Digikeijs skončil

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod HonzaM » sob 15 dub, 2023 8:42 pm

FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod vvitty » ned 16 dub, 2023 12:46 am

HonzaM píše:
zdeno píše:Ked sa vyrobky neprodavaji, to polozi každou firmu.

Jako jeden z prodejců tě mohu ujistit, že se centrála prodávala výborně do podzimu dokud zásobování nezačalo váznout. Prodalo by se jich o hodně víc kdyby byl výrobce schopen je dodávat.


On ma tentokrat Zdeno v podstate pravdu s vetou kterou napsal. Kdyz se vyrobky neprodavaji tak to firmu proste polozi. Bez ohledu na to jestli je duvodem neprodejnost vyrobku (coz neni tento pripad), nedostatek penez mezi kupujicimi (coz ted mimochodem hrozi dost vyrobcum modelu a jinych zbytnych veci) nebo neschopnost vyrabet (z jakehokoliv duvodu, napr. pro nedostatek soucastek). A co si budeme povidat, posledni rok od Digikeijs chodily spis vzorky nez pravidelne dodavky a letos uz ani ty vzorky.
Kdyz se k tomu jeste prida odchod hlavniho architekta a vyvojare a na to zrejme navazujici neschopnost zmenit soucastkovou zakladnu na neco dostupnejsiho tak jsme tam kde jsme. Nicmene pokud firma opravdu prestala fungovat bylo by slusnosti aby k tomu napsali neco na svoje stranky - at uz o docasnem preruseni fungovani nebo o ukonceni vyroby.

Je to skoda, pro bezne uzivatele to byla idealni volba za celkem malo penez a na bezne domaci jezdeni plne postacovala.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Skoro jako mezi politiky

Příspěvekod BohousP » ned 16 dub, 2023 6:31 am

To je vývoj názorů, dokonce v rámci jednoho vlákna.
viewtopic.php?f=18&t=14436#p322590
zdeno píše:vsetci se mi posmivali, ked jsem Digikeijs kritizoval, mne to hned od zacatku smrdelo.

viewtopic.php?f=18&t=14436&start=15#p322614
Mne prosly pres ruky desitky, od Digitrax, IBX, RK2000, Minibox, Daisy II a dalsi a DR5000 byla z nich jasne nejhorsi.


viewtopic.php?f=18&t=14436&start=15#p322620
Jinak na male a domaci kolejiste je DR5000 dobra volba, ked mate cas laborovat a hledat problemy.

Zdeno, že nemáš DR5000 rád, jsi už prezentoval dávno. Stejně tak jako HonzuM, který ji sem začal dovážet a propagovat. Na tom nikdo nic nezmění. Bohužel, doba je taková. Problémy s polovodiči, rozkol ve firmě, pokles kupní síly potenciálních zákazníků. Kromě druhého bodu to může postihnout i tebe.
DR5000 byl dobrý úmysl a myslím, že se povedl. Mělo to své mouchy, ale klady převažovaly. Škoda, že končí.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod Jirkátor » pon 17 dub, 2023 6:42 pm

zdeno píše:vsetci se mi posmivali, ked jsem Digikeijs kritizoval, mne to hned od zacatku smrdelo.


Co konkrétně ti na tom smrdělo? Myslíš, že to měli takhle naplánované předem? Tohle přece nemáš zapotřebí.

zdeno píše: ... Sam ji mam doma a lezi ladem, neni nic, co by mne na ni oslovlo...


Za rozumný peníz odkoupím.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod zdeno » pon 17 dub, 2023 8:15 pm

Jirkátor píše:Co konkrétně ti na tom smrdělo? Myslíš, že to měli takhle naplánované předem?

nejvic mi vadilo, ze zneuzivali zakaznika na testovani te centraly, teda nekonecny retez upgrade, ako lidi nadavali.
Tohle museli mit naplanovane!!
---
Centralu neprodam, je to celkem dobry nastroj na testovani ruznych veci.
Ked to na ni funguje, jsem si jisty, ze to bude fungovat naprosto vsude. :shock: :shock:
---
Primo si mne oslovil, jinak bych uz nereagoval na nijaky koment.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod HonzaM » sob 22 dub, 2023 8:14 pm

FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs skončil

Příspěvekod Jirkátor » ned 23 dub, 2023 5:42 am

A je vymalováno. :cry:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Digikeijs skončil

Příspěvekod Ivan » ned 23 dub, 2023 8:45 pm

Velká škoda.

Skoro si říkám, že to bývalý konstruktér nekoupí a nezrusi svou novou značku. Digikeijs značka je, tu novou jsem si doteď nezapamatoval.
Ono to je jako vždy o penězích...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs skončil

Příspěvekod HonzaM » ned 23 dub, 2023 10:08 pm

Od okamžiku kdy se objevila značka YaMoRC jsem si říkal jak se to může vyvinout, dvě firmy s obdobným sortimentem v relativně malé zemi, ale že se to vyvine takto a rychle mne nanapadlo.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4085
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků