Kolejiště na míru

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště na míru

Příspěvekod RADU065 » sob 31 črc, 2021 3:03 pm

Zdravím,
má někdo zkušenost s výrobcem https://kolejistenamiru.cz/uvod/
RADU065
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte 27 črc, 2021 6:34 pm

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod Petr S. » sob 31 črc, 2021 7:35 pm

Jako příznivci H0 mi vadí měřítko 1 : 72 . Přeci jen jsme v Čechách ( v kontinentální Evropě ) A toto měřítko není obvyklé pro velikost H0 .
Petr S.
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 16 pro, 2008 8:42 pm

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod trainzjohny » pon 16 srp, 2021 2:53 pm

Petr S. píše:Jako příznivci H0 mi vadí měřítko 1 : 72 . Přeci jen jsme v Čechách ( v kontinentální Evropě ) A toto měřítko není obvyklé pro velikost H0 .

A kde jsi k takové informaci přišel, nějak tam nikde zmínku o 1:72 nevidím.

Jinak jako člověku co mašinkám moc nehoví by mi taková "služba" docela zajímala, spoustu věcí bych si zbastlil sám, ale kdyby by někdo udělal základ s elektrikou, dost by mi ušetřil času a trápení (a možná ve výsledku i peněz), ale podle toho webu zatím jen 2 realizace, to není nic moc jako ověření.

Docela by mě zajímala zkušenost s pánem, jeho prací, tempem...
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod jipol57 » pon 16 srp, 2021 3:00 pm

trainzjohny píše:A kde jsi k takové informaci přišel, nějak tam nikde zmínku o 1:72 nevidím.

V době vložení odkazu to tam tak bylo. Dnes už to má opravené.
jipol57
 
Příspěvky: 1187
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod Vladimír_B » úte 17 srp, 2021 3:32 pm

trainzjohny píše:ale kdyby by někdo udělal základ s elektrikou, dost by mi ušetřil času a trápení (a možná ve výsledku i peněz), ale podle toho webu zatím jen 2 realizace, to není nic moc jako ověření.Docela by mě zajímala zkušenost s pánem, jeho prací, tempem...

1. U těhle staveb by asi byl problém najít kompromis v ohodnocení. Aby to bylo akceptovatelné pro zákazníka a tvůrce to nedělal za "půldarma"...
2. Z takovými zkušenosti asi nebude moc modelářů. :D třeba pan hank :D
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod hank61 » čtv 19 srp, 2021 4:05 am

Netvrdim, že takovouto službu nikdo nevyužije, nicméně se domnívám, že je tam příliš otazníků. Od kvality odvedené práce, přes volbu materiálů a pod... Mě by jen zajimalo, kolik případných zájemců v Čechách by bylo ochotných zaplatit zhotoviteli nějakou rozumnou hodinovou sazbu u takovéto zakázkové práce. Jiná situace je při nákupu hotového kolejiště, kde si sice kupující již nemůže vymýšlet, ale zase zaplatí směšnou cenu /pokud vůbec nějakou/ za práci. :wink:
Celoživotní hračička ;-)
https://hank61.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hank61
 
Příspěvky: 2491
Registrován: sob 15 bře, 2014 5:42 pm
Bydliště: Hořovice

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod milostt » čtv 19 srp, 2021 6:33 am

[quote="hank61"]Netvrdim, že takovouto službu nikdo nevyužije, nicméně se domnívám, že je tam příliš otazníků.
Hanku divil by ses ale třeba ESK Skalice , staví tak 3 kolejiště na zakázku do roka, zákazník si dodá projekt , a při stavbě mají kontrolní dny kdy mu představí pokračující práce, taktéž v ES Pečky občas staví kolejiště na zakázku , takže asi přeci jen nějaký ten zájem je
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod Jirkátor » ned 22 srp, 2021 9:27 am

Věřím, že se najde dost lidí, kteří by chtěli dětem nebo i sobě, pořídit "vláčky", ale nemají na to čas, zručnost, znalosti, ale zase mají peníze. Každé zboží má svého kupce, jen se o něm musí dozvědět.
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1039
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod Pavel 152 » ned 22 srp, 2021 9:38 am

Pro děti, tady by se asi dalo domluvit
https://www.bentalbazar.cz/MODELY-VLACK ... 09345%5D=1
Dříve vyráběl na zakázku pan R. Klepárník, majitel RK model to je ovšem i jiná liga(modelové)

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Kolejiště na míru

Příspěvekod ToVa » stř 29 pro, 2021 8:58 pm

Dovolím si oživit toto vlákno, protože sám jsem uvažoval o tom, že si kolejiště nechám vyrobit. Nakonec jsem si spočítal, že cena kolejiště by se tím zdvojnásobila. Teď jsem rád, že jsem si to vyzkoušel sám, člověk se tím naučí spoustu věcí a hlavně když se něco pokazí, tak bude vědět, kde může být problém. A jaký je to úžasný pocit, když člověk vidí, jak mu to pod jeho rukama roste.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků