Zásilkovna (a další doručovatelé)

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Zásilkovna

Příspěvekod kakbus » pát 25 zář, 2020 1:12 pm

Zásilkovna mě zatím moc potěšila.
Jeden den dopoledne odesláno ČR, druhý den na Slovensku vyzvednuto. Naprosto bez problému. A s aplikací v mobilu zadání a platba zabere pár minut bez nutnosti cokoli psát na balík.
Naprostá pecka a pokud to bude tak i nadále, už nikdy víc s ČP.
H0
kakbus
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 20 pro, 2013 1:29 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod JenikPluto » sob 26 zář, 2020 10:01 am

Trainmaniak píše:
JenikPluto píše: ... párkrát mi vezli balíček takové dvě divné existence v autě těsně před rozpadem...

Co bylo před rozpadem? Ty existence, nebo to auto? :D


No ti chlápci se alespoň (narozdíl od toho auta, byl to tuším hodně vysloužilý Transit) tak zjevně nerozpadali. ;-)

JP
JenikPluto
 
Příspěvky: 441
Registrován: pát 08 lis, 2013 10:19 am
Bydliště: Kladno

Re: Zásilkovna

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 pro, 2020 5:25 pm

Tak se k vám, též přidám a podělím se, se svoji zkušenosti a to čerstvou. Moresy České pošty všichni známe, když jsem četl o PPL nechtělo se mi věřit, že to jsou další nýmandi, kteří si za služby účtujou, ale nedodají. Koukám, že nejlepší zkuše-
nost je vlastní zkušenost.
- co z toho, že uděláte rychlou objednávku -
- co z toho, že máte obratem objednávku z eshopu potvrzenou -
- co z toho, že obratem eshopu zaplatíte -
- co z toho, že eshop vám zásilku rychle připraví a odešle -
- co z toho, že vidíte kde je vaše zásilka PPL-
- co z toho, že vám přijde SMS zpráva od kdy do kdy máte doma čekat zásilku PPL -
- co z toho, že si zařídíte potřebný čas na převzetí zásilky od PPL -
- když na závěr obdržte email a SMS o tom, že vaše zásilka byla uložena a při tom tam kde je uložena je jen pár kroků od vašeho bydliště -
- má to jen drobný háček, je uzavřena -
- co z toho, že jsem zaplatil za přepravu zásilky PPL, když jsem ji nedostal -

Ponaučení pro mne a varování pro ostatní, kteří v tento čas zvolili tuto službu PPL. Tak, jak moje další zásilky, které očekávám, tak i vaše očekávejte nejlépe po vánocích a na úložnách. O to více vidím skepticismus, kdy vám vůbec přijdou publikace, jestli jste si zvolili tuto službu.
Prosím vás,nekažme si Vánoce, díky těmto nýmandům. No co, uvidíme dárky po novém roce, ne pod rozsvíceným vánočním stromečkem :mrgreen: .
Veselé Vánoce :wink:
-m-

edit
Zapoměl jsem napsat další drobnost, máte jen na to 7 dnů, aby jste zásilku z úložny vyzvedli, pak je zásilka vrácena. :lol: :lol: :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod look23 » pát 11 pro, 2020 5:34 pm

Co k tomu dodat. Naše firma už z nařízení šéfa od PPL utekla.
Jeden čas se v PPL měnili lidi vždy v rámci zkušební doby. Človíček přišel, měsíc a půl jezdil a pak když přišla výplata, tak byl fuč.
Balíky jsme si dohledávali po okolních firmách nebo dokonce obcích.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Ruda72 » pát 11 pro, 2020 7:12 pm

Tak po několikeré zkušenosti PPL nikdy víc. Když e-shop nabízí pouze tohoto dopravce, tak už raději nic nekoupím. Zásilkovna a většinou i Česká pošta v pohodě.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod look23 » pát 11 pro, 2020 9:51 pm

Objednal jsem si dekodér u Happy modelu přes zásilkovnu o víkendu na začátku listopadu 2020. V pondělí posláno, v úterý byl doma. Tomu říkám rychlost.
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Vysočina » pát 11 pro, 2020 10:09 pm

look23 píše:Objednal jsem si dekodér u Happy modelu přes zásilkovnu o víkendu na začátku listopadu 2020. V pondělí posláno, v úterý byl doma. Tomu říkám rychlost.

Co tím chtěl autor sdělit !!!
V pondělí objednám, úterý dopravka A středa TO mám doma. Je jedno dodání z čr čí světa . :?: :?: :?:
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: Zásilkovna

Příspěvekod HonzaM » pát 11 pro, 2020 10:33 pm

Bohužel to záleží na lidech a jejich smysl pro povinnost. Dosud jsem měl s českou poštou dobré zkušenosti, ale nedávno jsem udělal objednávku, obratem zaplatil. Pak se mne dodavatel zeptal jak se mi dodaný výrobek líbí a divil se, když jsem mu řekl že jsem zatím nic nedostal. Když mi pak poslal podací číslo (šlo o “Balík do ruky”), zjistil jsem, že zásilka byla připravena pro doručení, a další den byla uložena, ovšem já jsem nedostal žádnou výzvu, navíc šlo o den, kdy jsem se nehnul z domu. Když jsem si byl vyzvednout zásilku na poště a stěžoval jsem si že jsem nedostal žádnou výzvu, paní řekla že je možné že doručovatel vůbec zásilku nedostal do auta. Další problém byl, když jsem chtěl využít webovou aplikaci a požádat o opakované doručení.jenže předpokladem je, že odesílatel zadal do adresy mail nebo telefon adresáta, nebo že jsem dostal výzvu, na které je ověřovací kód.
Podobný problém jsem zažil u PPL, také jsem nedostal písemné upozornění o nezastižení a balík byl uložen do “Parcel shopu”, kurýrovi se zjevně nechtělo se ke mně obtěžovat. V poslední době jsem ale přijímal přes PPL hodně zásilek a vše bylo doručeno v pořádku.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Zásilkovna

Příspěvekod JaroHo » sob 12 pro, 2020 10:29 am

PPL jednou na dobírku vnutila 3 kila zrnkovýho kafe z pražírny mojí švagrový na opačném konci města. to mě hodně nasrštvalo že jsem to řešil, pak tady byl mlaďas od PPL co volal že už je před domem a přijel až za 10 minut a to minimálně 2x. Pošta ano taky párkrát zklamala, ale jinak Zásilkovna, pošta i PPL či GLS fugují v Nymburce dobře.
Omlouvám se za nespisovou češtinu.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Zásilkovna

Příspěvekod prcek » sob 12 pro, 2020 6:32 pm

To ja s PPL mam ty nejlepsi zkusenosti
- Zavolaji, jestli jsem doma, ze uz jedou, neni problem se domluvit, ze to chci za barak k vratum.
- Vychazi to vetsinou tak, ze nez vyjdu pred dum, uz tam parkuje.
- Stridaji se tu s dodavkou asi 3 pekne baby. :D
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 507
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: Zásilkovna

Příspěvekod paveltt » sob 12 pro, 2020 8:11 pm

Vše je o lidech kteří tam pracují. V PPL tady u nás jezdil mladý klučina, nebyl pro něj problém mi zásilku předat cestou domů ( vracel jsem se z práce, zavolal, domluvili jsme se a balíček s modely mi předal na půl cesty mezi zaměstnáním a domovem.)Bohužel skončil(říkal z finančních důvodů) a jeho nástupce se neobtěžoval ani zazvonit, jen mi přišla sms, že jsem nebyl zastižen doma(byl jsem po celý den) a zásilka uložena na výdejním místě. Po druhém opakování již PPL nevyužívám.
paveltt
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 27 led, 2010 6:56 pm
Bydliště: Pod Javořicí

Re: Zásilkovna

Příspěvekod klata » ned 20 pro, 2020 7:32 am

Ted' v pátek jsem posílal ČP doporučený balíček zákazníkovi, doručen byl druhý den ráno. S ČP to není tak špatné. :D
klata
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 11 pro, 2019 8:23 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod Sandy » ned 20 pro, 2020 8:29 am

Jo, hoši, cesty Páně jsou někdy nevyzpytatelné...
ČP:
Ve čtvrtek ráno objednáno, odpoledne zpráva o předání zásilky ČP. Ve středu následující týden zjištěno, že zásilka stále leží na podací poště v Brně. Ač dobírka, dodáno následující den v rozporu s předpisy pošty normální doručovatelkou (poměrně značnou částku si zastrčila do podprsenky, kdyby náhodou...)
Zásilkovna:
Udána správná adresa Zásilkovny (200 m od baráku). Dodáno také do Černošic (ale součásti Prahy), ale 10 km daleko.
PPL:
Zpráva o převzetí zaplacené zásilky s termínem dodání druhý den. Všichni celý den doma, balíček náhodně nalezen položený na popelnici před domem.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Zásilkovna

Příspěvekod hank » ned 20 pro, 2020 10:25 am

Pokud jde o "poslední míli", tak u nás ji bezkonkurenčně nejlépe zvládá Česká pošta. Za těch 8 let, co tady žiju, jsem měl problém s poštou snad jen jednou, a to nevznikl na té "poslední míli".
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Zásilkovna

Příspěvekod JaroHo » ned 20 pro, 2020 10:56 am

Posílal jsem zásilkovnu Barču 1010 a v pohodě doručena.Ted mám na zasilkovně
mlýnek na kávu, po objednání v neděli to trvalo 4 dny což je v pohodě na to že je schon.Jen nebylo kdy jej vyzvednout.Na druhou stranu od Vláčky Bekr mi jdou náhradní díly a visí to na depu tyden?
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1430
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků