Zásilkovna (a další doručovatelé)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zásilkovna

Příspěvekod hank » pát 18 zář, 2020 9:56 pm

Tak já nevím... U nás zatím poštmistrová i doručovatelky České pošty znají většinu lidí ve svém obvodu podle tváří i jmény a když se u nich ojediněle něco zašprajclo, depo v okresním městě to zatím řešilo vstřícně a hladce, což se o většině soukromých zásilkových služeb říct nedá. Když měla pošta například výpadek doručování kvůli nemoci, oznámila mi to předem SMSkou. Jediné, co mi u pošty vadí, je nemožnost platit dobírku kartou, ale otevřeně řečeno, v našem pralese často nefungují ani bezdrátové terminály těch soukromníků. Já jsem asi jeden z mála, kdo Českou poštu chválí.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6106
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod HonzaM » pát 18 zář, 2020 10:15 pm

Hanku, nejsi jediný, já také Českou poštu chválím. Zásilky které posílám zákazníkům jsou obvykle doručeny následující den a pošta mne informuje mailem o jejich doručení. Dobírku je možné platit i kartou v případě balíkové zásilky, jen listonoši zatím nenosí terminál. Stejně ale dobírku vůbec nepoužívám, placení převodem je pohodlnější a navíc levnější. Naprosto nemožná je PPL, neoznámili mi předem kdy a v jakém rozmezí mi zásilku dovezou (což pošta dělá) přestože mi předchozí den poslali mail že zásilku převzali od DHL, takže spojení na mne měli. Když jsem se po zásilce sháněl, řekli že kurýr na naší adrese byl a když nikdo neotevíral, dal prý zásilku do něčeho co nazývají honosně Parcel Shop, ve skutečnosti je to malý obchůdek s psím žrádlem na Plzeňské v místě kde se nedá najít místo k zaparkování. Odmítli zásilku doručit opakovaně, prý to nemají v podmínkách. U pošty je to normální postup. Kurýr nenechal žádné upozornění, možna tedy vúbec na naši adrese nebyl.
Proto před PPL varuju, myslím že cokoliv jiného je lepší. Se zásilkovnou jsem zatím nikdy problém neměl, využívám ji zřídka.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4078
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ruda72 » sob 19 zář, 2020 6:25 am

Se Zásilkovnou a Českou poštou jsem nikdy neměl problém. Když má e-shop možnost dodání pouze DPD, PPL nebo DHL (bohužel typicky zásilky z Německa), tak raději zboží neobjednám. To, co jsem si párkrát s těmito firmami zažil už nehodlám opakovat.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod BohousP » sob 19 zář, 2020 7:02 am

Já neměl vůbec žádný problém se Zásilkovnou, pár menších s ČP (kdysi - asi 7-5 let dozadu byli výborní, ale to z velké části dělal sám balíkář svým nadstandardním přístupem, pak propad a teď se zase zlepšili - Praha 10), ani s PPL. Avíza chodí a ještě volají. Naopak UPS - hrůza, ale použito jen jednou. Ostatní průměr.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2928
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna

Příspěvekod HonzaM » sob 19 zář, 2020 8:42 am

Ruda72 píše:Se Zásilkovnou a Českou poštou jsem nikdy neměl problém. Když má e-shop možnost dodání pouze DPD, PPL nebo DHL (bohužel typicky zásilky z Německa), tak raději zboží neobjednám. To, co jsem si párkrát s těmito firmami zažil už nehodlám opakovat.

Bohužel existuji dohody mezi firmami, že sice u zahraničního dodavatele objednáš DHL, jenže ti to pro doručení předají PPL, přitom ale vidla DHL v Česku bežně jezdí. Holandská pošta zase má nějkou dohodu s inTime, takže Digikeijs to podá v Holansku na poště, ale mně to doveze inTime. Naštěstí jsou spolehlivější než PPL. Je skutečně unikát, že PPL zásilku kterou se na první pokus nepodaří doručit tak ji odloží do "Parcel shopu" a se zákazníkem už se nebaví, prostě si pro to dojde a nebo to vrátí odesilateli. To je pro ně asi jednodušší než opakované doručení z depa, přitom ale určitě dražší.
Zatím nejlepší je podle mých dosavadních zkušeností UPS.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4078
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod jipol57 » sob 19 zář, 2020 12:10 pm

Mohl by se změnit název vlákna všeobecně. Třeba "Zásilkové služby - zkušenosti". Je dobré se dovědět o výhodách a problémech.

Já třeba nemám moc dobrou zkušenost s Geis. Ale naposledy asi před rokem, třeba už je to lepší. Konkrétně to bylo s rozvozem po Brně. 2x se mě stalo, že určitě jsem byl doma a ve sledování napsali "adresát nezastižen". Určitě jsem byl doma a na telefonu taky. Raději jsem si potom zajel do Rajhradu do depa.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ronoath » sob 19 zář, 2020 2:15 pm

Česká pošta - pohoda. Před časem se mi stalo, že přišel s balíkem, ale já byl v kostele. Pak jsem volal a poprosil, zda bych ho někde na městě našel, že stejně jedu autem pryč - a za pět minut byl u dveří. Fakt nemůžu říci křivého slova.

PPL - zdejšího rozvážeče jsem kdysi oddával, nemám sebemenšího problému. I když přijde balík na farnost, volají rovnou mě :lol:

Geis - nic extra, ale ani nic hrozného. Celkem standardní.

InTime - dosti zvláštní partaj. Občas nevím, zda dotyčný mi nese balík, nebo mě jde okrást, fakt tam dělají podivní lidé. Aspoň tady. Nicméně, domluva funguje.

Zásilkovna - dojímá mě rozdíl mezi tím, co přijde v SMS, a realitou: "Zasilku nelze platit v hotovosti." Dojdu tam s kartou, a vracím se zpět do chalupy pro peněženku, protože terminál nefunguje a vše se platí hotově. Zábavný je výdej přes okno v rámci Covidu. Jinak pán velmi ochotný a vstřícný.

Hele, já bych to zobecnil. Rád používám dobírky, a nechávám kurýrům nějaké drobné, někdy i větší (třeba do stovky). Možná to bude ten důvod :D
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Polabský » sob 19 zář, 2020 4:35 pm

No nevím ale při koroně kdy jsme byli všichni doma doručovala ČP. v naší vesnici (160 00) jen lístky s tím že nikdo nebyl zastižen. Tento styl ale praktikují již několik let v různé intensitě. Pošta Kavkova je asi nejstrašnější pošta v ČR !!!
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ivan » sob 19 zář, 2020 8:37 pm

Polabský píše:No nevím ale při koroně kdy jsme byli všichni doma doručovala ČP. v naší vesnici (160 00) jen lístky s tím že nikdo nebyl zastižen. Tento styl ale praktikují již několik let v různé intensitě. Pošta Kavkova je asi nejstrašnější pošta v ČR !!!
Hezký den Všem.


... a ještě mají tu drzost tvrdit, adresát nezastizen. U nás je to stejné (14000), poště se snažím vyhýbat. Naopak PPL má fajn doručovatele.
Je to prostě místo od místa, menší pošty to dávají asi lépe.
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod look23 » sob 19 zář, 2020 10:08 pm

Polabský píše:No nevím ale při koroně kdy jsme byli všichni doma doručovala ČP. v naší vesnici (160 00) jen lístky s tím že nikdo nebyl zastižen. Tento styl ale praktikují již několik let v různé intensitě. Pošta Kavkova je asi nejstrašnější pošta v ČR !!!
Hezký den Všem.


Tak to máš dobrý. Mě už Česká pošta nehází do schránky ani ty lístky. Asi si neumějí přečíst jméno na schránce. Vždycky ty zásilky musím lovit u přepážky podle čísel buď z internetu a nebo nejhúře od odesílatele, když ho znám.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod BohousP » ned 20 zář, 2020 6:34 am

Takže závěr se nedá udělat jednoznačný. Většinou je to o ochotně pracovníků rozvozu. Asi není vítěz ani úplně poražený.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2928
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zásilkovna

Příspěvekod HonzaM » ned 20 zář, 2020 6:52 am

BohousP píše:Takže závěr se nedá udělat jednoznačný. Většinou je to o ochotně pracovníků rozvozu. Asi není vítěz ani úplně poražený.

Závisí to hlavně na lidech, ale také na organizačním systému firmy. Podle mých zkušeností většina firem s nimiž jsem se setkal, zákazníka informuje že nebyl zastižen, zásilka je vrácena na depo a zákazník může požádat o doručení v jiném termínu. U PPL ale mají v podmínkách, že pokud se nepodařilo doručení napoprvé, kurýr zásilku ednoduš odloží do tak zvaného “Parcel shopu”, a zákazník si tam musí pro to dojet. K vrácení na depo a opakované doručení nejsou ochotni. “Parcel shop” je například obchůdek s psím žrádlem.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4078
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod JenikPluto » ned 20 zář, 2020 8:32 am

Pěkně se to tu rozeběhlo... ;-)

Přidám svoje zkušenosti s ostatními doručovateli. Obecně - pokud nabízí možnost uložení v Parcelshopu jakéhokoliv typu (DPD, PPL, Česká Pošta), tak to obvykle dopadne dobře. Pokud ta možnost není (Geis, inTime), tak to může být peklo. A bez možnosti sledování (pokud odesílatel z jakéhokoliv důvodu nedodá sledovací číslo) je to úplně passé (snad kromě ČP, ti to doručí i tak, stalo se mi párkrát u zásilek např. ze Španělska nebo Itálie)...

ČP - zatím se mi nikdy nic neztratilo, i když nový balíkář se naučil pěkně nedoručovat. Prostě přijede před barák, 5-10 minut tam stojí (aby GPS) a zásilka je "adresát nezastižen". Stalo se mi opakovaně, vím, že balík podle systému doručuje, vidím ho tam stát, má na mě telefon a nic... A žeby vylezl z auta a nedejbože zkusil najít zvonek? Asi je k té sedačce v autě přišitý... :-)

PPL - peklo na kolečkách celou dobu, co jsem s nima ve styku (cca 20 let). Jakmile není na balíku telefon, tak se ho ani nepokusí doručit, prostě nezájem a je úplně jedno, kdo to fyzicky doručuje, zřejmě systémová vlastnost PPL. Pokud jde něco z venku, co může skončit ve spárech PPL (typicky bohužel DHL z Německa, zlatá pošta dřív), tak v momentě, kdy to má v jejich systému číslo, tak je nutím spárovat to s mým telefonem. Pak to doručí nebo se dá domluvit na uložení na konkrétním místě.

DPD - v podstatě dtto PPL, bez telefonu na balíku ani ťuk.

Geis - má u mě historicky velké plus, když jsem kdysi (2010) potřeboval poslat do Německa velký balík, tak byli jediní, kteří byli ochotní nejen převzít (a nakonec i doručit), ale i pojistit zásilku v ceně cca 6 MKč bez dalších šílených obstrukcí... Pokud jde o doručování, párkrát mi vezli balíček takové dvě divné existence v autě těsně před rozpadem...

inTime - jen jednou, přivezla mi balík smažka v rozpadlém Oltcitu, to bylo velký retro. Před tím jsme se dva dny dohadovali, kdy a kam to vlastně má přivézt. Nikdy víc.

UPS - párkrát věci ze Států, naprostá pohoda včetně proclení, žádné extra poplatky jako např. u DHL nebo FedEx, domluva v podstatě na minutu, v případě potřeby i chvilku počkali.

FedEx - zlatí na posílání nestandardních věcí (chemikálie, podchlazené věci, citlivá zařízení), ale nesmí být moc drahé (pojištění), nevím, jak to je aktuálně, ale od hodně drahých zásilek dávali ruce pryč. Šmejdi pokud jde o doručování (bezva poplatky za uložení věcí ve skladu, přestože k uložení dojde kvůli jejich chybě případně překážkám na jejich straně).

DHL - celkem ok, stejně jako FedEx, za ideálních podmínek doručení odkudkoliv na Zemi do tří dnů...

TNT - nevím, jak dnes, ale dřív to byla sázka na jistotu, že se balík nikdy nedoručí. Hromada keců kolem, ale ze dvou mých zkušeností ani jedno doručení. Takže ti jsou na blacklistu úpně nahoře.

Hermes - německá služba, která pokud vím, u nás nedoručuje, takže cokoliv jde Hermesem, tak může skončit u jakékoliv doručovací služby u nás. A to je pak teprve zábava. Hermes už mi šel přes inTime, DPD, PPL, Geis, podle mě naprosto náhodně, ale možná v tom nějaký systém mají, kdo ví... ;-)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Trainmaniak » pát 25 zář, 2020 8:07 am

JenikPluto píše: ... párkrát mi vezli balíček takové dvě divné existence v autě těsně před rozpadem...

Co bylo před rozpadem? Ty existence, nebo to auto? :D
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1462
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zásilkovna

Příspěvekod BohousP » pát 25 zář, 2020 8:52 am

Trainmaniak píše:
JenikPluto píše: ... párkrát mi vezli balíček takové dvě divné existence v autě těsně před rozpadem...

Co bylo před rozpadem? Ty existence, nebo to auto? :D

Slyšel jsi o vzájemném působení negativních sil?
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2928
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků