová verze e-shopu v červenci...no červenec uplnynul? Nemusí býst skladem, stačila by nabídka pro objednání...
Samozrejme neni problem cokoliv objednat mailem (obratem poslu cenu). Veci na TT budou v novem shopu. Tillig chodi do tydne.

super a pripadne nejake mimo hlavni proud z tilligu (TTe)?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod radekkrupka » stř 06 srp, 2008 8:37 am

Michal Dalecký píše:
radekkrupka píše:A jak to vypadá na modely.biz a v obchůdku se sortimentem na TT? Zkoušel sjem se doptat emailem a icq ale neuspěl jsem, pouze jsem dostal zprávu, že se chystá nová verze e-shopu v červenci...no červenec uplnynul? Nemusí býst skladem, stačila by nabídka pro objednání...
Samozrejme neni problem cokoliv objednat mailem (obratem poslu cenu). Veci na TT budou v novem shopu. Tillig chodi do tydne.


Znamená to, že si mám najít jakýkoliv výrobek (myslím žádnou jobovku, holt to co má konkurence) a objednat lze?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 06 srp, 2008 8:39 am

Pokud se jedna o vyrobce, se kterym spolupracuji tak to jde. Napiste to do mailu.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 06 srp, 2008 11:08 am

Doplněni k "nedostatku" surfaceru - tamiya surfacer a cokoliv od fy MPM byva problematicke s ohledem na nepruznost tohoto "vyhradniho" dovozce. Je to uz letity problem...

U Gunze (dovozce firmy Eduard z Obrnic) to funguje o poznani rychleji, nicmene i oni naskladnuji v kontejnerech a tak se nekdy strefite zrovna do cekaci doby na naplneni plne kapacity kontejneru zbozim v Japonsku...
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod VoVo » stř 06 srp, 2008 2:51 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:21 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » stř 06 srp, 2008 3:29 pm

VoVo píše:..... Zpět k tématu: porovnání cen (jedné ceny)


Bohužel :cry: , tuhle nectnost pro nás kupující neodstraníš :? ! Pro ilustraci, rozptyl ceny "nejmenovaného" vagonu v TT u e-shopů od 670,- Kč do 1.095,- Kč (dost velký rozptyl ceny, ne ?), naposledy jsem na to narazil u sady mini-modelů CAT - od ceny 4x 99,- Kč (to je cena za kus), celkem tedy 396,- Kč a jeden e-shop prodává dokonce za 620,- Kč (to je více než 50% zisk :shock: - to se mi nelíbí v některých prodejnách, jak nás berou na hůl :!: )
Holt si pletou (přiměřený) zisk s něčím, co tady ani nechci raději jmenovat :wink: !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » stř 06 srp, 2008 3:33 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků