eBay

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

eBay

Příspěvekod kvasha » úte 06 kvě, 2008 7:49 pm

Tak jsem dneska na eBay prošvihl jednu dobrou koupi loko jenom kvůli nějaké nové ochraně ?!, která se mě při pokusu přihodit 10 minut před koncem aukce začala ptát na ověřovací údaje platební karty a zadaní okresu v adrese ?!. Okres jsem vyřešil opětovným zapsáním Prahy, ale po kliknutí na "Confirm" se nic dalšího neobjevilo. Zůstala jen bílá stránka a ve stavovém řádku "Done" ?! Když jsem se vrátil zpět k přihození, tak přihození neproběhlo :-( Zkusil jsem to ještě několikrát, ale nepovedlo se a tím jsem přihození prošvihl -(

Máte někdo obdobnou zkušenost ?! A máte nějaké řešení pro příště ?!

A taky by mě zajímalo, po jaké době mohu znovu přihazovat na další položky ?! (další nová ochrana eBaye)

díky
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod richard0404 » úte 06 kvě, 2008 8:24 pm

Ahoj kvasha také mám v úmyslu nakupovat na ebay. Můžeš mi poradit jak provádíš platby díky moc za info možná že o tuto informaci bude zájem i u jiných zájemců o nakupování.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod vlastimil vašíček » úte 06 kvě, 2008 8:53 pm

na ebay je nutná registrace. posílají domů dopis s přihlašovacími údaji. jinak je dobré mít i PayPal ověřený účet. potom je to bez problémů. pak se dokonce u aukcí objevuje i to, jestli dotyčný posílá do čr a za kolik :D
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod kvasha » úte 06 kvě, 2008 10:02 pm

Jo, jo, platby provádím přes PayPal. Je to ideální. Drtivá většina prodejců to akceptuje. eBay to dokonce dpopručuje.

S tou cenou do ČR to není tak určité. Někdy tam uvádějí pěkný nesmysly.

A s tím ne/posíláním do čech mám taky jednu zkušenost. Chtěl jsem koupit nějaký hokejový dresy, ale bohužel prodejce do ČR neposílá :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod sco_27 » stř 07 kvě, 2008 5:27 am

No to ste ma sokovali, akurat dnes o cca 19 : 44 sa mi konci aukcia IB (Intellibox DCC) ktoru chcem vyhrat , a ak sa mi toto stane...
Inak ja mam skusenosti s posielanim ale do SR, niektory predajca uvedie ze po dohode a pod. no niektorym som pisal a tiez do SR neposielaju, alebo za neludove ceny (cca 25.Euro) . Ale to mas tak, jeden posiela za 9 Eur, druhy za 17 a treti za 25 :(
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 07 kvě, 2008 7:44 am

Pánové, s paypalem pozor! I když maj ústředí v Lucembursku (pro Eu), při dosažení většího objemu obchodování (nad 20000 kč byznysu) chtěj ověření - a to:

-zaslání ofoceného pasu nebo řidičáku s uvedením RČ
- informace o vašem účtu (tj. výpisy z něj)
- informace (ověřené adresy) o vašich dalších obchodních partnerech.

Takhle si boj proti org. zločinu nepředstavuju. Fuck Off!! Čili jinými slovy paypal je pro mne v tuto chvíli odvařený a nadále používám pro E-bay a jíné inet platby jen tzv. virtuální platební kartu (tj. dá se použít jen a pouze pro platbu pomocí internetu, a hacker se díky nastavenému limitu pro jednorázový obchod a následný dotaz od banky jen tak nedostane k účtu)
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » stř 07 kvě, 2008 8:43 am

O tom taky vím, zatím se na těchto "shopech" do takových sum nepouštím. Jenom v klasických eshopech. Ostatně eurolokshop.com nebo reynaulds.com to po mně chtěly taky. Ofotit kartu a ofotit ID Card. Platba byla cca 760 USD.

Já se obávám, že po posledních (aktuálních) zkušenostech končím s těmito obchody (aukčního charakteru) úplně :-( Fakt jsem z toho nešťastnej a navíc v tomto směru nepolývám trpělivostí a čekat až mě eBay zase pustí k nakupování/přihazování mě nebaví :-( Jak mám asi bojovat o nějaký nákup, když mám na nějakou (neurčitou) dobu zakázáno přihazování.

Cituji:

"To help protect your account, we limit the amount of items purchased by a single account at any one time.

This buying limit is temporary. You can come back soon and buy more items"


Upozorňuji, že se to netýká jen přidávání položek, jak by se zdálo z překladu, ale i přihazování :-(

Navíc se zcela jasně množí případy "selfbidování", kdy jeden uživatel má více účtů a uměle šponuje cenu. To platí nejen pro eBay, ale i pro české Aukro.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 07 kvě, 2008 9:38 am

Toho selfbidování jsem si taky všiml... Chce to nenechat se v zápalu "boje" vyprovokovat a dodržet si svůj předem nastavený limit za co chci tu věc koupit! Zatím největší "rekord" co jsem na Aukru zažil bylo u vláčků vydražení speciálu Atlasu motorové lokomotivy ŽM za více než 2000 Kč!!
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » stř 07 kvě, 2008 10:32 am

Mně se již několikrát stalo, že jsem na aukci sledoval nějakou věc, která měla konec aukce třeba za 7 dní. Celou dobu nic, ale až když jsem vznesl půl dne před konem aukce nějaký dotaz na prodávanou věc, tak najednou začala cena skákat přihazováním nahoru. Jaká to náhodička. :-)

Taky to mají prodávající ve zvyku u jedné části prodávané serie, (samozřejmě ty její části prodávají samostatně) takže vy si přihodíte minimum u všech položek a prodávající si pomocí ostatních svých účtů přihazuje na jedné z těch částí, čímž vás na konci psychologicky donutí přihodit i na ní, aby pro vás koupě té série měla smysl :-( Jde vesměs vždy jen třeba o pár dolarů (naposled se v mém případě jednalo o 6 USD), ale je to taková malá sviňárna :-(
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod el_salamo » stř 07 kvě, 2008 1:07 pm

kvasha píše:Mně se již několikrát stalo, že jsem na aukci sledoval nějakou věc, která měla konec aukce třeba za 7 dní. Celou dobu nic, ale až když jsem vznesl půl dne před konem aukce nějaký dotaz na prodávanou věc, tak najednou začala cena skákat přihazováním nahoru. Jaká to náhodička. :-)

Taky to mají prodávající ve zvyku u jedné části prodávané serie, (samozřejmě ty její části prodávají samostatně) takže vy si přihodíte minimum u všech položek a prodávající si pomocí ostatních svých účtů přihazuje na jedné z těch částí, čímž vás na konci psychologicky donutí přihodit i na ní, aby pro vás koupě té série měla smysl :-( Jde vesměs vždy jen třeba o pár dolarů (naposled se v mém případě jednalo o 6 USD), ale je to taková malá sviňárna :-(


Zase bych to neviděl tak zle, logicky se nejvíc přihazuje až na konci aukce (sám, pokud něco chci, tak přihazuju až v posledních 20ti minutách, do té doby nic...)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 206
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Příspěvekod kvasha » stř 07 kvě, 2008 1:46 pm

to samozřejmě chápu a nijak zle to nedivím, ale když se tam ta věc třikrát opakuje bez sebemenšího zájmu a pak se stane tohle, tak už je mi to divný ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod sco_27 » stř 07 kvě, 2008 5:49 pm

Tak IB sa mi nepodarilo, 15 seknud pre koncom ma niekdo prebil :( A uz uz som zvysoval, ale v tom stese sa mi prehodilo jedno cislo a bolo to malo. Ale prihodit mi islo aj ked bolo 4 minuty dokonca. Ale uz mam vyhliadnutu druhu akciu, na ktoru uz budem pripraveny. (toto bolo moje prve prihodenie :D)
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 07 kvě, 2008 5:53 pm

ono stačí když tam nasolíš největší částku kterou jsi ochotný dát. pak si to přihazuje samo
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod sco_27 » stř 07 kvě, 2008 6:09 pm

No o tom neviem, take nepozna, :( Mozes mi napisat co musim "kliknut" aby to prihadzovalo samo ?
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » stř 07 kvě, 2008 6:22 pm

funguje to jako na aukru. prostě nepřihodíš nejnižší částku, ale tu kterou jsi ochotný dát. systém pak automaticky přihazuje až po tvůj limit
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků