IT Vlaky

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 27 lis, 2020 1:42 pm

Dnes ráno to na "Dvojce" řešili s p. Frolichem z ČOI. Uváděl příklad skokového zdražení zboží před "Akcí" Takže to asi úplně v pořádku není.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: IT Vlaky

Příspěvekod look23 » pát 27 lis, 2020 3:11 pm

V jakém pořadu to bylo?
TT/H0, ČSD epocha IV, V - z21+MM
look23
 
Příspěvky: 1180
Registrován: ned 17 lis, 2013 2:20 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Trixt » pát 27 lis, 2020 3:29 pm

V jednom máte pravdu a v jednom ne. Cena MP1 je od září pořád stejná (alespoň tehdy ve dnech, kdy se to dá dohledat). Nic skokově nezdražili a nic nezlevnili. Jediné co se mění je cena před slevou. V září to bylo zlevněno o 32% na 299,- Kč, dnes o 41% na 299,- Kč. ;) Je ale možné, že výrobce nedávno upravil doporučenou prodejní cenu. Ale v tom to asi nebude. :D
TT, panel 2520x1010 mm, epocha V, centrála DR5000, sběrnice LocoNet, sw RocRail, TC, MP1
Trixt
 
Příspěvky: 1328
Registrován: stř 13 čer, 2018 9:44 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 27 lis, 2020 4:01 pm

look23 píše:V jakém pořadu to bylo?

Ranní Dvojka, chvilku po osmé hod., Neslyšel jsem to celé, už jsem dojel do práce.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2383
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hopeter » pon 07 pro, 2020 2:39 pm

V pátek (4.12.20) dopoledne objednáno a dnes (7.12.20) vše objednané vyzvednuto v balíkovně na poště. Stále spolehlivý ešop pro vláčkaře. :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: IT Vlaky

Příspěvekod JaroHo » pon 07 pro, 2020 4:49 pm

Já jsem si včera objednal na rozjezd pár kolejí peco code 100.Ceny mají příznivé.
Budu se těšit.
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Ronoath » stř 09 pro, 2020 6:21 pm

hopeter: trochu jsi mě vyprovokoval přidat mou poslední zkušenost.

26. 11. 2020 mi přišel mail, že je pro mě připraveno zboží z objednávky xxx. Tu jsem udělal 28.09.2019 - ano, nepřepsal jsem se s rokem. Objednával jsem několik kusů osvětlení ESU 50708 (mimochodem, výborný produkt) s cenou za jeden 499 Kč. V nové faktuře byla ale cena 537 Kč - beze slova. To jsem jaksi nevydržel, napsal jim mail, zda to myslí vážně, po roce a ještě dráže. Byla mi poslána opravená faktura na cenu 499 Kč.

Člověk si řekne "pár korun". Jenže, neosvětluješ jeden vůz, že, ale celou soupravu, a ještě něco do zásoby. Zboží v době objednání nebylo skladem. To všechno beru. Ale že ti po roce pošlou mail "vše je pro vás připraveno", se zvýšenou cenou, a beze slova k tomu, mě vytočilo. Kdyby napsali "dodavatel nám to zdražil, omlouváme se, a dlouho jste musel čekat, posíláme nějakou pitomost navíc", neřeknu ani slovo a tohle nepíšu. Mi to ale prostě nepřipadá úplně v pořádku. Možná ale žiji v sociální bublině, která to má jinak postaveno.

Zajímavostí také bude srovnání s jinými obchody, kde jsem objednal to samé:

svetnakolejich.cz - poprosil jsem o objednání téhož produktu mailem. Nebylo skladem, po nějakém čase přišla zpráva, že dorazil. To nehodnotím, není to úplně v moci prodejce. Paní Šárka ale od 18.11. dodnes připravuje fakturu, abych to mohl zaplatit předem na účet :lol:

vlakyzezulka.cz - Protože jsem před rokem u něj něco objednal, přišel mail "do 10.10.2020 sleva 10% na zboží skladem". Psal jsem, zda by mi sehnal ono ESU 50708. Napsal, že sežene, a při platbě předem slevu započítá. 22.10. předal zásilku dopravci.

hobby-shop.cz - suverénně nejvíce objednávám tam, z Prajzské je to na hlavní nádraží pár minut. Objednal jsem mailem v květnu 2020, dodnes žádná reakce.

Případ s nepříliš typickým artiklem, který navíc není skladem, nesmí vést k zobecňování. Ale jakýsi obraz to dává, a výsledek je ten, že k itvlaky.cz jsem opatrnější, co se týká objednávek.

Možná máš prostě výhodu v tom, že objednáváš věci skladem.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Ruda72 » stř 09 pro, 2020 8:05 pm

Tohle osvětlení od ESU je naprosto super. taky ho používám. Já už objednávám jen u Daleckého a v Kladně (tam hlavně). A mám po starostech s tím, kdo je a není jak poctivý, ochotný a podobně. Vstřícné a ochotné jednání. U IT vlaky jsem měl před 3 lety objednanou lokomotivu, dodávali ji asi 4 měsíce. Po několika urgencích sice dorazila, ale nemám to zapotřebí.
Ruda72
 
Příspěvky: 202
Registrován: ned 14 led, 2018 10:11 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Vysočina » stř 09 pro, 2020 8:32 pm

cena na e-shopu v DE - cca 16,40 € :shock: ??
(.) P R U D Í Č
Vysočina
 
Příspěvky: 138
Registrován: ned 29 lis, 2009 1:09 pm
Bydliště: 758029 HCV

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Jindra Charvat » pát 26 úno, 2021 10:25 am

Taky se snažím nakupovat na IT Vlaky…
Protože nakupuji dlouhodobě hlavně na netu (viry s tím nesouvisí), tak mi tam každou chvíli IT vlaky skočí. Celkem dobře zpracovaný web, když něco necháte v košíku, tak Vám to připomenou, prostě si hrají na velkého obchodníka. Bohužel jenom hrají. Kartou můžete platit jen za skoro nepochopitelných podmínek (které i když nesplníte tak po telef. hovoru jsem zaplatit mohl), výběr dopravy omezený, bohužel ne cenou. Že mění ceny za pochodu (na webu, ve faktuře je to svinstvo), no to dělá, kde kdo… Objednané zboží mě ale vždy přišlo OK!
Ale ty jejich slevové akce? Do konce zbývá 9 dní, 5 hodin, 3 minuty, 5,5 vteřiny no a druhý den je po akci. Objednat co není na skladě můžete, ale zaplatit ne, nebo jo? No a my se zeptáme, jestli to přijde (BOŽE!). Zjevně to obsluha stránek s managementem obchodu nezvládá, a proto tvrdím, že si na velký obchod jen celkem úspěšně hrají. Pokus o komunikaci za účelem uskutečnění (pro ně možná jediného v česku) obchodu zkrátka ignorují. „Nebyl jsem hoden“. Pokud nevydělám tři táci na mašině, tak mne nezajímáš…

Škoda, na zdejším trhu mi takový větší pružný internetový obchod schází, už jenom proto, že doba, kdy zákazník potupně ve dveřích žmoulající čepici, škemrající o možnost zakoupení nedostatkového produktu je zkrátka naštěstí dávno pryč… Velké obchody už dávno vědí, že když se se zákazníkem blbcem hádají déle jak půl minuty, tak se hádají blbci dva (volně převzato od Wericha), tak se prostě nehádají, vyhoví a život jde prostě dál a získaný kredit se jim mnohonásobně vrátí.
Jindra Charvat
 
Příspěvky: 168
Registrován: pát 31 led, 2020 8:07 am
Bydliště: Kundratice

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hank » pát 26 lis, 2021 11:17 am

Reklamace modelu MTB zakoupeného u IT vlaky: Vráceno 22. října (na náklady prodejce, poslali mi štítek k nalepení na balík s čárovým kódem), od té doby dodnes ticho po pěšině... Žádná zpráva, nic.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hank » sob 27 lis, 2021 8:20 pm

hank píše:Reklamace modelu MTB zakoupeného u IT vlaky: Vráceno 22. října (na náklady prodejce, poslali mi štítek k nalepení na balík s čárovým kódem), od té doby dodnes ticho po pěšině... Žádná zpráva, nic.


Pokračování dnes 27. 11.: Po urgenci mi bylo sděleno, že reklamovaný model odeslali k výrobci a nevrátil se jim, takže mi vracejí peníze. :|
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6104
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod JaroHo » ned 28 lis, 2021 6:39 am

no tak, vyřízíno :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1428
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: IT Vlaky

Příspěvekod Jirkátor » ned 02 led, 2022 2:38 pm

S reklamací jsem zde nikdy neměl problém. S reklamací modelu MTB, ač u jiného prodejce to bylo horší. Byl to poslední eNkový Kocour v barvách ČDC v Čechách a tak jsem ho chtěl u výrobce opravit. Čekal jsem dlouho a vrátil se mi rozbitý ještě víc. Vyřešil to až Karel Brejša (ještě jednou mu za to děkuji).
Chtěl bych tímto říct, že zde bude spíš chyba na straně výrobce než u prodejce. Ale to je už jiný horor s názvem MTB a ten už jsme viděli /zažili asi všichni. :evil:
Tohle stavím já: viewtopic.php?f=1&t=12586
Uživatelský avatar
Jirkátor
 
Příspěvky: 1034
Registrován: stř 01 led, 2020 11:09 am
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: IT Vlaky

Příspěvekod kpt.Budha » pát 06 led, 2023 12:57 pm

Netušíte někdo, zda se zde neudály nějaké změny? Vždycky zde byly hned všechny novinky pro předobjednání a teď poslední novinky nikde nic...
Moc díky
kpt.Budha
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 08 led, 2021 8:54 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků