IT Vlaky

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

IT Vlaky

Příspěvekod belgarat » úte 18 zář, 2018 7:55 am

Ahoj,

nejak se mi prestal ozyvat eshop IT vlaky: drive odpovidali na e-mail prakticky obratem, ted jiz druhy tyden (po urgenci) cekam na odpoved. Zkousel jsem jim volat na kontaktni telef. cisla, a pevnou linku (!) mi hlasi operator jako nedostupnou (pretizeni ?). Nezaklekl je Babis ?
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: IT Vlaky

Příspěvekod jipol57 » úte 18 zář, 2018 10:10 am

Mám u nich předobjednávku Bai-ek, a čile odepisovali, že se omlouvají o nejasnosti kdy budou. 3 maily krátce po sobě. Naposledy 4.9.
jipol57
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: IT Vlaky

Příspěvekod vvitty » úte 18 zář, 2018 10:14 am

Uz je to vyrizeno.
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2622
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Re: IT Vlaky

Příspěvekod prcek » úte 25 úno, 2020 2:38 pm

Přidám svou zkušenost s obchodem itvlaky.cz

Pátek 21. 2.
  • někdy těsně před 15:10 jsem zadal přes web objednávku (veškeré zboží označeno, že je skladem), spokojen sám se sebou, se těším na nové hračky.
  • 15:10 dorazilo potvrzení ve kterém je platba dobírkou - přesně, jak jsem zadal, ale bohužel nechci, protože chci zboží doručit na místo, kde ho někdo převezme, ale nezaplatí. Hm, co teď.
  • 15:15 odesílám e-mail v přibližném znění "Prosím, je možné objednávku č. NN změnit na platbu předem a zaslat platební údaje?"
  • 15:21 jsem obdržel odpověď ve stylu "Žádný problém, změneno, č. účtu, var. symbol. podpis X"
  • Šťastný jak blecha zadávám platbu - cena 1234 Kč.
  • O chvíli později zjišťuji, že jsem se ve víru nadšení upsal a poslal jen 134 Kč. Zadávám tedy druhou platbu na zbývajících 1100 Kč, var. symbol a č. účtu jsem naštěstí nespletl.
  • 15:57 pro jistotu o platbě ve dvou částech informuji e-mailem X
  • 16:04 dostávám povzbudivou odpověď "Žádný problém, nějak to dáme dohromady"

Víkend uplyne jak voda a máme pondělí.

Pondělí 24. 2.
  • 10:55 e-mail "Faktura a platební údaje. podpis Y"
  • 10:56 e-mail "Vše připraveno, jak dorazí platba expedujeme."
  • zjišťuji, že variabilní symbol na faktuře a ten z pátku jsou různé.
  • 12:12 odesílám e-mail s popisem své anabáze a komunikace s X s nadějí, že platby se podaří najít a přiřadit k objednávce. Během psaní dorazil další e-mail, že zaplaceno a expeduje se. Dopisuji tedy ještě dodatek, že asi vše OK.
  • 12:29 odpověď "vše dohledáno, nedělejte si starosti" podpis X.
  • 14:10 e-mail objednávka předána kurýrovi (dopravu jsem volil PPL), číslo zásilky, odkaz k ppl na sledování
  • 16:27 info od PPL, že pro mě něco mají - doručení v příštích dnech

Úterý 25. 2.
  • 8:10 SMS od PPL - dnes mezi 11 - 13 dovezeme
  • 12:56 Info od pověřené osoby, že zásilka převzata
vše bytelně zabaleno, obaleno takovým množstvím ochnanného materiálu, že bych se nebál poslat ani korunovační klenoty.

Co z předchozího textu není patrné je tón veškeré komunikace a text e-mailů - velmi profesionální až přátelský. Navzdory tomu, že někomu na druhé straně působím problémy a práci navíc.
Zatím mám jen jedinou zkušenost, ale veliká spokojenost.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: IT Vlaky

Příspěvekod belgarat » úte 25 úno, 2020 3:02 pm

@prcek: diky za nakopnuti - musim doplnit svuj puvodni prispevek post-mortem:
Vinik nalezen - spamfiltr google. To jsem necekal, protoze obvykle pouzivam mailboxu hostovaneho v Cechach, kam se mi gmail preposila, a prislusny spam kos jsem pred urgenci IT vlakum kontroloval. Ale TENKRAT samozrejme ... sla komunikace pres gmail, ktery vsechno od IT vlaku sezral. Chyba u mne.

Jinak s ruznymi nestandardnostmi mam stejnou zkusenost. Objednavku z 28.11.2018 mi sice castecne dorucili az 5/2019, protoze dodavatel nedodal, ale na posledni chvili do ni pribalili a dofakturovali dekoder, ktery jsem do-objednal a zrovna jej meli skladem. Za me flexibilita 120%.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: IT Vlaky

Příspěvekod daba12 » ned 08 bře, 2020 9:46 pm

Obchod můžu doporučit. Rád jsem tam nakupoval. Mají toho celkem dost skladem, jde platba kartou a dodávka je rychlá.
O to víc je škoda, že se u nich nákupy počítají jenom za poslední rok. Pak už není sleva za obrat a vyjde to levněji u jiných.
Tak to chce si to hlídat :)
Dan
Z21, epocha VI, TT
daba12
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 04 říj, 2018 1:52 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hanibal » úte 20 říj, 2020 10:05 am

Zdravím všechny modeláře na tomto diskuzním fóru! Chci se podělit s poslední zkušeností s obchodem IT vlaky, jejich recenze jsou opravdu velkolepé 99% by doporučilo obchod 1681 kladných recenzí, prostě bomba, člověk nemůže odolat!! K tomu velkolepá nebo velkorysá nabídka - AKCE NA VYBRANÉ MODELY TILLIG, kdo by neodolal, přes 120 položek ve slevě -cenová bomba-, když u lokomotiv byla i sleva oproti normální 1000 Kč, tak jsem si řekl, co ušetřím o to víc modelů si můžu koupit! Tak jsem v sobotu v 10 hodin 17.října uskutečnil objednávku něco přes 7000 Kč, byla garantována sleva na poštovném 0 Kč! Vše proběhlo v naprostém pořádku, zásilka byla přijata, jednalo se o elektrickou lokomotivu- ta nebyla stavem (odpočítával se u ní čas k ukončení akce), cisternový vůz (v tuto dobu 1 ks skladem, po objednání, se objevila 0 a začalo odpočítávání) a dva osobní vagóny od firmy Igra, které byly zlevněny o 110 Kč! Byl jsem celý natěšený, že udělám radost vnoučatům pod vánočním stromečkem, ušetřil jsem a k tomu jsem přidal něco navíc! V pondělí mi přišla na email zpráva cituji-děkujeme za Vaši objednávku, modely Tillig jsme prověřili, bohužel již došlo k vyprodání u výrobce, je nám to líto, dodání není možné. Máte zájem o zaslání položek dle souhrnu níže- takže z objednávky zůstalo jen torzo,tak jsem je upozornil, že v době objednávky byla cisterna stavem, tak nevidím problém, proč to zjišťovali u výrobce? V 11.30 V pondělí mi přišla již druhá zpráva, opět cituji[b]-děkujeme za email, prověřila jsem to a omlouvám se, ten cisternový vagon je skladem, přehlédla jsem tuto skutečnost. Ten můžeme tedy také poslat. Za 15 minut, další email-omlouvám se, ale teď jste mě úplně zmátl... Podle stavu skladu ten kotlový vůz 14983 skladem není a ani nebyl. I když jsem ho měl nafocený a byl tam jeden kus, budiž ale co mě zarazilo, oni stornují polovinu zakázky a požadují pak 80 korun za poštovné! Další věc, nabízejí zboží, které nemají s dodavatelem vůbec smluvně dojednáno, to mi přijde jako na tržnici, kdo dřív přijde ten dřív mele, ať mi netvrdí, že Němci jsou tak neseriózní dodavatelé, že kdyby měli s nimi sjednané min.množstí (s každého např.5 kusů), že jim to nerezervují, nebo si IT vlaky myslí, že každý na ně čeká, až se vymáčknou! Kolika takovým modelářům, pokazili Ježíškovskou náladu v této nejisté době, prostě mi to hlava nebere aby něco nabízeli a nemůžou to zajistit! Hobby shop, taky měl tuto akci ale u každého zboží měl počet kusů a jak se dobraly, tak zboží zmizlo! Tak si říkám, nepíšou si ty kvanta + recenzí z velké části sami nebo modeláři to jejich neseriózní chování přehlížejí, nevím, přece nejsem sám co má takový pech, akorát z této zkušenosti s tímto obchodem mám, pokažené Vánoce! Ještě jedna poznámka u osobních vagónu od Igry, opět naskočila cena 1490 Kč, aby náhodou nezkrachovali! Přeji krásný den modelářům a pevné nervy při nakupování!!
hanibal
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 29 lis, 2014 9:38 am

Re: IT Vlaky

Příspěvekod JaroHo » úte 20 říj, 2020 11:29 am

zajímavé zjištění pane kolego(jak by řekl můj vedoucí :mrgreen: ) ale tady se ukazuje proč jsem udělal dobře a zůstal chladným když jsem viděl ty odpočty u modelů jak v aukci....i tak se dá mnohdy pořídit lépe, jenže to aby člověk seděl hodiny u pc a slídil....
já jsem tam něco kdysi brával, bez problémů. Pokud bych něco bral tak to bude kolejivo a to se naskladňuje poměrně často a neblikaj u toho minuty a dny.Měli tam výhodné sety zimo dcc + reprák, dvě kostky zimo v balení za supr cenu. Měli tři díly railjetu jagerndorfer čd, za cca 11 litrů a nkousek -jinde nebyly k nalezení, když jsem si to poptal jinde skladem lacinejš, tak to pak zlevnili, protože jsem to z koše po třech dnech vyhodil...a oni to zaregistrovali.
Takže díky za upozornění, blikajícím slevám se budu vyhýbat nadále :wink:
DR5000, Z21app,2x myš, kolejiště ve výstavbě
Uživatelský avatar
JaroHo
 
Příspěvky: 1423
Registrován: čtv 28 bře, 2013 2:59 pm
Bydliště: Nymburk

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hanibal » pát 20 lis, 2020 10:26 am

Zdravím! Ještě jedna zkušenost s ITvlaky nevím jak to chodí v měřítku HO ale v TT se mi líbí ta jejich formulace ( zboží je na cestě od výrobce), taková podbíječka je už přinejmenším 3 týdny na cestě, asi obíhá podruhé zeměkouli, že by z Německa to bylo až tak daleko ale budiž, další takový případ je vložený osobní vůz od MTB, ten taky byl přinejmenším dva týdny na cestě a teď se objevil v novém -dodání 10-25 dnů !! Jak jsem už psal nahoře v článku o tomto e-shopu, to je asi jejich specialita, nabízení zboží, které nejsou schopni sehnat, hlavně, že jsou ve všem první a hlavně toho naslibují habakuk! Nevím, kdo jim tam píše ty + a chválihodné recenze, zdali to jsou HO modeláři (Široká nabídka ,rychlé vyřízení objednávky,stejně jako odeslání, SUPER,Dobý obchod rychlé vyřízení a skvěli tým,Maximální spokojenost při výběru, objednávce i doručení. Nejrychlejší doručení oproti ostatním e-shopům. Po provedení platby maximálně do 24 hodin je zboží na určeném místě. atd), kteří jsou fakt nadmíru spokojeni ale co se týče sortimentu TT to je ubohost! Výmluvy a omluvy jim pak jdou na jedničku v tom jsou fakt přeborníci, tak jak tam psal pan Hefner v diskusích, že je ušetřen od (infaltiního žvatlání typu zamáčkli jsme slzu a držíme minutu ticha za zrušenou objednávku, apod.), modeláři mějte se krásně, ať Vánoce vyjdou podle představ a jsme nadmíru spokojeni s našimi českými někdy vyčůranými eshopy!
hanibal
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 29 lis, 2014 9:38 am

Re: IT Vlaky

Příspěvekod prcek » pát 20 lis, 2020 11:56 am

Nerozporuji vaši zkušenost, ani se při ní nedivím, že jste rozladěný, ale asi objednáváme každý u jiné firmy ...

2. 10. 2020 (pátek 23:32) objednávka - mimo jiné obsahovala stavebnice Igra, které nebyly v tu dobu skladem. Nevím, nepamatuju se, jestli byly "na cestě" nebo "dodaní během XY dní".
5. 10. (pondělí) e-mail, že Zaes jsou na cestě a měly by dorazit během týdne
6. 10. (úterý) e-mail "Máme nachystáno, faktura, čekáme na platbu." (Poslal jsem peníze na účet poštou!!! Měl jsem hotovost a na modelářském účtu prázdno.)
8. 10. (čtvrtek) e-mail "Posíláme"
9. 10. vyzvednuto

Objednávka obsahovala shodou okolností pouze TT-specifické věci (stavebnice vozů, spřáhla)

Jestli ony ty slibované termíny tak nějak nekopírují to, co jim slibuje výrobce/dodavatel (ale to je pouze spekulace).
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
prcek
 
Příspěvky: 494
Registrován: ned 05 dub, 2009 11:36 am
Bydliště: kousek jižně od Brna

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hopeter » pát 20 lis, 2020 12:05 pm

Já tedy patřím k těm co považují Itvlaky za solidní obchod. Dělám TTéčko a Géčko. Většinou tedy kupuji co je skladem ale i to co jsem bral na objednávku mě sehnali ve slíbeném termínu. Jediné zklamání je pro mě politika slev. Po desetitísících co jsem u nich zaplatil jsem za poslední rok zpět na nule. Snad právě proto asi teď objednávám jinde kde mám slevu stálou a taky o drobet levněji i bez slevy. Stále ale tento obchod mám za solidní a pokud mají na skladě co potřebuji tak si to u nich objednám.
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: IT Vlaky

Příspěvekod belgarat » pát 20 lis, 2020 12:07 pm

<fun>
@hanibal: mozna se budes muset smirit s tim, ze jsi mozna ta "statisticka chyba", ktera funguje jako magnet na vsechny mozne prusvihy vcetne kaleni ptaku za letu na hlavu neboheho chodce.
</fun>

Mne dorazila dalsi davka z ITvlaku bez potizi, e-mailem jsem reklamoval zdroj (dorazilo neco jineho nez vyobrazeno, bez dvojite izolace) - nabidnuto dobropisovani kdyz jej zaslu postou zpet. Za mne dobry.
TT ep. IVa-b; analog + NanoX, DR5000. Pseudoprogramator, pindac nesmyslu
http://modelwiki.klfree.net
belgarat
 
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv 27 pro, 2012 9:36 pm
Bydliště: Hřebeč u Kladna

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hanibal » pon 23 lis, 2020 4:25 pm

Chcete mi namluvit, že jedině já mám smůlu nebo ,že si vymýšlím, vždyť určitě nejsem sám kdo chtěl ušetřit, když avizovali výprodej od Tilliga, modely tam byly o pár stovek levnější než realita, odpočitávali se tam dny hodiny a minuty do konce akce, řádně jsem si objednal a za dva dny mi přišel emeil, že zboží nemohou sehnat! Motorák se změnil na 10 až 25 dní a podbíječka ještě dnes je pořád na cestě (měsíc), ano pokud to nemají s výrobcem dohodnuto, tak ať tam ty bludy nepíšou a napíši, jak u jiného zboží co nemají skladem "bude vyrobeno" na Elriwě, už mají podbíječky víc jako týden skladem! ITvlaky mají odjakživa problém se zbožím co nemají skladem s dodáním, nevím zdali chtějí být nejlepší ale snad nabízím zboží až mám od dodavatele jistý termín a potvrzené kusy s kterými mohu počítat!! Už jsem psal nahoře na výmluvy a omluvy to jsou jedničky, pokud si přečtete - recenze na obchod, většinou je problém s dodáním zboží z toho plyne jedna věc, že se musí fakt objednávat zboží co je SKLADEM!
hanibal
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 29 lis, 2014 9:38 am

Re: IT Vlaky

Příspěvekod hopeter » pon 23 lis, 2020 5:09 pm

Ty nemáš smůlu , ty seš zaujatý. :mrgreen: Nutí tě někdo tam nakupovat ? :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: IT Vlaky

Příspěvekod nadkachna » úte 24 lis, 2020 7:03 am

Já tu zaujatost do jisté míry chápu. Naposled jsem tento obchod využil, když jsem urgentně potřeboval kapalinu ESU do kouřového generátoru. Zboží skladem jsem objednal ve 14.00 h a druhý den v poledne mě ho kurýr předával - naskladnění tedy sedělo a rychlost dodání přímo fantastická. A pak mám ještě jednu zkušenost starou cca 6 let, kdy jsem zde kupoval zvukový dekodér Zimo a jezdíce v té době ještě s centrálou Lenz Compact podporující jen funkce F1 - F4 jsem si zaplatil kromě nahrání zvuku i nastavení pár změn v ovládání. Dekodér po řádném zapojení nefungoval, resp nešel zvuk a ani jednotlivá tlačítka nereagovala tak, jak měla. Odeslal jsem jej tedy na reklamaci, jejíž kladné vyřízení mě bylo oznámeno mailem pár minut před půlnocí 30. dne od potvrzení přijetí reklamace :-) Jak jsem následně tušil, stalo se a dekodér dorazil zcela netknutý a nefunkční. Vím, že Zimu minimálně v té době trvalo vyřízení reklamace víc jak 30 dní, ale solidní prodejce toto na zákazníka nepřenáší a ještě takovýmto způsobem. Shodou okolností mě v září odešel kouřák ESU kupovaný v Německu (Fischer-modeli.de). Prodejce do dvou dnů od přijetí kouřák prohlédl, shledal, že závada vznikla chybou při výrobě a omluvil se za ni. ESU v té době nemělo daný typ skladem a tak mě bylo nabídnuto počkat dva měsíce na jeho vyrobení, nebo vrácení peněz – zvolil jsem B a do týdne byly peníze zpět na účtu. V IT vlaky ke mně naopak bylo od počátku přistupováno tak, že jsem si poruchu způsobil sám. Můj závěr je tedy takový, že pokud vše probíhá hladce, funguje tento e-shop na výbornou, v případě nějaké komplikace je to pořád podnikatelská divočina devadesátých let.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Další

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků