Zásilkovna (a další doručovatelé)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zásilkovna

Příspěvekod vvitty » ned 20 pro, 2020 11:47 am

elvis.jarous: tyden na depu uz je doba po ktere stoji za to urgovat dodani. Skoro bych se ale obaval ze zasilka je ztracena...

Me za posledni dva mesice Ceska Posta zvladnula dorucit jedno cenne psani z peti... u dvou ani nezkouseli doruceni a rovnou vyhodili na depu, u jedne obvykla vymluva adresat nezastizen, u posledni zatim vi buh... akorat nevim co chteji upresnit na adresatovi kdyz tu kuryr v patek byl i se zasilkou ale kvuli problemum v jejich systemu ji odmitnul predat a zase si ji odvezl :lol: :lol:
19.12.2020 Příprava zásilky k doručení - pokus o doručení neuskutečněn z důvodu potřeby upřesnění adresáta. 17704 Depo Praha 704
19.12.2020 Doručování zásilky. 17704 Depo Praha 704
18.12.2020 Odeslání zásilky na jinou poštu/Balíkovnu. 17704 Depo Praha 704
18.12.2020 Doručování zásilky. 17704 Depo Praha 704
18.12.2020 Příprava zásilky k doručení. 17704 Depo Praha 704
18.12.2020 Příprava zásilky k doručení. 17704 Depo Praha 704
17.12.2020 Přeprava zásilky k dodací poště.
17.12.2020 Zásilka vypravena z třídícího centra. 22200 SPU Praha 022
17.12.2020 Zásilka v přepravě.
17.12.2020 Zásilka převzata do přepravy.
PS: A takto posta zachazi se zasilkami v hodnote 100 000 .... ... .... ... ...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Polabský » ned 20 pro, 2020 1:12 pm

Před časem jsem jednoho balíkového pošťáka rozžhavil doběla :x .
Před domem jsem ho odchytl, když si chystal "nezastiženku" aniž by se pokusil alespoň proforma zazvonit.
Donutil jsem ho aby šel zásilku vyhledat. Otevřel to vzadu a měl tam nepředstavitelný hampejz !!!
Po deseti minutách bezcílného přehazování balíčků označených štamprdletem a kurvování konečně uspěl.
Neměl jsem u sebe chytrý telefon, bohužel :( .
Předal mi balík s poškozeným obalem (uvnitř naštěstí nerozbitné zboží) aniž by chtěl cokoliv podepsat :shock: !!
Nakonec mi ho vlastně bylo líto, i když jsem měl nutkání ho minimálně nakopat do zadele s rozběhem.
Opět jsem se přesvědčil, že pošta není můj šálek kávy.

Přeji Všem požehnané svátky a pohodový Nový rok 2021 !!
Polabský
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod czcharlie » ned 20 pro, 2020 6:27 pm

No aspoň ten balík našel. Mě před časem pošťák ve stejné situaci bez uzardění prostě řekl, že ho u sebe nemá. Večer jsem se v Track&trace dověděl, že jsem nebyl zastižen. Za 4 dny jsem měl ve schránce výzvu k vyzvednutí uložené zásilky u níž díky těm 4 dnům prošla už víc než polovina úložní doby (7 dnů)... A stěžovat si můžu leda tak na lampárně.
Viděl jsi už někdy nakládat balíky? Stačí zajít k některému depu, balíky se běžně do dodávek hází přes rampu, 4 i 5m není výjimkou. No a pokud je balík odeslán jako obyčejná zásilka, pak pošťák většinou ani nezjišťuje totožnost toho komu zásilku předává a podpisu netřeba. Tak to je v předpisech pošty (i když by měl pokud oadresáta nezná nebo pokud adresát nevystrčí nos na zazvonění).
No a jen ještě na závěr - vždycky jsem si stěžoval, že u ČP se mi ztrácí okolo 10% zásilek. Už si nestěžuji, u belgické pošty (přes kterou dnes cestuje většina zásilek z Číny) je to i pro nás těžko uvěřitelných 80%!!! Zásilky dorazí do Liege a tím jejich cesta končí. Přímo na webu Belgické pošty se pak klidně půl roku i déle dočtu, že zásilka je připravena k odeslání. A to by po Novém roce měly přes Liege cestovat všechny zásilky z Číny do ČR. Omlouvám se tedy České poště.
czcharlie
 
Příspěvky: 344
Registrován: čtv 15 pro, 2016 10:42 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ivan » ned 20 pro, 2020 9:07 pm

Bohužel, standardní praxe české pošty "adresát nězastižen". Když jsem si byl stěžovat vrchí doručovatelce, mluvila se mnou jen přes telefon, osobně nechtěla a v zásadě ji to nezajímalo. Takže když už eshop nabízí ČP, tak to rovnou dávám jako balíkovnu a to (aspoň u nás) docela funguje.

Minulý týden 3 zásilky přes zásilkovnu, doručení trvalo 2-3 dny. Přiznám se, že jsem to ani tak rychle nečekal. Zatím jsem s nimi na 100% spokojen. Nvíc výdejní místo u nás jsou ajťáci, taže tam mají pořádek a po sdělení hesla je zásilka za pár vteřin předána.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod BohousP » pát 15 led, 2021 9:57 am

V posledních týdnech jsem objednával zboží z Banggood.com. Doručení přes Zásilkovou do týdne - dvou. Od nového roku žádná celnice, jak nás původně strašili.
Také doručování České pošty se výrazně zlepšilo. Avízo mailem/SMS, doručovatel volá nebo posílá SMS pár minut před příchodem.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod belgarat » pát 15 led, 2021 10:36 am

Poznamka: Kvuli Koronaci se celnice budou konat az od cervence; oficialne se datum ucinnosti vybirani EU vypalneho posouva (clo je prijem EU, podil na DPH ze zasilek ze zahranici take).
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2372
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod BohousP » pát 15 led, 2021 11:24 am

belgarat píše:Poznamka: Kvuli Koronaci se celnice budou konat az od cervence; oficialne se datum ucinnosti vybirani EU vypalneho posouva (clo je prijem EU, podil na DPH ze zasilek ze zahranici take).

Tak to se pleteš. Clo není příjem EU a DPH už vůbec ne. Záleží na místě zdanění.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2931
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » pát 15 led, 2021 12:37 pm

BohousP: myslim ze podstatna cast informace je ze se posunula platnost o 6 mesicu - v souvislosti s odlozenim vsemoznych spravnich lhut atd o 6 mesicu, takze komu treba propadla v lete technicka na aute mohl bez obav jezdit jeste par mesicu navrch.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Polabský » pát 15 led, 2021 1:25 pm

Je to pár dní, co proběhlo tiskem, že Zásilkovna skončila spolupráci s ČP z důvodu nekvalitních služeb.
Pro poštu by bylo nejlepší přeorientování na jiné smysluplné činnosti.
Třeba svoz užitých vánočních stromečků :lol:
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod prcek » pát 15 led, 2021 1:36 pm

Jo, to bychom si strihli 2. vanoce na zacatku prazdnin a akorat by to vyslo.
Predevcirem jsem byl zase na poste, pry adresat nezastizen - doma byli 3 lidi, zvonek funguje. Co uz s nima.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod J_V » pát 15 led, 2021 7:28 pm

Na doručování České pošty si stěžuji zde: info@cpost.cz. Vždy alespoň nějaká reakce. V tomto týdnu 2x "adresát nezastižen". Po stížnosti druhý den telefonát a včera doručeny oba balíčky. Každopádně dopopručuji vyzkoušet.
J_V
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 14 úno, 2016 1:11 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod hank » pát 15 led, 2021 7:58 pm

Polabský píše:Pro poštu by bylo nejlepší přeorientování na jiné smysluplné činnosti.


Ale no tak to by přece byla kravina... Dráhu a jiné podniky veřejných služeb taky přece nikdo nechce přeorientovat na jiné smysluplné činnosti.

A vůbec, já si u nás na výkon pošty nestěžuju. Na zapadlém venkově je situace zřejmě dost odlišná od měst. U nás ČP rozhodně strčí do kapsy všechny ostatní zásilkové služby, snad kromě Zásilkovny, které taky nemám co vytknout.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6108
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod Polabský » pát 15 led, 2021 10:30 pm

hank píše:
Polabský píše:Pro poštu by bylo nejlepší přeorientování na jiné smysluplné činnosti.


Ale no tak to by přece byla kravina... Dráhu a jiné podniky veřejných služeb taky přece nikdo nechce přeorientovat na jiné smysluplné činnosti.

A vůbec, já si u nás na výkon pošty nestěžuju. Na zapadlém venkově je situace zřejmě dost odlišná od měst. U nás ČP rozhodně strčí do kapsy všechny ostatní zásilkové služby, snad kromě Zásilkovny, které taky nemám co vytknout.


Hanku, sám jste si vlastně odpověděl. Na vsi, kde pošťák zná všechny a oni jeho, tak tam tomu věřím.
Ale v například ve větších městech je to děs !! Zaměstnanci se střídají každou chvíli a u balíkové pošty je to už úplně f ".......... ........... .............." !!!! a to volím ty nejslušnější výrazy. Kdysi jsem někde našel číslo mobilu na jejich nějakého kontrolora. Byl to slušný, vzácný člověk, snaživý a spravedlivý. Za nějaký čas byl odejit, údajně ho vyštvali odboráři.
Tak proto jsem od ČP názorově odtažitý. Hezký den Všem
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » pát 15 led, 2021 10:50 pm

J_V píše:Na doručování České pošty si stěžuji zde: info@cpost.cz. Vždy alespoň nějaká reakce. V tomto týdnu 2x "adresát nezastižen". Po stížnosti druhý den telefonát a včera doručeny oba balíčky. Každopádně dopopručuji vyzkoušet.


Doporucuji. Dve, tri stiznosti a najednou dorucovani funguje. Aspon do vymeny dorucovatele...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod vvitty » pát 15 led, 2021 10:51 pm

Zasilkovna funguje celkem slusne. Akorat kdyz uz neco ztrati tak reklamace je pekelnej opruz...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků