Amazon

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Amazon

Příspěvekod Jindra Charvat » čtv 25 úno, 2021 12:47 pm

Minule jsem si dovolil pár poznámek ke Conradu a nedalo mi to, abych nepřipojil něco o Amazonu.
Rozhodně nechci dělat reklamu, už tak nejbohatšímu (nebo jednomu z nejbohatších) človíčků na planetě, ale faktem je to, že pro chudého čecháčka se tam občas něco vyplatí a nedá mi to se s Vámi nepodělit...
Obecné informace: Předně, pro naši zem funguje Amazon.de. Odjinud lze také nakoupit, ale je to složtější a dražší.
Pokud nakupujete na Amazonu můžete ze stránek nakoupit třemi způsoby.
1) zboží má ve vlastnictví Amazon
2) Amazon prodává zboží jiného majitele
3) Amazon funguje jako prostředník prodeje (tržiště, Marktplatz),
Trojce se prosím vyhněte, jednak jsou tam částečně podvodníci-takové ty super kupy apod. a jednak platíte dopravu (v případě, že tak učiníte, neplaťte mimo stránky amazonu nebo o ty prašule přijdete)
U dvojky nevidím problém, akorát fakturu a záruku vyřizuje prodávající - nikoli Amazon, ale za asistence Amazonu.
Jednička je ta nejlepší varianta. Poznáte to pod cenovkou, kde je uvedeno zboží prodává a zasílá Amazon. O tomto způsobu prodeje a nákupu se s Vámi chci podělit.
https://www.amazon.de/dp/B088M681FG?m=A ... th=1&psc=1
Většina zboží je nabízena za maloobchodní ceny výrobce. Čas od času, se zjevným úmyslem, aby jste se pravidelně na jejich stránky mrkli :( , prodejce sjede postupně s cenou výrobku dolu, OPRAVDU dolu a nezastaví se dokud neprodá. Takže ta uvedena 380 Vlajka v Trixu teď vyjde na cca 5800,- což je velmi pěkná cena a zítra či pozítří, když se neprodá bude ještě levnější (a nebo taky ne :) ).
Popisy zboží jsou nedokonalé, ale čísla artiklu vždy sedí. Poštovné nad 39 EUR je zdarma a to i v případě vrácení (to je taky zdarma!). S reklamací (zatím jen vzniklé díky dopravě) jsem neměl nikdy problém včetně komunikace v češtině. Pravda s tím balením se moc necrcají, ale vymění bez problémů.
Při platbě se Vám částka nepatrně zvedne. Je v nabídce uvedena včetně německé DPH, ale částka před platbou je už s českou DPH (mají také sklad v Dobrovízi u Kladna a jsou tedy plátci DPH u nás). Doporučuji zaplatit v EUR, je možné platit i v Kč, ale kurz je nevýhodný a Vaše banka pro Vás asi bude mít lepší variantu.+
Snad jsem nic neopomněl, a jestli tak prosím doplňte 8)
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Amazon

Příspěvekod semza » pon 01 bře, 2021 9:00 am

Ja bych trojku tak uplne nezatracoval, vzdy je ale dobre se podivat na prodejce, co je zac. A kdyz ma pak sidlo mimo EU, nejlepe v Cine, je pak problem. Cena se muze navysit o DPH a clo, ktere musite zaplatit pri prevzeti.

Na Amazonu nakupuji casto, ale vzdy je lepsi si porovnat ceny napr. s eBay. Nasel jsem na Amazonu jednoho prodejce vlacku s jednim konkretnim vyrobkem. Toho sameho jsem nasel na eBay. Zbozi za nejakych 25 Euro uz bylo o 4 Eura levnejsi. Protoze na Amazonu v cene vyrobku byla jiz doprava "zdarma". Takze pri objednani vice kusu jiz preplacite. A podle adresy a kontaktu jsem nasel i jeho normalni shop a ejhle - opet zbozi levnejsi. Jiz ne o tolik, ale dalsich 50 centu se pocita take.
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Amazon

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 07 bře, 2021 4:43 pm

Jen pro zajímavost se dnes, výše uvedená lokomotiva "Trix T22454 Elektrolokomotiva 380 CD" prodala, respektivě oba kusy najednou, za 194 EUR (5 110,-) - za jeden kus. V případě, že by se prodal jen jeden, tak druhý kus nezůstane na "spodní" ceně, ale vyskočí na původní nabízenou a zpravidla se již dolů nevrátí. Tak i tímto způsobem se lze dostat k nové mašině se zárukou a za dobrý peníz :D
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Amazon

Příspěvekod Jindra Charvat » úte 16 bře, 2021 12:35 pm

Jeřáb od Trixu za 18 050,- (T23457)
https://www.amazon.de/dp/B08HVDMJN5?m=A ... th=1&psc=1
Nedá mi to, abych se s Vámi nepodělil o občasné zajímavosti. Nechci zde dělat raklamu, ale občas nějaká lepší cena může pomoci... A když ji najdu, nechci si jí nechat jen pro sebe. Takže pokud nejste proti, dovoluji se podělit. Pokud to někomu bude z jakýchkoli důvodů vadit ozvěte se a já to sem dávat nebudu. Opak také ocením :)
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Amazon

Příspěvekod Jindra Charvat » ned 02 kvě, 2021 8:45 am

Jeřáb od Trixu za 17 900,- (T23457)
a znova ... :shock:
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B08HVDMJN ... _lig_dp_it
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků