Proxxon

Tipy, ceny, zkušenosti, poznatky.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Dotaz na PetraL

Příspěvekod PetrL » sob 23 pro, 2006 2:29 pm

Vlastnosti přímo skvělé, ovšem dívaje se na prospekty i Intrenet jsem nepochopil jak tohle ruční nářadí Dremel 300i strojně upnout. Je na to nějaká fligna ?


poslal jsem ti na soukr. e-mail obrázek nástavců pro horní i dolní upnutí
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Re: Dotaz na PetraL

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 24 pro, 2006 9:53 am

PetrL píše:
Vlastnosti přímo skvělé, ovšem dívaje se na prospekty i Intrenet jsem nepochopil jak tohle ruční nářadí Dremel 300i strojně upnout. Je na to nějaká fligna ?


poslal jsem ti na soukr. e-mail obrázek nástavců pro horní i dolní upnutí


Dík za obrázky, ale to je bohužel jen upnutí do jednoúčelových nástavců od výrobce.
Možná by šel nějaký úpon pro frézku s křižákem zbastlit, ale konkrétně PROXXON FSB má 20 mm úchyt pro upínací objímku na různé stojany.

Nechl jsem si proto dělat universální úchyty pro PROXXON. Jsou jednoduché a dá se tím nástroj upnout i k supportu na soustruhu.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Re: Dotaz na PetraL

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 24 pro, 2006 10:08 am

Zdenek Valter píše:Nechl jsem si proto dělat universální úchyty pro PROXXON. Jsou jednoduché a dá se tím nástroj upnout i k supportu na soustruhu.


Teď jsem našel v novinkách PROXXON držák k broušení dokulata Obj.č. 24098 Cena s DPH: 461,- Kč přímo do supportu.

http://www.rf-technik.cz/proxxon/proxxo ... _24xxx.htm
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » ned 24 pro, 2006 11:28 am

Jo právě proto, že má Proxxon tu pěknou možnost upnutí, bych si ho asi koupil.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 24 pro, 2006 12:12 pm

Houmr píše:Jo právě proto, že má Proxxon tu pěknou možnost upnutí, bych si ho asi koupil.


Pokud chceš něco profi tak bych Ti doporučil IB/E nebo lépe LB/E.

viz: http://www.rf-technik.cz/proxxon/proxxo ... o_230V.htm
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2647
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » úte 26 pro, 2006 7:15 am

Jo myslím asi tu LB/E. :D
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod user_30 » úte 26 pro, 2006 5:55 pm

Vlastním FSB 240 a jsem s ní nadmíru spokojen.Cena v Bauhausu byla před rokem cca 2400,-kč.Doporučuji.
user_30
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 pro, 2006 5:55 pm

Příspěvekod Dizza » čtv 28 pro, 2006 9:56 am

Dobrý den, prosím o radu: Zkouším brousit a následně leštit objekty /šperky/ z polymerové hmoty Fimo - převážně ovály, válce atp. 3 až 5 cm, ale moc se nedaří. Nemáte pro mě nějaký tip... Zatím zkouším neznačkovou minivrtačku 15.000 ot., na gumový kotouček o průměru cca 20 mm jsem přilepila smirk.papír pro práci za mokra různé hrubosti - od 600 do 1200. Dolešťovala jsem doma vyrobeným kotoučkem z několika vrstev filcu a různými přípravky na karoserie. Sice se to leskne, ale do mé představy to má daleko. Na povrchu vznikají malé plošky, které lomí lesk a jsou příliš viditelné. Nejlíp zatím vyšlo leštění na neznámém straším přístroji v zubní laboratoři - za mokra a s použitém mleté pemzy a plavené křídy. K tomuto přístroji ani materiálům zatím bohužel nemám přístup.
Děkuji
Dizza
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28 pro, 2006 9:56 am

Příspěvekod PetrL » čtv 28 pro, 2006 1:33 pm

Dizza píše: Dolešťovala jsem doma vyrobeným kotoučkem z několika vrstev filcu a různými přípravky na karoserie. Sice se to leskne, ale do mé představy to má daleko. Na povrchu vznikají malé plošky, které lomí lesk a jsou příliš viditelné. Nejlíp zatím vyšlo leštění na neznámém straším přístroji v zubní laboratoři - za mokra a s použitém mleté pemzy a plavené křídy. K tomuto přístroji ani materiálům zatím bohužel nemám přístup.
Děkuji


Plošky vznikají použitím smirku při dokončovacích pracích. Na kulaté/válcové plochy je třeba použít měkkou plsť, nebo lépe hadrový kotouček. I tak ale přílišným tlakem na leštěný předmět může dojít k tvorbě plošek. Leštit je třeba velmi lehce a ne moc vysokými otáčkami, aby nedocházelo k poškození materiálu teplem. Nevím, jestli všechny, ale některé prodávané plstěné kotoučky k minivrtačkám jsou už napuštěny brusným prostředkem a stačí je jen trochu namočit. Jinak běžně dostupným a velmi jemným brusným až lešticím prostředkem jsou zubní pasty a nejjemějším pak popel z cigarety. Opravdu to funguje perfektně :D , akorát to hrozně smrdí :( . Nedávno jsem viděl v železářství speciální sadu nástrojů pro minivrtačky k leštění. Stála okolo 200,-Kč.
Uživatelský avatar
PetrL
 
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 02 lis, 2006 4:32 pm
Bydliště: Cheb

Příspěvekod Ondřej Karpianus » pon 15 led, 2007 4:39 pm

Ahoj,tak jsem našel na netu, to co si chci koupit a je to levnější něž od firmy rf-technik.cz . Chci si koupit (Proxxon) frézku IB/E 3020,- stojan 1560,- a křížový stojan 2690,-. Myslim že u Conrata nebude problem se servisem. Chtěl jsem se zeptat, zda se to dá něčím nahradit o jiného výrobce? Jestě si koupim svěráček a hurá na odlitky a bude se ztenčovat jako po másle.
Ondřej Karpianus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:26 pm

Příspěvekod Ondřej Karpianus » pon 15 led, 2007 4:43 pm

Ještě taková drobnost. Našel jsem to na strankách Conrada. www.conrad.cz/Files/id6/katalogy/07/CZ_ ... 48-449.pdf
Ondřej Karpianus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:26 pm

Proxxon

Příspěvekod user_205 » úte 08 kvě, 2007 9:04 am

Mám sadu, vrtačka,stojan a křížový stůl. Nejslabší článek ja právě stojan. Je určen jen na vrtání a není schopen ustát síly od frézování. Když tak prodávali dražší stojan a byl betelnější/teď ho v nabídce nevidím,ale možná by ho mohli objednat/.Nevyplatí se zde šetřit. Ta sada na obrázku obsahuje právě ten stojan který je na nic. Jinak křížový stůl je super.
user_205
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 06 kvě, 2007 1:27 pm

Příspěvekod Ondřej Karpianus » úte 08 kvě, 2007 9:01 pm

Ja právě nevím, ale chci to na opracování převážně odlitku(ztenčení a podobně), to by snad zvládla. Tahle sada mi na to příjde ideální vůči ceně. Díky za poznatky.
Ondřej Karpianus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:26 pm

Příspěvekod kvasha » čtv 09 srp, 2007 7:01 pm

já patřím do skupiny naprosto spokojených s Proxxonem. Jediné co se mi pravidelně "porouchává" je, že se mi ulamujou šroubečky u toho upínacího trnu na kotouče :-(
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Předchozí

Zpět na Modelářské obchody a výrobci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků