JAKO MODELS

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 bře, 2023 12:42 pm

Na trhu se objevila fa JAKO MODELS, produkuje v modelové velikosti H0/TT a N. Kolegové mi doporučili ať zkusím tuto stavbu bytovky a předali mi kontakt na firmu se snímky dokončené stavby i s nabídkou. Jako N-kař jsem si vybral tedy nabízenou bytovku. Cena 400,- Kč/dobírka 133,- Kč. Objednáno 23.02.2023, dodáno 16.03.2023.
Produkt nehodnotím. Obrázek si udělejte sami.
Zásilka přišla v pomačkané obálce. Naštěstí druhá vložená obálka s ubrousky dostatečně ochránila před poškozením. Samotné díly jsou roztříděny a vloženy do foliových sáčků. Na snímcích viz. pokračování vidíte samotnou zásilku a díly bytovky. Co přišlo to vidíte sami, co nepřišlo.
Zasklení - fólie je něčím zašpiněna
Střešní tašky - poškozené
Dvoudílné okno - chybí 1 (jeden) kus
Okna k záchodům a koupelen - nedodán žádný kus
Okno v čelním štítě bytovky půdní - nedodán žádný kus
Okno sklepní - nedodán žádný kus
Cihlové komíny ve 3D tisku - nedodán žádný kus
Aršík popisných čísel - nedodáno
Okapy a svody výrobce doporučuje objednat u fa AUHAUGEN.
Absence vikýřů, komínových lávek

-m-
Přílohy
Nabídka 22.února 2023.jpg
Bytovka vchodová část.jpg
Bytovka balkónová část.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 bře, 2023 12:43 pm

Pokračování.
-m-
Přílohy
Balení.JPG
Díly bytovky.JPG
Okna, vstupní dveře, bálkonoé dveře s oknem.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 bře, 2023 12:45 pm

Pokračování II.
-m-
Přílohy
Tašky poškození.JPG
Zásilka 1.JPG
Zásilka 2.JPG
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod radula63 » čtv 16 bře, 2023 1:22 pm

Ahoj Milane.
Tvé zklamání ti nezávidím. Ale ani se tomu nedivím. No, nebuduje si dobré renomé.
JAKO = Janko Koblic , v minulosti na jméno Janko Koblic byly ne zrovna přívětivé recenze (matně vzpomínám - modelbazar, FB...). Někdo spokojen, někdo ho dlouhosáhle naháněl (zaplacené a nedodané zboží x měsíců). Profláknutá je i jeho velmi zajímavá cenová politika na modelbazaru. Postavím domeček, nabídnu ho za 10tis., neprodá se, tak o nabídnu za 8tis....Já jednou od něj koupil sestavený kurník (údajně už sestavený a nevyužitý na kolejišti) a čekal na něj více jak měsíc po okamžitém zaplacení od objednávky.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod hank » čtv 16 bře, 2023 1:31 pm

K tomu se dá říct jenom jediné: Důvěryhodnost této anonymní entity lze předem snadno vyhodnotit jako nulovou. Žádná jména, žádné adresy, žádná telefonní čísla, žádné ceníky... Jestli někdo chce dělat kšefty přes internet a zároveň mu na zákaznících záleží tak moc, že neumí/nechce publikovat aspoň základní údaje o své maličkosti a není si schopen/ochoten pořídit ani ten nejprimitivnější e-shop dostupný zdarma, ať si svoje zboží spánembohem nabouchá do kanad. :evil:

(A to radši ani nebudu psát o tom, že by to možná zajímalo i berňák...)
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6116
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 16 bře, 2023 1:56 pm

Další BUBI model je na světě.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 bře, 2023 3:22 pm

No jo, jsem blbec. Bytovka má rozměry dle reálu 14,88 m x 9,92 m. Na výšku 9,92 m a ve štítu 12,48 m. Okna mají mít délku 9 mm a na výšku 8 mm. Model má 10 x 9 mm. A dál už jsem lepší nepočítal :oops: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod blekk1 » čtv 16 bře, 2023 3:29 pm

Robi aj model T211 vratane pojazdu. Ked som pisal, ze to ma zle riesene, tak si ide svoje. Som zvedavy ked si prvy zakaznik bude chcet model rozobrat kvoli servisu, alebo digitalizacii ako sa mu to v rukach rozpadne. Najhorsie je ze dopredu avizuje veci, ktore nema vobec dotiahnute. Holt v dnesnej dobe ti staci 3D tlaciaren a zrazu je z teba podnikatel…..
blekk1
 
Příspěvky: 156
Registrován: pon 07 led, 2008 12:07 pm
Bydliště: Púchov

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Myslis » čtv 16 bře, 2023 3:37 pm

Dovolím si také přispět svou troškou do mlýna. S Jankem mám takové smíšené zkušenosti. Na jednu stranu v něm "cítím" potenciál a mohl by být přínos do modelářské komunity. Na druhou stranu zvolil, dle mého názoru, špatnou cestu. Místo aby se soustředil na 2-3 produkty a ty dotáhl k dokonalosti, má rozpracováno "milión" stavebnic, tisků, pojezdů a co já vím ještě. Zřejmě snaha o "rychlé prachy" ale to nemůže dlouhodobě fungovat. To jen na úvod aby to nevypadalo, že jsem proti němu zaujatý.

Osobní zkušenost tak jak sem ji postupně při spolupráci s ním vnímal:
Objednal jsem sestavenou "tovarní halu a kancelářskou budovu s vrátnicí"
1) Velká ochota vyjít vstříc vs rychle poslat zálohu
2) Kreativní řešení, rozšíření objednávky o zajímavé nápady vs později mi došlo, že ze mě vlastně tahá další peníze
3) posli další peníze, je to moc náročné
4) pošli další peníze, je to fakt moc náročné
5) už to bude, pošli další peníze abych to dokončil (v této fázi už jsem byl opravdu na pochybách ale když už jsem poslal tolik peněz tak to snad dopadne)
6) nestíhám, bude to příští týden
7) nestíhám, bude to příští týden x 3
8) po neděli pošlu
9) Naštval sem se: "Tak a dost jestli to nepošleš, udělám si výlet!"
10) po neděli odesílám ale pošli ještě peníze na balné a poštovné
11) Dorazilo...!
12) Vizuál moc pěkný, přesně dle mého zadání a představ.
13) Sakra kde je slíbená železniční váha za kterou sem posílal jeden z x doplatků?
14) Hm, co mi to odpadlo? Parapet! Hm co mi to odpadlo ? Oplechovaní ! Hm, co mi to odpadlo? Zasklení! Prý je to model a musím opatrně. Jako bych do toho bušil kladivem nebo co.
15) Důkladně model prohlížím - to je jako fakt celé pouze z papírové čtvrtky? Žádné zámky, vše lepeno "natupo"!Kroutí se to jak had v rukách fakíra!
16) Hm tak si to celé sám podlepím (zpevnění) , znovu zasklím, znovu přilepím parapety ... atd atd..

Tolik k mé osobní zkušenosti.
Myslis
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 18 led, 2021 11:57 am

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Zlámalík » čtv 16 bře, 2023 3:50 pm

Co chcete, když je to jenom jako? :lol:
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1836
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod milan ferdián » čtv 16 bře, 2023 5:12 pm

Před chvíli jsem dokončil telefonický rozhovor s panem Koblicem. Vysvětlil mi, že okna ke koupelně, záchodu, sklepní a půdě se ke stavebnici nevyrábí, nalepí se jen fólie. Nedodává ani komínové lávky. Doporučil jsem pánovi Koblicovi, aby dodatečně informoval modeláře/zákazníky o absenci zmiňovaných okenních prvků u stavebnice "Bytovky". Slíbil mi, že zítra mi posílá chybějící komíny a popisky čísel. Bohužel zjistilo, že bytovka není navržená dle stavebních výkresů, ale z fotografie od předešlého zákazníka.
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod lukasx » čtv 16 bře, 2023 5:44 pm

Ja mam k tomuto výrobci jinou zkusenous bohuzel ji ale lze zaradit do hodne podobnych.
Nedavno psal ze ma rozpracovany model žehličky a kdo ma zajem v Nku at mu napisi. Model vypada hodne nevypracovane je tam spousta chyb a nedodelku na ktere byl upozornen. Na to konto se mu ozval kolega z prace ze by rad model v Nku jak bude hotovy ... na to konto dostal druhy vecer informaci ze za cenu 1200,- (samotny 3D tisk)mu ji vytiskne a jeste do tydne posle pikud mu posle zminenou castku na ucet. Kolegu jsem upozornil o koho se jedna a vysledek je takovy ze ceka. Obavam se ale ze se asi nedocka. Stejne jako je tomu u modelu T211 kde byl upozornen ze schudky na kapotu jsou jen na jedne strane nikoli na obou jak ma na modelu ktery prezentoval.
Osobne si rikam ze je to skoda takto delat modely. Prijde mi ze je to vse hruby polotovar bez dotazeni a detailu.kdyby naslouchal radam ostatnich bylo by to jiste prinosne.
lukasx
 
Příspěvky: 51
Registrován: ned 18 led, 2015 3:57 pm

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod Ivan » čtv 16 bře, 2023 9:17 pm

Já jen doplním, že se to JAKO objevilo v únoru na burze (Opletalka). Prase v TT vypadalo hezky, ale byly to jen makety. Nepisobilo o na mne tak, že z toho jde udělat slušný pojízdný model.

Měli tam nějaké laserovanky. Náměty dobré, ale provedení tragické (hrubé, chyběly detaily). Říkal jsem si, třeba se časem vypracuje, ale když to čtu, tak dost pochybuji.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod carter88 » čtv 16 bře, 2023 9:23 pm

Ahoj,

jsem sice jen věčný čtenář tohoto fora- a díky za něj, je to užasný zdroj nápadů a zkušeností- ale tady si dovolím reagovat.

Honzu Koblice znám osobně. Je to prostě hoodně mladý kluk, co má hromadu energie a nápadů... ale někdy dělá zbytečné boty. Ne proto, že by chtěl někoho odrbat, ale protože si toho ocas nabral moc a pak neví co dříve a chybí mu zkušenosti. Ale vidím v něm potenciál. Umí výborně kreslit, je precizní a zaměřený na detail- Za mě je férovej a rovnej. Nechci a nebudu tu rozporovat vaše zkušenosti, názory, respektuji je, ale zkuste na to koukat jinak. S Honzou se dá velice dobře domluvit, tak to zkuste, místo hejtu- tím tedy zrovna nemyslím recenzi p. Ferdiána.

Petr Němec
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Re: JAKO MODELS

Příspěvekod carter88 » čtv 16 bře, 2023 9:26 pm

Ivan píše:Já jen doplním, že se to JAKO objevilo v únoru na burze (Opletalka). Prase v TT vypadalo hezky, ale byly to jen makety. Nepisobilo o na mne tak, že z toho jde udělat slušný pojízdný model.

Měli tam nějaké laserovanky. Náměty dobré, ale provedení tragické (hrubé, chyběly detaily). Říkal jsem si, třeba se časem vypracuje, ale když to čtu, tak dost pochybuji.



Honza model komplet překopal, zvlášť po mém zásahu. Myslím, že z finále budete, pokud Honza dodělá vše jak má, nadšený. Už poslední prototyp mi tu na kolejišti jezdil moc pěkně. A co se detailů týká, byl o tři třídy dál, než měsíc zpět.

PN.
carter88
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26 dub, 2020 10:38 am

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků