Digikeijs skončil

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Digikeijs skončil

Příspěvekod HonzaM » pát 14 dub, 2023 11:23 am

Od známého z Holandska jsem dostal nepotěšující informace o firmě Digikeijs. Prostory firmy jsou prázdné, žádní zaměstnanci. Web přitom funguje a je dokonce možné udělat objednávku a přijde její automatické potvrzení. Totéž při žádosti o požadavky na servis, přijde automatická odpověď že požadavek přijali a přidělili číslo. Zákazníci kteří poslali výrobky na opravu mají smůlu, nedostali je zpět ani neopravené.
Majitelé firmy jsou nezvěstní, údajně ani jejich matka s nimi neměla kontakt déle než rok.
Z trhu tedy definitivně zmizela velmi všestranná centrála za rozumnou cenu, DR5000. Naděje na náhradu výrobky firmy YaMoRC založenou bývalým konstruktérem Digikeijsu se rovněž rozplynuly, pro malý rozsah výroby se firma rozhodla pro prodej jen několika prodejcům v západní Evropě, navíc i oni mají problém s čipy, proto například byli nuceni výrobu centrály YD7000/7001 která byla v mnohém obdobná DR5000 posunout zatím na září, ani to ale není jisté. Jedním z prodejců jejich výrobků je německá firma Modellbahn Lippe.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 22 dub, 2023 9:13 pm, celkově upraveno 4
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod Dovi » pát 14 dub, 2023 11:31 am

Zákazníci, kteří poslali výrobky na opravu, mají smůlu, nedostali je zpět ani neopravené. Majitelé firmy jsou nezvěstní, údajně ani jejich matka s nimi neměla kontakt déle než rok.

Prostory firmy jsou prázdné, žádní zaměstnanci. Web přitom funguje a je dokonce možné udělat objednávku a přijde její automatické potvrzení. Totéž při žádosti o požadavky na servis, přijde automatická odpověď, že požadavek přijali a přidělili číslo.

Je nová evropská doba.
A poslední asi zapomněl zhasnout.
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 544
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod JaroHo » pát 14 dub, 2023 1:46 pm

tak to je v čoudu. Budu doufat že se nic nerozbije. Ohlasy asi tedy od nich už neseženu...mám zatím 1x na loconetu
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod hopeter » pát 14 dub, 2023 2:44 pm

Do p...le , zrovna když jsem si s DR5000 začal rozumět... :?
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod zdeno » pát 14 dub, 2023 4:05 pm

vsetci se mi posmivali, ked jsem Digikeijs kritizoval, mne to hned od zacatku smrdelo.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod fulda » pát 14 dub, 2023 4:37 pm

Tak tady asi není úplně potřeba kritizovat Digikeijs, spíš je hezké se podívat na důvěryhodnost prodejce, který nejprve prodá všechno ze skladu a až po té zveřejní informaci, že výrobce je vlastně v úpadku.
Právě se mi zdálo, že ani nereaguje třeba na TOTO vlákno a tak.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod hank61 » pát 14 dub, 2023 5:42 pm

No tak to je paráda.... :?
Naposledy upravil hank61 dne pát 14 dub, 2023 6:35 pm, celkově upraveno 1
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod StandaR » pát 14 dub, 2023 5:49 pm

Asi bych tuto informaci hlavně z "Nezařazeno" přesunul do "Výrobců/Obchodů", aby to tu hned nezapadlo. Já teda ještě pořád vybírám mezi vším možným co se DCC týče a osobně bych byl velice nerad si teď čerstvě koupit DR5000 a zjistit že jakákoliv podpora je Fuč
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » pát 14 dub, 2023 5:49 pm

fulda píše:Tak tady asi není úplně potřeba kritizovat Digikeijs, spíš je hezké se podívat na důvěryhodnost prodejce, který nejprve prodá všechno ze skladu a až po té zveřejní informaci, že výrobce je vlastně v úpadku.
Právě se mi zdálo, že ani nereaguje třeba na TOTO vlákno a tak.

Milý Jindro, ty jsi možná génius a poznal bys okamžitě v jakém stavu výrobní firma je a že se blíží k úpadku. Nevím jak by mohl prodejce zjistit, jaký je stav dodavatele, v lednu mi pracovník pro styk s odběratelí tvrdil, že řeší problém s nedostatkem čipů. Je to problém řady výrobců, takže nebyl problém uvěřit, že to tak je. Firma dodnes neohlásila úpadek, ještě koncem února mi pracovník servisu napsal že snad v dubnu firma obnoví dodávky, že mají jen problémy s čipy. Já bych nevěděl ani dnes jaká je situace firmy, dověděl jsem se to soukromou cestou dnes. Web firmy funguje stále normálně, na objednávku přijde potvrzení o přijetí objednávky. Zprávu o tom jak na tom firma je jsem se dověděl dnes a okamžitě jsem dal na web e-shopu zprávu o konci firmy. Jestli jiní prodejci informaci o úpadku firmy měli již dřív a zákazníky neinformovali, bylo by to samozřejmě mírně řečeno neodpovědné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » pát 14 dub, 2023 6:04 pm

Abe Simpson píše:Asi bych tuto informaci hlavně z "Nezařazeno" přesunul do "Výrobců/Obchodů", aby to tu hned nezapadlo. Já teda ještě pořád vybírám mezi vším možným co se DCC týče a osobně bych byl velice nerad si teď čerstvě koupit DR5000 a zjistit že jakákoliv podpora je Fuč

Je to asi těžko uvěřitelné, dodnes jsem ale ani já sám nevěděl že to je s firmou tak špatné.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod Dusan » pát 14 dub, 2023 6:14 pm

HonzaM píše:
Abe Simpson píše:Asi bych tuto informaci hlavně z "Nezařazeno" přesunul do "Výrobců/Obchodů", aby to tu hned nezapadlo. Já teda ještě pořád vybírám mezi vším možným co se DCC týče a osobně bych byl velice nerad si teď čerstvě koupit DR5000 a zjistit že jakákoliv podpora je Fuč

Je to asi těžko uvěřitelné, dodnes jsem ale ani já sám nevěděl že to je s firmou tak špatné.

No ono většinou každá firma, která se dostane do stavu "těsně před smrtí" se s tím většinou úplně hned nechlubí, že je v zádeli, chceli třeba aspoň ještě udržet nějaký rozumný stav s naději na obrátku k lepšímu.... tak právě proto se na venek tváří, že to je OK. Podvod nastane v okamžiku si nechat zaplatit objednávku, když bude vědět, že už ji neuspokojí. Konkrétní pozadí vědí jen oni.
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod jamik22 » pát 14 dub, 2023 6:30 pm

Pokud chce někdo doplnit zásoby tak Lippe má ještě něco skladem.
jamik22
 
Příspěvky: 481
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod prcek » pát 14 dub, 2023 6:48 pm

Tonoucí se stébla chytá... není za tím třeba jen stěhování do jiných prostor?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod vvitty » pát 14 dub, 2023 7:12 pm

Neni to ani prvni, ani posledni firma ktera v poslednich dvou letech skoncila protoze
1/ jediny prijem mela z vyroby elektroniky
2/ navazanim na jednoho dodavatele zacala mit problem se soucastkami
3/ byla prilis mala na to aby si u dodavatele vydupala dodani soucastek

Pokud jsou na jedne strane pevne provozni naklady - najem prostor, energie, platy - a na druhe strane nepritekaji penize od zakazniku tak to neni az tak prekvapivy vyvoj. Zejmena kdyz se vedeni povede se rozhadat a zalozit si konkurencni podnik.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod Ivan » pát 14 dub, 2023 7:14 pm

Honzo , díky za informaci, i když mne mrzí. Sice není centrála úplně dokonalá, stále ji však považuji na menší kolejiště jako ideální řešení. Centrála mi bezchybně funguje již nějaký čas, tak snad u toho zůstane. To, že výrobce klekne, se může stát komukoli. Ať jsou důvody jakékoli.

Zdeno , posmívej se jak chceš, ale stejně jsem rád, že mám centrálu právě od nich.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků