Digikeijs skončil

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » pát 14 dub, 2023 8:05 pm

prcek píše:Tonoucí se stébla chytá... není za tím třeba jen stěhování do jiných prostor?

Bohužel není.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » pát 14 dub, 2023 8:16 pm

jamik22 píše:Pokud chce někdo doplnit zásoby tak Lippe má ještě něco skladem.

Mají ještě poměrně široký sortiment, ani oni ještě neposkytli zákazníkům žádnou informaci že výrobce skončil. https://www.modellbahnshop-lippe.com/Di ... +Bausteine
Modellbahn-Lippe je také prodejcem výrobků firmy YaMoRC, založené bývalým hlavním konstruktérem Digikeijsu.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod TheJaro » pát 14 dub, 2023 8:37 pm

Za mňa je to škoda že skončila, centrála má osobne moc nenadchla ale ostatné výrobky mali výborne. Objednám si pokiaľ sú ešte skladom detekcie a ovládanie príslušenstva..
TT-čkár ako repa :),IV-VI ZSR/ZSSKCARGO,začiatky z DCC,Z21 Čierna+MM+RocRail+mobil
Pomaly sa učím..
Uživatelský avatar
TheJaro
 
Příspěvky: 196
Registrován: čtv 14 říj, 2010 8:43 pm
Bydliště: Slovensko - Trenčín

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod sidlo » sob 15 dub, 2023 5:26 am

Pokud by informace o konci firmy měla být pravdivá, tak by to byla škoda. DR5000 je centrála s nejlepším poměrem cena výkon.
Z ekonomického hlediska se nic neděje. Některé firmy končí, jiné vznikají. To je normální.
Zajímavé bude sledovat náš trh. DR5000 u nás položila NanoX. Uvidíme zdali dojde k reinkarnaci NanoX nebo zdali je už definitivně mrtvá.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3606
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » sob 15 dub, 2023 6:42 am

Pochybnosti jsem měl od března. Jednak jsem na technický dotaz na servis dostal jen automatickou odpověď že zprávu přijali a přidělili jí evidenční číslo s výzvou aby bylo toto číslo používáno při další komunikaci. Na urgenci už žádná reakce nepřišla. Před týdnem jsem udělal objednávku na zboží které podle e-shopu mají skladem, obratem pŕišlo potvrzení objednávky, což dělá automatický systém. Od té doby žádná reakce. Přesto jsem stále doufal, že se jedno dne objeví zásilka z Digikeijsu - některé nesplněné dodávky potvrzených přijatých objednávek jsou již od konce minulého roku.
Je jasné, že firma, která několik měsíců nedodává vůbec nic nemůže přežít. Velmi dobře to v jednom z předchozích mailů zhodnotil vitty.
Obrátil jsem se na známého, ten mi napsal že podle jeho informace jsou objekty firmy zavřené, prázdné. Majitelé jsou údajně nezvěstní.
Úřední informaci o konci firmy nemám, pokud někdo víte kde ji lze získat, určitě to všichni oceníme.
Naposledy upravil HonzaM dne sob 15 dub, 2023 6:55 am, celkově upraveno 2
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod zdeno » sob 15 dub, 2023 6:49 am

Ivan píše:Zdeno , posmívej se jak chceš, ale stejně jsem rád, že mám centrálu právě od nich.


Maopak, posmivali a vycitali ste se vy mne, ze nedokazem ocenit "kvalitu".
---
Kolik ze poznas central ?? Mne prosly pres ruky desitky, od Digitrax, IBX, RK2000, Minibox, Daisy II a dalsi a DR5000 byla z nich jasne nejhorsi.
Ci uz parametry nebo pritulnosti obsluhy.
---
Sam ji mam doma a lezi ladem, neni nic, co by mne na ni oslovlo. Pokud bych ji nemel na testovani, uz ji davno prodam.
Moje slova potvrzuje vic nez 110 stranek komentu a kritiky na na tomto foru. Tomu nemuze "konkurovat" žádna jina centrala.


edit:
jine vyrobky nekomentujem, nepoznam, vyrabim si je sam.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod fulda » sob 15 dub, 2023 7:53 am

sidlo píše:Uvidíme zdali dojde k reinkarnaci NanoX nebo zdali je už definitivně mrtvá.

Tady bych řekl můj osobní názor: "doufám, že nedojde".
Doba, kdy byla NanoX zajímavá pro veřejnost je minulostí. Na veřejné části neproběhl žádný rozvoj od roku 2011 a ty neveřejné se rozvíjejí spíš jako zájmová činnost pro partu zvídavých. Viz třeba NanoY, nebo cOne (koukám, že už ani není na stránce, jen v katalogu je zmínka)

Existuje celá řada zajímavějších projektů.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4891
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod Ivan » sob 15 dub, 2023 11:37 am

zdeno píše:...
---
Kolik ze poznas central ?? Mne prosly pres ruky desitky, od Digitrax, IBX, RK2000, Minibox, Daisy II a dalsi a DR5000 byla z nich jasne nejhorsi.
Ci uz parametry nebo pritulnosti obsluhy.
---
....


Mám 3, Lenz LZV100, Roco MM+kostku DR5000.
Musíš také uvažovat účel centrály. LZV100 se mi z nich po technické stránce líbí nejvíce, ale pro malé "mobilní" kolejiště je nepraktická. Vím, že na začátku bylo chyb dost, ale ty se v zásadě odstranily a pro moje kolejiště je to prostě ideální řešení. Kompaktnost, konektivita, cena, žádná jiná ji v době koupě namohla konkurovat (teď už asi ano). Po vychytání much mi přijde, že lidem slouží dobře. A zrovna obsluha, ktrou zmiňuješ, mi přijde velmi snadná.

To už je však bezpředmětná diskuze, když skončili. Skončily mnohem větší firmy.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod zdeno » sob 15 dub, 2023 12:22 pm

Ivan píše: To už je však bezpředmětná diskuze, když skončili. Skončily mnohem větší firmy.

Asi tak, padla na hubu a to asi ne jen vinou zlych manazerskych rozhodnuti.
Ked sa vyrobky neprodavaji, to polozi kazdou firmu.
---
Jinak na male a domaci kolejiste je DR5000 dobra volba, ked mate cas laborovat a hledat problemy.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod rawen » sob 15 dub, 2023 2:44 pm

Ty Zdeno, dost dlouho jsem se držel ale už ne.

Měli jsme od tebe několik Oto - fungovala sotva polovina.
Měli jsme od tebe centrálu - vždy po půl hodině modulového provozu začala blbnout a kluci byli naštvaní na mě, že se jim pečou mašiny.
Akorát VedZesy fungovaly bez potíží...

TAK NEŠIJ DO DRUHÝCH napříč vlákny a zameť si před vlastním prahem.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1700
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod rchlumecky » sob 15 dub, 2023 3:23 pm

Tipl bych problém s tím hlavním vývojářem - to lze jen těžko nahradit.
Kolik centrál se mohlo prodat v Evropě ? (v ČR) ?
Proč nezvěstní ? - sotva jde o zpronevěru miliard, ale normální ukončení výroby nééé ?
http://vlacky.jilove.net , H0, ČD i ČSD, GeoLine na koberci, Digitrax Loconet, DT402D - fakt dobrý !
rchlumecky
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon 12 kvě, 2008 11:58 am

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod zdeno » sob 15 dub, 2023 4:54 pm

rawen píše:Ty Zdeno, dost dlouho jsem se držel ale už ne.
Měli jsme od tebe několik Oto - fungovala sotva polovina.
Měli jsme od tebe centrálu - vždy po půl hodině modulového provozu začala blbnout a kluci byli naštvaní na mě, že se jim pečou mašiny.
Akorát VedZesy fungovaly bez potíží...
TAK NEŠIJ DO DRUHÝCH napříč vlákny a zameť si před vlastním prahem.

dobre, berem kritiku, aj ked podrazacku, protoze to prezentujes tu a ne priamo u mne !! To ponekud smrdi !!
Treba napisat SS a dohodneme napravu. Jinak Oto-MD bylo vyrobeno pres 300 kusu a je s podivem, ze delaji problem jen u tebe !!
Vsak by mne kluby na Slovensku zozrali za ziva !!
Kedy ste to kupili a jake verze, PRESNE, nejlepe foto. !!
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod HonzaM » sob 15 dub, 2023 5:38 pm

zdeno píše:Asi tak, padla na hubu a to asi ne jen vinou zlych manazerskych rozhodnuti.
Ked sa vyrobky neprodavaji, to polozi každou firmu.

Zdeno, nepiš něco, o čem nic nevíš. Jako jeden z prodejců tě mohu ujistit, že se centrála prodávala výborně do podzimu dokud zásobování nezačalo váznout. Prodalo by se jich o hodně víc kdyby byl výrobce schopen je dodávat. Totéž se týkalo dekodérů obsazení a spínacích dekodérů. Firmu asi položilo to, že nastal nedostatek čipů a následkem toho raketový růst jejich ceny. Jak v jednom předchozím příspěvku napsal vitty, firmě se asi vymstilo mít jediný sortiment elektronických zařízeni pro relativně úzký okruh odběratelů, pravděpodobně také vazba na jednoho dodavatele elektronických součástek a možná i vazba na jediný typ čipu u nějž nebyla možná nebo snadná náhrada.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs zřejmě skončil

Příspěvekod Ivan » sob 15 dub, 2023 6:02 pm

... a zřejmě konstrukční know how byl jen jeden člověk, který odešel. Tak pak třeba neuměli upravit centrálu na jiné součástky.

To už ale spekuluji.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Digikeijs neslavně skončil

Příspěvekod zdeno » sob 15 dub, 2023 6:06 pm

HonzaM píše:Zdeno, nepiš něco, o čem nic nevíš. Jako jeden z prodejců tě mohu ujistit, že se centrála prodávala výborně do podzimu dokud zásobování nezačalo váznout.

pozde bycha honiti !! Na DR5000 jsem mel vytvoreny nazor uz drive a ja nazory nemenim ako ty !!
Vetsina konkourzov je soubeh nekolika veci a ne jen jedne soucastky !!
Treba ted padla na hubu velka firma, co vyrabi krabicky pre bastlire. Nechcem pisat ktera, je to jen z doslechu.
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3021
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků