KuBer Brno

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

KuBer Brno

Příspěvekod stefanb » sob 25 zář, 2021 2:08 pm

Váš názor na KuBer Brno?
stefanb
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 27 lis, 2014 6:24 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod JaroHo » sob 25 zář, 2021 2:43 pm

Pro mě to není zcela neznámá firma ale nikdy kdy jsem tam nenakupoval, protože lept jsem bral jinde, na Kubera jsem nějako zapomněl. Chtělo by to popsat situaci.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: KuBer Brno

Příspěvekod hank » sob 25 zář, 2021 3:32 pm

Jak kdy. Kupuju od něj už řadu let hotové modely pro provoz na kolejišti, kde je absence zranitelných detailů spíš předností, ale čím dál s většími rozpaky. Pár kousků už jsem mu vracel na opravy nebo předělávky ihned po rozbalení a vizuální kontrole. A ty chyby nebo vady bývají někdy dost trapné - občas mám pocit, že zkouší, co zákazníci snesou. Reklamace nicméně řeší bez výmluv a víceméně bez problémů. Možná je lepší nakupovat jeho hotové modely u osvědčených prodejců. Pak je řešení problémů na nich. Modely jsou k mání např. v Pragomodelu.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod martin.havranek » sob 25 zář, 2021 4:05 pm

Hotový model mám od něho jediný a to M130.1. Koupen před lety na burze přímo od něho. Kvalita ujde, pojezd už je horší.

Větší zkušenosti mám se stavebnicemi. Jak já tvrdím tak jsou jen pro pořádné masochisty, občas něco špatně vyleptané, bez návodu, bez zámečků, a nebo se zámečky které do sebe nelícují. Ale při troše umu a trpělivosti bych stavebnice nezavrhoval, přeci jen dělá krásné prvorepublikové kousky motoráčků. Když tam jsou kovové odlitky rozsoch tak jsou dobré, plastové odlévané střechy jsou děs.
martin.havranek
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát 11 říj, 2019 9:54 am

Re: KuBer Brno

Příspěvekod rawen » pon 27 zář, 2021 4:13 pm

Stavěl jsem poštovní vůz v TT. Kastle šla v pohodě, přesná, odpovídající předloze. Ale střechu jsem nahradil přeřezaným odlitkem z LPH. Stejně tak pojezd, ten kvůli snazší izolaci.
S hotovými vozy nemám zkušenost.

Radek
rawen
 
Příspěvky: 1693
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Střelec » úte 28 zář, 2021 4:25 pm

Hotovej jsem od něj kdysi vzal jeden osobák na úzkou a jako provozní se osvědčil. Před cca třemi lety jsem od něj vzal krátký DF a BCi v délce pětiokna v H0 na placato. U krátkýho DF je stojina stupačky přímo před dvířky psince pod vozem, u BCi nekorespondovaly chlopně čel kostry kastle s otvory v podvozku (místo na díru šly do plochy), takže jsem je uříz a zbytek se stavěl celkem na pohodu. Bohužel střechy jsou hladký bez falcování plechů, ale to se dá přežít, protože původní provedení bylo často v podobě plátna napuštěnýho nějakým nehořlavým materiálem na dřevěném podkladě (píše se občas o jakési hlince). Podvozky zespoda detaily postrádají, ale pokud stavíš jen na ježdění a ne makety, nevidím v tom problém.
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: KuBer Brno

Příspěvekod hank » úte 28 zář, 2021 4:46 pm

Střelec píše:...píše se občas o jakési hlince...

Borax (= tetraboritan sodný), kamenec (= síran hlinitý nebo hlinitodraselný) nebo jiné podobné anorganické soli. Nevýhodou bylo, že ta "nehořlavá" úprava (uvozovky proto, že snižovala hořlavost pouze o 30 - 50%) byla jen dočasná a musela se obnovovat.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Zlámalík » úte 28 zář, 2021 8:59 pm

Stavěl jsem od p. Kubíčka jen jeden model, a to 742.7 ve velikosti TT. No, nebyl jsem spokojený. Lept je zmenšený z H0 bez započtení síly plechu, takže to semtam nesedí a nejde složit. Některé detaily tam prostě nejsou a místy jde o odhad, ne o model. Celkově je lept takový hrubý, oproti třeba leptům z DK Modelu nebo od HekTTora. Škoda, stačilo by málo a byla by to pohoda. Více zde: https://tt120.zlamal.cz/lokomotiva-742- ... ptu-kuber/
TT/současnost: Zlámalíkovy mašinky
Uživatelský avatar
Zlámalík
 
Příspěvky: 1781
Registrován: pát 14 led, 2011 10:39 pm
Bydliště: Košíkov

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Střelec » ned 21 lis, 2021 6:05 pm

KuBer nabízí pojízdný nákladní Věžák M 140.1 za cca 2500,- (H0). Na firemních fotkách nevypadá sice nic extra (na Slovensku dochovaná předloha taky ne), ale na mou soustavu šoupališť by se ten vehikl docela hodil. Máte s tím někdo praktické zkušenosti? Stojí to za ty prachy?
Střelec
 
Příspěvky: 1620
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: KuBer Brno

Příspěvekod look23 » ned 21 lis, 2021 7:15 pm

Recenze na jiný model od KuBeru odkaz
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Jirkátor » ned 02 led, 2022 2:28 pm

Jelikož práce s plechem nepatří mezi mé silné stránky, tak jsem se rozhodl připlatit si za hotový model služebního vozu Ds v eNku a bylo to jedno obrovské a drahé zklamání. Myslím si, že by to můj synátor slepil líp. Nápravy jdou šejdrem, nárazníky se snad pokoušel před osazením rozkousat, osazení spřáhel má lepší i MTB a o povrchovce se ani nebudu zmiňovat - to snad není dělané ani štětcem, natož stříkací pistolí, to je nejspíš namočené do barvy. Za těch 500 peněz, co jsem si připlatit, jsem čekal opravdu víc a ne tuhle amatérskou fušeřinu.
Za sebe rozhodně nedoporučuji.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: KuBer Brno

Příspěvekod milan ferdián » sob 08 led, 2022 8:45 am

Čtu vaše recenze a moc chuť u něho něco koupit mě přechází. Asi budu muset přejít na papír, škoda. Měl jsem zájem o dva typy motoráku. :cry: .
-m-
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod look23 » sob 08 led, 2022 3:18 pm

Nebo přejít na 3D tisk.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1177
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Jirkátor » sob 08 led, 2022 9:49 pm

milan ferdián píše:Čtu vaše recenze a moc chuť u něho něco koupit mě přechází. Asi budu muset přejít na papír, škoda. Měl jsem zájem o dva typy motoráku. :cry: .
-m-

Lepty samotné nevypadají špatně, pokud s nima umíš, tak bych do toho šel, ale hotového už nic nechci.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1026
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: KuBer Brno

Příspěvekod Pavel 152 » ned 09 led, 2022 10:47 am

S Petrem se dá domluvit. Je možno si domluvit model bez nátěru, při osobním předávání si prohlédnout popřípadě upravit. Nátěry dělá trošku sériově a najdou se chybky, ale i to se při osobním odběru dá doladit. Ono totiž za tu cenu, na velmi kvalitní model potřebujete čas a za tu cenu je to kompromis.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků