Výrobce MTB

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod Kavka_ » pát 04 srp, 2023 5:46 pm

kapmor píše:Bohužel ne u všech modelů MTB lze změnit spřáhlo, nebo jsem něco dělal špatně, ale třeba u 850 nebo 050, spřáhlo tillig/kuhn mi škrtalo zobáčkem o kastli


Je to tak, já to řešil výměnou za spřáhla ROCO a u stálých souprav jsem už také u magnetických spřáhel...
TT, V. - VI. epocha, ČD
- kolejiště realizovaná na malých plochách neškodí v jakémkoli množství -
Uživatelský avatar
Kavka_
 
Příspěvky: 421
Registrován: pon 01 úno, 2016 10:03 pm
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod kapmor » pát 04 srp, 2023 6:02 pm

tohle je řešení za předpokladu že ten vagon nechce člověk zapřahávat za všechno co má spřáhlo :D
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod radula63 » sob 05 srp, 2023 10:03 am

kapmor píše:
Bohužel ne u všech modelů MTB lze změnit spřáhlo, nebo jsem něco dělal špatně, ale třeba u 850 nebo 050, spřáhlo tillig/kuhn mi škrtalo zobáčkem o kastli

tohle je řešení za předpokladu že ten vagon nechce člověk zapřahávat za všechno co má spřáhlo :D


Uz jsem psal xkrat v jinych vlaknech. Podle normy NEM je rozmer a umisteni sachty a taky sprahlo a jeho vysunuti pred naraznik. Neni vsak normou presne definovan tvar te plechove casti sprahla, tak to ma MTB jinak nez Tillig. Vlastni sprahlo vyjde pro MTB daleko levneji nez nakupovat hotova sprahla od Tilligu nebo Kuehna. Toliko vseobecne.
A ted k 850, 050, 820 a 020 od MTB... Vhledem k tomu, ze celo vozu je do oblouku a tudiz standartni sprahlo by muselo pro svoji funkci mit o skoro 2 mm vetsi vyrez v karoserii nad sprahlem, tak MTB na tyto modely dalo sprahlo s trosku jinym rozmerem, to vsak plne vyhovuje rozmerum, ktere jsou v NEM (v NEM nejsou sprahla kotovana kompletne, ale jen cast pro sachtu a cast kde probiha spojovani, tvar a uchyceni te plechove casti sprahla udane rozmery nema) . Takze se da pouzit i jina sprahla, ne ze ne. Ale musis si udelat skalpelem ci pilnikem vetsi vykroj v karoserii. Na vozech 020 jsem si ho doma taky udelal.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1308
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod kapmor » úte 08 srp, 2023 9:48 am

nerozporuji, že jsou spřáhla dle normy a vyhoví normám NEM ani obchodní politiku MTB obledně spřáhel, jen je to takový postesk, že kdyby to spřáhlo chodilo dobře, tak si nikdo nestěžuje že je třeba je měnit a kvůli výměně brousit kastli.
TT - V. epocha
Uživatelský avatar
kapmor
 
Příspěvky: 69
Registrován: úte 23 črc, 2019 7:20 pm
Bydliště: střední Haná

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod Jirkátor » sob 12 srp, 2023 7:48 am

Pokud jde o MTB a spřáhla, pak koukám, že to výrobce nezvládá nejen v eNku, ale i v dalších měřítkách. Mám lokomotivy několika výrobců, ale tak zoufale nekvalitní spřáhla má jen MTB. Neustále trčí někam dostrany nebo nahoru, jen ne tam, kam mají. Pokud je srovnám rukou, tak to vydrží jen do prvního přivěšení, či odvěsení vozu a pak zase šilhají. To je tak těžké je udělat pořádně?
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Výrobce MTB

Příspěvekod Jirkátor » ned 13 srp, 2023 7:03 am

Mimochodem, když už jsme u MTB, tak jsem od skutečnosti, že pan Báňa založil enkovou divizi firmy, čekal mnohem víc. Zatím jen recykluje čtyři typy lokomotiv a ani se pro ně nesnaží najít nová barevná schémata. Třeba Bardotka je už minimálně rok nabízena jen ve dvou zbarveních, tedy pokud je vůbec nabízena. Ne každý si koupí 4 úplně stejné modely Hektora. Pak si pan Báňa ale nemůže stěžovat, že se eNko špatně prodává.
Věřím, že například model Regionovy by se prodával dobře a konstrukčně by to nemohl být takový problém, jako ten průšvih s Hydrou. Je ale plno jiných předloh, které by se bez větších problémů daly zmenšit do eNka.
Chápu, že v tomhle měřítku to nikdy nebude takové finanční terno jako H0, ale proč tedy ta enková divize?
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků