eBay

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod vvitty » sob 24 led, 2009 1:16 pm

no ja nakupuji jen H0 a je pravda, ze Nemecku se spis vyhybam, a to ze dvou duvodu, zaprve neumim nemecky a za druhe se mi doposud nepodarilo presvedcit paypay aby fungoval tak jak chci... mimo nemecko neni problem s platbou paypal, v nemecku je to spis vyjimkou.

takze jsem takoveto praktiky nijak vyznamne nepozoroval. teda povida se o nich tady na aukru, ale osobni zkusenost s tim nemam.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » ned 25 led, 2009 2:12 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:55 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod dan » ned 25 led, 2009 2:35 pm

Ano na aukru to je také, provozovatel by se měl pokusit najít nějaký mechanismus jak tomu zabránit
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod VoVo » ned 25 led, 2009 2:40 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:55 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod vvitty » ned 25 led, 2009 3:32 pm

VoVo píše:těžko... udělám registraci na příbuzného který se jmenuje jinak, bydlí jinde, žádné údaje nevedou ke shodě. a v tu chvíli na tebe nikdo nemůže...


ale ano, nejen tyto udaje ma provozovatel k dispozici. ma take k dispozici IP pocitace, odkud se aukce zadavala i prihazovalo, takze pokud bude stejna a bude se to dit opakovane...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Aleš Dobšíček » ned 25 led, 2009 7:56 pm

To sice ano, ale jsou i internetové kavárny atd....většina co jich to tak dělá tak už mají zkušenosti a většinou žádají svoje známé. Dnes už není potřeba si dělat dvojí registraci, AUKRO už má 1000 000 uživatelů takže asi každý má ve svém oklí někoho koho požádá o přihození na svou aukci.

Sám jsem si na svoji aukci nechal přihodit dvakrát a to jednou protože jsem měl na předmět kupce a bylo to v době kdy se ještě neplatily poplatky a potom ještě jednou protože to chtěl jeden nováček ukázat a vysvětlit.

Dnes vystavuji aukce už jen s minimální cenou za kterou předmět chci prodat a to je doplněné cenou kup teď ,která je trochu výšší. Zatím to funguje a hlavně díky praktikám na aukru, protože kupující nemusí trávit čas tím že bude přihazovat a bezvýsledně. Tak si předmět koupí v okamžiku kdy se pro něj rozhodl a nemusí vysedávat u počítače čekáním na konec, kdy mu ještě třeba spadne internet...
Aleš Dobšíček
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 22 led, 2009 10:18 am

Příspěvekod BaWiS » sob 06 čer, 2009 10:37 pm

vvitty píše:no ja nakupuji jen H0 a je pravda, ze Nemecku se spis vyhybam, a to ze dvou duvodu, zaprve neumim nemecky a za druhe se mi doposud nepodarilo presvedcit paypay aby fungoval tak jak chci... mimo nemecko neni problem s platbou paypal, v nemecku je to spis vyjimkou.

takze jsem takoveto praktiky nijak vyznamne nepozoroval. teda povida se o nich tady na aukru, ale osobni zkusenost s tim nemam.


Tak já bych si dovolil nesouhlasit s tím, že platba přes paypal je v Německu vyjímkou. (ale je možné že jsem blbě pochopil, jak to myslíš :D) Asi se Ti to jen zdá jako cizinci, ale já sem v Německu jako doma (částečně tam i bydlím) a opravdu je paypal naprosto běžné - platím tak já, platí tak hodně mých známých (myslím jako Němce). (Tak to bylo jen na upřesněnou, jestli si to myslel tak, že v Německu se paypal nepoužívá tak často :))

Jinak přes paypal jsem na německém eBay platil a bezproblémů (pokud Ti tedy dobře funguje paypal - mi dělalo problémy zprovoznit paypal ale jen proto, že neumím anglicky :D). Při ukončení aukce, jsem kliknul na zaplatit - přehodilo mě to na paypal stránku, kde jsem po přihlašení jen odklikl potvrzení částky a okamžitě se provedla transakce. Zboží jsem měl do 5 dnů doma (myslím na německé adrese). A hlavně je tam garance, že nepříjdu o peníze, protože paypal za tebe soudně vymáhá peníze, pokud nedostaneš zboží.
Naposledy upravil BaWiS dne sob 06 čer, 2009 10:52 pm, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BaWiS » sob 06 čer, 2009 10:48 pm

Co se týká toho přihazování na svoje zboží...
Já si myslím, že je zbytečné tohle řešit (myslím jako provozovatel), protože ten, kdo si přihodí na svoje zboží, toto zboží taky může vydražit a pak je mu naprd, že dělal nějakou aukci.

Jinak na eBay se často stává, že lidi přihazujou až těsně před koncem aukce. Nevidím v tom nějak smysl, protože já si dycky přihodím cenu, na kterou jsem ochoten jít a víc bych už nedal. Nevím jak na aukru, ale na ebay se cena navyšuje o asi 50 centů, takže nemusím zboží mít nutně za tu cenu, kterou jsem zadal, ale o 50centů víc než ten, který měl druhou nejvyšší. Asi jim přijde vítězné, že např. já jsem dal max 20 € a oni to mají pak za 21, ale já bych stejně na 21 už jít nechtěl... takže mi to moc nedává smysl.
Uživatelský avatar
BaWiS
 
Příspěvky: 345
Registrován: čtv 27 lis, 2008 8:34 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vvitty » ned 07 čer, 2009 6:08 am

casy se meni... pred par lety bylo v nemecku vyjimkou, kdyz kupujici akceptoval paypal, ted je to mozna jine, uz jsem tam delsi dobu nic nekupoval. ale jeste pred pul rokem jsem tam hledal par veci, a vetsina prodejcu akceptovala jen platbu na ucet.
s funkcnosti uctu to nema nic spolecneho, to snad rozchodi kazdy kdo zna zaklady english :)

Mozna uz prodejci prekousli poplatky, ktere si paypal strhava, a jejich dalsi zvlastni praktiky. Napr. pri neobdrzeni zbozi, pokud jejich pracovnik rozhodne, tak castku nevymahaji soudne, ale proste si ji strhnou z uctu! A rozhodnuti a posouzeni je na pracovnikovi ebay, resp. PP...
PS: garance tam je, ale precti si dobre podminky, je nutne dodrzet zpusob poslani zbozi atd .... jinymi slovy, platba pres PP jeste neznamena automaticke vraceni penez, pokud zbozi neprijde.

co se tyka automatickeho prihazovani, ono to muze byt i po centech, nebo po dolarech. Zalezi na castce, ktera aktualne je. Od dolaru se da bez problemu hazet po centech... aspon v US. Lokalni verze muzou mit odlisne nastaveni i limity.

smysl v prihazovani na posledni chvili je jasny, je to hra... kdo neni hrac, nepochopi ;-)
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2623
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 07 čer, 2009 1:10 pm

No ono jde taky o to, zda chceš rovnou "nahodit" tu max cenu nebo raději ne - časté je že zboží je na startu za 1/3 cenu než za kterou nakonec na E-bay to zboží vydražíš! Zrovna dneska se draží pár knížek Stars der Schieine a čekal jsem na poslední chvíli na kolik se to vyšplhá jestli má vůbec smysl se dražby účastnit když připočteš poštovné a další poplatky :D . Na druhou stranu je tam dnes už raritní fungl nový Zvolenský sergej ROCO za 131 EUR a původní cena byla "jen" 30 EUR, a aukce se blíží ke konci... Takže kdo nehraje, nevyhraje :P
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 11 úno, 2010 7:15 pm

..... zatím jsem o tom ve fóru informaci neviděl, takže si dovolím upozornit :

Pivně-modelářské pokecy nejsou jen o pití piva :lol: :lol: :lol: a protože tam padají i zajímavé informace, nápady a podněty, na našem posledním sezení jsem se dozvěděl od kluků, že E-Bay (v češtině :!: ) zavítal do českých luhů a hájů ... http://global.ebay.com/
Podstatná část je v ČJ (registrace, návod, přepočtené ceny na Kč, ...), ale třeba na vyhledávání musíte použít "cizí" jazyk. Beru to jako příjemné zpestření českých aukčních a inzertních serverů jako odklepnuto :roll: , Aukro, modelbazar atd. Netvrdím, že všechny ceny na e-bay jsou pro nás výhodné, ale jako krok dobrým směrem tohle vítám.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: eBay

Příspěvekod vildas » pon 28 led, 2013 7:55 am

Dobrý den,
nevíte co se děje z portálem Ebay.de? Od pátku 25.1.se mi nezobrazují žádné aukce v modelářské rubrice.Už jsem to zkoušel z několika PC a problém je všude stejný - některé rubriky fungují a některé ne.
Díky za rady.
vildas
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28 úno, 2007 1:04 pm
Bydliště: Brno

Re: eBay

Příspěvekod peter_vy » pon 28 led, 2013 11:34 am

Na ebay.de sa niečo stalo s vyhľadávacími filtrami - dnes to už zasa funguje. Ak sa to stane zasa, tak náprava je jednoduchá. Treba kliknúť na "Erweiterte Suche" a vo fitri zvoliť "Standort in:" na "Deutschland". Takto som minulý týždeň na ebay.de fugoval, kým to dnes neopravili.
TT analog, ČSD ep. III.-IV.
peter_vy
 
Příspěvky: 280
Registrován: pon 08 srp, 2011 3:50 pm
Bydliště: Bratislava

Re: eBay

Příspěvekod vildas » pon 28 led, 2013 12:53 pm

Děkuji za rychlou reakci.Už se to rozjelo.
vildas
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28 úno, 2007 1:04 pm
Bydliště: Brno

drahé poštovné?

Příspěvekod sidlo » pát 07 říj, 2016 6:31 pm

Koupil jsem si vagóny na eBay. Trochu jsem váhal nad poštovným 14 €. Ale po dnešní zkušenosti si myslím, že to poštovné je skoro zadarmo. No posuďte sami. Přikládám výpis trasování přepravce:

potvrzení paypal o provedené platbě 5.10. 17:54

přepravce:
Kód: Vybrat vše
Ottobre 06  16:05  Ancona - It  Spedizione ritirata                             
Ottobre 06  17:27  Ancona - It  Processed at Ancona - Italy                     
Ottobre 06  17:45  Ancona - It  Processed at Ancona - Italy                     
Ottobre 06  17:45  Ancona - It  Spedizione partita dall'Hub DHL di Ancona - Ital
Ottobre 06  19:46  Ancona - It  Spedizione arrivata all'Hub DHL di Ancona - Ital
Ottobre 06  19:52  Ancona - It  Processed at Ancona - Italy                     
Ottobre 06  21:13  Ancona - It  Spedizione partita dall'Hub DHL di Ancona - Ital
Ottobre 06  23:41  Bergamo - I  Conferma transito in Bergamo - Italy           
Ottobre 06  23:41  Bergamo - I  Spedizione partita dall'Hub DHL di Bergamo - Ita
Ottobre 07  01:55  Leipzig - G  Spedizione arrivata all'Hub DHL di Leipzig - Ger
Ottobre 07  02:07  Leipzig - G  Processed at Leipzig - Germany                 
Ottobre 07  04:29  Leipzig - G  Spedizione partita dall'Hub DHL di Leipzig - Ger
Ottobre 07  05:38  Bratislava   Spedizione arrivata all'Hub DHL di Bratislava -
Ottobre 07  06:02  Bratislava   Processed at Bratislava - Slovakia             
Ottobre 07  06:06  Bratislava   Processed at Bratislava - Slovakia             
Ottobre 07  06:08  Bratislava   Processed at Bratislava - Slovakia             
Ottobre 07  06:40  Bratislava   Spedizione partita dall'Hub DHL di Bratislava -
Ottobre 07  08:28  Brno - Czec  Spedizione arrivata all'Hub DHL di Brno - Czech
Ottobre 07  11:00  Brno - Czec  Spedizione affidata al corriere DHL per la conse
Ottobre 07  14:56  Brno - Czec  Spedizione consegnata in data:                 


Někdy kolem 1 hodiny ráno mi to letělo nad hlavou.
Někdy kolem 5 hodiny ráno mi to letělo nad hlavou zpátky.
Na doručení potřebovali necelých 24 hodin, necelých 48 hodin od objednávky.

Na to létání po Evropě je 14 € opravdu levné.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků