Zásilkovna (a další doručovatelé)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zásilkovna (a další doručovatelé)

Příspěvekod JenikPluto » úte 15 zář, 2020 5:24 am

Ahojte,

není to zrovna modelářský obchod, ale nenapadá mě lepší rubrika, do které bych to téma hodil, kdyžtak to admini přesunou.

Popíšu vám svůj stále probíhající zážitek se Zásilkovnou:

10.9. - Kurýr přebírá zásiku pro doručení z Peček do Kladna (cca 100 km), je to čtvrtek, takže do pátku to nejspíš nedorazí, což se potvrzuje.

14.9. - Cca v jednu ráno přijato v Ruzyni (do cíle cca 20 km), před šestou vydáno kurýrovi, zásilka ovšem k velkému překvapení směřuje do Brna... Volám na zákaznickou linku: "Pane, ale to je ok, zásilka opustila depo v Ruzyni a je na cestě k vám." "Nevadí, že tam máte adresu výdejny na Kladně, ale balík jede do Brna?" "Ne, je to v pořádku." Fajn.

stále 14.9. 14:26 sms: "Vaše zásilka je pro zvolenou výdejnu moc velká, přesunuje se na jinou, o pět ulic vedle (cca 5 minut chůze)." Prima, za chvíli tam bude... V 19:30 kontrola online - zásilka je na cestě na výdejnu v Praze Lužinách - to si děláte srandu...

15.9. 4:15 - Zásilka je na cestě - do Brna... :-)

Tohle jsem ještě nezažil, a to jsem měl co do činění snad se všemi doručovacími společnostmi včetně exotů jako In-time... Navíc bába na zákaznické lince byla po chvíli dost agresivní, zjevně viděla to samé co já, ale nechtěla to přiznat. Asi se to nedozvím, ale zajímalo by mě, kde je zakopaný pes. :-)

No hlavně, aby to dorazilo...

Edit: Dorazilo v pořádku. Asi by chlapci a děvčata měli zapracovat na sledovacím systému (a nebo ho vypnout, pokud je k ničemu).

Edit2: Vyjádření zásilkovny: "Na trasování na našich webových stránkách vznikla systémová chyba. Děkujeme za pochopení." Hm.

JP
Naposledy upravil JenikPluto dne ned 20 zář, 2020 7:58 am, celkově upraveno 4
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Highway » úte 15 zář, 2020 8:34 am

Asi nějaký ojedinělý případ. Moje žena poslala přes zásilkovnu už asi 50 baliků a nikdy nebyl problém, nosím to do trafiky já. Na Kladně podám před devátou ráno a druhý den to již příjemce má, i do Ostravy to pákrát docestovalo přes noc.
Jako příjemci na Kladně mi taky ani jeden balík nikdy nezabloudil.
Pavel, H0, začátečník podruhé po 20ti letech
Uživatelský avatar
Highway
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř 14 lis, 2018 9:50 pm
Bydliště: Kladno, Doksy u Kladna

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Martin70 » úte 15 zář, 2020 11:14 am

Tak já se připojím a přeposílám trasování zásilky Uh. Brodu do Zlína... Došlo v pořádku a O.K., ovšem trasa svozu je taky poněkud delší podle mě. :D Jinak je zásilkovna cenově levnější, nemusím na poštu a je to rychlejší než cokoliv co jde přes Prahu!
Podrobnosti
27. 07. 2020 08:15:14 Příjem elektronických dat k zásilce.
28. 07. 2020 08:12:43 Příjem zásilky na podacím místě Uherský Brod, Partyzánů 2031.
28. 07. 2020 17:42:39 Příjem zásilky na expedičním depu Brno, Letiště Brno - Tuřany.
29. 07. 2020 05:29:34 Příjem zásilky na expedičním depu Olomouc, K mrazírnám 1303/16.
29. 07. 2020 13:57:23 Zásilka připravena na cílovém výdejním místě Zlín, Partyzánská 7043.
30. 07. 2020 09:27:55 Výdej zásilky příjemci.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Zásilkovna

Příspěvekod sPy-Ro » úte 15 zář, 2020 11:33 am

To není ojedinělý případ. já si kupoval nové jízdní kolo a ze skladu v Praze putovalo do Rakovníka týden. Přes Ostravu a Brno :mrgreen:
sPy-Ro
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob 11 led, 2014 11:08 am

Re: Zásilkovna

Příspěvekod JaroHo » úte 15 zář, 2020 12:32 pm

Občas posílám a přijímám balíky do zásilkovny. Mám to kousek a je to levný, nejsou tam fronty lidí čekajících i na sociální dávky :mrgreen:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zásilkovna

Příspěvekod jipol57 » úte 15 zář, 2020 1:42 pm

Se Zásikovnou mám většinou dobré zkušenosti. Jen mě jednou překvapilo, že balík putoval oklikou přes Prahu a tam ho předali Č. poště. Ale v ucházejícím termínu ke mně dorazil.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Petr Barchánek » stř 16 zář, 2020 7:53 pm

Já takhle jednou nechal poslat nějaký díl na skutečnou mašinu - tak nějak matně tuším, že to byl buďto nějaký díl k EDB na Herkulu, nebo střídavý hlavní vypínač na E189tku z centrálního skladu v Berlíně do Ústí nad Labem. Díl sice došel v deklarovaném čase, ale byl polepen štítky z asi čtyřech letišť, z nichž jedno bylo na Tenerife.
Petr Barchánek
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 11 črc, 2017 3:54 pm
Bydliště: Zubrnice

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Pavel 152 » čtv 17 zář, 2020 8:07 am

Není to zásilkovna, ale
Model grátis z TT clubu mi poslali z Německa DHL nebo něco podobného, zazvonili a když nikdo nebyl doma, vrátili jej zpět do říše.
Podruhé jsem nedostal před vánocema časopis Club actuel, reklamovaný měl na sobě razítko maďarska a přišel leteckou poštou po vánocích, asi dva týdny se toulal. Budapest, Praha, Ostrava.

Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 420
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod radeksindy » čtv 17 zář, 2020 10:03 am

Model grátis z TT clubu mi poslali z Německa DHL nebo něco podobného, zazvonili a když nikdo nebyl doma, vrátili jej zpět do říše.

Neznám větší blby na doručování než PPL. Bohužel jsou partnerem DHL v ČR pro malé doručování, což znamená, že soukormé zásilky DHL úřevezme na našem území PPL. Pokud není na balíku mail nebo telefon, tak je to pro PPL v ČR nedoručitelný. Když vás například GLS nezachytí doma, tak na dveře nalepí lístek s kontaktem, kde si můžete další zařídit. PPL nebo DPD neudělají nic, zkusí během 14 dní ještě jedno doručení a posílají zpátky do Německa. Pak mi píšou nebo volají z Německa, proč jsem si to nepřevzal. Bohužel v podmínkách DHL v Německu je zpoplatnění zpáteční cesty, což znamená, že znovuposlání z Německa je 29 Eur (17Eur nové poštovné, 12 Eur zpáteční cesta). Pokud chcete vidět své již zaplacené zboží, nic jiného vám nezbude, než to zaplatit. Letos už dva balíky vrátili. Navíc bez čísla zásilky u PPL nezjistíte nic, tzn. i když tušíte, že to může být na cestě s DHL/PPL, tak máte smůlu a můžete jen tiše doufat, že budete zrovna doma. Nebo, že se vám partner v Německu ozve dříve s číslem zásilky než to tady začnou vracet.

Zásilkovnu používám rád, zatím všechno bez problémů.

Směrování zásilek může být pro někoho nelogické, ale optimalizace nákladů si vyžaduje zdánlivě nesmyslné kroky (kromě těch chybných cest). Často posíláme dokumenty Praha-Vídeň a zpět s UPS nebo DHL a obvyklá cesta s DHL je Praha-Drážďany-Bratislava-Vídeň.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod jipol57 » čtv 17 zář, 2020 1:03 pm

Dobrá skušenost u mně byla s UPS. Byla to teda elektrosoučástka. Jeden den v poledne objednávka kdesi v Anglii, druhý den ráno letecky v Kolíně n/Rýnem, a večer jsem si to vyzvedl v Brněnském depu UPS.
jipol57
 
Příspěvky: 1186
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod vvitty » čtv 17 zář, 2020 4:11 pm

Cesta zasilkovnou na depo Praha pro postovni zasilku je celkem logicka, pak to hromadne vozi na postovni depo.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 18 zář, 2020 10:59 am

radeksindy píše:Model grátis z TT clubu mi poslali z Německa DHL nebo něco podobného, zazvonili a když nikdo nebyl doma, vrátili jej zpět do říše.

Neznám větší blby na doručování než PPL. Bohužel jsou partnerem DHL v ČR pro malé doručování, což znamená, že soukormé zásilky DHL úřevezme na našem území PPL. Pokud není na balíku mail nebo telefon, tak je to pro PPL v ČR nedoručitelný.


PPL je v tom nevinně. Může za to německý pünktlichkeit a GDPR legislativa. Německé DHL ze zákona nesmí předávat osobní kontakty (tel. a e-mail) třetím osobám. Info přímo od německého i tuzemského DHL...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Karl » pát 18 zář, 2020 4:12 pm

Tak PPL, letos (raději zkráceně):

Odeslal jsem TV (127cm)z JC do HK do opravy.
-po týdnu volám do opravny, zda dorazila TV, a jak to vypadá. TV nedorazila!
-dotaz na PPL, kde zásilka je, odpověď: Následující den byla doručena, vše O.K.
-po několika telefonátech jsem zjistil, že zásilku převzal někdo v Liberci (!!!!???)
-týden telefonování, aby si zásilku opět PPL na vlastní náklady vyzvedla a pokusila se o doručení na správnou adresu.
-celkem 24 dní a doručeno!

Pokračování DHL (opět stručně):

Odeslání opravené TV ze servisu nazpět.
-po pěti dnech dotaz -vše v pořádku, TV zítra dorazí.
-TV dorazila, na balíku nálepka, že zásilka byla rozlepena z důvodu podezření na poškození zásliky, ale vše prý je O.K.
-TV zapojena, na obrazovce jen svislé čáry a spousta narušených čar z rohu. Zkrátka dostala ránu na roh. Poznamenám, že byla originál zabalená v polystyrenech!
-Vyplnil jsem reklamační formulář, poslal fotky. Reakce -vaše stížnost nás nezajímá, reklamaci musí uplatnit ten, kdo zásilku podal.
-Dlouhé telefonování a e-mailování se servisem, nechtělo se jim do toho.
-Osobně jsem dovezl TV do servisu a požadoval náhradu, nebo novou TV.
-4 měsíce tahanice, DHL prý řeší do 6ti měsíců, servis mlčel, dopisy od právníků a nic.
-soudit? Se mi fakt nechce, ale pozor, právníka napadl jeden tah a vyřešeno bylo do 3dnů!

A to se podržte. TV byla zakoupena u MALL.cz s prodlouženou zárukou na 5 let. Do zmíněného servisu odeslána 2týdny před koncem zár. doby. Vzhledem k tomu, že vlastně oprava trvala déle než jeden měsíc, zažádali jsme MALL.cz (s letmým popisem problémů) o vrácení peněz. Do dvou dnů byly na účtě!!! Smekám před jejich přístupem!!!

Prostě, to nevymyslíš!
Uživatelský avatar
Karl
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08 lis, 2019 4:07 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ivan » pát 18 zář, 2020 5:19 pm

Pro mne je zasilkovna na balíčky po ČR jednoznačně č1, v drtivé většině druhý den doručeno. Je jednou se nám stalo, když jsme něco přes ně posílali, že se to na 14 dní zaseklo a nikdo nevěděl kde balík je. Nakonec však doručili.

PPL také ok, na dorucovatele máme uložené číslo, jezdí zhruba ve stejnou dobu a když víme, že nebudeme doma, tak mu zavoláme ráno ať to nechá v PPL parcel shopu.

Jak píše Petr Zatrepalek, u mezinárodních zásilek je to složitější...
TTmini Jizerka III/IV ep. (1.3m2, DR5000, Z21 a MM) ... hlavně že mne to baví!
Uživatelský avatar
Ivan
 
Příspěvky: 1701
Registrován: ned 06 říj, 2013 8:06 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Polabský » pát 18 zář, 2020 6:25 pm

Za mne je pro zasílání po ČR kdokoli stoprocentně lepší, než ČP.
Služeb zásilkovny využívám středně často a bez problémů.
Jedinkrát jsem využil rychloservisuservisu (do 10 dnů !!) vysavačů Kärcher Modletice, s dopravou PPL.
Dopravce zásilku doručil do železářství na Rakovnicku.
Štěstí bylo, že jsem na dně krabice nechal adresu. Za další tři týdny a telefonování s ochotnou neznámou paní v železářství se to dostalo do firmy a bylo opraveno a následně doručeno asi po šesti týdnech.
Beze slova omluvy.
Hezký den Všem.
Polabský
 
Příspěvky: 855
Registrován: ned 26 úno, 2012 7:45 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků