ESK

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ESK

Příspěvekod hank » stř 09 srp, 2017 12:25 pm

Díky hopeterovi, který se o něm zmínil v jiné diskusi, zde chci upozornit na výrobce, který sice není úplně nový, ale nabízí (aspoň pro mě) nový sortiment stavebnic včetně laserovaných pozemních staveb a mostů.

http://www.elektroesk.cz

Zvlášť chci upozornit na několik provedení ocelových příhradových mostů s horní mostovkou (konečně někdo dělá typické konstrukce podle početných klasických českých předloh, které už mezitím po skončení své stoleté životnosti houfně mizí z terénu) a budovu dnes už neexistující výtopny ÖLEG v Žacléři ve stavu po přestavbě remízy na dvoukolejnou, přičemž samostatná obytná budova tohoto typu dosud stojí v Radonicích u Kadaně a v Pečkách a ve Vysokém Veselí je součástí také dosud existujících objektů výtopen s jednokolejnými remízami stejné délky "na tři okna".

Sympatické je i to, že výrobce většinu laserovánek nabízí ve všech třech hlavních modelových velikostech.

K modelům nákladních vozů se moc nechci vyjadřovat, chválu i kritiku (zřejmě bude zapotřebí obojího) raději přenechám znalejším odborníkům. Nicméně můj celkový dojem po prvním prostudování nabídky e-shopu je pozitivní. A uvítám vaše zkušenosti z nákupu od tohoto výrobce.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: ESK

Příspěvekod Donatelli » stř 09 srp, 2017 2:49 pm

A já bych ještě dodal, že je nakloněn i dohodě, že v případě dodání podkladů Vám takovou stavebnici na " míru " vytvoří. Teda jestli se nic nezměnilo od doby kdy jsem tam byl naposled...
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: ESK

Příspěvekod hopeter » ned 13 srp, 2017 5:21 pm

ESK není jen prodejna a ešop. Hlavním sortimentem je spotřební elektronika , tescoma nádobí a k tomu železniční modelářství. Ešop je součástí Happy model. K tomu se Karlíčkovi věnují modelářkému kroužku dětí , modulové železnici a spoustě dalších činností. Vyřezávání laserem je poměrně nová jejich činnost. Kromě inzerovaných staveb je možné se domluvit na zakázkové výrobě dle vlastních podkladů. Já osobně navštějuji téměř všechny jejich výstavy což je tak cca 4x za rok a vždy je na co koukat. S ešopem zkušenost nemám a používám ho jen pro předběžnou informaci o zboží na skladě což je dobře udržované. Do prodejny jezdím občas , co není skladem tak ochotně objednají a ještě si pokecáme... :)
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3038
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: ESK

Příspěvekod petrh » ned 13 srp, 2017 7:15 pm

Treba ten domek anicka ci barborka nevypadaji vubec marne na male mesto...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ESK

Příspěvekod hank » úte 12 pro, 2023 6:17 pm

Stránky elektroesk.cz jsou nedostupné... :?
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: ESK

Příspěvekod hank » stř 10 led, 2024 2:40 pm

Vypadá to, že ESK v České Skalici jako samostatný subjekt už neexistuje. Už dříve bylo řečeno, že patří do stejné skupiny jako Happy Model, nicméně sortiment měli odlišný. Proto by mě zajímalo, co se s tou částí sortimentu stalo - v e-shopu Happy Modelu jsem ji nenašel. (Nebo jenom špatně hledám?) Konkrétně se mi jedná např. o stavebnici modelu remízy v Žacléři po jejím rozšíření na dvě koleje, kterou nikdo jiný nenabízel.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6074
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm


Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků