Další zdražení zásilek ze zemí mimo EU

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Další zdražení zásilek ze zemí mimo EU

Příspěvekod hank » pát 14 kvě, 2021 1:21 pm

https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... 9d3c30997/

Nejde ani zdaleka jenom o Čínu. Je nutno dávat pozor na zásilky z Japonska, USA, UK. Na eBay se už od brexitu objevuje v inzerátech prodávajících z UK čím dál častější sdělení, že na tom neváznou žádné další poplatky, ovšem částky za poštovné/dopravné se od té doby zvýšily a jak je vidět, ještě to není konec...
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6118
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Další zdražení zásilek ze zemí mimo EU

Příspěvekod zdeno » pát 14 kvě, 2021 1:54 pm

mam jeste 3 zasilky v cenach okolo 5 Eur.
Co mi muzou udelat, kdyz odmitnu celni konani ??
Uživatelský avatar
zdeno
 
Příspěvky: 3022
Registrován: pon 11 črc, 2011 8:54 am

Re: Další zdražení zásilek ze zemí mimo EU

Příspěvekod hank » pát 14 kvě, 2021 5:53 pm

zdeno píše:mam jeste 3 zasilky v cenach okolo 5 Eur.
Co mi muzou udelat, kdyz odmitnu celni konani ??


Tobě nic. Nechají to nějakou dobu v celním skladě (bývalo to asi 3 neděle, ale dnešní poměry už jdou mimo mě) a pak to vrátí odesílateli na jeho náklady nebo úředně zničí (to druhé v případě, že odesílatel na zásilce vyznačil, že ji vrátit nechce). Jestli jsi ovšem dal pro provedení celního řízení plnou moc poště, bude po tobě vymáhat jeho náklady. A taky pozor na všeobecné obchodní podmínky. Aliexpres údajně (nevím, přes ně nic nenakupuju) má v podmínkách, že za proclení zodpovídá adresát.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6118
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Další zdražení zásilek ze zemí mimo EU

Příspěvekod czcharlie » sob 15 kvě, 2021 1:13 pm

zdeno píše:mam jeste 3 zasilky v cenach okolo 5 Eur.
Co mi muzou udelat, kdyz odmitnu celni konani ??

On by v zásadě nebyl nijak zásadní problém, převodem nebo dobírkou se doplatí 21% DPH a to se dá lehce překousnout. I tak bude nejspíš zboží dost výrazně levnější než u českých prodejců (pokud je takové zboží u nás vůbec dostupné). Celní deklaraci by mělo být možné řešit přes mobilní aplikaci a odpadne poplatek poště za zastupování. Ale nebyli bychom v Česku kdyby nebyl alespoň malý háček - podle slov mluvčí Celní správy možná bude skladovací poplatek přepravci. A hádejte kdo tím přepravcem je??? :D :D :D
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků