Modellbahn Harry Schneider

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Modellbahn Harry Schneider

Příspěvekod hank » sob 02 kvě, 2020 6:40 am

Výrobců v TT zas tak moc není, ale tento by mohl být zajímavý nejen pro příznivce soudruhů z NDR:
http://www.pc-harry.de/shop/index.html?c~1.0
Například i proto, že nabízí minimotorák z řady německých motorových vozů (výroba WUMAG, Lindner aj.) později zařazených u DR jako VT 135.5, určených pro všelijaké Klein- a Kreisbahnen, kde ale obvykle nesly vlastní označení, většinou T1 až Tx, a podle jedné z nich obvykle nazývaných Kleine Wettiner. Jeden z nich, z malodráhy Schönberg-Nikolausdorf v Horní Lužici, se v r. 1945 zaběhl do Čech, dostal číslo M 140.401, nějaký čas vozil zaměstnanecké vláčky mezi stanicí a výtopnou v České Třebové, v r. 1951 byl vyřazen, ale ještě v 80. letech postával jako vrak a exponát pro zamýšlený skansen tamtéž. (Ještě dodám, že v H0 vyrábí jeho model v nátěru ČSD PMT pod kat. číslem 30709.) Některé z těch vozů jezdily dokonce bez nárazníků a s celkovou délkou skříně 8725 mm (modelových cca 73 mm) se mohou stát vděčným vozidlem do krátkých stanic a dopraven na těch nejmenších pidikolejištích. A ani cena v odkazovaném e-shopu není nejhorší, na to, že jde o soupravu motor + přívěs a že model je vyráběný převážně ručně.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Modellbahn Harry Schneider

Příspěvekod Pavel 152 » sob 02 kvě, 2020 8:26 am

Hotové výrobky se jeví tak trochu upatlané, myslím ale, že při kvalitnějším nástřiku by vypadaly lépe. V odkaze jsou zajímavé výrobky kopií dnes nesehnatelných dílů. Jelikož se tímto zabývám přes dvacet let, tak mě to zaujalo. Něco mám i v svém sortimentu, určeném pro nás. V Německu zase mají jinou potřebu dílů na jejich typy. Rám bobin, rám E 11, podvozek bobina plus dílky pro matičku, vidlička co drží podvozek. Knoflík pro FZ1 taky mám. Taky točnu do továrny (Marečku podejte mi pero) mám v sortimentu také a za zanedbatelnou cenu oproti.Podvozky na ragulina, krytky podvozků ragulin, nohab, bobin, V200 i ty představky na E94 se u mě najdou. Zajímavé opravy na HERR modely, já mám plošiny a schůdky os. vozů, on střechy a díl heberlainovy brzdy a sedadla s lidmi do nákladních vozů. Krytku spodní mám na E 70, on na BR99, rám na E70 mám taky, ještě chybí lampy. Zajímavé je zasklení, ale zase jen německých strojů, taky izolátory pro E11. Je tam spousta nápadů jak prodloužit život starých modelů.
Pavel
Pavel 152
 
Příspěvky: 419
Registrován: ned 09 led, 2011 5:24 pm

Re: Modellbahn Harry Schneider

Příspěvekod hank » sob 06 lis, 2021 8:17 am

Tak doména tohoto e-shopu je nedostupná... :(
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Modellbahn Harry Schneider

Příspěvekod jafobe » úte 09 lis, 2021 5:29 pm

hank píše:Tak doména tohoto e-shopu je nedostupná... :(


Ne tak úplně... nefunguje jen celý púvodní odkaz na jeho eshop, začátek odkazu (doména dotyčné osoby) http://www.pc-harry.de/ funguje a dotyčný tam píše že z důvodu odchodu do důchodu zrušil svou firmu, ale zárověň odkazuje na firmu která něco z jeho sortinemtu převzala a prodává dál... https://www.lorenz-modellbahn.de/HS-Modelle.html
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 684
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Modellbahn Harry Schneider

Příspěvekod hank » úte 09 lis, 2021 6:19 pm

jafobe: Díky za info.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6073
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků