Conrad

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Conrad

Příspěvekod Jindra Charvat » úte 23 úno, 2021 8:57 pm

Conrad.de, voelkner, SMDV a get goods jsou čtyři prodejci na německém trhu od kterých Vám do ČR nic nepřijde. Donedávna get goods dodával, ale před vánoci 2020 přestal a již asi neobnoví.
Troufám si tvrdit, respektivě mě to připadá, že se jedná o jednoho prodejce v jiném hávu...
Na českém trhu máme Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.

Mají celkem zajímavou nabídku, i když omezenou - a většinou drahou
například ze dne 23.2.2021
Roco 61469
v DE - 337,85 EUR (8 750,-)
v ČR "po slevě" 14 906,- (575 EUR)

Nedalo mi to a zeptal jsem se na cenový rozdíl přímo Conrad ČR.
Zde je odpověď (postatná část)

"Dobrý den pane Charváte,
děkujeme za Váš email. Naši aktuální doporučuji průběžně sledovat na našem e-shopu www.conrad.cz produkty se průběžně zlevňují a míváme i speciální nabídkové akce. na které jsou vždy včas avizovány. Pokud nakupujete jako koncový odběratel je možné získat slevu k nákupu 120 Kč přihlášením se k odběru novinek." :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil Jindra Charvat dne stř 24 úno, 2021 8:09 am, celkově upraveno 1
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Conrad

Příspěvekod takymotorkar » úte 23 úno, 2021 10:34 pm

Dobrý večer, já mám od Conrad Česká republika objednané zboží od 14.1.2021 a pořád nic. Po dvou dotazech na infolinku jsem se nedozvěděl nic zásadního. Jen takové mlhavé odpovědi, že dostupnost na stránkách je jen informativní. To jsem si všiml, protože u mnou objednaného zboží se dostupnost mění skoro každý den. Jeden den dostupné třeba dva kusy, druhý den nedostupné. Tak nevím, co si o tom myslet . . . .
takymotorkar
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 01 srp, 2019 7:38 pm

Re: Conrad

Příspěvekod Jindra Charvat » stř 24 úno, 2021 7:06 am

Co jsem vypozoroval tak skladové zásoby jsou společné pro výše uvedené obchody včetně všech Condrandů.de.pl.nl.com.......
Na vánoce 2019 jsem objednal set Marklina velikost 1 (a zaplatil) a po třech měsících slibování - vrátili peníze (mezitím ho prodali někde jinde). Zase ale plastové vitrínky cca 200 za kus dodali vzorně, rychle a pečlivě zabalené. Víceméně vše co jsem objednal dodali včas i s 250,- kuponem na další nákup. Také ta registrace za 100 kupon co Vám přijde funguje. Jednou ze dvou vagonků jeden přišel origoš a druhý použitý (hóóódně použitý-zjevně si nějaký skladním pomohl...), vrátili peníze bez problémů (byl bohužel poslední skladem, jinak se dá vybrat zda nové zboží či prašule), ale buďto dopravit reklamaci do Prahy nebo jsem musel zaplatit dopravu zpět. V německu můžete zboží do určité doby bezplatně zaslat zpět (vyzkoušeno i z čech do GetGoods, ale do čech již nedoručují :cry: ).
Také jejich vyhledavač zboží je celkem šílený a dodnes nevím jak zobrazit sortiment např. Roco a Piko dohromady atd. Naštestí mají položku "oblíbené" kam se dají sledované mašinky nacpat... Občas tam človek přijde na zajímavost jako třeby LED žárovičky do starých vagonů ap.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Conrad

Příspěvekod Dovi » stř 24 úno, 2021 8:40 am

 
Já jsem Conrada bral vždycky jako velkou nadnárodní firmu, která má v nabídce skoro všechno, ovšem zpravidla taky za vyšší ceny (výjimky ale potvrzují pravidlo - viz dále v příspěvku).

Moje dvě osobní zkušenosti jsou velmi dobré.

1)
Před lety jsem u nich kupoval mikroprocesorem řízenou nabíječku tužkových AA + AAA článků (NiCd a NiMH) s šachtou na 4 samostatně nabíjené/vybíjené články, info o napětí a proudu, kapacitě a času atd., dodnes spolehlivě šlape.

2)
Z "naší branže" jsem si nedávno u Conrada CZ objednal H0e set tří železničních vozů LILIPUT, a to s těmito výhodami:

- Cena nižší (v některých případech až výrazně nižší) než co jsem jinde viděl v ČR modelářských obchodech (když to tam vůbec měli v nabídce).

- Navíc mi ještě jako bonus při volitelné registraci emailu poslali kód slevového kuponu, který jsem obratem mohl uplatnit při té objednávce, a cenu, už tak nejnižší, ještě snížit.

- Do třetice všeho dobrého - dopravu mají už při objednávce od 1000 Kč zdarma.

- A překvapení na závěr - při objednávání jsem pak jako formu placení zadal dobírku, a nechtěli za to ani o kačku víc než při platbě předem (pro srovnání třeba v Praze "U krále železnic" chtějí za dopravu 100 Kč plus dalších 80 Kč za dobírkovné).

Ohledně dobírky a proč ne platbu předem?
Nechtěl jsem riskovat, že přepravní služba ten balíček v lepším případě někde pohodí u vchodu, v horším případě vůbec nedoručí a bude tvrdit, že ho přece předali (podívejte se na záznam GPS, jeli okolo a půl minuty se tam řidič zastavil).
Když je to na dobírku, takovéto chování si samozřejmě nikdo nedovolí, protože musí od adresáta vyinkasovat požadovanou částku a tu pak po návratu předat v depu.

Doručení zásilky od Conrada na dobírku zdarma tedy proběhlo už hned do druhého dne dopoledne a vše naprosto v pořádku, zboží perfektně zabalené, nové, nepoškozené, v orig. obalu.

Ode mne dostává CONRAD CZ v tomto konkrétním případě jedničku s hvězdičkou.

P.S.
Jo, a ještě si vzpomínám, že součástí zásilky byl i další slevový kupon v hodnotě 200 Kč při další objednávce nad 3 tisíce Kč učiněné tuším do konce března (asi nevyužiju, tak drahý multimetr si kupovat nehodlám).
 
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Conrad

Příspěvekod milostt » stř 24 úno, 2021 8:59 am

Objednaval jsem u Conráda minulý čtvrtek zboží které jsme našel na conrad pl. na dotaz zda mohu objedt u conrad cz mi napsali že ano , cena v přepočtu shodná jako na pl, a včera již zboží doma ....
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Conrad

Příspěvekod Highway » čtv 25 úno, 2021 2:53 pm

Objednaval jsem u Conrada už asi 5x a vždy spokojenost. Vláčky i jinou elektroniku, dokonce i čerpadlo od Gardeny. Rychlé dodání. Dobře zabaleno.
Pavel, H0, začátečník podruhé po 20ti letech
Uživatelský avatar
Highway
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 14 lis, 2018 9:50 pm
Bydliště: Kladno, Doksy u Kladna

Re: Conrad

Příspěvekod hank » pát 26 úno, 2021 6:57 am

Srandovní v e-shopu u toho Conrada je čeština. Někdy dá dost práce pochopit, co tím chtějí řict: Např. oddílový vůz překládají jako dělič... :lol:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6105
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Conrad

Příspěvekod Petr Barchánek » ned 28 úno, 2021 11:13 am

U Conrada jsem udělal jeden jediný nákup před několika lety: Akumulátory 1,5 V 1200 mAh ( = jako tužkové baterky). Od té doby mi od nich chodí neskutečné množství otravného spamu. Ale zase ty akumulátory fungují a dávají víc šťávy, než mladší aku z ALZA.cz s papírově shodnými parametry.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Conrad

Příspěvekod BohousP » ned 28 úno, 2021 11:29 am

hank píše:Srandovní v e-shopu u toho Conrada je čeština. Někdy dá dost práce pochopit, co tím chtějí řict: Např. oddílový vůz překládají jako dělič... :lol:

Tak to si do češtiny přepni třeba Aliexpress... Ty počítačové překlady jsou hrozné.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Conrad

Příspěvekod czcharlie » ned 28 úno, 2021 2:33 pm

Co bys chtěl, česky neumí ani spousta čechů - stačí se podívat do různých diskuzí, natož pak počítače. Nejlepší je, když někdo na nesrovnalost v češtině ve vší slušnosti upozorní jak se na něho všichni sesypou jako vosy. A ta vysvětlení, podle všeho jsme národ dyslektiků, dysgrafiků a já nevím čeho všeho ještě dys.... :)
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Conrad

Příspěvekod Jindra Charvat » čtv 25 lis, 2021 3:55 pm

prostě mi to rozum nebere...
Roco 74240
SMDV 73,01 EUR - Kč 1 862,-
Con CZ 97,68 EUR - Kč 2 490,-
Přílohy
Roco.jpg
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Conrad

Příspěvekod look23 » čtv 25 lis, 2021 10:58 pm

Conrad poslední dobou šponuje ceny nahoru.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Conrad

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 26 lis, 2021 5:27 pm

V rámci objektivity musím poznamenat, že dnešní (černo-páteční) 15% slevou na vše to u některého sortimentu trochu vylepšili...
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: Conrad

Příspěvekod Dovi » sob 27 lis, 2021 7:21 am

Rovněž v rámci objektivity je asi vhodné doplnit, že u Conrada:

1)
lze standardně u objednávky od tisícovky výše uplatnit slevu 120,- Kč

2)
u objednávky už od tisícovky výše (po slevě od 880,- Kč) je doprava zásilky i včetně event. dobírkovného poštovného zdarma.


Zde tedy pro informaci ta diskutovaná reálná cena orchestrionového přívěšáku Roco namátkou ve větších a/nebo známějších tuzemských obchodech:

(aktuální ceny, ale ne všude je za ně model skutečně dostupný)

2117,- Kč Conrad.cz včera 26.11. (jejich akce BLACKFRIDAY)
2130,- Kč Vláčkovna
2200,- Kč Hobby Shop
2241,- Kč Conrad.cz dnes a zítra (jejich akce BLACKWEEKEND)
2332,- Kč RK MODEL
2335,- Kč RC Svět
2336,- Kč itvlaky
2337,- Kč Moravia model + ECmodel + Hobbi Robi + Ben Zerba
2370,- Kč Conrad.cz (standardně, celoročně)
2389,- Kč Svět na kolejích
2415,- Kč Happy Model + Vlaky Zezulka + Elektrické vláčky
2428,- Kč U Krále železnic
2509,- Kč Svět vláčků
2517,- Kč Vláčky BEKR

Navíc Conrad jako jediný má v této částce i dopravu. A to dokonce i při zvolené platbě dobírkou. Pak už se ty souvislosti jeví v trochu jiném světle..

P. S.
Teď se ještě dívám na stránky http://www.conrad.cz a dnes a zítra (so + ne) mají 10procentní slevovou akci na veškerý jejich sortiment (do objednávky vložit/napsat slevový kód BLACKWEEKEND)
- v dětství H0 a následně N
- teď už si jen hraju (nemodelařím) s H0, H0e a H0f, analog+digi
Uživatelský avatar
Dovi
 
Příspěvky: 543
Registrován: pon 25 kvě, 2020 5:47 am

Re: Conrad

Příspěvekod jardaaa » sob 27 lis, 2021 8:55 am

já teda dávám radši vydělat českejm firmám, kde většinou vlastník/provozovatel je sám zapálenej modelář, než nějakýmu nadnárodnímu molochu jen abych ušetřil pár korun..
jardaaa
 
Příspěvky: 101
Registrován: úte 07 dub, 2020 5:28 am
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků